Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    valla motor çok sattı ilk dahad motor çıkmadan yapmışdım bu yorumu bu motorun satış stratejisi ve kesmi biraz üst zümre olucakdır buda ne kadar çin malıda olsa görünüşü ekipmanı fiyatı itibariylr çiniler içinde bir adım öne çıkaracakdır bence demişdim ve bence dediğim her şey tuttu motor özellikle izmirde istanbulda çok satıldı özellikle biraz üst zümreye hitap eden semtlered çok var bu spor modelinden v5 oluyordu herhalde motorun çizgisi tarzı değişmezse bence motorun kesmi de oluşur çinliler içinde zaten gerek motor gerek sürüş gerekse görüntü açısından bambaşka bir kulvara sahip dayanıksız öyle böyle diyenlere bizim burda kuyumcuda var bu v5 modelinden adam 3000 km yaptı ne servise götürdü nede başka bir yere motorsiklette en ufak bir arıza sorun sıkıntı yaşatmadı görmek isteyenlerde motor beşiktaş çarşı içinde kırmızı v5 gelen geçende bakıyor çok göz alıyor motor buda bir gerçek moorcunun bu motorun şekline bir kendi gözüyle bakması var birde 40 yaşındaki ayşe teyzenin yada ahmet abinin yani motorla ilişkisi olmayan insanların bir bakış açısı varki çok çok hoşlarına gidyor buna çok şahit oldum v5 benimde hiç görüntü itibariyle hoşuma gitmesede milletin çok hoşuna gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    enteresan yorumları okuyunca ne kadar şanszız bir adam oldugumu tekrar anlıyorum.su an poseydonum 2500 km de.bundan önce bir kere kayış değişti birkerede motor contalardan yağ kaçırdı.işte o gün bu gündür çok severek aldığım motorumdan soğudum.inşallah önümüzdeki dönemlerde sorun çıkartmaz.

yalgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar 650
    V5 poseidon'da arka amortisörler ayarlanabiliyor mu arkadaşlar?
    artçım çok rahat edemiyor bozuk yollarda, biraz yükseltmek lazım.
    kendimiz yapabilir miyiz bu işi, eğer yapılabiliyorsa?

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Alıntı yalgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V5 poseidon'da arka amortisörler ayarlanabiliyor mu arkadaşlar?
    artçım çok rahat edemiyor bozuk yollarda, biraz yükseltmek lazım.
    kendimiz yapabilir miyiz bu işi, eğer yapılabiliyorsa?

Amortisörlerde tırnaklı ayar bulunuyor. Elinle bile çevirmen mümkün...
    Cüneyt Eralp

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Arkadaşlar Corvus V3 ün Ankara ana distiribütörüne orjinal sport modifiye kiti gelmiştir. Karbüratör kiti, varyatör kiti ve egzost bilgilerinize...
    Cüneyt Eralp

Sems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba, 17 Ağustos'da mavi bir dorado Corvus V3 aldım. (ilk motorum- İsmini Rozinante koydum. Dolayısı ile bende Don Kişot oluyorum) topicden de gördüğüm kadarı ile pek fazla kullanıcı yorumu yok. işte ilk izlenimler,

-155 km'de benzin ibresi sıfıra vurdu. aldığımda fullemiştim. tekrar fulledim 7.3 lt benzin aldı. demekki 100 km'de 4,75 lt benzin yakmış, rodajda bir motor için normal mi bilmiyorum..,

gelelim motorun aksamlarına, plastik aksamlar çok kötü olmamakla birlikte bugün işe geldiğimde motorun yanındaki kedi gözerinden birinin düştüğünü farkettim. benzin kapağı anahtarla açılan güzel bir dizayn fakat inanılmaz dandik, hiç kimseye elletmiyorum yanlışlıkla elinde kalmasın diye,

artçı koltuğu yine anahtarlı bir sistemle yerinden çıkıyor altında sadece takım çantasının bulunduğu 2 sigara paketi kadar bir boşluk var, boşluk var diyorum çünkü aldığım bayi takım çantasını vermeyi unutmuş... bir ara gidip alacağım.

Motorun çalışması çok rahat öarşa ilk basışta alıyor, alarm sistemi var ve aslında bir scooter olduğundan orta ayağa alındığında (1.80 boy ve 85 kilo olmama rağmen tek başıma orta sehpaya kaldırmam daha hiç mümkün olmadı. denemelere devam ediyorum).

alarmı var, uzaktan çalıştırılıyor acaip havalı bişi fakat bu konumda çalıştırıp gitmemek lazım anahtar cepte ise giderken cebinde biyere dokunup motor stop edebiliyor. deneyimle sabittir.

kalkışı çok seri fakat rodajda olduğu için pek 80'i geçmedim ama kadrandaki 120'yi yapar gibi. Şimdilik izlenimlerim bunlar, soru olursa cevaplarım
    Yediklerimiz değil, hazmettiklerimiz bizi güçlü yapar
    kazandıklarımız değil, biriktirdiklerimiz bizi zengin yapar,
    başkalarına verdiğimiz öğütler değil,
    bizzat uyguladıklarımız Bizi İNSAN yapar.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    gerçekten görünütüsü çok hoş.sadece 1 kere gördüm mersinde.onuda çok inceleyemedim.bayiye uğrayıp incelemeyi düşünüyorum.ama kuşkuluyum
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    dragstar 650
    arkadaşlar, günaydın.
    dorado kullanıcılarına iki sorum olacak.

a- 90-100 veya daha yüksek hızlarda, 40-50 km mesafeli bir yolda
    ve
    b- şehiriçi, örneğin sahil trafiğinde dur kalklar esnasında hararet göstergeniz ne konumda?

her iki şık için de gün içi öğlen saatlerini düşünelim.

motorun suyunu kontrol etmek, eksikse eklemek istediğimiz zaman bunu motorun neresinden yapıyoruz?

herkese keyifli sürüşler..

Sems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalgin açıkçası daha 160 km, her seferinde ev iş-iş ev (12 km) gidip geldim, hararet göstergesi hiç tehlikeli konuma gelmedi( öğlen sıcağında kullanmama rağmen) durduğumda motor çalışırken fan devrede idi fakat kontağı kapattığımda fan da susuyor. V3'de benzin deposunun sol tarafında bir kapak var, tornavida ile onu kaldırınca eksik suya ulaşabiliyorsun v5 için kullanım kitapçığına bakmanı öneririm.

Diğer v3 kullanan arkadaşlara benim sorum. artçı koltuğunu çıkardığınızda küçük bir bölme var, klavuzda takım çantası olduğu yazıyor, Benim araçtan çıkmadı, Aldığım yer Erdo Motordan istediğimde mavi bir poşet içinde birkaç anahtar verdiler ama maalesef ayrılan yere girmiyor. orjinal takımları nasıl bişey bilen varmı..

Herkese sevgiler,
    Yediklerimiz değil, hazmettiklerimiz bizi güçlü yapar
    kazandıklarımız değil, biriktirdiklerimiz bizi zengin yapar,
    başkalarına verdiğimiz öğütler değil,
    bizzat uyguladıklarımız Bizi İNSAN yapar.

Motosikleti
    dragstar 650
    Sems, bilgi için sağol

orjinal takım çantasında, mavi çıtçıtllı bir kılıf içinde ;
    - yaklaşık 8-10 tane anahtar,
    - 2 adet alyan,
    - bir adet 10 cm boyunda bir bijon anahtarına benzer bir alet,
    - ve bir tarafı yıldız bir tarafı düz tornavida var .

ama merak etme, orjinali de sığmıyor o koltuk altındaki yere. ben, yan çantaların içinde taşıyorum.

yukselmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph 900
    evet v3 ve v5 modeli elimde var görmek isteyen herkese kapım açık

Motosikleti
    dragstar 650
    yükselmotor, merhaba
    şu sorularıma bi cevap verirsen sevnirim.

dorado kullanıcılarına iki sorum olacak.

a- 90-100 veya daha yüksek hızlarda, 40-50 km mesafeli bir yolda
    ve
    b- şehiriçi, örneğin sahil trafiğinde dur kalklar esnasında hararet göstergeniz ne konumda?

her iki şık için de gün içi öğlen saatlerini düşünelim.

motorun suyunu kontrol etmek, eksikse eklemek istediğimiz zaman bunu motorun neresinden yapıyoruz?

teşekkür şimdiden

rockarolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar hepinize merhaba,bende babamla birlikte posseidon modeli sahibiyim,motorumuz 1100 km civarına geldi,çok şükür hiç bi problemi yok(bu arada düşürüp ayaklığını kırmayı saymazsak başlangıç için ideal bi motor olduğunu düşünüyorum,kullanım esnasında titreşim yok denecek kadar az fakat rüzgar çok rahatsız ediyor,montsuz kullanmayı tavsiye etmem.

Motosikleti
    dragstar 650
    rockarolla merhaba,
    farın da yolun da hep açık olsun.
    ilk motor olarak bence doğru bi seçim yapmışsın.
    ben de v5 poseidon sahibi olarak çok memnunum.

rüzgar konusunda haklısın, çok rahatsız ediyordu beni de.
    Sirkeci Özen Motor'dan bir ön cam taktırarak hallettim o sorunu.
    şu anda inanılmaz rahat ve keyifli sürüş yapıyorum.
    40 km/s üzerinde önceleri, kaskın vizörü açık gitmek imkansızdı.
    rüzgar hemen gözlermi yaşartmaya başlıyordu örneğin.
    pazar günü otobandan eve dönerken 120 km/s de denemek için vizörü açtım, önden gelen rüzgarı hissetmedim bile.
    kesinlikle tavsiye ediyorum.

çok net değil ama bi de resmini koydum aşağıya.
    umarım yardımcı olur.

rockarolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yalgin cok tesekkur ederim,tahmin ettiğimden güzel ve büyük duruyo,bende taktırmayı düşünüyorum artık

dcalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DORADO V3 um var ve surekli akusu bosaliyor. Tabiiki hergun binmememin de bunda etkisi vardir. Ama Akuyu sarj ettirdikten sonra 2 gun calistirmasam, yada haftasonu cumartesi-pazar binmesem akusu bosaliyor.
    Ayakla calistirilamadigindan ve otomatik vites oldugundan illaki kapakları sokup arabadan uzatma kablosuyla motoru calistirmak gerekiyor.
    Adana daki servis cok yetersiz, once uzaktan kumandasindan calıstırmayın-susturmayın anahtarı kullanın dedi, tabiiki problem cozulmedi. Kacak-kısa devre vb vardır dedik, baktılar bulamadılar.
    Ensonunda "hergun binmeniz lazım" deyip gectiler.
    Bu konuda veya baska bir motorda aynı sorunu yasayan oldu mu?
    Paylasım için simdiden tesekkurler.

Motosikleti
    dragstar 650
    dclanya, geçmiş olsun.
    hergün binmeniz lazım diye bir cevap olmaz.
    hergün binmemekten de akü boşalmaz.
    sorun aküden gibi gözüküyor.
    yeni bir akü ile dene.
    kullanma kılavuzunda, takman gereken akünün özellikleri var.
    sorun için özel bir dorado servisine ihtiyacın yok. herhangi bir motor ustası çözebilir sorunu.
    eğer sorun devam ederse, sana burdaki servisin telefonunu veririm, bir fikir sorarsın.
    tekrar geçmiş olsun..

dcalanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor garantide diye aküyü degistirmedim. Aldigim yere soyledim, bisi yok diyorlar hala.. Aküyü kendim değisitirip onlara fatura edicem sonunda herhalde..

Tesekkurler..

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    arkadaşlar anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir servis var mı

Motosikleti
    dragstar 650
    minibüs yolundan Kartal istikametine ilerlerken, Bostancı lunapark'ın orda, sağ tarafında Seloto'yu göreceksin. Seloto sağında kalacak şekilde dümdüz ilerle, 2. sağa girişte "Sahilyolu" tabelası göreceksin. O sağdan gir, 100m kadar ilerle ve sağında Seloto servisini göreceksin.
    Seloto, Dorado yetkili servisidir.
    servis kısmında Murat isimli bir arkadaş var, işini iyi bilir, güvenebilirsin.

www.seloto.com.tr adresinden de inceleyebilirsin.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler