Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 500R Kullanıcıları/Bılgı Paylasım Baslıgı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında 450 euroydu yanlış hatırlamıyorsam.
    https://www.bikebandit.com/oem-parts...7887#sch946238

2 numaralı bölüm, tüm kilit seti. Fiyat da 170$.
    Sadece kontak bölümü 99$ ama zaten kontak değişiyorsa, anahtar uymayacağı için tüm set değişiyor.

2014 CBR500R için de aşağı yukarı aynı:
    https://www.bikebandit.com/oem-parts...5464#sch848706

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar makineyi satan benim

Bir anda başka motor almaya karar verip satma kararı aldım. Piyasayı bilmiyordum 22 bin tl dedim gül gibi makine şahin adında bir arkadaşa yarın kısmet olursa satışı gerçekleşecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

parayı hemen getirecek kişiler çok aradı ama kısmet işte. arkadaşımız 20 yaşında pırıl pırıl bir arkadaş, umarım motorla çılgınlık yapmaz. kız gibi yağmur çamur görmemiş hatta güneşte bile hemen gölgeye alınan makinedir kendisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

yeni aldığım motoruda ilerde satmaya karar verirsem ilk önce burda ilgili başlıkta paylaşırım
    Yeni kasayı bende çok istiyordum param yetmemişti
    1.5 ay önce denk gelse güzel olurdu yeni aldığın motor ne şimdiden rezerve alalım
    Bu arada sattığında aldığın da hayırlı olsun hocam

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bana yazdıysan zaten bir 500R sahibiyim.
    Çok merak ettiğim konu vites geçişleri nasıl r25 kadar iyi mi? Cbr125 kullanmıştım geçişler hoşuma gitmemişti

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Alıntı Muhammetgzl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok merak ettiğim konu vites geçişleri nasıl r25 kadar iyi mi? Cbr125 kullanmıştım geçişler hoşuma gitmemişti

Merhaba ben de 23 bin km cbr125 kullanmıştım ve suzuki inazumayı deneme imkanım da oldu karşılaştırdığımda cbr500r'ın vites geçişleri gerçekten çok güzel şanzımanını çok beğeniyorum şıkır şıkır geçiyor. 5000 kilometredir herhangi bir aksaklık görmedim geçişler net ve tekme atmayı gerektirmiyor aklınıza cbr125 gelmesin oturuş dışında hiçbir yönü benzemiyor.
    Muhammetgzl bunu beğendi.

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasayı bende çok istiyordum param yetmemişti
    1.5 ay önce denk gelse güzel olurdu yeni aldığın motor ne şimdiden rezerve alalım
    Bu arada sattığında aldığın da hayırlı olsun hocam
    İyi dileklerin için teşekkür ederim

Yeni aldığım Motor 2018 model CB650F sıfır aldım. Çok uyguna 2.el CB650F motorlar vardı ama bu tarz motorların nasıl kullanıldığını ortaköy/bebekte çok gördüm halada görüyorum, onun için 5 daha veririm sıfır alırım!. Düzgün kullanan kişileri kesinlikle bu katagoriye koymuyorum

Neden naked aldım?

Motorun temizliğine çok önem veririm. Hedırs tan grenaja, vidasından lastiğine vs. herşeyiyle kendim parlatır cilalar ilgilenirim. Fakat grenaj beni daha fazla yoruyor ve motor bloğunun her yerini detaylı temizleyemiyorum. CB temizlik için Tam benlik çıplaklıkta

Motoru şehir içi %80 şehir dışı gezi %20 kullanıyorum. CBR yapısı itibari ile daha yatık bir sürüşü var, bana etkisi daha fazla yorması oldu. Fakat CB daha dik duruşu sebebi ile bir süre sonra belimde oluşan baskıyı büyük ölçüde azalttı, kollarımdaki baskı gitti ve trafikte kolay kontrolü beni mest etti.

Neden yamaha MT07/09 vs. değil neden X marka 4 silindir değilde Neden CB650F?

CBR500r'dan sonra Honda'da hem yakıtı (sakin kullanırım) hemde tasarımını beyendiğim 4 silindir model buydu. Aşırı güce ihtiyacım yok hızıda sevmem, ama azda olsa ufak tefek adrenalinler yapmayı severim

Bütün başlıkları okudum inceleme videoları izledim, bahsedilen konu titreşimde titreşim?.

2018 öncesi CB yada CBR 650F kullanmadım, haklılık payı olabilir bilemem fakat 5000rpm ile 6000rpm arasında oluşan ince bir titreşimden bahsediliyor ise ve bundan rahatsızlık duyanlar var ise yorumum yok.

CBR500r 4800-5200rpm devirde titreme yapıyor ön grenaj'da zıngır zıngır ses geliyor şasede titriyor ama dert edilecek bir titreşim değildi. Arkadaşımın BMW F800r kullandım 5000-5500rpm arasında oluşan titreşim o kadar kötüydüki ne ne ayna yerinde duruyor ne avucumun içini hissedebiliyorum o deviri çabucak geçmek için ya vites küçültüyordum yada müsait ise hızı düşürüyordum.

Kısaca motor şahane gerisi bahane, herkesin gönlünce motor sahibi olması dileğiyle sağlıcakla kalın.
    OkNisT bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    İyi dileklerin için teşekkür ederim

Yeni aldığım Motor 2018 model CB650F sıfır aldım. Çok uyguna 2.el CB650F motorlar vardı ama bu tarz motorların nasıl kullanıldığını ortaköy/bebekte çok gördüm halada görüyorum, onun için 5 daha veririm sıfır alırım!. Düzgün kullanan kişileri kesinlikle bu katagoriye koymuyorum

Neden naked aldım?

Motorun temizliğine çok önem veririm. Hedırs tan grenaja, vidasından lastiğine vs. herşeyiyle kendim parlatır cilalar ilgilenirim. Fakat grenaj beni daha fazla yoruyor ve motor bloğunun her yerini detaylı temizleyemiyorum. CB temizlik için Tam benlik çıplaklıkta

Motoru şehir içi %80 şehir dışı gezi %20 kullanıyorum. CBR yapısı itibari ile daha yatık bir sürüşü var, bana etkisi daha fazla yorması oldu. Fakat CB daha dik duruşu sebebi ile bir süre sonra belimde oluşan baskıyı büyük ölçüde azalttı, kollarımdaki baskı gitti ve trafikte kolay kontrolü beni mest etti.

Neden yamaha MT07/09 vs. değil neden X marka 4 silindir değilde Neden CB650F?

CBR500r'dan sonra Honda'da hem yakıtı (sakin kullanırım) hemde tasarımını beyendiğim 4 silindir model buydu. Aşırı güce ihtiyacım yok hızıda sevmem, ama azda olsa ufak tefek adrenalinler yapmayı severim

Bütün başlıkları okudum inceleme videoları izledim, bahsedilen konu titreşimde titreşim?.

2018 öncesi CB yada CBR 650F kullanmadım, haklılık payı olabilir bilemem fakat 5000rpm ile 6000rpm arasında oluşan ince bir titreşimden bahsediliyor ise ve bundan rahatsızlık duyanlar var ise yorumum yok.

CBR500r 4800-5200rpm devirde titreme yapıyor ön grenaj'da zıngır zıngır ses geliyor şasede titriyor ama dert edilecek bir titreşim değildi. Arkadaşımın BMW F800r kullandım 5000-5500rpm arasında oluşan titreşim o kadar kötüydüki ne ne ayna yerinde duruyor ne avucumun içini hissedebiliyorum o deviri çabucak geçmek için ya vites küçültüyordum yada müsait ise hızı düşürüyordum.

Kısaca motor şahane gerisi bahane, herkesin gönlünce motor sahibi olması dileğiyle sağlıcakla kalın.
    Alan adam 27.250 ye ilana koymuş
    ihtiyaç sahibi birine gitse neyse de ilanda görünce koydu Kardeşim de abi haber verseydin bende vardı dedi daha çok koydu

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alan adam 27.250 ye ilana koymuş
    ihtiyaç sahibi birine gitse neyse de ilanda görünce koydu Kardeşim de abi haber verseydin bende vardı dedi daha çok koydu
    Bana mesaj yazdı satacağını söyledi muhabbeti kestim!. "abi kendim kullanacağım ne satması" diye konuştu, 3. günü ilana koydu. bende zannettim ki çok istiyor genç çocuk hevesini kırmayayım dedim 2 gün bekledim onu, ama iş başkaymış!!!. gerçekten üzüldüm bende. Bu çocuğun yaptığının açıklaması yok açık ve net para kazanmak için yapılmış hareket. Kimseye güven yok anladım artık!.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Bana mesaj yazdı satacağını söyledi muhabbeti kestim!. "abi kendim kullanacağım ne satması" diye konuştu, 3. günü ilana koydu. bende zannettim ki çok istiyor genç çocuk hevesini kırmayayım dedim 2 gün bekledim onu, ama iş başkaymış!!!. gerçekten üzüldüm bende. Bu çocuğun yaptığının açıklaması yok açık ve net para kazanmak için yapılmış hareket. Kimseye güven yok anladım artık!.
    Sağlık olsun, senin niyetin belli sonuçta alan sığırın terbiyesizliği.
    Yeni motorunu iyi günlerde kullan hocam tekrar hayırlı olsun, görüşmek üzere

İlan numarasını verinde ölücülük yapayım aldıgı fiyatın altında teklif vereyim

face cbr500 grubunda paylaşalım, satamasın.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlan numarasını verinde ölücülük yapayım aldıgı fiyatın altında teklif vereyim
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    face cbr500 grubunda paylaşalım, satamasın.
    590186447
    22 bine aldı diye biliyorum

590186447
    22 bine aldı diye biliyorum
    27.250 hala. bir yerlere şikayet etmek lazım böylelerini.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    21 vereyim diye mesaj attım

20500 TL uyar ise vereyim tiko para dedim

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Ani fren sonrasında ekran komple gitti. Sadece sağ sinyal yanıyor. Sigortalara baktım hiç biri atmamış. Neyden kaynaklanmis olabilir?

Selamlar,motoru bıraktığımdan(yaş 55)motorumu satıyorum.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95146993/detay

Erenk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR500R(2018)
    Ani fren sonrasında ekran komple gitti. Sadece sağ sinyal yanıyor. Sigortalara baktım hiç biri atmamış. Neyden kaynaklanmis olabilir?
    Servise götürdünüz mü? Neyden dolayıymış çözebildiniz mi?

Cbr500, Cbr250 gibi krank kırma sorumu var mı?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Haydaa çok garip bir durum.Göstergenin arkasındaki kabloları incelediniz mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı Muhammetgzl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr500, Cbr250 gibi krank kırma sorumu var mı?
    Tek silindir değil bu öyle sorun çıkarmaz.

1600 km lik gezimi yaptım , face grubunda zaten 800 km olan kısmı söylemiştim non stop ,

Sonuç yakıt 3,5 litre civarı
    Yedek depoya geçince nerde bitecek diye yanına benzin almıştım. 3,8 de motor teklemeye başladı .

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)