Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM Vs150
    Alıntı phaishea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CAN.YURDAKUL arkadaşım selam,

Mümkünse bi kaç soru soracağım sana.

1- Fanın sesi biraz fazla gelmeye başladı bende sende de aynı ses varmı?
    2-Bide gaza biraz ani yüklenince çok bağırıyo bu cihaz sanki amerikan arabası gibi

Şimdiden teşekkürler

CAN. YURDAKUL arkadaşım,

Bildiklerimi biraz paylaşayım seninle .
    Öncelikle bu motorum deposu galiba 6 litre.Ben ilk aldığınma 12 ytl ile full dolmuştu.Sonra onun üstüne 18 ytl daha benzin aldım toplamda 30 ytl yaptı ve 290 km gittim , yaptığım hesaba göre 104 kuruş yakıyor.

selam,
    1)şu ana kadar fandan anormal bir ses gelmedi
    2)evet dediğin gibi gaza biraz fazla yüklenince ses epey artıyor gerçi fena da olmuyor hoş ses geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    selam arkadaşlar

5 günlük ilanlardan sonra GTS imi bugün sattım.Umarım şu arkadaştaki burgmanı alırım valla alamazsam yandım.Bu arada formda oldukça yazılar çoğalmış.Yakın zamanda bi gezi olacakmı? Yeni katılan arkadaşlarla tanışmak isterim.Ayrıca Burgmanı alırsam şayet ben bu forumda yazmaya devam etmek istiyorum.Umarım beni kabul ederseniz ben Burgman alıp burayı bırakanlardan olmak istemiyorum.YAŞASIN SYM DOSTLUĞU....
    The Winner Takes It All

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    @eser
    hayırlı olsun. umarım burgmanı kaçırmazsın....

arkadaşlar 6 mayıs için bir organizasyonumuz var. detaylar aşağıda mevcut, katılacak motorlar mondial 125zn tipinde olduğu için gezi bu motorlara uygun olarak yapılacaktır. yani hızımız 60-70 civarı seyredecek.

ZeN ScooClub

06 MAYIS Pazar, 7nci ZeN ScooClub Gezisi

Sevgili arkadaşlar;

06 Mayıs 2007 Pazar gününe bu yaz yapacağımız ilk gezimizi planladık !

Pazar günü hep birlikte toplu sürüş ile İnceğiz'deki kamp ve piknik alanına varacağız. İsteyen, kendi et ve kumanyalarını getirerek mangal keyfi sürebilecek isyeten mevkide yer alan restorandan gıda ihyiyaçlarını giderebilecek. Gezimiz, İnceğiz mevkisi, güzergah, program ve toplu sürüş kurallarımız hakkında bolca detaylı bilgi içeren gezi dökümanını indirip incelemeyi unutmayın ! Dökümanı şimdi bilgisayrınıza indirmek için tıklayın

* Gezimiz esnasınca REDLINE ekibi teknik problem yaşama ihtimaline karşın servis aracı ile bize eşlik edecektir , ayrıca kendilerine bolbol soru sorma fırsatımız ve motorlarımızı kontrol ettirme şansımızda olacaktır.

* Yeterli sayıya ulaşmamız halinde (20 motor) gezimiz süresince bir AMBULANS bize eşlik edecektir.

06 Mayıs Pazar 2007 günü saat 09:40 itibariyle Mahmutbey gişelerden toplu sürüşle başlayacak olan gezi, Çatalca üzerinden İnceğize doğru devam edecektir. İnceğizde isteyenler kendigetirecekleri kumanyalarla yemek mangal vs. ihtiyaçlarını giderebilecekleri gibi isteyenlerde çevredeki restaurantlardanda ihtiyaçlarını giderebilir. Gezinin 19:00 itibariyle sona ermesi planlanmaktadır.

Mahmutbeyde buluşulduktan sonra önemli durumlar dışında durulmaması düşünülmüştür bu yüzden tüm katılımcı arkadaşlarımızın kumanyalarını yanlarında getirmeleri ve Zenlerinin depolarını önceden doldurmuş olmaları önemle rica olunur. İnceğizde büfe ve restaurantlardanda yararlanılabicektir.

TOPLANMA NOKTALARI:

1. Boğaziçi Köprüsü Gişelerin yanındaki boş alan
    2. Baltalimanı
    3. İncirli Ömür Plaza
    4. Mahmutbey gişelerden sonraki boş alan 09:40 toplu hareket

PROGRAM:

08:50 – Boğaziçi Köprüsü Gişeler yanı buluşma
    Anadolu yakasında Boğaziçi Köprüsü Gişeler yanındaki boş alanda tüm anadolu yakası motorları buluşacaktır.

09:00 – Boğaziçi Köprüsü Gişeler yanı Hareket
    Buradan Okmeydanı TEM bağlantısı ile Mahmutbey gişelere ulaşılacaktır.
    Grubun Hareketlerini Darkform ve Siyahus kontrol edecektir.

09:10 – İncirli Ömür Plaza Toplanma
    Avrupa yakasında bulunan ve Ömür Plaza toplanma noktasını tercih edecek olan arkadaşlar, saat 09:10 itibariyle buluşacaklardır.

09:20 – İncirli Ömür Plaza Hareket
    Ömür plaza önünden Yenibosna TEM bağlantısı ile Mahmutbey Gişelere hareket edeceklerdir .
    Grubun Hareketlerini Naciçino kontrol edecektir.

08:50 – Baltalimanı Toplanma
    Avrupa yakasında bulunan ve Baltalimanı toplanma noktasını tercih edecek olan arkadaşlar, saat 09:10 itibariyle buluşacaklardır.

09:00 – Baltalimanı Hareket
    Baltalimanından yeni yol ile TEMe çıkılarak ile Mahmutbey Gişelere hareket edeceklerdir .
    Grubun Hareketini TheBarbarian kontrol edecektir.

09:40 Mahmutbeyde toplanma ve Hareket
    09:40 ta mahmutbeyden İnceğize doğru hareket edilecektir.

18:00 İnceğiz Hareket ve gezi Sonu
    Gezinin 18:00 itibariyle geri dönüş yolunu başlaması , toplu sürüşün bozulmadan TEM Mahmutbeye kadar devam etmesi , sabah buluşan gurupların yine birbirlerinden ayrılmadan gruplar halinde sabahki rotalarının tersini takip ederek dönüşün tamamlanması planlanmıştır.

Gezimiz, İnceğiz mevkisi, güzergah, program ve toplu sürüş kurallarımız hakkında bolca detaylı bilgi içeren gezi dökümanını indirip incelemeyi unutmayın ! Dökümanı şimdi bilgisayrınıza indirmek için tıklayın

6 Mayıs'da görüşmek üzere !

www.zenscooclub.com
    info@zenscooclub.com

Motosikleti
    SYM Vs150
    levent tarafına yakın bildiğiniz,iyi bir servis varmıdır? Veya Maslak taki Yücel Motor'a giden varmı? Görüşleriniz lütfen...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı can.yurdakul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levent tarafına yakın bildiğiniz,iyi bir servis varmıdır? Veya Maslak taki Yücel Motor'a giden varmı? Görüşleriniz lütfen...
    Hyosung kullanıcıları tarafından çok beğenilen C&C Motor aynı zamanda Suzuki ve Motana yetkili servisidir. Yeri Ortaköy'de, telefonları ana sayfada var. Aynı zamanda sitede sponsor çünkü...
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    C&C Motor
    Abi ne demek bu? Belli ki gözümden kaçmış...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ferhad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Bir hafta boyunca uykusuz geçen ders notlarıyla dolu gecelerimizin hergün 2 şer tane vizeye girdiğimiz günlerin ardından cuma günü olan 2 sınavımızda istediğimiz gibi geçmiyor :6: ama olsun çok şükür diğer sınavlarımızın sonuçları yüzümüzü güldürüyor. Bir dahaki sınavımızın pazartesi olması nedeniyle biraz rahatlıyoruz. Mustafa kardeşimle atlıyoruz motora ve Selçuk333 abimin mekana akıyoruz.

Selçuk abiden bursanın güzel mekanları hakkında bilgi alıyoruz ve hedefimizi belirliyoruz,
    Hedef: GÖLYAZI
    Uzaklık: Bursa - Gölyazı 45 km.
    Saat:15:45 de yola çıkıyoruz.
    Mustafa kardeşimin sınavlardan kalan yorgunluğu hala devam ediyor ve mustafa güneşin ve rüzgarın etkisiyle arkada uyuklamaya başlıyor, çok şükür mustafa düşmeden Gölyazıya geliyoruz ve Mustafa kendine gelmeye başlıyor...

Köy yoluna giriyoruz ve çıkartıyoruz kaskımızı başlıyoruz resim çekilmeye...

Gölyazıya Turizim Bakanlığı yeni yeni el atmaya başlamış. Bunu köy girişindeki kemerden anlıyoruz... Mustafa kardeşim bu yapıyı resimde çok güzel vurguluyor haliyle

Merkeze geliyoruz mustafayı köprüden önce indiriyorum ve köprüde SYM memle bir resim çekilmek üzere gidiyorum, mustafa resmimi çekiyor ama malum gözükmüyor bizim scooter

Bakıyoruz bu iş yaş dönüp alıyorum Mustafayı ve köprüyü geçiyoruz, göl cidden çok güzel...

Gölün çekilmiş olmasını fırsat bilip dalıyoruz köprünün altına...

Bayağa acıkıyoruz, restaurant a o havada girmenin zaman öldürmenin bir anlamı olmadığını düşünüp hemen öğrenci işi bir tost yaptırıyoruz 1 er ekmek köprünün üzerindeki büfedeki amcaya. Mustafa acıkmış uykudan kalktı normaldir tabi

Manzaramız iştah açıcı, göle ağ atan balıkçıları seyrediyoruz bir yandanda...

Gölyazının en güzel özelliklerinden biride yarımada şeklinde olması. Bizde bu güzelliğinden yararlanalım diyoruz ve başlıyoruz göl kenarından yavaş yavaş yarımadamızı turlamaya...

Asfalt kesmiyor bizi vuruyoruz SYM mizi kumsala yürübe FY 303...

Her gördümüz güzel yerde duruyoruz...

O kadar kaşınıyoruzki kumsalda 2 kişi gitmeye devam ediyoruz sonunda çakılıyor bizim alet Bu bölümde video da çekiyoruz ama farkında olmadan kulağa hoş gelmeyecek sözler sarfettiğimiz için koyamıyoruz :D

Bakıyoruz bu kadar kumsal yeter arasokaklara dalmaya başlıyoruz. Sokaklar oldukça dar ama evlerin manzaraları süper. Teyzeler: Oğlum gitme o yol çıkmaz diyor ama biz ısrarla gidiyoruz ve çıkışta buluyoruz elbet. Scooter var altımızda bi farkımız olsun ;)

Taiwan a göndersek poster olacak bir resim çekiliyorum FY 303 ümle. Yine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum beni hiç üzmediği için ona ;) Büyük işler bizi bekliyor...

Dönüşte farklı bir yol deniyoruz, bu yol çok daha güzel köyden uzak ama sazlıkları bol olan gölün kısmına oldukça yakın...

Buradada birkaç resim çekildikten sonra bursaya dönüş zamanı geliyor. Tüm bu güzellikleri arkamızda bırakıp eve dönüyoruz. Pazartesi başlayacak olan sınavlarımız için uyku depolamamız gerek :D

Çok güzel bir yer. Herkese tavsiye ederim....
    [CENTER][B]16 FY 303[/B]
    :bounce: [/CENTER]

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Arkadaşlar merhaba;
    beklenmeyen bir sebepten ötürü önümüzdeki bir iki ay motor kullanamayacağım. Zaten iki aydırda kullanmıyorum bari dedim motorumu GTS mi satayım ilgilenenler için ilan detaylarını veriyorum sizlerden birisi için elimden geleni yaparım ...

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3982932

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    ferhad paylasımın icin saol... resimler cok güzel bizide davet edesin artık oralara )
    ^^^ hic bir motorcunun acelesi olamaz...! ^^^
    olcay [COLOR="Red"]sym GTS250[/COLOR]
    [COLOR="Lime"]PY 889[/COLOR]

Motosikleti
    GTS 250
    Musis cebini kaybetmişim sana özelden mesaj attım.Beni mutlaka ara olurmu.Uzun zamandan beri foruma girmiyorsun.Sana mutlaka ulaşmam lazım.

gropsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar bugün arka lastiğimi değiştirdim pirelli taktırdım adam bana bu lastiğin türkiyede bulunmadığını ve son 1 tane kaldığını söledi onuda ben aldım 100 ytl ye sizce nasıl?yada adam biraz palavramı attı
    dongul murat

adosonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200i
    sevgili atlas "kenan" kardeş bi suredir foruma giremiyordum ve cevabını şimdi gördum...

Ama hatırladığım kadarıyla senin göstergenin komple değişmesi daha buyuk bi arıza sebebi oldu.Bende ki ses olayının duzeltilebilmesi için komple göstergenin değişmesi gerekmediğini içerden parça değişebileceğini söylemişti Taner Usta o yuzden benim kilometre normal gidecek sanırsam.

Ama tabi gösterge değişiminde km sıfırlanıyorsa benim 3 ay sonra filan olacak 10.000 km direk 0 olur ilaç gibi gelir

s.s
    Virüs bulaştı bi kere.. Yapacak bişi yok tek çare 2 teker...

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı gropsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün arka lastiğimi değiştirdim pirelli taktırdım adam bana bu lastiğin türkiyede bulunmadığını ve son 1 tane kaldığını söledi onuda ben aldım 100 ytl ye sizce nasıl?yada adam biraz palavramı attı
    iSTANBULDA cogunlukla arkadaşlar pirelli ile değiştirdi. Bir şikayet bu forumda duymadım. Aslında her ne olursa olsun üzerindeki orijinal lastiğinden iyidir.
    Güle güle kullan. Bende on ve arkayı sym de pirelli ile değiştirmiştim.

Yeni kymcomda Pirelli diablo kullandık. Araba bile yeni yagmurda 4 lastıkle kayıyor. Dün yandan bir rüzgar yedim ne oluyoruz düşüyormuyuz dedim.

Kartaldan tornistan yapıp Altan motora sığındım. Cayımı içip yavaş yavaş rüzgardan az etkilenip döndüm. Onun için İyi lastık sadece bir avantajdır.

ferhad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı teksavasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferhad paylasımın icin saol... resimler cok güzel bizide davet edesin artık oralara )
    abi bekleriz ne demek. bu haftasonu sınavlarım bitiyor istanbula geleceğim inşALLAH. varmı bi geziniz??
    [CENTER][B]16 FY 303[/B]
    :bounce: [/CENTER]

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı adosonic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili atlas "kenan" kardeş bi suredir foruma giremiyordum ve cevabını şimdi gördum...

Ama hatırladığım kadarıyla senin göstergenin komple değişmesi daha buyuk bi arıza sebebi oldu.Bende ki ses olayının duzeltilebilmesi için komple göstergenin değişmesi gerekmediğini içerden parça değişebileceğini söylemişti Taner Usta o yuzden benim kilometre normal gidecek sanırsam.

Ama tabi gösterge değişiminde km sıfırlanıyorsa benim 3 ay sonra filan olacak 10.000 km direk 0 olur ilaç gibi gelir

s.s
    Selam Adnan, Taner usta öyle demişse öyledir sonuçta neyin değişmesi gerektiğini onlardan iyi bilecek değiliz. Bu arada 3 ay sonra 10.000 km iyi bir rakam, nereye gidiyorsun hergün İst-İzmit mi yapıyorsun? Bu hızla giderse sene dolmadan 20 bini rahat bulur.

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Ferhad yine gezmişsin valla ) İstanbula gelince mutlaka ara.
    The Winner Takes It All

Blackpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Arkadaşlar herkese Günaydın...
    Hava iki gündür yağmurlu diye motoru çıkartmadım.Bu sabah işe motorumla gitmeye karar verdim.İlk marşa basınca gayet güzel çalıştı.Yalnız koltuğun altına bişi koymayı unuttuğum için 5-10 saniye sonra motoru stop ettirdim,koyacağımı koydum ve tekrar marşa bastım almadı.Uzun uğraşlar sonucundada çalışmadı.Hem sinir oldum sıfır motorda böyle bir durum için hemde işe geciktim.
    Motor kapalı yerde hiç ıslanmadı bu bir..
    İlk baştan hiç çalışmasa anlarım bu iki
    İlk iki üç denememde motoru boğmadım ama sonra boğulmuş olabilir ama ilk denemelrimde niye çalışmadı anlamadım bu üç.
    Şu anda sinirden iş yerimde oturuyorum bu güzel havada işe motorumla gelemedim diye...
    Evet arkadaşlar bunu neden yapmış olabilir yardımcı olabilirseniz sevineceğim..
    Akşam eve gittiğimdede çalışmazsa yandık valla.

Saygılarımla..

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı Blackpanther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese Günaydın...
    Hava iki gündür yağmurlu diye motoru çıkartmadım.Bu sabah işe motorumla gitmeye karar verdim.İlk marşa basınca gayet güzel çalıştı.Yalnız koltuğun altına bişi koymayı unuttuğum için 5-10 saniye sonra motoru stop ettirdim,koyacağımı koydum ve tekrar marşa bastım almadı.Uzun uğraşlar sonucundada çalışmadı.Hem sinir oldum sıfır motorda böyle bir durum için hemde işe geciktim.
    Motor kapalı yerde hiç ıslanmadı bu bir..
    İlk baştan hiç çalışmasa anlarım bu iki
    İlk iki üç denememde motoru boğmadım ama sonra boğulmuş olabilir ama ilk denemelrimde niye çalışmadı anlamadım bu üç.
    Şu anda sinirden iş yerimde oturuyorum bu güzel havada işe motorumla gelemedim diye...
    Evet arkadaşlar bunu neden yapmış olabilir yardımcı olabilirseniz sevineceğim..
    Akşam eve gittiğimdede çalışmazsa yandık valla.

Saygılarımla..
    Gecmiş olsun. Benimde buna benzer bir olay başıma gelmişti.
    Altan motora telefon actım. gIG GIY yapıyor calışmıyor dedim. Bujıdendir istersen gelelim dediler. Gittim bir tane iridyum buji aldım. Bujı degiştirme aletiyle bujiji söküp yenisini taktım. Halledemeseydim yol yardımına ihtiyac olacaktı
    Mesele halloldu. Bu arada cıraklık eğitiminden başarıylada gecmiş oldum.

Muhakkak bir yedek buji torpidonuzda olsun

Bu arada akşam bir buji ile gitmende ve değiştirme aleti varmı kontrol etmende fayda var.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

Blackpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    teşekkür ederim sbuyukkiliç.
    ama bırak bujiyi motor bile ıslanmadıki durup dururken niye böle bişi yapsın anlamış değilim.
    Bu arada buji değiştirme altim var olmadı dediğin gibi yapacağım anlaşılşan..
    Saygılar.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    geçenlerde aynısı bana da oldu bujiyi değiştirdik. buji yağlanmış...
    sorun çözüldü iridyum takarsan daha makbule geçiyor... fiyatları 30-35 ytl arası değişiyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler