Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı Barkm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dorado Corvus a ilave olarak 1998 model Honda Africa twin aldım arkadaşlar. Herkese çok daha iyilerine binmeyi nasip etsin.
    Hayrılı osun kazasız belasız keyıflı sürüşler....
    ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Barkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Africa Twin XRW 750
    Teşekkür ederim daha iyileri senin olsun arkadaşım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Gecenlerde üyesi olduğum enduro kulüpte bir üniversitenin proflarından bir yazı paylaştılar.. motosiklet ler kanser yapıyor gibi... özelliklede uzakdoğudan ithal kalitesiz motorlardan bahsediyorlar..sakarya ünivsrsitesi nedense özellikle ithal ve üzerinde kalitesiz yazan motorları incelemiş olacakki yazının her yerinde aynı ibare vardı "uzak doğudan ithal ve kalitesiz" bunlar iyi izole edilmedikleri için kanser yapıyormuş tuhaf ama benim dorado da izolasyon vardı honda africa twinde yoktu.. bilim ticarete hala alet ediliyor uyanalım arkadaşlar

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Kalitesiz, ucuz motosikletlerin sürücüsünü yoğun bir şekilde elektromanyetik radyasyona maruz bıraktığı, bunun da üreme organlarında kansere yol açtığı belirtildi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci, yaptıkları araştırmada, sürücüsünün hemen motorunun üzerine oturduğu kalitesiz motosikletten yayılan ışımanın çok fazla olduğunu tespit ettiklerini ifade etti. Çerezci, bu ışımanın (elektromanyetik ışıma) özellikle kolon kanserini tetiklediğinin altını çizdi.
    Toplumun, cep telefonu ve diğer elektrikli eşyalar konusunda az çok bilgiye sahip olduğunu ifade eden Çerezci, ancak kalitesiz motosikletlerin sağlığa verdiği zarar konusunda bilgi sahibi olunmadığını vurguladı. Türkiye'ye Uzakdoğu ve Ortadoğu'dan kalitesiz, ucuz motosikletlerin ithal edildiğini ve bu motosikletlerin büyük ilgi gördüğünü ifade eden Çerezci, bu motosiklet kullanıcılarının sağlığının risk altında olduğunu söyledi.

Kalitesiz malzemelerden üretilen ve sürücünün hemen üstüne oturduğu alanı (sele) elektromanyetik ışımadan korumayan benzin ve elektrikle çalışan motosikletlerin, başta su oranı en yüksek olan üreme organlarını etkilediğini dile getiren Çerezci, şu bilgileri verdi:

"Motosikletlerde sürücü, hemen motorun üzerine oturuyor. Arada sadece bir sele var. İyi yalıtım yapılmayan ve ucuz malzemelerden yapılan motor yoğun olarak elektromanyetik ışımaya sebep oluyor. Bu ışıma sürücünün motora en yakın organlarını daha çok etkiliyor. Üreme organlarında su miktarı fazla olduğu için ışıma yoğun olarak emiliyor. Bu da üreme organlarında kansere sebep oluyor. Özellikle bu ışıma kolon kanserini tetikliyor. "

Çerezci, bu konuda Avrupa'da ciddi bilimsel araştırmalar yapıldığını ve kalitesiz ucuz motosikletlerin ülkeye sokulmadığını kaydetti. Türkiye'de bu konuda denetim yapılmadığını ve ithalatın yoğun şekilde sürdüğünü vurgulayan Çerezci, "Türkiye'ye sokulan motosikletler bu yönüyle denetlenmiyor. Kaliteli, kalitesiz motosikletler hiçbir engel olmadan ülkeye giriyor. Bu konuda mutlaka ciddi bir denetim yapılmalıdır. İthal edilen motosikletler elektromanyetik radyasyon testine tabi tutulmalı. Çünkü ülkemizde yoğun olarak motosikletlere ilgi var. Fiyatların da çok cazip olması bu ilgiyi artırıyor. İnsanlar bilmeden kansere yakalanma riskiyle motosiklet kullanıyor. Kaliteli malzemelerden üretilmiş, ışımaya karşı tedbirler alınmış, iyi yalıtım yapılmış motosikletlerde böyle bir tehlike söz konusu değil." uyarısında bulundu.

http://www.porttakal.com/haber-kalit...si-654135.html

Motosikleti
    CORVUS
    bilgilendirme için teşekkür ederim emeğine sağlık...
    ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    arkadşlar bugün dorado aldm..Bundan önceki motorum hyosung gv 250 idi..Sattım.. Amaç İyi bi paraya satıp daha ucuza bi motor almaktı..Nese 6500 km de 3000 tl ye dorado carvus u aldm..47 sayfanın 47sini de üşenmeden okuduumm ve korktumm Ama motora binince o rahatlığı tatmış olmamdan dolayı şansımı deneme ihtiyacı duydumm..Motoru aldım 20 tl lik benzin aldım biraz da benzin vardı..Depo fulle yakındı..Saat 10 da motor ile geziyorum herkes bakıyo felan güzel bi duygu Nese çıktım otoban a yollar boş dedim bi bakayım motorda vibrasyon var mı ses var mı felan diye..120 deyim bi gram titreşim yok aaaaaaaaa dedim ne kadar güzell..Gözlerim gülmeye başladı...Leventten silivriye kadar gittim 100 km var yaktığı benzin en fazla 8 9 tl arası tam olarak bilemiyorumm...Motorun son hızınaa gelirsekkk 135 yaptm..Zaten ibre 140 :D Mp3 felan onlar fasofiso bana göre motorda..Motorun bi de en güzel özelliği çok rahat dönüşlerde güven hissi veriyor işte bu da benim son olarak eklemek istediğim şey

berkay_tekin
    hatılrı olsun kardesım kazasız belasız surusler. bende yenı yenı kesfettım bu motoru almak ıstıyorum da ıste ufaktan uıfaktan ıncelıyordum fortumları falan. sen cok guzel anlatmısın bırde almayı dusunuce ınsanın ıcıne sınıyo:D otomatık vıtes olusu avantajmı dezavantajmı onu merak edıyorum. kakıs guçlumu hızlı motormu?
    onlarıda yazabılrısen sevınırım anagsanemun_@hotmail.com burdanda yazabılırsın maıl atabılırsın tesekkurler..

ARKADASLAR SLM.. YA BOL OLUMSUIZ YORUM OKUDUM HEP dorado corvus DAN BAHSEDILMIS
    BU dorado poseidon v3 LER ICINDE GEÇERLI MI BI YARDIMCI OLUMURMUSNZ
    SIMDIDEN TESEKKURLER

Barkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Africa Twin XRW 750
    Dorado Corvusumu satalı yaklaşık 3 ay oldu ve o kadar pişman oldumki anlatamam. Tekrardan Dorado corvus arıyorum satmak isteyen arkadaş varsa temiz olmak kaydı ile görüşebiliriz. Şu anda Honda Africa twine de biniyorum ama şehir içi kullanımlarda dorado corvus harikaydı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu konu çok ölü kalmış canlandırıyım

ingiltere satış sitesi
    http://www.ecoscooters.co.uk/cfmoto250v3.htm

meşhur bikez sitesinden
    http://www.bikez.com/motorcycles/cf_...sport_2009.php

Cf moto nun amerika avrupadaki satış markası olan Qlink firmasının resmi websitesi

http://www.qlinkmotor.com/index.php

bu adresden parçada isteyebiliyorsunuz yolluyorlar..

motorcycle sitesindeki değerlendirme 18 üstünden 14 almış hiç fena değil
    http://www.motorcycle.com/specs/qlin...apero/250.html
    http://www.gekgo.com/q-sapero.html
    http://www.readybike.net/view_cycle_...s.php?RID=1910

http://www*****appydogscooters.com/C...led_parts.html

CF250 Water cooled parts
    This engine is for the Honda Helix CN250, CH250, Tank Touring 250, NST, and Jonway, JMstar, and CFmoto Fashion, V3 V5. Qlink Sapero 250cc motorcycle scooter engines.
    Tank Touring 250DE, Lance Duke 250, Roketa Bali 250, SUNL SL250-2, Jonway Master 250
    These parts are also interchangable with the CF Moto V3 & V5 automatic motorcycle.

türkçesi kısaca doradodaki motor honda helix cn250 ch250 ve diğer yazan markalardada kullanılan bir motormuş..

buda 3 tekerlekli corvus resim biraz ufak

Cf Motors Tesisi

Amerikadaki motorsiklet fuarı Qlink stantı

bu arada cf motor yada qlink in bir sürü ayrı scooter maksi scooter racing modelleri varda konumuz onlar olmadığı için onların resimlerini koymuyorum yoksa qlink in resmi sitesine girerseniz şahane chopper racing scooter modelleri var özellikle 400cc lik bir maksi scooter modeli var çok beğendim..

corvus polis motoru versiyonu

Konuyu qlink in logosunu koyarak kapayalım biraz gururlansın posedion binicileri

Arkadaşlar çok fazla resim var haliyle bazı resimler açılmaya bilir yada yarım açılabilir sayfayı yenilerseniz tüm resimler tamamiyle açılıcakdır..

dorado 125 cc dragos aman dikkat!!!!!

valla arkadaşlar ben samsundan dorado aldım mahkemelik oldum sakın alıpta başınızı yakmayın servisi ve garantisi samsunda yok ve hepsi 2007 model arıza

sadece dorado corvus kullananlardan cevap bekliyorum. özellikle 007 nickli arkadaş

buhafta sonu yani 21kasım 2010 da bitane dorado corvus var .
    sahibi şehirdışına çıkmış.haftasonu gelecek görüşecem.nasipse almak istiyorum.
    6000 km de imiş.
    fiyatda baya cazip 1800 tl.
    azda olsa ikram yapacak.
    ilk defa motor kullanmaya başlayacam.
    burda baya anlaştılmış bayada zaman olmuş .
    otomatik vites uygun ve birazda kalıplı olarak bana çok uyacağını düşünüyorum.
    sahibi servis sıkıntısından çok şikayetçi.
    arızası hiç yok diyor.
    tavsiye edermisiniz.
    fiyatına göre iş görürmü?
    ne fiyatlardan ne fiyatlara gelmiş bi motor.
    kullanıcılarından görüş bekliyorum en acilinden..

Motosikleti
    Artık Yok...
    şişlideki motoru diyorsun büyük ihtimal o motorun ara ara beşinci kez satışa konuluşu artık illallah etti galiba sahibi o fiyata veriyor..

evet şişlideki motor.
    ben ilk defa gördüm onu.
    daha önce 2500 tl de ankaradan temiz bitane vardı o satılmış.
    2000 e devar.
    ama bu şişlideki baya temiz duruyor.
    pazar günü bakmaya gidecem.
    tlf da sahibi hiçbir sorunu yok diyordu.
    ara ara satışa koymuş dedin şimdi bende şüphelendim.
    velhasılı fiyatına göre uygun ve kullanışlı daha ilk defa kullanana göre bir motor olmazmı?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı nerit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet şişlideki motor.
    ben ilk defa gördüm onu.
    daha önce 2500 tl de ankaradan temiz bitane vardı o satılmış.
    2000 e devar.
    ama bu şişlideki baya temiz duruyor.
    pazar günü bakmaya gidecem.
    tlf da sahibi hiçbir sorunu yok diyordu.
    ara ara satışa koymuş dedin şimdi bende şüphelendim.
    velhasılı fiyatına göre uygun ve kullanışlı daha ilk defa kullanana göre bir motor olmazmı?
    şüpheleniceğin bir şey yok benim omu dememdeki neden daha önceden fiyatı yüksekden koymuşdu şimdi fiyatını düşürmüş ondan dedim yoksa bir sorunu olduğundan değil.. sadece 12 beygir yazmış o kısmı yanlış olabilir benim bildiğim 19 beygir olması lazım corvusların.. fiyatına göre sitedeki en ucuz motor o zaten bana kalsa ilk motorunsa bir japon yada kore malı yada italyan malı maksi scooter alsan çok büyük keyif alırsın gibime geliyor...

usta biraz kalıplı bişe arıyorum.birde otomatik vites lazım bana.
    copper lar olmuyo hep manuel.
    bu doradonun poseidon var oda güzel.
    otomatik ve kalıplı tarzda maxscooter lar var.
    onlarada bakmaya başladım bugün asya 150t filan.
    biraz temiz kalıplı herbaktığım motor bunun fiyatlarında zaten.
    birde ilanda 2008 model yazıyor. ve tek 2008 model yazanda bu.
    doğrumu bilemiyorum ama km sinin düşük olması ve temizliğine garanti vermesi hala bunu alacak yapıyor beni.
    şu karamsarlığımı bikenara atıp kararlı olmam lazım ama bu konuda oakdar yorumdan sonra sahibininde sadece servis ten dolayı şikatçi olup satmak istemesi beni tedirgin ediyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ilk motor insanı ya motordan soğutur yada motoru sevdirtir ilk motor o açıdan çok önemlidir.. bazı motorlar sıkıntılıdır masraflıdır sorunludur ama o motoru alan kişi usta motorcuysa ve ilk mootru değilse ona koymaz ama aynı tarzda motoru ilk ömrü boyu hiç motor sürmemiş biri alırsa motordan soğur nefret eder .. corvus esasen güzel bir motor tasarımı motoru fena değil aksesuarlı falan ama bence ilk motor yapılıcak motor değil seni çok yorar servis önemlidir parça önemlidir senin ilk motorun olucaksa sen yanda yatarsın motorla düşersinde olur bu tip şeyler motorunun parçası bolsa gider yaptırır binersin parçası yoksa çok uğraşırsın çok paran gider motordan soğursun..

o yüzden bilhassa yukarda yazdım ilk motorunsa cüsselide ibr şey istiyorsan avrupa italyan kore malı güzel ibr maksi ol keyifli keyifli bin sağlamdır başın ağrımaz seni üzmez

usta önerilerin için sağol.
    sendne sonra maxi lerede baya bakıyorum.
    150 zat lar hoşuma gidiyor.
    onlardada 2.elde fiyat çok oynuyor.
    30000 km yapmış motorlar var.
    nasıl dayanmışlar bilmiyorum ama fiyatları 1000 tl civarı.
    corvus içinde bana yakın kardeşler motor servisi var.
    yetkili servisleriymiş.
    adam tavsiye etti.
    parçaları ankarada var getirtiyoruz dedi.
    ama uygunmu pahalımı sonradna aklıma düştü.
    getirtmek önemli dğeil çok masraf çıkarıp çıkarmayacağı önemli.
    kış döneminede giriyoruz scooterların maxi de olsa lastikleri küçük emniyet açısından hala corvus aklım.
    çarşamba adamla görüşecem inşallah corvus için.hala bekletiyo beni.
    ondna sonr aolmazsa maxilere bakarım.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    italyada roma ve sorrento gezimde 1 adet dorado poseidon görmüşlüğüm var 1 adet dahi olsa çançinçon motor görememiştim, chopper-enduro-racing çok çok az gördüm, 100 tane de 5 tane neredeyse, her yer scooter doluydu, abartmıyorum arabalar kadar sayıları çoktu, bay bayan sadece kask takarak sürüyorlardı, artık günlük hayalarının içine girmiş, tayvan malı kymco sym den çok daha fazla vardı, kymco super8 ve agility city (farklı motor seçenekleriyle) çok vardı, moto guzzi, piaggio vs italyan markaları epey çok sayıda vardı

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motor satardı esasen ama getirten firma büyük hatalar yapdı malı normalin çok çok fazla bir fiyata satmaya kalkdı motorun kronik egzos gibi yan ayakda depo doluyken benzin dökülmesi gibi sorunları ana fabrikaya bildirip onlara bir çözüm bulamadı yeterli destek ve servisde sağlayamadı. yoksa motorun 250cc lik motoru iyi bir motor eski honda cn250 motoru.. ve motorun pek çok modifiye parçaları satılıyor internette

Motorun parçaları burda bu gibi sitelerde satılıyor bu tip bir motor alıcaksan yurtdışı paybal hesabında olucak sıkıntı yaşamassın..

http://www scrappydogscooters.com/CF...led_parts.html

burdada performans ürünleri satılıyor

http://www scrappydogscooters.com/25...rformance.html

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor satardı esasen ama getirten firma büyük hatalar yapdı malı normalin çok çok fazla bir fiyata satmaya kalkdı motorun kronik egzos gibi yan ayakda depo doluyken benzin dökülmesi gibi sorunları ana fabrikaya bildirip onlara bir çözüm bulamadı yeterli destek ve servisde sağlayamadı. yoksa motorun 250cc lik motoru iyi bir motor eski honda cn250 motoru.. ve motorun pek çok modifiye parçaları satılıyor internette

Motorun parçaları burda bu gibi sitelerde satılıyor bu tip bir motor alıcaksan yurtdışı paybal hesabında olucak sıkıntı yaşamassın..

http://www scrappydogscooters.com/CF...led_parts.html

burdada performans ürünleri satılıyor

http://www scrappydogscooters.com/25...rformance.html
    kardeş şuan bi asya 150t1 buldum. granajında bi kırığı varmış yumruk büyüklüğünde onun hariç tamirden geçmiş sıkıntısızmış.öyle diyo.
    fiyat olarakda bana 800 tl civarına gelecek.2005 model 9000 de filanmış.
    aklımı çeldi bunu almaya çalışacam.
    olmadı bu corvusu almaya beklemeye devam edecem.
    inşallah bu maxi dedikleirnde iş görür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler