Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Acemiyken banada aynısı olmuştu ama benimki acil stop düşmesini açık bıraktığım için çalışmamıştı
    Birkeresinde de yan ayaklık tam oturmamış, o zamanda çalışmamıştı, sonradan farkettim kapatınca çalışıyor.
    belki seninkide böyle ufak bişeylerden kaynaklanabilir, sakince bi kontrol et, önce biraz (1/4) gaz ver, sonra marşa bas, gene çalışmazsa Tamer ustayı ara

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı derwish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçenlerde aynısı bana da oldu bujiyi değiştirdik. buji yağlanmış...
    sorun çözüldü iridyum takarsan daha makbule geçiyor... fiyatları 30-35 ytl arası değişiyor...
    Olay onu gösteriyor,iridyum buji takacağız.Ama benim canımı sıkan ,motor daha 600 km deyken böyle bişi olması.

Alıntı Atlas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemiyken banada aynısı olmuştu ama benimki acil stop düşmesini açık bıraktığım için çalışmamıştı
    Birkeresinde de yan ayaklık tam oturmamış, o zamanda çalışmamıştı, sonradan farkettim kapatınca çalışıyor.
    belki seninkide böyle ufak bişeylerden kaynaklanabilir, sakince bi kontrol et, önce biraz (1/4) gaz ver, sonra marşa bas, gene çalışmazsa Tamer ustayı ara
    Stop düğmesi veya ayaklıkla ilgili değildi sanırım..Kontrol etmediğim yer kalmadı..
    boğmuşda olabilirim tabi...Akşam dönünce tekrar deniyeceğim eğer almazsa yine yarın ilk işim iridyum buji olmak olacak...
    saygılarımla

Önceden çok vitesli motor kullandım.Çalışmadımı takardın ikiye vurdururdun canavar gibi alırdı Gözünü seveyim viteslilerin.
    Bugün ilk defa aradım desem viteslileri yalan olmaz hani

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    ben sıfır motoru alıp 15 dakika sonra motor elinde geri dönen eleman tanıyorum.
    yani sorun olmayacak diye bir kaide yok.... elbet olur...
    hele bu sorun herhangi bir motorda olur....
    ufak tefek şeyler bunlar çok kafana takma

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    selam millet uzun zaman oldu yazmamıştım.. unutmuşumda yazmayı

yoğunluk ve kış temposu.....

yaz geldiii... motorları değiştirme vakti geldi.... 2 adet gts 250 min ikisinide satıyorum....

biri standart sadece sırt dayama ve michelen lastikleri var... 11.000 km de.. kazasız.. (abimin)

diğeri ..xenon far,havalı korna, michelan lastik, müzik sistemi (anfili),sırt dayama...vs...12.000 de benim motorum....

ikiside siyah....2006 model ikiside...

değiştirme nedenime gelince...

bence gts piyasadaki 250 cc ler içinde en güzeli ve en iyisi.... çok çok memnunuz abimde bende.. ama diyoruzki.. şöle hızlı bişi alsak...100 hp civarı......

ikisinide satıp böyle birşey almaya karar verdik... burgman 650 de olabilir tabiii....

fiyatlarına gelince aksesuarsız olan 6000, diğeri 6400....

irtibat için 0533 207 10 70

selamlar sevgiler
    [B]Md[/B]

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650

Lastikler

Arkadaslar hepınıze hayırlı cumalar olsun günaydınnnn

motorlarınızın lastıklerıyle yasanan sıkıntıdan dolayı elımıze spartıler halınde
    sınırlı mıktarlarda lastık gelmektdır
    lastık ihtıyacı olan arkadaslarımızın bu konuyu dıkkate almaları iyi olur stok larımız suan musaıt saglıcakla kalın
    S&S T&T TAMER

Motosikleti
    GTS 250
    Selam Herkese,

Lastik konusu oldukça önemli.Geçen hafta yavaş girdiğim virajda yatınca düştüm ve üzüldüm.Bunun üzerine hemen gidip lastikleri değiştirdim.İnanılmaz farkediyor.Mevcut üstündeki lastiklere bok atmak istemiyorum ama yeni takılanlar mükemmel.Yol tutuşu değişti motosikletimin.Şimdi daha güvenliyim virajlarda.

Hepinize sevgiler

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Rookie_Master adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Herkese,

Lastik konusu oldukça önemli.Geçen hafta yavaş girdiğim virajda yatınca düştüm ve üzüldüm.Bunun üzerine hemen gidip lastikleri değiştirdim.İnanılmaz farkediyor.Mevcut üstündeki lastiklere bok atmak istemiyorum ama yeni takılanlar mükemmel.Yol tutuşu değişti motosikletimin.Şimdi daha güvenliyim virajlarda.

Hepinize sevgiler
    İlk 400 km dikkatli kullan. Üzerinmdeki mumlar erisin.
    Bu arada düşüş için gecmiş olsun. Birşey varmı
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    GTS 250
    Yok sadece bir kaç çizik allahtan.Nazarlık.Ancak ön lastik jant ve diskte yamukluk var.Acaba o çarpmamdamı oldu yoksa önceki sahibi mi yaptı onu bilemiyorum.Çarpmayla ilgili herhangi bir iz yok önde ama.Bilemiyorum.

docHONDA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800, Sym joymax 250i
    peki bu sym nin fiyatları ne alemde uygunmu acep ola??

Motosikleti
    GTS 250
    2006'lar kaldıysa bayinin elinde hala (Biraz zor) 7450 plakasız alabilirsin.ikinci elde iyi durumda olanlar ve aksesuarlıları 6000-6500 ytl civarında bulunur.2007 modellerde ki şu anda yok haziranda gelecek gibi gözüküyor 8750 en son açıklanan liste fiyatıydı.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    geçmiş olsun rookie
    ............

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Arkadaşlar lastik konusuna bende katılıyorum üzerindeki maxxisler sıcakta iyi ama normal havada ve ıslak zeminde berbat:(
    Bence hemen lastikelri değiştirin hazır bulabiliyorken...
    Bu arada uzun bir süre motor kullanmayacağımdan dolayı özenerek baktığım motorumu satıyorum arkadaşlar:(
    ilgilenenler için ilan detaylarım :
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3982932

Motorumun her yönü ile arkasındayım hepinize kazasız keyifli sürüşler...

Motosikleti
    GTS 250
    Derwish saolasın

......................

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı sbuyukkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmiş olsun. Benimde buna benzer bir olay başıma gelmişti.
    Altan motora telefon actım. gIG GIY yapıyor calışmıyor dedim. Bujıdendir istersen gelelim dediler. Gittim bir tane iridyum buji aldım. Bujı degiştirme aletiyle bujiji söküp yenisini taktım. Halledemeseydim yol yardımına ihtiyac olacaktı
    Mesele halloldu. Bu arada cıraklık eğitiminden başarıylada gecmiş oldum.

Muhakkak bir yedek buji torpidonuzda olsun

Bu arada akşam bir buji ile gitmende ve değiştirme aleti varmı kontrol etmende fayda var.
    Evet bugün işten kaçtım ve motorumun başına gittim.Bujiyi söktüm temizledim kuruladım,tık yok..Tekrar söktüm temizledim ocakda bujinin ucunu ısıttım ve taktım yine tık yok.Kara kara düşünürken yakınlarda bir dükkan buldum ve hemen biri yedek olmak üzere iki tane yeni buji aldım.Ve yerine takınca canavar gibi çalışmaya başladı.
    Teşekkür edeyorum sbuyukkılıç fikrin işe yaradı.Ve bende senin gibi ilk çıraklık eğitimimden geçmiş oldum.

Selam Herkese,

Hepinize sevgiler
    Bu arada Rookie_master çok geçmiş olsun diliyorum.Sana bişi olmamıştır umarım.Gerisi önemli değil..
    Saygılarımla.

Selam Herkese,

Hepinize sevgiler
    Birde lastiklere kaç para verdin ve markası nedir acaba sorması ayıp...

Motosikleti
    GTS 250
    Önü pirelli arkayı michelin yaptım.Dunlop'ta vardı tercih etmedim.İkisine 200 civarında birşey verdim.Bayağı bir şey yaptırdığım için fiyatını tam olarak hatırlamıyorum.

Geçmiş olsun dileklerine teşekkürler

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Blackpanther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bugün işten kaçtım ve motorumun başına gittim.Bujiyi söktüm temizledim kuruladım,tık yok..Tekrar söktüm temizledim ocakda bujinin ucunu ısıttım ve taktım yine tık yok.Kara kara düşünürken yakınlarda bir dükkan buldum ve hemen biri yedek olmak üzere iki tane yeni buji aldım.Ve yerine takınca canavar gibi çalışmaya başladı.
    Teşekkür edeyorum sbuyukkılıç fikrin işe yaradı.Ve bende senin gibi ilk çıraklık eğitimimden geçmiş oldum.

Bu arada Rookie_master çok geçmiş olsun diliyorum.Sana bişi olmamıştır umarım.Gerisi önemli değil..
    Saygılarımla.

Birde lastiklere kaç para verdin ve markası nedir acaba sorması ayıp...
    Evet sbuyukkilic yeni servis yerinde hizmetinizde. Eeee ustam kim. Bilgiler paylaştıkca değerlenir.

Yanımızda muhakkak yedek buji, lastik tamir tüpü, bez çekme halatı,sigorta,
    ufak bir tamir kiti. küçük bir ecza kutusu bulunduralım.
    Düz giderken sağdan ve soldan önümüze kıracak arablara karşı tedbirli olalım.
    Muhakkak korumalı giyisi, kask, eldiven ve dizlik kullanalım. 1 kere kazım olur
    sakatlıktan ve ölümden korur. Motoru keyif almak için kullanalım eziyete dönüştürmeyelim.
    OOOO hızı aldık gidiyoruz. Yeni bir motorcu kardeşinizin tavsiyeleri.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Motosikleti
    GTS 250
    Rookie_Master

Geçmiş olsun

Benim motorun üzerinde de orjinal lastikler var. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım(genelde kuru havalarda kullanıyorum.) Motor şu anda 4 bin kilometreye geldi. Lastiklerin kullanabilirlik ömrünü tahmin etmek için soruyorum. Sizin motorunuz kaç kilometredeydi.

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Bakıyorumda kimse bilgisayarının başında değil...benden başka kimse yok..
    Herkes havanın güzel olmasını ve haftasonu olmasından dolayı yollara döküldü sanırım..
    Bi ben çalışıyorum galiba hafta sonu Ne yapalım gezemeyenler çatlasın(benim gibi)...

Motosikleti
    GTS 250
    Alıntı SYMALİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rookie_Master

Geçmiş olsun

Benim motorun üzerinde de orjinal lastikler var. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım(genelde kuru havalarda kullanıyorum.) Motor şu anda 4 bin kilometreye geldi. Lastiklerin kullanabilirlik ömrünü tahmin etmek için soruyorum. Sizin motorunuz kaç kilometredeydi.

Teşekkürler Symali

6500 km'deydi.Ancak lastiklerde fitiller vardı.Aslında değiştirmek için geçerli ama oldukça erken bir km.Fakat güvenli sürüş başka mantıkları kaldırmıyor.Herkes kendini nasıl rahat hissediyorsa öyle kullanmalı.Ancak 2.el alanlara tavsiyem özellikle uzun yola çıkacaklarsa mutlaka balans ayarını ve lastik kontrollerini yaptırsın.Ben arka ve ön lastiklerde fitil varken 120-130 km hızlara çıktım.Hatırlayınca tüylerim diken diken oluyor.

Sevgiler

Motosikleti
    GTS 250
    Rookie_Master
    Bilgi için teşekkürler

4 bin kilometre ile 6 bin 500 arasında pek bir şey yok. Sanırım ilk fırsatta değiştirmek gerekiyor.

İyi hafta sonları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler