Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gts 250
    Arkadaşlar 30.06.2007 tarihinde 1 haftalık tatilimi Motorla yapmayı planlıyorum ve tabbi +1 artçımda olacak!
    Motorum SYM gts 250cc yolculuk için sorun çıkarmayacağını düşünüyorum! Yoldan önce bakımlarını ve gerekli ayarlarını yaptıracağım...
    Benim asıl sormak istediğim bu tip maxiscooter'lara gerekli eşyayı sıgdırmak için ne tip aksesuarlar kullanabilirim???
    Mesela TOPCASE'im yok! Sizce kaç litrelik ve hangi marka olmalı? Nerde taktırabilirm ve maliyeti ne olur????
    Yan çanta kullansammı?

Ayrıca motor tecrübem fazla yok daha 2600km'de motorum!

Yol olarak 1. gün: İst-tekirdag-keşan-İbrice; Daliş ve 1 gece konaklama
    2.gün: İbrice-ç.kale-(Assos)-edremit-ayvalık...
    şeklinde düşünüyorum!
    Yıllardır bu yollarda gittiğim için radarından,çevirmesine,çukurundan,çalışmasına kadar bilirim yolları ama motorla ilk defa gidicem
    Bana güzergah,yollar ve eger bir terslik durumunda arayabileceğim servis(usta) telefonları,yanıma almam gereken malzeme hakkında da yardımcı olursanız çok mutlu olurum...Ve şuan aklıma gelmeyen herşey için
    Saygılar!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter

ön siperlik camı için ufak bir çalışma... stop boyası ile yapılan ilk başarısız denemenin sonucunda camın tamamı çizikler içinde kaldı, bundan dolayı dıştan da boya atmak zorunda kaldım . ama bu kadar sağlam bir görüntü olacağını beklemiyordum. aynaları kırmızıdan siyaha çevirdim, şimdi ayna dış camlarını da stop boyası ile boyayıp içine çakar tarzı değilde led şeklinde yanıp sönen kırmızı-mavi ışıklandırma bakacağım. tahminimce oldukça güzel duracak. resmini çekmedim ama bagaj ışığının yanına 6 şarlı iki adet mevi led taktım. gece çok güzel duruyor.
    ön cam boyasının tek eksi yanı üzerine yapıştırdığım çıkartmaları sökmeye çalıştığımda film şeklinde boyanın soyulmaya çalışması ....
    şimdi bir ilanda gördüğüm debriyaj makaraları ve rulman (??) larını değiştirip, altan motor tamer abinin üzerinde çalıştığı (vakit bulabiliyorsa) hava filtresi değişmini de yaptıktan sonra egzos üzerinde çalışacağım (pancar motoru gibi ses çıkarmasını istemem).....

Motosikleti
    gts 250
    Arkadaşlar ADAPAZARI veya İZMİT bölgesinde motorumu götürebileceğim bir servis tavsiye edebilecek arkadaş var mı acaba?
    Bide TOPCASE taktırmak istiyorum! Ekstra çanta demiri taktırmalımıyım yoksa üzerinde yer alan aparata monte edilebilinir mi?
    Teşekkürler şimdiden...

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    Alıntı can.yurdakul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,
    istanbuldaki sym kullanıcıları olarak bir haftasonu ufak bir organizasyon&buluşma düzenlesek sizce nasıl olur? 2-3 aydır forumu takip ediyorum ama bu tip bir şeyle karşılaşmadım(kaçırmış da olabilirim)...

öncelikle slm aramıza hosgeldin
    okadar fazla internet sitesi olduki herkez biryerlere takılıyor

sym ciler olarak aslında periyodik olarak toplanıyoruz, bekar sym ciler hergün bulusuyorlar genelde ,evli takımı ayak uyduramasada takip ediyoruz bekarları belirli bir gün belirleyip toplanalım acık davet yapıp herkezi cagıracagım tanısma kaynasma amaclı ..
    ^^^ hic bir motorcunun acelesi olamaz...! ^^^
    olcay [COLOR="Red"]sym GTS250[/COLOR]
    [COLOR="Lime"]PY 889[/COLOR]

Motosikleti
    SYM Vs150
    Alıntı teksavasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle slm aramıza hosgeldin
    okadar fazla internet sitesi olduki herkez biryerlere takılıyor

sym ciler olarak aslında periyodik olarak toplanıyoruz, bekar sym ciler hergün bulusuyorlar genelde ,evli takımı ayak uyduramasada takip ediyoruz bekarları belirli bir gün belirleyip toplanalım acık davet yapıp herkezi cagıracagım tanısma kaynasma amaclı ..
    forumu takip ediyor olacağım, ben şimdiden varım...

Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    Alıntı lk1302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 30.06.2007 tarihinde 1 haftalık tatilimi Motorla yapmayı planlıyorum ve tabbi +1 artçımda olacak!
    Motorum SYM gts 250cc yolculuk için sorun çıkarmayacağını düşünüyorum! Yoldan önce bakımlarını ve gerekli ayarlarını yaptıracağım...
    Benim asıl sormak istediğim bu tip maxiscooter'lara gerekli eşyayı sıgdırmak için ne tip aksesuarlar kullanabilirim???
    Mesela TOPCASE'im yok! Sizce kaç litrelik ve hangi marka olmalı? Nerde taktırabilirm ve maliyeti ne olur????
    Yan çanta kullansammı?

Ayrıca motor tecrübem fazla yok daha 2600km'de motorum!

Yol olarak 1. gün: İst-tekirdag-keşan-İbrice; Daliş ve 1 gece konaklama
    2.gün: İbrice-ç.kale-(Assos)-edremit-ayvalık...
    şeklinde düşünüyorum!
    Yıllardır bu yollarda gittiğim için radarından,çevirmesine,çukurundan,çalışmasına kadar bilirim yolları ama motorla ilk defa gidicem
    Bana güzergah,yollar ve eger bir terslik durumunda arayabileceğim servis(usta) telefonları,yanıma almam gereken malzeme hakkında da yardımcı olursanız çok mutlu olurum...Ve şuan aklıma gelmeyen herşey için
    Saygılar!!!

slm

mart ayında yaptıgım , istanbul -canakkale - bandırma -istanbul seyahatim ilk uzun yolculugum olmustu. iki kisi cıkıyorsanız kesin topcase gerekli bende 36lt olanı var ama sana tavsiyem 45lt al , cok ihtiyacın olacak
    topcase baglantı demiri gerekli orginalleri 150 ytl ama altan motordan 75 ytl temin edebilirsin yollarda bulabilecegin servisleri www.motona.com.tr adresinden bulabilirsin , motorla ilgili biir problem yaşayacagını zannetmem ama sen yinede yanına bir buji filan al... yola cıkmadan hava filitresini degistirmen senin icin iyi olur iyi yolculuklar dilerim

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Arkadaşlar selamlar. Öncelikle özür dileyerek başlamak istiyorum, tüm SYM modelleri birarada tutulduğu için başlık 140 sayfa olmuş bu nedenle tümünü okuyamadım. En sevmediğim şey daha önce sorulmuş soruları tekrarlamaktır ama şimdi bunu yapanları anlıyorum =)
    Soruma geçeyim, 600cc ve altında her türlü motoru kullandım. Şuanda Kawa Er6 için para biriktiriyorum fakat bu sırada da 4 teker üstünde gitmek istemiyorum. Kendime idareten şehir içinde kullanabileceğim bir scooter arıyordum ve mio100 e rastladım. Fotoğraflarından anladığım kadarıyla Vespa'lara oldukça benziyor ve Korlas'ın dediğine göre çok sorunsuz çalışıyormuş.
    Sizlere sorum, şehir içinde hızıyla beni üzer mi? yani 90 yapsa yeter de.. *90 yapar mı? zamanında Burgman'dan bile soğumama sebep olmuş küçük tekerlek problemi her scooter gibi bunda da var. *virajlarda falan sağlam tutunur mu? *Serviste problem yaşıyor musunuz? Suzuki kullanırken çok kahrımı çekmiş olan Fevzi Usta (Yücel Motor) SYM ile de ilgileniyor mu?

Bu üç soruyu cevaplarsanız çok sevinirim. Bir de forumu sürekli takip edenler biliyordur, Bana Mio 100 kullanan arkadaşları gösterir misiniz? onlara doğrudan sorarım. Koca MT sitesinde "mio" diye aratınca sonuç bulamıyorum. inanılır gibi değil. çok da sevimli bir motor, alınmamasının bir sebebi mi var?

Motosikleti
    SYM Vs150
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Öncelikle özür dileyerek başlamak istiyorum, tüm SYM modelleri birarada tutulduğu için başlık 140 sayfa olmuş bu nedenle tümünü okuyamadım. En sevmediğim şey daha önce sorulmuş soruları tekrarlamaktır ama şimdi bunu yapanları anlıyorum =)
    Soruma geçeyim, 600cc ve altında her türlü motoru kullandım. Şuanda Kawa Er6 için para biriktiriyorum fakat bu sırada da 4 teker üstünde gitmek istemiyorum. Kendime idareten şehir içinde kullanabileceğim bir scooter arıyordum ve mio100 e rastladım. Fotoğraflarından anladığım kadarıyla Vespa'lara oldukça benziyor ve Korlas'ın dediğine göre çok sorunsuz çalışıyormuş.
    Sizlere sorum, şehir içinde hızıyla beni üzer mi? yani 90 yapsa yeter de.. *90 yapar mı? zamanında Burgman'dan bile soğumama sebep olmuş küçük tekerlek problemi her scooter gibi bunda da var. *virajlarda falan sağlam tutunur mu? *Serviste problem yaşıyor musunuz? Suzuki kullanırken çok kahrımı çekmiş olan Fevzi Usta (Yücel Motor) SYM ile de ilgileniyor mu?

Bu üç soruyu cevaplarsanız çok sevinirim. Bir de forumu sürekli takip edenler biliyordur, Bana Mio 100 kullanan arkadaşları gösterir misiniz? onlara doğrudan sorarım. Koca MT sitesinde "mio" diye aratınca sonuç bulamıyorum. inanılır gibi değil. çok da sevimli bir motor, alınmamasının bir sebebi mi var?
    arkadaşım selamlar,
    öncelikle mio nun neden piyasada görülmediğine deyinim. Fiyatı 3.500YTL+plaka ki 100cc için bence çok. Onun yerine Vs150 var 4.200YTL ye plaka dahil aldım,tavsiye ederim. Şimdiye kadar iki farklı mio kullandım. Biri sürücü kursundaki eğitim motoruydu. Makina ufak tefek kullanımı çok rahat ama iki kişinin binmesi biraz sorun oluyor.100cc ye göre hızlanması gayet iyi ve virajlarda sorun yaşamadım. Eğitimci arkadaşa sorduğumda ise çok memnun olduklarını hiçbir sorun çıkarmadığını söyledi. İkinci mio ise işten bi bayan arkadaşınkiydi. Kendisi çok az kullanmasına rağmen rahat&kullanışlı olduğunu söyledi, motor işyerinin garajında yatıyor ve satıyor diye duydum. Bence mio alacağına Suzuki An125 al ki şu an 2.900YTL ye düştü fiyatı. Veya istersen Vs150 yi düşünebilirsin,detaylı bilgi istersen yardımcı olurum.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    can.yurdakul yardımların için çok teşekkür ederim, çok aydınlatıcı oldu. Fiyat-performans olarak vs150 çok daha avantajlı gözüküyor evet. ama ben agresif görünümlü scooterları sevmiyorum malesef =( yani bana göre scooter, vespalara benzemeli. bu nedenle mio'yu tercih ettim. sahibinden.com'da 2006 model sıfır kilometresi 2500 ytl. Korlas'taki abim de 3000ytl'ye plaka dahil vereceğini söyledi. Zamanında büyük makinede ikinci elden çok ağzım yandığı için tövbeliyim ikinci el almayacağım. Yardımlar için tekrar teşekkürler, verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı.

Selam,

Öndeki farların tamamını Xenon yaptırmışsın doğru mu düşünüyorum.Eğer öyleysen nereye ve ne kadara yaptırdın sorması ayıp

Motosikleti
    gts 250
    Alıntı teksavasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm

mart ayında yaptıgım , istanbul -canakkale - bandırma -istanbul seyahatim ilk uzun yolculugum olmustu. iki kisi cıkıyorsanız kesin topcase gerekli bende 36lt olanı var ama sana tavsiyem 45lt al , cok ihtiyacın olacak
    topcase baglantı demiri gerekli orginalleri 150 ytl ama altan motordan 75 ytl temin edebilirsin yollarda bulabilecegin servisleri www.motona.com.tr adresinden bulabilirsin , motorla ilgili biir problem yaşayacagını zannetmem ama sen yinede yanına bir buji filan al... yola cıkmadan hava filitresini degistirmen senin icin iyi olur iyi yolculuklar dilerim

Aklımdan geceni yazmışsın... Dün sen bu satırları yazdıgın sırada bende ALTAN motorda bakımı yaptırmış yedek bujimi almış bağlantı demirlerini taktırmış Sirkecide 46lt Kappa Topcase'in pazarlıgını yapıyordum
    Tavsiyelerin için cok teşekkürler bu arada komşu sayılırız bende BAĞCILAR dayım... Yola cıkmadan önce uzun yol tecrübelerini almak isterim!
    Hayırlı günler...

Motosikleti
    scooter
    buluşuyoruz felan yazmışsınız da
    eee kim nerde ne zaman şu evliler klübüne beni de yazın bir göreyim cemalinizi...

Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    Alıntı lk1302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklımdan geceni yazmışsın... Dün sen bu satırları yazdıgın sırada bende ALTAN motorda bakımı yaptırmış yedek bujimi almış bağlantı demirlerini taktırmış Sirkecide 46lt Kappa Topcase'in pazarlıgını yapıyordum
    Tavsiyelerin için cok teşekkürler bu arada komşu sayılırız bende BAĞCILAR dayım... Yola cıkmadan önce uzun yol tecrübelerini almak isterim!
    Hayırlı günler...
    yakınmısız birbirimize alien (dogan) arkadasımızda b evlerde oturuyor bizde cogaldık buralarda ... yolda bir sym görürsen durdur msn adresim teksavasci@hotmail.com

Alıntı derwish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buluşuyoruz felan yazmışsınız da
    eee kim nerde ne zaman şu evliler klübüne beni de yazın bir göreyim cemalinizi...
    kızıltoprak migrosun arkasındaki deniz kıyısında toplanıyoruz bekleriz herzaman .. zamanı haber veririm hepbirlikte oluruz

Motosikleti
    GTS 250
    Buluşma zamanını buraya yazarsanız. Ben de gelmek isterim

Motosikleti
    SYM Joyride 200

3000 km'de 2006 Model SYM Joyride 200

Merhaba arkadaslar, bir süredir kullandığım ve cok memnun kaldığım motorumu, Burgman 400 almak istediğim için satıyorum. İlgilenen arkadaşlarla görüşmek isterim.

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4343175

pashca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı S.O.F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Öndeki farların tamamını Xenon yaptırmışsın doğru mu düşünüyorum.Eğer öyleysen nereye ve ne kadara yaptırdın sorması ayıp
    slm ben biraz abartım ewt 4 düde xenon 1200 ytl

Alıntı derwish adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ön siperlik camı için ufak bir çalışma... stop boyası ile yapılan ilk başarısız denemenin sonucunda camın tamamı çizikler içinde kaldı, bundan dolayı dıştan da boya atmak zorunda kaldım . ama bu kadar sağlam bir görüntü olacağını beklemiyordum. aynaları kırmızıdan siyaha çevirdim, şimdi ayna dış camlarını da stop boyası ile boyayıp içine çakar tarzı değilde led şeklinde yanıp sönen kırmızı-mavi ışıklandırma bakacağım. tahminimce oldukça güzel duracak. resmini çekmedim ama bagaj ışığının yanına 6 şarlı iki adet mevi led taktım. gece çok güzel duruyor.
    ön cam boyasının tek eksi yanı üzerine yapıştırdığım çıkartmaları sökmeye çalıştığımda film şeklinde boyanın soyulmaya çalışması ....
    şimdi bir ilanda gördüğüm debriyaj makaraları ve rulman (??) larını değiştirip, altan motor tamer abinin üzerinde çalıştığı (vakit bulabiliyorsa) hava filtresi değişmini de yaptıktan sonra egzos üzerinde çalışacağım (pancar motoru gibi ses çıkarmasını istemem).....
    derwish slm güzel olmuş ben de camı çoktandır boyamak istiyorum
    aslın da ama korkuyordum nasıl birşey olur diye
    ama sen yapmışsın güzel görünüyor hayırlı olsun
    filim olsa aslında çok daha ii olur ilan demişsin tam anlayamadım olyı birazdaha açarsan
    konuyu
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]Murat[/FONT][/COLOR] [COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]Y[/COLOR][COLOR="Blue"]M[/COLOR] [COLOR="Red"]GT[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR] [COLOR="Red"] 0 (rh) + [/COLOR]
    [COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]34 [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"]sym [/COLOR][/FONT]0916[/FONT][/COLOR][/FONT]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can.yurdakul yardımların için çok teşekkür ederim, çok aydınlatıcı oldu. Fiyat-performans olarak vs150 çok daha avantajlı gözüküyor evet. ama ben agresif görünümlü scooterları sevmiyorum malesef =( yani bana göre scooter, vespalara benzemeli. bu nedenle mio'yu tercih ettim. sahibinden.com'da 2006 model sıfır kilometresi 2500 ytl. Korlas'taki abim de 3000ytl'ye plaka dahil vereceğini söyledi. Zamanında büyük makinede ikinci elden çok ağzım yandığı için tövbeliyim ikinci el almayacağım. Yardımlar için tekrar teşekkürler, verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı.
    hocam tesadüfen gördüm mesajını...alakasız bir topik olacak amamadem Korlasa uğradın mıo 100 gibi bişey düşünüyorsun...sana suzukı an125 önerebilirim...fiyatıda 2900a inmiş...ben beğenmem bu motoru...minyon ve pahalıydı 3700 dü...

artık olması gereken rakama gelmiş...

http://www.motosiklet.net/forum/yeni...i-scooter.html

ayrıca Bağdat caddesi Korlasda koordinatör kardeşim RIZA ya ismimi ver...sana indirim yapar...yardımcı olur...benim no 537 335 22 33...ha birde benim için dua et...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    scooter
    paşam
    film olmuyor fazla bombeli imiş cam . dıştan boyadım ben üzerine çıkartma yapıştırdım. çıkartmayı sökmeye çalışınca boya da çıkıyor tek kötü yanı bu...
    şimdi sinyallerle işim bitti cumartesi altana uğrayıp bir kaç elektirik bağlantısı yaptıracağım. ondan sonra daha güzel olur...
    sırtın nasıl oldu bu arada

Blackpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Arkadaşlar herkese merhaba....
    Sym ciler olarak bu pazar birşeyler yapalım ne dersiniz?TOPLANALIM PAZAR GÜNÜ...
    Ama lütfen cumartesiyi seçmemeye çalışın çalışıyorum çünkü:(
    bekliyorum pazar günü için önerilerinizi...
    Saygılar.

Pasha bugün plazaların orda beyaz gts gördüm.Herhalde seninkidir.çok güzel olmuş.Kusursuz.Kazasız belasız kullanmak nasip olur inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler