Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Honda CBR 650F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    Alıntı wildrunner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler z800 ile bunun arasında kaldım... Bunun eksoz olayıda cabası... ses istiyoruz ama daha eksoz üretilmemiş...
    iyi bir usta bulursan halledersin o sorunu bi egzoz ve katalizör iptali 600fa konusunda bir arkadaş yaptı
    ve yine soner diye bir arkadaş two brothers takmıştı full sistem çok güzel sesi vardı sattı motoru

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3300417
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı barrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi bir usta bulursan halledersin o sorunu bi egzoz ve katalizör iptali 600fa konusunda bir arkadaş yaptı
    ve yine soner diye bir arkadaş two brothers takmıştı full sistem çok güzel sesi vardı sattı motoru

Hiç gerek yok bence, bilindik markalar 3-4 aya kadar çıkarırlar egzozları, orjinal egzozu bozmayı dusunmuyorum ilerde fikrım degısmezse

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı barrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster

600FA 'ya göre komple system sadece Arrow ve Leovince'de var...Sonerin yaptığı slip-on TwoBrothers ve kat iptali...
    wolrath bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Yakıt tüketimi, 2 depomu bitirdim.
    3.depoya başladım ortalama şuan 5,4 olarak gerçekleşti, rodajda olduğum için 140 üstüne çıkmıyorum 4-5 lere 170-180 için bastım sadece
    Onun harici İstanbul içi kullanım, rahat trafik

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Alan arkadaslara hayirli olsun tekrardan, benim de bu aralar alma niyetim var, kullanan arkadaslar asagidaki konularda paylasimda bulunurlarsa cok sevinirim;

- teknik olarak ilk gozlemlerinizi paylasabilir misiniz ?

- uzun yol kullanimi icin nasil ?

- rahatlikla ulasabildiginiz son hiz ve yapabildiginiz son hiz nedir / bu hizlarda herhangibir guvensizlik hissediyor musunuz ?

- bir onceki modele gorebunda kombine ABS yok deniyor, ama servisden aldigim bilgiye gore ABS belli bir seviyeden sonra her iki teker icin devreye giriyormu, sebebi de virajlarda ve hafif yatislarda fren yapilmasi ihtiyaci dogdugunda riski dusurmekmis, yani fren sert ve uzun sureli basildiginda yani acil durumlarda kombine ABS gibi calisiyormus, gercekten bu sekilde midir, kiyalarsaniz kombine ABS ye gore var midir bir eksikligi ya da sizin hissettiginiz nedir ?

- ben kirmizi/beyaz rengini bekliyorum ama gelmeyecek dediler ya da su an birsey soyleyemeyiz diyorlar sizin bir duyumunuz var midir ? bosuna beklemeyelim yoksa

- uzerinde gelen lastikerde bir sorun var mi, degistirmeye gerek var mi ? yanlis hatirlamiyorsam dunlop du yoksa metzeler miydi ?

- yakit tuketimi nasil, gercekten soylendigi gibi ekonomik mi ?

- son olarak anahtar teslim alis fiyatlariniz nedir ?

Umarim yardimci olursunuz, eminimki sorularin cevabi bu motor ile ilgilenenlere karar vermelerinde cok yardimci olacaktir.

cok tesekkurler
    Dostum uzun yol olarak 8 saatte 750 km yol yaptım. Gayet başarılı yol sonunda yatağa koşmadım Hızlanma 200e kadar gayet güzel sonrasında biraz yavaşlıyor gibi son sürat benim gördüğüm 246km/sa. 130 km/sa 6. vites 6k rpm. de yakıt optimal. yakıt ortalamam 5.8 lt/100km. Üzerinde dunlop lastikleri var. Biraz güvensizlik hissediyorum en yakın zamanda güzel iki hamurlu bir lastik alacağım. Orjinal eksoz ile sesi biraz burulmuş o hoşuma gitmedi tiger eksoz taktırdım. Video linktedir. Tek hoşuma gitmeyen tarafı selesi altından bir şey almak istediğimide açsam açmasam mı diye düşünüyorum. Sele tek parça ve biraz zorluyor. ABSyi ilk defa gelen deneyebildim çalışıyor hoşuma gitti. İlk defa ABSli bir motora bindiğimden şunun ki daha iyi gibi bir yorum yapamıyorum. Ankara'da meşhur Kargasekmeze geçen gidebildim. Virajlardaki stabil hali beni benden aldı ama asfalt mükemmel Türkiye ortalamasının baya üzerinde bir asfalt döküldüğü için lastik, hiç bırakma belirtisi bile göstermedi. Manevra kabiliyeti gayet güzel. Tavsiye ederim.
    hesbup bunu beğendi.

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Güzel paylaşımın için çok teşekkürler Radminox, bahara doğru kırmızı/beyazı gelirse alacağım inşallah, benim aradığım uzun soluklu bir motor, her sene değiştirme taraftarı değilim, şu an için 650f in de alternatifi yok gibi belki mt9 tracer olabilir, Kawasaki er 6f de çok hoşuma gidiyor ama 2 silindirden dolayı motorda ses yok o yüzden tavsiye etmeyeceğim gibi, 650 f hem caddede hem uzun yolda beni üzmez gibi geliyor. Sizin ve diğer arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz.

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Cbr650f kullanıcıları olarak artık motora takılabilecek aksesuar hava filtreleri vs şeylerden konuşmaya başlamamız lazım. Hava filtresi aradım bulamadım 12 bin bakımına kadar umarım çıkartırlar. K&N'e mail attım aldığım son mail.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    ikinci el 650f bakan arayan arkadaşlar 34kv3639 dikkat....
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/145810-agir-karaktersizlik-icerir-cbr650f-kusursuzmus.html

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    arkadaslar birsey sorucam , CBR650f'i ilk surdugunuzde arka fren nasildi? Bugun ilk surusumde arka freni zayif buldum acaba rodaj doneminde oldugu icinmi? Ilerde duzelirmi? On fren iyi hicbir problem yok.

herkeze selam bir arkadaşım bu motordan almak istiyor fakat 2. el hareketini bilmediği için tedirgin suan kendisinde cb 500 var ama bir türlü satamıyor onun için bundan sonraki motoru alırken biraz da 2. eline bakarak almak istiyor, Bana sordu ama bende bilemedim siz ne diyosunuz bu motor tuttumu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikletin orjinal egzozunu bozup uydurma takmak, kesmek bicmek harbi apacilik. Cehalet. Motosiklette ayar falan kalmiyor. Hele 20 bin tl ustu para verilen 4 silindir bir motora yazikki ne yazik. Sanki 3 bin tl lik mondial muamelesi yapmak. Sonra yok efendim ikinci el motorlar neden bitiyor? İste bu apaciler yuzunden.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    2017 model 8-10 bin km de 650f kaç liraya bulunur en düşük?

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Şu tankpad i nerede bulabilirim?

https://resimyukle.xyz/resim/eVxIG3

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Bende takipteyim hocam Bence sezon bitimi daha iyi olur gibi...

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Ilk bakimda servis fisinde yag tapasi ve pulunu goremedim. Sizin ilk bakimlarda bunlar degisti mi degistiyse servis formuna islendi mi ?

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Herhalde yaza doğru bir sorun olmazsa CB 650F alma planlarım var, forumda arattırdım ama bir türlü cb 650f modeline ait model başlığı bulamadım, sonuçta yanılmıyorsam sadece grenaj farkı olduğu için burada da sormamda bir mahsur olmadığını düşünüyorum.

Bu motorun artı ve eksilerini kendi deneyiminize göre söyleyebilir misiniz? Ben 3 gün boyunca gs3 hazırlık ve gs3 de bu motoru kullandım çok beğendim ancak orada 1-2 en fazla da 3.vitese 60km gibi hızlara çıkabildiğim için hiçbir şekilde tam olarak test edememiş oldum,uzun süredir kullananlar artılarını eksilerini, cbr 650f de olur ama cb650f kullanıcıları da bir şeyler yazarsa sevinirim. Başlık açıp ortalığı çöpe çevirmek istemediğim için bu başlığa yazmak istedim.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    daha önce enjeksiyon hatası alan var mı?
    motor teklemeye başladı, rölanti devri düşüyor bazen.
    gazlarken 5-6 bin deviri geçince öksürmeye başlıyor.
    soketlerden biri çıkmış olabilir dedi usta, söktük ettik, bi sıkıntı yok. tekrar toparlayınca öksürmesi azaldı ancak hala ufak da olsa sıkıntı var.
    sorun nerde olabilir?
    bujiler ıslanmış olabilir mi acaba, yağmur altında kaldı bi süre motor?
    21 bin km de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce enjeksiyon hatası alan var mı?
    motor teklemeye başladı, rölanti devri düşüyor bazen.
    gazlarken 5-6 bin deviri geçince öksürmeye başlıyor.
    soketlerden biri çıkmış olabilir dedi usta, söktük ettik, bi sıkıntı yok. tekrar toparlayınca öksürmesi azaldı ancak hala ufak da olsa sıkıntı var.
    sorun nerde olabilir?
    bujiler ıslanmış olabilir mi acaba, yağmur altında kaldı bi süre motor?
    21 bin km de.
    Yağmur sonrası oldu ise, buji ıslanmış olma ihtimali çok yüksek

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)