Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagyap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    İnneci nick li arkadaş daha piyasaya sürülmeyen motoru nasıl almış ? Az evvel firmayı aradım, bayii organizasyonu Ocak 7 gibi tamamlanacak ve motorlar piyasaya sürülecek deniyor.. Çelişkili bilgiler, kuyuya taş mı atıldı, ne iş?

Bu arkadaş hangi forumda yazmış, nasıl temasa geçebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Slm Arkadaşim

Arkadaşim Istersen Sana
    Hemöen Bi Tane Alalim
    Gümrükteki Masllar Girdi Ve Motorlar şu An Bağlantili Bayilere Dağitiliyo
    Istersen Açik Adresini Yaz Sana Ulaşsinlar....

Bizde Kuyu Taş Filan Yok Arkadaşim Sen Rahat Istersen Gel Bi Iki Turlayalim

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    inneci mallar girdi ve dağıtılıyo demişsin senin özelliğin ne bayi olman mı henüz dağıtılan ve piyasada olmayan bir motoru almışsın
    bizi biraz aydınlat deki ben yetkili bayisiyim o yüzden 1 hafta sora satışa çıkmadan önce aldım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    İnneci Arkadaş,
    Yeterince açık yazmadığından ne dediğini anlamıyorum, konu ister istemez polemiğe gidiyor, eğer demek istediğin "arkadaş, ben kaparo yatırdım, malımı şu tarihte teslim alıyorum" ise tamam, ama yazdığından anladığım "motoru teslim almışsın, geziyorsun".. sonra firmaya telefon açıp motorların durumunu sorunca farklı yanıt geliyor, ya derdini anlatamıyorsun, ya BBRR nin dediği gibi sen bayi statüsünde bi vatandaşsın, ya da ilk söylediğime geliyor; kuyuya taş atıyorsun.. lafı evelemeden, somut konuş..

M33MERSIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha Önce Sukida Lİstelerİnde GÖrdÜk Bu Motoru Şİmdİ Dorado Sadece Ben Getİrİyorum Dİyor Ve Fİyatini 5.500 Cİvari Ama YÜksek ÇÜnkÜ Monero Ve Sukidada Fİyatlar 4.500 Cİvari..motor GÜzel Ama Fİyat YÜksek Gİbİ Bİraz Ne Dersİn İnnecİ KardeŞ...taŞina Bİlİr Mp3 Var Bu Motorda

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yokmu haber
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    arkadaşlar dorado'nun linki http://www.doradomotors.com
    ankarada bir firmaymış.
    bu motorları dorado getiriyor gibi gözüküyor. her iki model de sitede mevcut.
    ben de bugün başlıklardan birine yazan bir arkadaş sayesinde keşfettim bu adresi. site daha yapım aşamasında ama modeller ve özellikleri var. bazı kısımları yapılmamış. bir girin bakın derim.

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    araştıralım haberdar olalım siteye yazsınlar tanıyalım
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

arkadaşlarbunlar onlar değil mi?www.doradomotors.com

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar dorado'nun linki http://www.doradomotors.com
    ankarada bir firmaymış.
    bu motorları dorado getiriyor gibi gözüküyor. her iki model de sitede mevcut.
    ben de bugün başlıklardan birine yazan bir arkadaş sayesinde keşfettim bu adresi. site daha yapım aşamasında ama modeller ve özellikleri var. bazı kısımları yapılmamış. bir girin bakın derim.
    ben de aynı şeyi yazdım zaten.

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    Ben araştıracağım dedim ama maalesef sözümü tutamadım, detaylı bilgi için
    Reklam ve pazarlama müdürü Almıla Hanım ile görüşülebilir..
    e-mail: as.akalin@gmail.com
    tel: 0 312 363 0 444
    Bu arada İnneci arkadaşa ne oldu, gören tanıyan var mı?
    Selamlar,

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biraz marka kültürü lütfen.

Dostlar.Burada dönen saçmalığın farkında değil misiniz.
    Allah aşkına bu motorlara nasıl talip oluyorsunuz.Biraz marka kültürünü korumalıyız diye düşünüyorum.Bu motorların hepsi made by china.Bakın made in demiyorum.Made by diyorum.Öz bi öz çin markaları bunlar.
    Çin kendi başına asla motorsiklet piyasasında kalkınamaz.Bugün dünya devleri bile parçalarını çin de yaptırıyor Yamaha,suzuki gibi.Bazı avrupa firmaları da motorsikletlerin tamamını çin de yaptırıyor.Keeway-Regal Raptor-Kanuni gibi.Bakın yani patron çinliler değil yaptıran firmalardır.Bugün Keeway ya da kanuni bu motorun parçası şöyle olacak bu çizime uyacaksın.Şekil bu performans bu olacak diyorsa çin bunu yapmak zorunda.Yoksa üretim hakkı elinden alınır.Bunlar o malın arkasında Çin'in değil Kanuninin ya da keewayin olduğu anlamını taşır.
    Bir de şu motorlara bakalım.CF motors.Çok etkileyici.160 kilo çeksin diye fiber yüzeyin altına saç metal yapıştırılan kuklalar.Bunu bizzat çinli bir arkadaşım msn de söylüyor.Bakın çinli diyorum.Değeri 100 doları bile geçmeyecek Mp3 player falan filan bu motorları şah yapmaz arkadaşlar.Düşünsenize Dorado olmuş motorun adı.Ben de giderim çin deki fabrikaya.Satacam kardeşim bunları ülkemde derim.Alırım lisansını çooook ucuza.Yazdırırım depoya adımı hatta altına resmimi de bastırırım.Satarım size alırsınız 5 milyardan.Siz bunu yer misiniz.Bence yemezsiniz.Bence yememelisiniz.Öyle macromedia flash player destekli zaaan zuuun uzay çağı imajı veren sitelere de aldanmassınız siz.

Ben ne kanuni-keeway-regal'in adamıyım ne de Cf motorla davalıyım.
    Sadece gerçekleri kendi fikir dilimle size yazmaya çalıştım.
    Darılmayın gücenmeyin.
    Tek isteğim marka kültürünü koruyun arkadaşlar.
    Zaten Can çekişe çekişe gelişen Türkiye motorsiklet denklemini bizler çıkmaza sokmayalım bari...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    V3 modeli Sarikayalrda var arakadaslar girin sitesine gorun. Yani Turkiyede pek yakinda. V5 icin ayni seyi soyleyemem bence bu motorlar bayanlar icin ideal vites yok , MP3 var az bucuk karizmasi var yavas gitmez o kadar da. Tam bayan arkadaslarimiza gore bence. Gule gule kullansinlar.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    Criminal Arkadaş,

Forumlarda polemiğe girmemeye çalışıyorum, hatta kendimi zaptetmek için çaba sarfediyorum ama olmuyor işte, madem düşünce özgürlüğü var, benim de saygım var, o halde naçizane düşüncelerimi paylaşayım..

Sadece gerçekleri kendi fikir dilinle yazmaya çalışmışsın ya anlayamadığım senin gerçeklere nasıl bu kadar vakıf ve hakim olduğun, uyandırmaya çalıştığın için sağol ama hocam biz “matrix” te yaşamıyoruz.. Sadece bekliyoruz, cismen görene kadar, sonra birkaç cesur ve meraklı arkadaş şansını deneyecek, alacak bu meretlerden, biraz kullanıp tecrübelerini bu kanaldan aktarmaya başlayacak.. beğenir veya beğenmez, ama somut verilerden hareketle yazacak.. Referansı motorun bizzat kendi olacak, sağdan soldan duydukları değil..

"160 kilo çeksin diye fiber yüzeyin altına saç metal yapıştırılan kuklalar."Öncelikle bu bilginin kaynağı nedir, 100.000 km testinde yapıldığı gibi motoru en ince ayrıntısına kadar söktün mü? referans olarak gösterdiğin Çinli arkadaşın kimdir, necidir, konu hakkındaki tecrübesi nerden geliyor? Ayrıca bütün Çinliler birbirine benzer, arkadaşını rakip firmanın adamı ile karıştırıyor olmayasın.. Şimdi ben bir ahkam kessem ve Mondial MCT 250 de benzin deposu üstü metal görünümlü plastik grenaj nedeniyle çok tehlikeli, sürmeyin kardeşim bu motoru desem, Hollanda’da bulunan arkadaşım bunu referans alıp bir foruma yazsa ne kadar ciddiye alınır? sence mantıklı ve doğru bir açıklama olur mu? Tekrar sorayım senin Çinli CF Moto’nun kadrolu mühendisi mi? Ya da bildiği birşey mi var? Şasi de kullanılan çeliğin Grade i mi düşük? Sıcak havada sehim mi yapıyor? Kaynakları mı kalitesiz? Röntgen kontrolü ile kılcal çatlak mı tespit etmiş? Uzun yolda sürerken motoru mu patlamış? Rampada freni mi boşalmış? Bu olası ihtimaller herhangi bir şekilde yaşanmış mı, kayıt altına alınan bir vukuat var mı? Made in China – Made By China ayrı bir konu, unutma ki otomotiv endüstrisinde şu anda sözsahibi olan birçok firma “önce kopyala” yöntemi ile bugünlere gelmiş.. Aşağıdaki linke tıkla, hatta biryerlere kaydet zira sözkonusu marka iki seneye kadar Avrupa’da ve Amerika’ da sıksık gündeme gelecek..Taklitle başladılar, gerekli güvenlik standartlarını da yakalayıp uygun fiyat polikasıyla ciddi pazar elde edecekler...

http://www.cheryglobal.com/

Türkiye’nin ihracat rekorları kıran elektronik firması yetkilisi ile bir otel projesi kapsamında gereken TV ihtiyacımız için görüşürken latife yapıp "Çağatay Bey marka olarak isterseniz sizin adınızı basarız" demişti..Zira ihracat yapılan ülkedeki pazarlama şartlarına göre müşterinin istediği isim o cihazların markası oluyordu.. Bu sadece Çin'de değil dünyanın pekçok yerinde uygulanan bir satış yöntemidir, hatta aynı TV yi çok ufak değişikliklerle başka bir isim ile ama daha uygun fiyata aynı pazara sunarsan, rakiplerine göre avantaj elde edersin, alt marka yaratmış olursun, satışın artar.. Bu cihazların kalitesiz olduğu anlamına gelmez.. Daha basit örnek, markete gittiğinde dikkat et, diyelimki peynir alacaksın.. bilinen bir markanın yanında marketin adını taşıyan bir başka peynir var.. al o paketi, üretim yerine bak.. kuvvetle muhtemel bilinen markanın teisisnde üretilmiştir, ancak 3-5 kuruş aşağıya satışa sunulmuştur.. Pazarlama taktiğinden başka birşey değil..

Allah aşkına bu motorlara nasıl talip oluyorsunuz. Allah aşkına sen nerde yaşıyorsun? Alım gücünün ort. 15000 Usd/kelle sevilerinde olduğu G7 ülkelerinde mi yoksa Türkiye de mi? Türkiye’de ciddi istatistik tutulduğunu sanmıyorum ama ölümlü motorsiklet kazasında motorsikletten mi, yol şartlarından mı yoksa sürücü hatasından mı kaynaklandığı araştırılmalıdır. Bilinenler şöyle; ya trafik kurallarına uyulmamıştır, ya gerekli koruma tedbiri alınmamıştır, ya da ilkyardım, hastahaneye sevk ve sevk sonrası bakım kafi gelmemiştir. Bu istatiklerden yola çıkarak altımdaki Çin malı da olsa Alman malı da olsa olası bir kazada kamyon veya otomobil sürdüğüm motora göre hareket etmeyecektir..

Sonuç; Fiyat / verim oranının en iyi olduğu markalara rağbet normal, artık disposal bike dönemi, herkez binebilsin, bundan iyisi şamda kayısı.. Bu ülke insanı senelerce (orjinalleri üretimden kalkmış olmasına rağmen) Hacı Murat'lara, kuşlara, Reno 12 lere vb. binmedi mi? O zamanlar ne Euro NCAP vardı, NHTSA NCAP vardı, bilinçli sürücüler gene de yaşıyordu. Anlatabildim mi?

rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne diyeyim; ağzına sağlık Çağyap dostum...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    http://www.cfmoto.com/product/moto/v3-4.asp adresindeki videoyu izleyen varmı??? biraz yavaş açıyo ama... mutlaka izleyin

Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    cagyap, çok güzel anlatmışsın bence durumu. eline sağlık.

Motosikleti
    SUZUKI BOULEVARD M50
    Mostwanted,
    Link i vermen iyi olmuş, yavaş açılıyor -1 saat- ama açıldıkça güzel şeyler görüyorum
    Rutti ve Lespaul_84 teşekkürler..
    Aceleyle yazdım, (teklif yetiştirmeye çalışıyorum), imla hatalarını görmeyiniz
    Selamlar,

Aklıma geldi; henüz piyasaya çıkmamış bir motor için şimdiden 10 sayfada 139 mesaj 7035 görüntülenme var, bir de trafiğe çıktığı zaman düşünün, Moderatörler burdan sayfa silmek için yeni iş gücüne ihtiyaç duyacaklar..

Bu arada, sayfayı açan Rota-moto nerdedir? ses verse ya...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    2 3 sene sonra yine satışta olurmu acaba? ancak o zaman alabilicemde?...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler