Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    harley davidson iron 883 2015 model
    Alıntı rewezak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide asil olayi unuttum bu motorda neden amrtisör yok ya warsada neden hissetmiyoz ayar mayar yemiyo sanki kayanın utundesin ole gidiyon her cukurun sanki içine dusuyon ve cıkcam diye cebelleşiyon cehennem gazabının demo versiyonu için alcam diyosan dorado kesinlşikle senin motorun şimdiden hayırlı olsun hatta benide ekle dorado kullanıcısı olcak arkadas beraber geceleri birbirimize sorunlarımızı anlatalım beraber dert yanalım bugunde bu oldu dunde su olmustu diye ya msjı bitiremiyom allahını seven gitsin bi su poradonun sinyallerini mıncıklasın ya azcık dokunsan sallanıyo ya hepsinde öle ben böle kıytırık sinyal gormedim bin liralık scutırlarda bilem tas gibi bizim poradoda yok abi sallanıyo korkuyom bi gun saatte 20km hızla bi yere carpcam gidon elimde kalcak tekerleri artık bisikletime takarım motoruda sıgdırabilirsem tras makineme gerci bendeki siletin makina ondaki motor daha kalitelidir kötü bi fikir allahından bul emi porado ilkimsin ama sende kızlar gibisin
    bu alintinin haaricinde rewezak arkadasimizin anlatim tarzina okurken o kadar guldum ki.eline saglik. suzuki intruder 250 cc almayi planlayan motora cekimser asik olan ben kadikoyde esimle beraber bir suzuki bayi oldugunu soyleyen firmadan girdik.dukkanda bi iki suzui scooter vardi ama benim aradigim cruiserlardan eser yokdu.dukkan dorado doluydu.vitesli motor kullanmadigim icin doradoyu oyle bi anlattilar ki seytana uyup alip cikayim dedim.allahtan estetik kaygisi benden daha gelismis esim cruiser sevgisi daha cok oldugundan sanirim beni engelledi. bugunde aklima yeniden takildi ama forumlardan okudugm kadari ile kesinlikle uzak durulmasi gereken bi motor.kaldi ki sahibinden com/da gercektende bayiligi birakanlar 1000 tl daha ucuzaz sifir satiyorlar.
    vencedor adli arkadasimada bence kendine gaz verme dikkatli surus iyi bir bakim diye bu isten anlayan usta tamirciler vidalari SIkarken hamur gibi diyolarsa neyine bakacan ki....
    iki ayi bulan arastirma seruvenimde maceraya atilmadan saglamciyim diyosan japon mali.cunku daha endiseleri giderecek bi cin yada taiwan mali yok.ben saglamciyim ne zaman ki bi cin markasi honda yamaha gibi yoruma bile acik olmayacak kadar iyi olur o zaman cin alirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    artık sadece nx 250... uslandım
    geçen gün burda bu corvuslardan satıldı bir tane çocuk geçen kışdan beri satılığa koymuşdu 4 milyardan başladı 3.5 yapdı sonra 3 yapdı o zaman 2 verdiler bir yanları kalkıkdı ben 6 bin tl ye aldım o fiyata jantını satmam falan dedi satamadı satamadı bu şubatta artık illallah etti o sıra motorda devamlı arıza sorun çıkartıyordu çocuk tamirciden çıkmıyordu en sonunda 1.200 tl para verdiler lanet olsun dedi satışını almak kaydı ile sattı sattığı çocukda 1 ay sonra buna telefon açmış sen bana nasıl motor sattın her yanı dökülüyor aldığım günden beri zırt pırt tamire gidiyorum falan diye çocukda sende sat o zaman demiş o çocukda satılığa koymuş şimdi

birde sahibinden ilanlarda yazmışlar kopuyorum pek fazla yokmuş satılıkda nedenide çok memnun olmasıymış insanların yalan tabiki millet satamıyor ordaki ilanlara bakın hepsi 2 yıl dır duran ilanlar 2 yıldır satılmıyor en yenisi 8 aylık dır..

ben alıcaklara söyliyim bizde görüntüye kanan çokdur bu yazımıda okuyorlarsa madem başınıza bela alıcaksınız o motorlara az para verin 1.5 tl den fazla vermeyin zaten bol bol ustalara her hafta para bayılıcaksınız bir senede bir 1.5 tlde ustalara harcarsınız.. o yüzden motora fazla para vermeyin tavsiyem..

benim esas anlamadığım şu motoru 46 sayfadır sürenler önceki sahipleri şu anki sahipleri bile amman almayın bulaşmayın uzak durun benim başıma şu geldi arkası koptu tekerleği uçdu bilmemnesi kırıldı diye bas bas bağırıyrolar almayın diyorlar hayla insanlar görüntüye kanıyor bu dandirik motorlara bu kadar para veriyorlar gidin adam gibi japon alın bu fiyata dolu cbr 125 var alır bu dandirik motoru sallar atar japon sonuçda cbx alın cbf alın bu fiyata gidin italyan motoru alın bu fiyata..

insanların bu arızalı kalitesiz dandik makinelere düşkünlüğü nedir anlamak mümkün değil binenler bile diyor uzak durun..

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    logaritma sayfa 44'te döktürmüş.... ama haklı!!!

okumakta fayda var...

Motosikleti
    CORVUS
    arkadaslar Corvus almayı dusunuyorum bana yardımcı olurmusunuz (lutfen corvus kullananlar msj atsın...) Saygılarımla
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı

dorado corvus hakkında bilgisi olan varmı

bu motoru kullanan varmı arkadaşlar masraf açan klasik çinlimi yoksa masrafı azmı işin aslı bu makineye güvenip 500-600 km lik yollara gidilirmi

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Benim hiç bir bilgim yok.
    Sana fikir veremiyeceğim.Dorada corvus ilk defa burada okuyorum...

Motosikleti
    İnş Gv 250
    :D benim motosiklet aşkım bu motoru gördüğüm anda başlamıştı... ama daha sonradan öğrendiklerim beni hayal kırıklığına uğrattı motor dağılıyormuş özellikle egzosu...
    [B][I][U]TEK RAKİBİM THY[/U][/I][/B]

askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    U-G-Y : 2200 / 900 / 1125 mm
    Net Ağırlık :164 kg
    Max Yük Kapasitesi. : 150 kg
    Yakıt Kapasitesi : 16 Lt.
    Motor Tipi : Tek Silindir 4 Zamanlı
    Soğutma : Su Soğutmalı
    Fren : Ön - Arka Disk
    Moto Hacmi : 244 cc
    Marş : Elektrikli
    Ön Tekerlek : 100/90-16
    Arka Tekerlek : 150-80-15
    Ses Sitemi :Taşınabilir hafızalı Mp3 Çalar, radyo kaset çalar
    Güvenlik : Uzaktan Kumanda ve Alarm
    Max Hız : 140 (bence uydurma bir makina.ne olduğunu nasıl sınıflandıracağımı bilemedim.hiç güven vermiyor.scooter irisi bişi gibi geldi bana.)ayrıca otomatik vitesli.

Barkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Africa Twin XRW 750
    Dorado Corvus kullanıcısıyım objektif olarak bir değerlendrme yapmak istiyorum. Forumlarda dorado corvusla ilgili epey olumsuz şeyler yazılmış. Şu ana kadar 4.500 km ye kadar geldim herhangi bir sorun yaşamadım. Ama egsoz sorunu bende de başladı yavaş egsozdan cızırtılar gelmeye başladı İthalatçı firma ile görüştüm gönder yapalım dediler.Birçok kez tek seferde 400 km ye kadar olan mesafelerde grup sürüşüne katıldım hiç rezil etmedi ama bundna sonra ne olur bilemem. Ayrıca km sayacında yaklaşık 10 km/saat fazla gösterme olayı var. Dengeli bir motor titreşim olayına gelince zaten motorun yapabilceği maksimum sürat 120 yi geçmez o limitlerde de kullanılacka bir motor değil, bu motorla 100 ü geçmeyeceksin ve artçı almayacaksın o zaman üzmez diye düşünüyorum. Suziki motormuş tayvan malıymış falan onlar hikaye basbaya Çinde cfmoto motor üretiyor bunları ama amerika ve italyaya da ihraç ediyorlar fakat Türkiye de ki ile aynı kalitedemi orası şüpheli, ben internetten araştırdığım kadarı ile amerikadaki satndartlara uygun olarak ihraç ediliyor ve egsoz dahil bir çok parça farklı.

Motosikleti
    artık sadece nx 250... uslandım
    maslak sanayide motor ustasında bir tane corvus mudur nedir onlardan var adam sahibi illallah etmiş vermiş ustaya yapması için isteyen olursada bana sorma sat demiş bende takozları ayarlatırken gördüm ustada..

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı Barkm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dorado Corvus kullanıcısıyım objektif olarak bir değerlendrme yapmak istiyorum. Forumlarda dorado corvusla ilgili epey olumsuz şeyler yazılmış. Şu ana kadar 4.500 km ye kadar geldim herhangi bir sorun yaşamadım. Ama egsoz sorunu bende de başladı yavaş egsozdan cızırtılar gelmeye başladı İthalatçı firma ile görüştüm gönder yapalım dediler.Birçok kez tek seferde 400 km ye kadar olan mesafelerde grup sürüşüne katıldım hiç rezil etmedi ama bundna sonra ne olur bilemem. Ayrıca km sayacında yaklaşık 10 km/saat fazla gösterme olayı var. Dengeli bir motor titreşim olayına gelince zaten motorun yapabilceği maksimum sürat 120 yi geçmez o limitlerde de kullanılacka bir motor değil, bu motorla 100 ü geçmeyeceksin ve artçı almayacaksın o zaman üzmez diye düşünüyorum. Suziki motormuş tayvan malıymış falan onlar hikaye basbaya Çinde cfmoto motor üretiyor bunları ama amerika ve italyaya da ihraç ediyorlar fakat Türkiye de ki ile aynı kalitedemi orası şüpheli, ben internetten araştırdığım kadarı ile amerikadaki satndartlara uygun olarak ihraç ediliyor ve egsoz dahil bir çok parça farklı.
    herkeze selamlar

hocam senın makına km'de ne kadar yakıyor

Motosikleti
    Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar

hocam senın makına km'de ne kadar yakıyor
    yaklaşık 150 krş yakıyor

Motosikleti
    CORVUS
    yaklaşık 150 krş yakıyor
    benimkide ortalama o civarda yakıyor.

Motosikleti
    benimkide ortalama o civarda yakıyor.
    Eksoz sorunu yaşıyormuusn cızırtı yapıyormu eksozun ? Sorunu çözdüysen banada yazarsan sevinirim. orjinal eksozunu takmak istemiyorum 250 tl civarında para tutuyor ama 1 yıl sonunda oda aynı oalcaktır. Ercan usta dedikleir biri var smokhead diye bir el yapımı eksoz takıyor acab verimlimi ..bildikleirni paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    CORVUS
    Eksoz sorunu yaşıyormuusn cızırtı yapıyormu eksozun ? Sorunu çözdüysen banada yazarsan sevinirim. orjinal eksozunu takmak istemiyorum 250 tl civarında para tutuyor ama 1 yıl sonunda oda aynı oalcaktır. Ercan usta dedikleir biri var smokhead diye bir el yapımı eksoz takıyor acab verimlimi ..bildikleirni paylaşırsan sevinirim
    benim şu an egzosun maşallahı war (ama şimidlik ) Egzosta yanlız kararmalar war....
    benim yeni tanıştığım bi corvus kullanıcısı war o izmit tarafında egzost sorununu çözmüş.... Fazla bi maliyeti olmadan
    yeni bir bilgi olursa yazarım

Daha geçenlerde biri daha aradı beni. Bu kişide hararet sorunu yaşadığını belirtti, sen yaşıyormusun böyle bir problem ?

Motosikleti
    benim şu an egzosun maşallahı war (ama şimidlik ) Egzosta yanlız kararmalar war....
    benim yeni tanıştığım bi corvus kullanıcısı war o izmit tarafında egzost sorununu çözmüş.... Fazla bi maliyeti olmadan
    yeni bir bilgi olursa yazarım

Daha geçenlerde biri daha aradı beni. Bu kişide hararet sorunu yaşadığını belirtti, sen yaşıyormusun böyle bir problem ?
    hararet sorunu hiç yaşamadım ibre bırak kırmızıyı yarıya bile yaklaşmadı kaç kez sıcaklarda 2 kişi uludağa zirveye çıktık herhangi bir sorun yaşamadım. Egsoz işinide bursada halledecem snaırım tiger eksoz takıyorlar sorun kalmıyor dediler bakalım ..Valla bende şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım sadece egsoz cozorto yapıyor işte.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:14 PM ----------

Bu arada bazı arkadaşlar Amerika da satıldığını falan yalanlamışlar ama ben yinede linkleirni veriyim siz karar verin;
    http://www.cfmoto-us.com/Default.aspx
    http://www.cfmoto-usa.com/
    buda italyada polis otosu olarak kullanılan v3 ve v5 lerin linki;
    http://www.youtube.com/watch?v=_ivOqJKYmek&NR=1
    evvet arkadaşlar herkeisn hakkını herkese verelim. Çok süper bir motor değil ama fiyat ve kaliteyi kıyasladığınzıda sonuç hiçde fena değil . her markanın zaman zaman sorunu olmaktadır. Örneklerini çok gördük hiç biri allah yapısı değil düzgün kullandıktan ve bakımlaırnı yaptıktan sonr aher araç iyidir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:11 PM ----------

Amerikada Qlink markasaı ile de ayrıca pazarlanmaktadır.
    Romanyadaki linki;
    http://www.cfmoto-ro.com/
    kısacası youtube "cfmoto" yazdığınız zaman çok detaylı bilgi edinme şansınız olacaktır.

Motosikleti
    CORVUS
    BARKM

kesinlikle katılıyorum... Bende daha onceden zat150 wardı beni ikikez yolda bıraktı wede cok basıt nedenlerden yolda kaldım..
    CORVUS hem dengeli hemde atak bir motordur. kalitesi vede ekstralarıyla bence bu fiyata değer bir motordur..
    Forumun başındaki yorumların çoğu olumsuz; fakat kullanan bilir mantğıyla ben motoru almadan önce epey bir araştırmasını yaptım. Sahibinden.com adresınden rastgele bir iki kişiyle görüştüm.
    Beni en çok etkiliyen Adanadan bir motorcu arkadaşın sözleri oldu...
    Adanadaki bu arkadaş motoru Ankaradan yani Genel Dispiratöründen alıyor ve evine yani Adanaya yapıştırıyor sorunsuzca.... Ardından birde Tunceli patlatıyor
    Özetle motorun genel bakımlarını yaptıkdan vede motoru çok yormadan kullandıktan sonra bu motora kolay kolay bir şey olmuyor... SAYGILARIMLA

cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    herkese selam,
    sayfa 44 de corvus kullanırken sıkıntılarımı yazmıştım.şimdi arkadaşların yazışırken aklıma geldi benzini fullendiğinde motoru stop edip yan ayağa yatırdığında neresinden olduğunu bilmesemde akıtıyor olması.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sero; yeni motorun hayırlı olsun... allah kazasız belasız binmeni nasip etsin....

bir ara görüşelimde şu corvusa bide ben bineyim çook merak ediyorum doğrusu...

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sero; yeni motorun hayırlı olsun... allah kazasız belasız binmeni nasip etsin....

bir ara görüşelimde şu corvusa bide ben bineyim çook merak ediyorum doğrusu...
    teşekkür ederim ayberk abi.. allah hepimizi korusun

Abi geçenlerde bizim sayfada belirtmiştim.. bi ara toplaşalım dıye arada kaynadı
    Bu işi yine yapsan yapsan sen halledersin. Biliyorsun ben herzaman varım Selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:20 AM ----------

Alıntı cotonak28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam,
    sayfa 44 de corvus kullanırken sıkıntılarımı yazmıştım.şimdi arkadaşların yazışırken aklıma geldi benzini fullendiğinde motoru stop edip yan ayağa yatırdığında neresinden olduğunu bilmesemde akıtıyor olması.
    evet doğrudur damlatıyor.. Fakat depoyu tepeleme doldurduğunda yapıyor..dediğin olayı...

Senin corvus duruyormu? yoksa yeni bi makina kullanıyorsun...

Sayfa 44 de yaşadıklarını okumuştum daha önceden gerçekten büyük talihsizlik yaşamışsın...

REKLAM ALANI
46. sayfa BirinciBirinci ... 364445464748 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler