Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    arkadaşlar en sonunda iş yoğunluğumu üzerimden attım, bu yaza bir motorla girmek istiyorum, tarzımı chopper olarak seçtim, motoru zorlamadan şehirlerarası ortalama 100-120 km/h civarı süratle hafta sonu gezmek istiyorum, ayrıca rahat olsun diye otomatik istiyorum, bu sebepğten tek seçenek dorado poseidon ya da corvus gibi görüyorum, gönlüm posidondan yanadır, sizler bu motoru uzun zamandır kullanıyorsunuz, en güncel yorumlarınızı bir kere daha benim için yazarsanız çok sevinirim, çünkü 1 sene önce motor yeniyken ki fikirlerinizle şu an ki fikirleriniz farklı olabilir

- bu markanın istanbulda servisleri nasıl? sayıları yeterli mi?
    - servislerin işçiliklerinden memnunmusunuz?
    - parça bekleme durumunuz var mı?
    - parça fiyatları makul mu?
    - diğer çinlilerin ya da japonların parçaları bu motorlara uyuyor mu?
    - poseidon'u corvus'a göre daha çok beğeniyorum, siz ne dersiniz?
    - bu marka piyasada tuttu mu? ithalatın durma olasılığı var mı? tr'ye ithalatı durursa parça sıkıntısı yaşanır heralde, ben uzun yıllar sürmek istiyorum.
    - bu modellerin çıkardıkları arızalar nelerdir? çözümleri kolaymıdır? bu motora güvenip uzun yola çıkılır mı?
    - motoru 2.el mi sıfır mı almamı tavsiye ediyorsunuz? bütçemi yormayacak olan durum banka kredisiyle 2.el posidon almaktır.

sorularım şimdilik bu kadar, sorularımı tek tek tarafsız bir gözle cevaplarsanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    polo34 arkadaşım;
    Corvus'umu geçen sene bu sıralar aldım. 2400de gayet temiz durumdaydı.
    Geçen yaz 2000km de ben yaptım. rutin 2500 bakımı dışında servise gitmedim cünkü hiçbir problemi olmadı. Bu yaz da 5000 bakımı dışında servislik bir duruma ihtiyaç duyacağını sanmıyorum oğlumun.
    Sadece bu forumda birkaç arkadaşın da belirttiği gibi, eğer depoyu tam doldurursam -park edince fark etmiştim- yan ayaklığın oradan damlama oluyor. İlla fullemek zorunda olursam -uzun yol gibi- yarım litre eksik koyarım diye düşünüyorum.
    Uzun yol konusuna gelince Corvus'a ve dolayısıyla Poseidon'a güveniyorum. Su soğutmalı olması bir avantaj. Almadan önce sahibinden.com'daki ilanlardan uzun yol yapanları biliyorum. İst-Bodrum-İst yapanlar vardı. Daha da önemlisi Amerika'da Q-Link Legacy markasıyla satılıyor olması. (google görsellerde arayabilirsin) Bizim pazara girebilir ama belli bir kalitede olmasa oranın pazarına girmesine izin verilmezdi.
    Servis ile ilgili sorularına İst. da olmadığım için yardımcı olamayacağım.
    Ayrıca şahsi düşüncem, sıfır almak yerine temiz bir ikinci el almak cok daha mantıklı.
    Son olarak; gönlünden geçen motora binmenin tadını çıkar.. Saygılar..

Forumdan Uzaklaştırıldı john coffee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    http://www.qlinkmotor.com/product4.php?id=37# yurt dışındaki satış sitesinden de bakabilirsiniz .....iyi sürüşler

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    İstanbul Anadolu yakasında kaliteli hizmet veren dorado corvus servis arıyorum... bilenler varsa benimle paylaşırsa sevinirim herkse selamlar ....

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Dorado corvusun amerikadaki versiyonu olan QLINK SAPERO için yazılan inceleme makalesi buldum,gerçekten çok faydalı ve bilgilendirici bir çalışma olmuş,motorun içerisindeki kablolara kadar herşeyi marka ve kaliteleriyle birlikte açıklamışlar,ayrıca depo kapağından benzin kaçırması gibi konuların çözümünü de yazmışlar,mutlaka okumanızı tavsiye ederim.Şimdilik türkçeye çevirme vaktim olmadı,vakit bulursam türkçeye çevirip yazmayı da düşünüyorum:

http://www.motorcycles.pro/Motorcycl...2/Default.aspx

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    uyanlız hatırlamıosam moto showda görmüştüm fiyatlarıda 5.150 dieri ise 6.000 e yakındı racingi abdıran az daha pahaydı
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı john coffee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Anadolu yakasında kaliteli hizmet veren dorado corvus servis arıyorum... bilenler varsa benimle paylaşırsa sevinirim herkse selamlar ....
    Alıntı john coffee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar... akü sorununu hallettik derken bu ara egzoz tarafından ince ince sesler gelmeye başaldı bi ker kendim sıktım civatalarını ama tekrar ses yapmaya başaldı ... bu arada arkadaşlar ben istanbul anadolu yakasında oturuyorum. motorumu 2 nci el aldım bana tavsiye edebileceğiniz sorun çıkarmayacak , müşteri ile ilgenen bir Dorado corvus servisi arıyorum eğer bilen varsa bana yazarsa sevinirim 2 nci bakım zamanım geliyo... ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim... herkese selamlar (gürhan)
    corvusu bu hafta içi alma durumum var, motoru ayırttım, 2006 model sıfır km 5300 ytl, konuyu okuyorum, bakalım cesaret edip alabilecekmiyim aşağıdaki yorumlarıma sizde görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

akü sorunu ........bosch 14A, yuasa 12A ile giderilmiş, ön panjur sökülmeden şarj için granaja delik açtırılmış ya da çakmak uzatma kablosundan yararlanılmış

hararet sorunu....termostat iptal edilmiş galiba, birisi kale marka özel radyatör takmış, merak ettiğim herkeste bu sorun var mı? su soğutma olayı iyi ama problemsiz olacak ki işe yarasın

servis sorunu.......var galiba, ben istanbuldayım, önerilecek servis isim sayısı 2 yi geçer mi?

parça sorunu......henüz parça bulamama, parça bekleme sorunu yaşanmamış, ama parçalar ankaradan kısa zamanda geliyormuş acaba alınca garanti olsun diye en çok değişen parçalardan 3er dörder tane mi alsam ?

performans parçaları.....karbüratör, varyatör, egzoz kitleri distribütörde var galiba ama az kişi kullanmış heralde

yakıt tüketimi.....4-5 lt denmiş, doğrumudur

dökülme....kimse civatalarımı her hafta sıkıyorum, kontrol ediyorum demiyor çinlilerde dökülme meşhurdur, granajda durum nasıl bilemiyorum ama kimse o konuda yakınmıyor, kolay kolay motor bozulmuyor imajı var

vibrasyon....rodaj sonrası kesinlikle yok galiba

motoru haftasonu gezileri, gece belki gezmek, yazın kısa tatiller amacıyla almak istiyorum, her gün altımda olmayacağı için sıfır alayım, uzun süre sorunsuz çalışsın istiyorum, rakam bana iyi gibi geldi, aküsü bitiktir heralde, garanti ben aldığım zaman mı başlar ?

çanta olayı.....corvus da biraz sıkıntı var galiba, yanlara takılamıyor ya da yakışmıyor, ama arkaya bir tane top case koymak isterim

sürat......iki kişi 120 rahat yapıyor galiba, 140 görenlerde var, ibrede hata yok deniyor, tiger kadar seri değil ama ...

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    @polo34

Almak istediğin motoru 2 sene 8500 km. kullandım. Hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Hangi sulu akü bakım yapmadığın zaman arabada bile problem açmıyor ki. Kuru akü ile (Yuasa) olayı çözersin. Hararet bende hiç yapmadı ama termostatı sökmüştüm. 2 defa Sapanca' ya artçım ile gittim uzun yol olarak hiç hararet görmedim. Parasına göre kullanabileceğin iyi bir motor. Üzerinde 16.000 km. garantili Mitsubushi varyatör kayışı var. Debriyaj balatası bakır alaşımlı 20.000 km. rahat gider. Fakat 2006 modeline 5300 YTL verceğine 7.000-7.500 YTL ye temiz 2004 Suzuki Burgman 400 al bin derim. Satması daha kolaydır. Tercih senin
    Cüneyt Eralp

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Polo34 arkadaşım;

1- Akü: Çözümü dediğin gibi mümkün. Ben ek olarak ev tipi 50 ytl'lik bir akü şarj aleti aldım. 35 ytl'ye aldığım kuru, bakımsız çin malı bir aküyü kışın iki gün şarjda tutarak bile bu sorundan kurtulmak cok hoşuma gitti.

2-Hararet: Bende hiç olmadı.

3- İstanbul'da yaşamadığım için cevap veremeyeceğim.

4- Parça sorunu: 5000'e az kaldı ve henüz ihtiyaçlık bir durumum olmadı.

5- Performans parçaları: Ben de düşünmüştüm bir ara ama sonra performansından yana ihtiyaç olarak bir eksiklik hissetmediğim ve hoşuma giden yakıt sarfiyatını değiştirmemek için uygulamaya koymadım.

6- Yakıt sarfiyatı: Ben oğlum :) için söylersem ki orjinalinden bir değişiklik yapılmadı ( egzos yada performans kiti gibi değişiklikler) geçen yaz 10 ytl'lik benzinle 90-95 km idi. Bu sene bu menzil biraz azalmıştır haliyle. 11-12 kuruş harcayacak bu yazki tahminim.

7- Dökülme: Maşallah hiç bir parçanın gevşemesi gibi bir durum olmadı şimdiye kadar.

8- Vibrasyon yok.

9- Çanta bence de lazım. Bu ay içinde topcase olarak alacağım sanırım ben de.

10- Sürat: 135'i yaptım. Artçı ile ise en fazla 120 yapılabiliyor benimki ile. Seriliğini ise Tiger kullanmadığım için karşılaştıramam.

Sonuç olarak 007'nin de söylediği gibi sorunsuz bir model. Forumunun pek hareketli olmamasının fiyatı dolayısıyla az satmasından sonraki sebebi de bu zaten.

Umarım biraz daha fikir vermiştir yazım.
    Gönlündeki motora bin... :)

Polo34 arkadaşım;

1- Akü: Çözümü dediğin gibi mümkün. Ben ek olarak ev tipi 50 ytl'lik bir akü şarj aleti aldım. 35 ytl'ye aldığım kuru, bakımsız çin malı bir aküyü kışın iki gün şarjda tutarak bile bu sorundan kurtulmak cok hoşuma gitti.

2-Hararet: Bende hiç olmadı.

3- İstanbul'da yaşamadığım için cevap veremeyeceğim.

4- Parça sorunu: 5000'e az kaldı ve henüz ihtiyaçlık bir durumum olmadı.

5- Performans parçaları: Ben de düşünmüştüm bir ara ama sonra performansından yana ihtiyaç olarak bir eksiklik hissetmediğim ve hoşuma giden yakıt sarfiyatını değiştirmemek için uygulamaya koymadım.

6- Yakıt sarfiyatı: Ben oğlum :) için söylersem ki orjinalinden bir değişiklik yapılmadı ( egzos yada performans kiti gibi değişiklikler) geçen yaz 10 ytl'lik benzinle 90-95 km idi. Bu sene bu menzil biraz azalmıştır haliyle. 11-12 kuruş harcayacak bu yazki tahminim.

7- Dökülme: Maşallah hiç bir parçanın gevşemesi gibi bir durum olmadı şimdiye kadar.

8- Vibrasyon yok.

9- Çanta bence de lazım. Bu ay içinde topcase olarak alacağım sanırım ben de.

10- Sürat: 135'i yaptım. Artçı ile ise en fazla 120 yapılabiliyor benimki ile. Seriliğini ise Tiger kullanmadığım için karşılaştıramam.

Sonuç olarak 007'nin de söylediği gibi sorunsuz bir model. Forumunun pek hareketli olmamasının fiyatı dolayısıyla az satmasından sonraki sebebi de bu zaten.

Umarım biraz daha fikir vermiştir yazım.
    Gönlündeki motora binmen dileklerimle... :)

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    suzuki burgman diyorsunuz ama o da 2.el olacak, ben arada sırada süreceğim için sıfır olsun ama tip olarak istediğim gibi olsun istiyorum, ayrıca 5300 ytl de benim için limit gibi birşeydi, zaten 2000 ytl verip geri kalanına karta 10 taksit yaptırıcam, buna ilaveten aldığım bir şeyi kolay kolay satmıyorum, 2 senedir motorları forumlardan izliyorum bu motordan vazgeçmişken sıfır km olanını o fiyata istediğim şartlarda bulunca balıklama atlamış gibi oldum bakalım özlemim bu hafta içi sonlanacak mı

motorun garantisi ben alınca başlar heralde, kendisi 2006 model......?

bmw arması kırmızı renge güzel gidiyor o armayı nereden temin ediyorsunuz, ilk yapacağım işlerden biri olacak,

ev için bir akü şarj cihazı da almak istiyorum, üzerindeki akü orjinalse durum nasıl olacak göreceğiz,

acaba mod parçaları sonrası yakıt ne kadar artıyor? ayrıca o mod parçalarının maliyeti nedir?

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Mod parçaları ile performansın %10-15 arttığının söylendiğini hatırlıyorum. Yakıt sarfiyatı da o doğrultuda -en fazla %20- artar diye tahmin ediyorum..

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    istanbul anadolu yakası kaliteli yetkili servis arıyorum ..... ???

Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Arkadaşlar,

Lastik değiştiren var mı içimizde?

Arka tekerin yanaklarında çatlamalar başlamıştı, ön-arka ikisini de değiştirdim..
    Sanırım çoğumuzunki 2003 üretimi lastikler. Süreleri dolmak üzere aklınızda olsun..

selam

merhaba arkadaşlar

bende 3 hafta kadar önce corvus sahibi oldum 2. el aldığım motoru 3 hafta sonun da ilk defa hararet yaptı hava serin olmasına rağmen, motor suyunu sağ grenaj kapağını sökerek tamamladım uzun zamandır binicisi olan arkadaşlara bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

1- motorun garantisinin bitmesine rağmen yetkili servise götürmek istiyorum avrupa yakasında tanıdığınız iyi bir servis var mı ?

2- her gün 50 km kadar yol yapıyorum 100km de 5lt yakıyor normal mi?

3- arka fren balatasını değiştirdim disk çok ısınıyor belli bir ayarı var mı ?

leddiyot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORADO CORVUS V3 2006

muhteşem corvus

Benimde dorado corvus'um var hoparlorleri değiştirdim tweeterli bir hoparlör taktım yan kapaklara kablo gibi ince 1,5 mt'lik neon lamba taktım hem sinyalleri çalıştırınca sağsol olarak yanıyor dörtlüde yanıyor birde manuel olarak çalışıyor ayrıca anonslu polis sireni kendi yapımım ledli çift çakarlı lamba ayrıca motorun alarmınıda sirene bağladım benim diyen alarmı ikiye katlar son olarak deney aşamasında alarmla birlikte çalışacak sesli uyarı yapacak elektronik devre

benim corvus'uda fullediğimde benzin kaçırıyordu hatta sigortalar bile ıslanıp çürümüştü serviş bir şey bulamadı enson teyp üst kapak bölümünü çıkardım ve buldum şamandıranın contasından kaçırıyordu bende tabi usta olacam ya sıvı conta sıkıp şamandırayı tekrar monte ettim kesildi aradan uzun bir süre geçti ve benzin filitresinde çamur gibi birsey vardı söküp temizledim ne çıktı dersiniz sıvı conta benzinden erimiş ve benzine karışmış siz baska birşey uydurun

motorun sol üst köşesinde bir kapak var aynı benzin deposu gibi onu tornavida yardımıyla aç radyatör kapağını bulacaksın oradanda suyu tamamla ben sağ grenajdan su kattığım halde sürekli su eksiltiyordu üstten radyotörü tamamlayınca düzeldi benim motorda ölçtüm 1 lt ile 30 km gitmesi gerekirken 20 km gidiyor tabi bunun içinde 90 üzeri gitmemde var

merhaba

bilgiler için teşekkür ederim. Avrupa yakasında corvus tamircisi bilen arkadaşların yardımını rica ederim.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    arkadaşlar bu motor çok ilgimi çekti ilginç bir motor acaba sizce alınırmı? iyi ve kötü yanları nelerdir? günlük 60 km yol yapıyorum sizce dayanırmı 2000 ytl 2. elleri satılıyor sizce alsammı
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Artık 4 teker..

dorado corvus modeli için bilgi ve deneyimlerin paylaşılması

Merhaba

Siteye üye olmamla birlikte tanışma kısmına açtığım konuda En kısa zamanda DORADO CORVUS almak istediğimi söylemiştim,fakat ardından hemen birkaç ezber cevap geldi almamam gerektiği konusunda.Sebep sordum,fakat tanışma bölümü çok fazla aktif olmadığından(sanırım) cevap alamadım.O yüzden ben de buradan devam etme kararı aldım.

Şimdi müsaadenizle (son derece medeni biçimde) konuşarak tartışma ortamını başlatıyorum.Öncelikle dorado dan vazgeç diyen arkadaşlara sormak istiyorum:

-Niçin Dorado almamalıyım? Lütfen bana sadece ÇİN MALI olduğu için demeyin,çünkü her konuda satın aldığım şeylerin %80i çin malı ve çinde gayet kaliteli ürünler de yapılıyor.O yüzden somut şeyler söyleyerek açıklarsanız sevinirim.Tartışmanın ilerleyen kısımlarında niçin satın almaktan korkmadığımı açıklayacağım.
    (NOT: LÜTFEN somut açıklama yapamayacak arkadaşlar ileti kirliliği yapmasın)

zangif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk önce şöyle diyeyim topiği actığın başlık yazısı yanlış vaz gecmek istemezsen senin kararın alıp almamk senin elinde ama şöyle diye bilirdin dordo yu almalımıyım artı ları ve eksileri nelerdir... gibi.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    başlığa çok fazla takılmaya gerek yok,tabii ki alıp almamak benim elimde fakat,bazı arkadaşlar çin malı motorları o kadar kötülüyor ki,belki somut olarak bir bildikleri vardır ve bunları açıklayarak beni vazgeçirebilirler diye bu başlığı yazdım.Mesajımda herşey daha açık ve net olarak yazıyor

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 293738394041 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler