Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 500R Kullanıcıları/Bılgı Paylasım Baslıgı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yeni kasa 2016 ama 2019da kasa yine yenilendi. Malum ülkemize gelmedi,bu hondanın asyada çok guzel modelleri var ne diye getirmezler anlamadım ki
    Honda bunu genelde yapıyor ticari sebepler ile , NC de yaptılar , africa twin de de .

Motor dışı makyaj olayı .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Yeni bir sorunla sizlerleyim.
    Pazar günü biraz gazladım kapının önüne geldiğimde motorumdan devir daim pompası (su pompası) kısmından yeşil renki antifiriz aktığını gördüm, bu olayı yaşamadan önce sol ayak peginde titreşim vardı çömez olduğumdan anlayamamıştım neden olduğunu.
    arkadaşlara ve bir bilene danıştıktan sonra ve yabancı forumlarda biraz araştırdıktan sonra devir daim pompasının ayvayı yediğini öğrendim ağlama deliği veya tahliye deliği ne derseniz oradan su atıyor sürekli, yabancı forumlarda fabrika montajından kaynaklandığı falan yazılmış ingilterede çoğu motorun garantiden değişmiş.
    sigortamın çekici hizmeti yokmuş, başına böyle bir olay gelen oldu mu bilmiyorum, servise sürerek yolda su ilave ederek 20 km mesafe gitsem motora zarar verirmiyim ?
    Motorum 2015 model 15.2k km de her yıl bakımları düzenli olarak yapıldı, servisi arıyorum bazısı garanti şartlarını karşıladığı için 4 yıllık garanti dahilinde diyor garantisi var diyor, olayı anlattığımda ise garanti yok falan demeye başlıyorlar, sizce ne yapmalıyım. birazdan video ekleyeceğim

https://youtu.be/satxV0nUxi8" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bunu genelde yapıyor ticari sebepler ile , NC de yaptılar , africa twin de de .

Motor dışı makyaj olayı .
    Şimdi gördüm, aslında epeyi değişiklik var 2019'larda; en önemlileri: *kaydırmalı debriyaj, *çift çıkış egzost, *vites göstergeli çok daha şık ve kullanışlı tft ekran (önceki modellerinki msx 125 / grom ile aynısıydı...)

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi gördüm, aslında epeyi değişiklik var 2019'larda; en önemlileri: *kaydırmalı debriyaj, *çift çıkış egzost, *vites göstergeli çok daha şık ve kullanışlı tft ekran (önceki modellerinki msx 125 / grom ile aynısıydı...)
    Egsoz görsel işlevsel değil.

Ekran şimdi baktım hoş olmuş. Kaydırmalı debriyajda işe yarayan işlevsel değişiklerden .

Ama motor aynı motor 2013 (TR de 2014 den sonra geldi) de ki motor ile ,Yürür aksam değişik bu önemli faktör.
    2-3 senede bir honda bu işlemi yapıyor ama .

NC 2013-2016
    2016-2018
    2019-xxx

Eskiden günceleme olayında daha fazla değişiklik olurdu .Motor da günceleme yapılırdı , Revizyonlar komple yapılırıdı .
    Örnek ;
    VFR 800 crosruner X ..

Şimdi para olmadıgından çok masarafa girmeden motor gibi aksamları yenilemeden uydur kaydır makyaj yapılıyor .
    Bunun sebebi de ticari satış olayı...
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bildiğim kadarıyla 2019 500'lerde ekstra olarak;
    hava emiş bölümü geliştirildi,
    subaplar somunlu sistemden şimliye geçti,
    arka salıncak değişti,
    sinyaller led oldu.

Subap ayarının değişmesi dışında %95 kozmetik değişiklik yapmışlar.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla 2019 500'lerde ekstra olarak;
    hava emiş bölümü geliştirildi,
    subaplar somunlu sistemden şimliye geçti,
    arka salıncak değişti,
    sinyaller led oldu.

Subap ayarının değişmesi dışında %95 kozmetik değişiklik yapmışlar.
    Arka salıncak gözüme aynı gibi geldi benim. Ama yazılı bir kaynak varsa doğrudur elbet. Asıl değişiklik süspansiyon ve yeni göstergede bence. Arka amortisör ve ön çatalların içi tamamen yeni. Ve göstergede yok yok.

Kaynak: https://www.motorcyclenews.com/bike-.../cbr500r/2019/

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Güzel oldu 2019'lar. Getirseler ben yükseltmeyi düşünürdüm. Kısmet...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

2016'ların bile süspansiyonları gayet iyi, NC'ninkiler bomboktu, ön yay ve yağ ile arka komple üniteyi değiştirmiştim. Motor bambaşka bir şey olmuş çıkmıştı. CB500F'te hiç öyle bir ihtiyaç hissetmedim, çok stabil ve güvenli geliyor.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka salıncak gözüme aynı gibi geldi benim.
    Çok da değişmedi de, zincir gergi ayarı değişmiş.

Na böyle profil boruydu:

Aha böyle oldu:
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tek taraflı maşa lazım, zincir gerginliği ayarlamak çok kolay tek taraflılarda.

Motosikleti
    Tek taraflı maşa lazım, zincir gerginliği ayarlamak çok kolay tek taraflılarda.
    Ben bu haliyle zinciri yağlarken diski de yağlamayı başarıyorum. Tek taraflı olursa ayağımı yere sürterek dururum artık.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    o nasıl yağlamadır yahu?

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    18 modelde vites göstergesi var mıdır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Vites göstergesi 19 modellerde geldi ama 19 modeller memlekete gelmedi

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Vites göstergesi 19 modellerde geldi ama 19 modeller memlekete gelmedi
    19 planında yok dedi Esengül. Bu ekonomik yapıyla 20'de de zor gibi...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Getirseler çok az kişi NC alır, ondan getirmiyorlar... Ancak NC satışları projeksiyon altına düşerse CB500X'i düşünürler herhalde. (NC çok tutan bir model olduğu için de zor...)

2018 modeliyle 2 3 gün önce aranıza katıldım. Şimdilik çok memnunum motor kendine güvendiriyor. Uzun yıllar kullanmayı planlıyorum. İnşallah sorun yaşamadan kazasız belasız kullanırım.
    pea ve Gökhan_Aygün bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Selamlar, bu yakınlarda almayı düşünüyorum herhangi bir modelinde bir kronik sıkıntı var mıdır?
    Bu arada pulsar rs 200 motorum var takas düşünen olursa bana yazabilir (22 bandına kadar arıyorum)

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar yardımınız gerekiyor
    Yanlış hatırlamıyorsam zincir ayarladıktan sonra oldu tam emin değilim daha sonra tekrar gevşettim falan sorun devam etti, sorun şu.
    Sol ayak peginde titreşim var 70km hızdan sonra başlıyor gaz açıkken yapıyor, sanki gazı kapattığımda sağdada oluyor ama motor yükteyken sadece solda.
    Zincirim yeşil seviyede dişlilerin durumuda iyi motosiklet 16 bin kmde.
    Honda esengüle götürdüm geçen hafta, test sürüşü yaptılar sıkıntı yok dediler, ama bariz var.
    Daha önce başına gelen oldumu yardımcı olabilecek var mı ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardımınız gerekiyor
    Yanlış hatırlamıyorsam zincir ayarladıktan sonra oldu tam emin değilim daha sonra tekrar gevşettim falan sorun devam etti, sorun şu.
    Sol ayak peginde titreşim var 70km hızdan sonra başlıyor gaz açıkken yapıyor, sanki gazı kapattığımda sağdada oluyor ama motor yükteyken sadece solda.
    Zincirim yeşil seviyede dişlilerin durumuda iyi motosiklet 16 bin kmde.
    Honda esengüle götürdüm geçen hafta, test sürüşü yaptılar sıkıntı yok dediler, ama bariz var.
    Daha önce başına gelen oldumu yardımcı olabilecek var mı ?
    Ayarlarken arka lastiği önle bire bir hizalayamamış olabilir misiniz? (Yani arka dişli ile ön dişli paralel ve aynı düzlemde kalmamış olabilir mi?) Bir ona bakın isterseniz...

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Ayarlarken arka lastiği önle bire bir hizalayamamış olabilir misiniz? (Yani arka dişli ile ön dişli paralel ve aynı düzlemde kalmamış olabilir mi?) Bir ona bakın isterseniz...
    3-4 defa ayar yaptım en son kumpasla ölçerek yaptım tabi dıoğrumudur bilemiyorum

Kırmızı ile işaretlediğim şase ucuyla somun altındaki zımbırtıdan ölçerek yaptık iki tarafıda o şekilde yaptım, ama aynı.
    Siz nasıl yapıyorsunuz ?

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 263435363738 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)