Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    Çin yada Taiwan , forumdan anladigim kadari ile motoru uzerindeki malzeme dandik degil, sonuc olarak 3,5-4 bin ytl verilen cogu motora gore daha kaliteli malzeme gozukuyor ,

Cogumuzun butcesi daha kaliteli bir motora yetmedigine gore ve cogumuz baslangic seviyesinde oldugumuza gore , bu motora butce ayirabilen icin bir baslangic motoru alternatifi ,

1 saat kadar once Selotoda motoru inceledim ;

Nugun bostancıda dorado bayisi selotoya ugradim , crusier tarzi motorlari dusundugum icin merakimi engelleyemedim crusier tarzi olarak V5 dorado posedion vardi , motor su sogutmali , otomatik sanzuman , tek silindir ve 18 hp , 1,86 boy ve 110 kg olmam nedeni ile gerek yuksekligi gerekse motor genisligi olarak tatmin edici geldi bana cunku cogu model eziliyor altimda uzaktan kumandasi mevcut , egsoz sesi hos ve flash disk ile calisan mp3 player + fm radyo var , baslangic olarak ilginc bir secenek olarak geldi , seloto nun gezici serviside olmasi destekleyici en azindan istanbul icin , kullanan arkadas varsa yorumunu bekleriz.

Fiyat olarak su an kampanya V5 5.250 idi sanirim , V3 ise 5.750 gibi aklimda kaldi,

selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Motorun görüntüsü ilginnç. Dikkat çekici bir alet ....

Ancak başka bir topic de Yüksel Motor nickli arkadaşın ortaya attığı ve bu zamana kadar ispat edemediği bi olay var. O dediki bu motora suzuki motoru kullanılıyor. Biz karşı çıktık hatta AKİRA arkadaş dorado da kullanılan motorun resmini yayınladı CFI motors diye bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam...

Demek istediğim ticari kaygılar gözönüne alınarak yalan yanlış sözlerle topicde motor alacakların aklının çelinmesi çok yanlış...
    Yoksa bu motorun görüntüsü gerçekten dikkat çekici....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

kaptaniderya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsuz
    HAYALBUYSA bu noktada haklisin ticari kaygilar ile bilgi vermek hata olur ama sonucta cogumuz bayilerin duyumlarindan ve bize aktarilandan bilgi aliyoruz , bugun konustugum bir arkadasim bu motorlarda burgman benzeri motor oldugunu soyledi ama suzuki motoru demedi , belki model alinmistir , gorunusu guzel evet kolaylik acisindanda otomatik vites ama bu noktada tarz olayi devreye girer , ben zincirli bir motoru tercih ederim kisisel olarak , zevki baskadir

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Zevkler mutlaka değişecektir.Ancak yalan yanlış ortaya çıkmak ne kadar etik olabilir ki....

Maksat tutturabildiğine satabilmek olmuş artık....
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

TAVCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Karry 125
    Ben V3 ve V5 modelını fuarda ınceledım.ozellık olarak ve gosterıs olarak guzel motorlar ama malzeme kalıtesı gercekten cok kotuydu.sınyallerını elledım sallanıyordu.nıkelaj gıbı gorunen yerlerı ıse adı plastıkten yapılmıs.guvenıpte alamadım.oysa brosurde gorunce motora hasta olmustum
    2011 Model Motoran Karry 125 (Çakma Vespa Gts 250)

aturfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200R

Piaggio iyidir

Alıntı fantom76 adlı üyeden alıntı
    ArkadaŞlar Bende KaÇ GÜndÜr Takİpteyİm Bİr TÜrlÜ Karar Veremedİm .tam AkŞam Dergİlerİ KariŞtirirken Piaggİo Beverly 500 GÖrdÜm 2. El Onu Almaya Karar VermİŞtİm Ama Yenİ Yorumlardan Sonra Herhalde V5 Alicam.
    Ben Piaggio Beverly 500 derim ama yine de sen bilirsin....Hayırlısı olsun....

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı TAVCI adlı üyeden alıntı
    Ben V3 ve V5 modelını fuarda ınceledım.ozellık olarak ve gosterıs olarak guzel motorlar ama malzeme kalıtesı gercekten cok kotuydu.sınyallerını elledım sallanıyordu.nıkelaj gıbı gorunen yerlerı ıse adı plastıkten yapılmıs.guvenıpte alamadım.oysa brosurde gorunce motora hasta olmustum
    bende regal raptor düşünüyordum, bir firma bana broşürden v5 (poseidon) modelini gösterdi, otomatik vites, su soğutma dedi, oh ne ala dedim, görüntüsü de çok hoştu ama şimdi yorumundan çok kalitesiz birşeymiş gibi bir motor imajı oldu bende, gerçekten bu kadar kötü mü bostancıdaki bayisine gidip bakıcam bir ara..

kusura bakmayın flood gibi olmuş 2. mesajımın içeriği silinmiş, buradan devam edeyim: rr raptor class ve dorador v5 i gözüme kestirmiştim, ikisini de bugün inceledim, ikisi de bana göre aynı kalitedeler, hatta v5 0,5 puan (100 üzerinden) daha önde, sinyaller ikisinde de aynı tarz, fark yok gibi, rr nin 2-3 hafta sonra kaynak yerlerine nikelajlı parçalar gelecekmiş, kaynakların görünmesi hoş değildi ama otomatik olsa daha ucuz da olsa iyice kararsız kalırdım, ben otomatik olup modern göründüğü için v5 almaya karar verdim, tek silindir olması tereddütüm vardı ama arkadaşlardan biri v3 le 150 yaptım diye yazmış, öyle olunca performansı da bana yeter diye düşünüyorum, ilk motorum olacağı için otomatik olsun rahat edeyim diye düşünüyorum...

bu motorun gerçek yakıt tüketimini kullanan arkadaşlar yazabilirler mi? ayrıca kaç kişi kullanıyor bu motoru? çok satıldı mı? 2.eli nasıl olur? kullanımı konforlumudur ? servis problemi varmıdır?

volkanerguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence biraz beklemek lazım.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben keeway sl 150cc almaya karar verdim, ilk motorum olacak, hevesimi alayım istedim, eğer 1-2 sene sonra motorcu olmaya karar verirsem ya yüksek cc li marka alırım ya da konfor için (otomatik) bu motor tutarsa bunu alırım, şimdi fiyatından ve yeni olmasından ötürü bana riskli geldi, keeway servis sayısı ve bayisi çok fazla, gerçi servislerin çoğunluğu iyi değilmiş ama fazla olmalarıda bir artı, tutarsa sağlam çıkarsa alırız artık ileride, görünüşünü çok beğenmiştim :(
    raptor dedim, dorado dedim, keeway ile acemiliği atalım dedim, keewayin hafif olması da bir acemi için avantajmıdır? doğru mu düşünüyorum arkadaşlar? bunun vitesli olması umarım zorlamaz beni fazla...duygusal bir karar oldu bu motorlarda vidalar düşüyormuş artık kontrollerini yapıcaz yakinen :( , ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı...

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Regal Raptor, V5 arasında kalanlardan biride benim. Ama kararımı Regalden yana vermek üzereyim. Artık başka alternatiflere bakmayacağım. Yaklaşık iki aydır aynı kategorideki motorları inceledim ve gördümki, rr özellik bakımından fakir değil. Ve kullanıcıları resmen aşık olmuş motorlarına.
    V5 daha yeni, bahsi geçen özelliklerine göre ucuz, malzeme kalitesine göre pahalı bir alet bence. Servis ağı konusunda dünya kadar soru işareti var. İkinci elde şansı olacağınıda sanmam. 5 küsür bin YTL veripde memnun kalmaz isem, bir de satmaya çıkarırda müşteri bulamazsam kendimi çok enayi hissederim. Hem bu motordaki sistem bence birçok motor tamircisini korkutabilir. Ya "bu değişik kardeş ben bundan anlamam" der. Yada söktüğünü geri takamaz. Yani herhangibir kırsal yerdeki basit bir tamirciyi kastediyorum.
    Bizi aydınlatmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim. İnşallah iyi çıkarda bizde bineriz. İyi çıkmasada piyasaya yeni bir motor çıkması iyidir arkadaşlar, en azından zam yapmaya korkulur.
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

alikemal1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ama yakında RR olacak
    arkadaşlar az önce seloto ile msn de yazıştım. bence 750 ytl indirim kandırmaca v5 için indirimli fiyat 5250 ytl v3 için 5700 ytl dediler.. istanbul ankara haricinde servisi yok...ama ben ve benim gibi acemiler içi tipi ve otomatik vites olması avantaj

Motosikleti
    Artık Yok...

bu bence çok sağlam duruyor tok duruyor diğerleri gibi dağılıcak her an bozulucakmış gibi durmuyor

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    Onu Bunu Bilmem Sonunda V5 Aldim Gitti.öyle çok Incelemedim .zaten Kimsenin Beğenmediği Asya 150 T1 I 1 Senedir Sorunsuz Olarak Yaz Kiş Kullandim.herhalde Bu Makineyide 1 Sene Kullanirim .gerisi çok önemli Değil.tabi Hayirlisi.ben Makineyi Beğendim.gerisi Hikaye

hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fantom76 adlı üyeden alıntı
    Onu Bunu Bilmem Sonunda V5 Aldim Gitti.öyle çok Incelemedim .zaten Kimsenin Beğenmediği Asya 150 T1 I 1 Senedir Sorunsuz Olarak Yaz Kiş Kullandim.herhalde Bu Makineyide 1 Sene Kullanirim .gerisi çok önemli Değil.tabi Hayirlisi.ben Makineyi Beğendim.gerisi Hikaye

dostum hayırlı uğurlu olsun.
    motor hakkında biraz daha bilgi verebilirmisin?
    kaça aldın?

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar;

dorado'nun reklamı ilk kez gazetelerde yapıldığında ve daha henüz türkiye'ye gelmediği bir zamanda bu motoru ben çok araştırmıştım nedir diye. özellikle otomatik vitesli olması çok ilgimi çekmişti. arabalarda olduğu gibi yani. sonra cfmoto ile tanışmış oldum. bu firma scooter ler için motor üreten bir firma imiş. ve birden jeton düşmüş oldu. poseidon ve corvus aslında birer 250'lik scooter motoru kullanan vitessiz makinelerdi ve dorado motor adı altında türkiye'de satılacaktı. poseidon güya cruiser tarzına.. corvus ise racing tarzına benzetilmiş. aslında hiç benzememişler. biraz gerçekçi olmak gerekir.

şimdi ise Türkiye'de satışa başlandı. TV kanallarında Tek Teker Arif abimiz.. bu makinelerin reklamlarında oynuyor. Arif beyi tanıyanlar yada ona ulaşmayı başarabilenler.. Arif bey'den öğrenebilirler makinenin ne olduğunu. ben de merak etmiyor değilim yani. ama reklam için firmaya helal olsun demeden de edemiyorum. Türkiye'de bir ekol olan Tek Teker Arif'e rol vermek.. gerçekten de büyük bir başarıdır.

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    İyi motor arkadaşlar ...

V3 üm 1700 km ye geldi sorun yokkk...
    Cüneyt Eralp

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar;

dorado'nun reklamı ilk kez gazetelerde yapıldığında ve daha henüz türkiye'ye gelmediği bir zamanda bu motoru ben çok araştırmıştım nedir diye. özellikle otomatik vitesli olması çok ilgimi çekmişti. arabalarda olduğu gibi yani. sonra cfmoto ile tanışmış oldum. bu firma scooter ler için motor üreten bir firma imiş. ve birden jeton düşmüş oldu. poseidon ve corvus aslında birer 250'lik scooter motoru kullanan vitessiz makinelerdi ve dorado motor adı altında türkiye'de satılacaktı. poseidon güya cruiser tarzına.. corvus ise racing tarzına benzetilmiş. aslında hiç benzememişler. biraz gerçekçi olmak gerekir.
    tamamen katılıyorum sana. v3 ve v5 i gordum, çok cici şeyler ama fiyatları da yüksek. scooter'dan türetme gibi geldi bana cihazlar. kaset çalar, mp3 çalar gibi eklentiler var üstünde bana biraz komik geldi

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar... bu benim ilk mesajım adım da emre..

1nci sayfadan itibaren inanın hiçbir mesajı atlamadan tek tek okudum çünkü V3 almak istiyorum.

Sebepleri:
    1) Otomatik vites oluşu
    2) Su soğutmalı oluşu
    3) Çift teker disk fren oluşu
    4) Görüntüsü
    5) diğerleri

Ben senelerdir scooter kullanıyorum önceleri herkes gibi honda kinetix sonra yamaha derken geçen sene 1 tane çinli bişi aldım ve hala biniyorum...

En baında söylemeliyim ki henüz motoru gidip incelemedim ancak Bu motorun fiyat olarak normalden biraz fazla oluğunu söylemek ilk başta mümkün ancak hakkını yemememek lazım.
    250cc 18hp olan bir motorun 150km/h yapması kolay birşey değildir ki bir arkadaşımızın belirttiği gibi 110'da kırmızı başlıyorsa. Demekki istersen gidiyor. Benim diğer bir tereddütüm boyut/ağırlık olayı.. Scooter motoru taşıyan bir motor olması sebebi ve neredeyse (çanta'nında eklendiğin düşünürsek) 180kg'yi geçen boş ağırlığı ile performans olarak ne kadar tatmin eder bilemiuorum ancak 190 boy ve 95 kilo olarak ben yarış motoru aramıyorum. az buçuk benim kadar bu sayfaları okuyan herkeste ne olacapını tahmin edebilir sanırım. Şimdi ben bu haftasonu gidiyorum inceliyorum resim çekiyorum ve buraya tekrar yazıyorum.
    Bakalım ne olacak bende çok merak ediyorum açıkcası.. Aldım geldim de yazabilirim arkadaşlar vazgeçtim de yazabilirim...

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu aletleri özellikle de v5 olanı Lütfi Kırdar'daki fuarda inceledim üzerine bindim. Bana görüntü dahil biraz şişirme gibi geldi. Bi de mp3 kontrol paneli falan fantezi yapmışlar. Ama paraya kıyıp alacak olanlardan sonuç görmek lazım, arkadaşın biri yukarıda 1700km yaptım sorun yok diyo... Kullanıcılardan burada yorum beklemeden karar verilmez tabii ama bana Çinlilerin işi abarttığını gösterdi. Nasılsa yapıyoz bi de bunu yapalım der gibi... Üstelik fiyatta fazla...(poseidon 5,250ytl.)
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    Artık Yok...
    balmumcada motor bayisinde var beşiktaş yakınlarında oturanlar gidip baka bilir görüntü falan harbiden çok oş racing e benzeyen yaramazda cruiser olan harbiden beş beş görüntü olarak ama tabiki bu motoru alıcak bence ağırlıklı motor sevdalısı bayanlar olucak otomatik vites oluşundan tıpkı arablardaki gibi.

bence ikiside scooter sadece kabları değişik scooter görüntüsü yok.
    ama duyduğuma göre işçilikleri iyiymiş.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler