Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı Rookie_Master adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzzy sana özelden mesaj atmıştım gts 250 türkçe kullanım kılavuzu ile ilgili almadınmı?Yahu bir el atıver şu konuya gariban sevinsin...
    iiiii güsel hoş da ben msn de ekleme talebi gönderdim ama karsılık alamadım istersen özelden birkez daha gönder msn adresini ekleme talebi seyettireyim ama kabul et uzay adına olacak o benim
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Evet GP cileri görelim bakalım, kimler nasıl gidiyor bi ses verin bakam...
    Think Darkside

aLien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 Gümüş İnci
    Dartmaul MT organizasyonuyla gidiyorum ben.. 09:30 Dolmabahçe'den hareket.. bekleriz
    NC700SA'13

Motosikleti
    GTS 250
    Alıntı uzzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iiiii güsel hoş da ben msn de ekleme talebi gönderdim ama karsılık alamadım istersen özelden birkez daha gönder msn adresini ekleme talebi seyettireyim ama kabul et uzay adına olacak o benim
    yahu o senmiydin.Pardon ozaman.bakayım hala istek duruyorsa kabul edeyim.yoksa tekrar özelden mesaj atarım.

Bu arada bugün altan motora giden varmı?

Alıntı aLien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dartmaul MT organizasyonuyla gidiyorum ben.. 09:30 Dolmabahçe'den hareket.. bekleriz
    Sen yarın maşukiye ye gidiyor değilmiydin?karıştırıyormuyum.Neyse her nereye gidiyorsanız iyi eğlenceler.Dikkatli kullanın.GP sonrası gaza gelmeyin.Bol bol resim çekinki azbuçuk bizde kendimiziorda hissedelim.

Sevgiler

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Yok yahu, yarın bir seminerde konuşmacıydım ama iptal gibi bişi oldu, kısacası yarınım boşaldı, e tabi GP ilk sıraya yerleşti
    MT organizasyonu biraz fazla kalabalık olacak, şöle daha sakin ve rahat bi şekilde gitmek daha iyi olacakmış gibi geliyor. Genede her ihtimale karşı anadolu yakası buluşma yeri ve saati nedir? Aslında forumda vardır, ordan bakabilirim.
    Think Darkside

aLien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 Gümüş İnci
    Alıntı Dartmaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yahu, yarın bir seminerde konuşmacıydım ama iptal gibi bişi oldu, kısacası yarınım boşaldı, e tabi GP ilk sıraya yerleşti
    MT organizasyonu biraz fazla kalabalık olacak, şöle daha sakin ve rahat bi şekilde gitmek daha iyi olacakmış gibi geliyor. Genede her ihtimale karşı anadolu yakası buluşma yeri ve saati nedir? Aslında forumda vardır, ordan bakabilirim.
    tercih senin.. Bostancı vapur iskelesi yanında toplanma alanı 10:30 hareket..bence kalabalık gitmek daha keyifli olabilir..denemek lazım..dönüşte ayrılabiliriz sonuçta

Rookie maşukiyeye giden teksavaşcı Altan motordaydım bugün yağ değişimi bakım falan halloldu ama biraz geç kaldığım için ampl olayına bakamadım.. yarında GP var sanırım p.tesi ye kaldı.. Benim p.tesi tatil işim yok onu hallederim sonuca varırsam ararım seni..
    NC700SA'13

Motosikleti
    GTS 250
    Alıntı aLien adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tercih senin.. Bostancı vapur iskelesi yanında toplanma alanı 10:30 hareket..bence kalabalık gitmek daha keyifli olabilir..denemek lazım..dönüşte ayrılabiliriz sonuçta

Rookie maşukiyeye giden teksavaşcı Altan motordaydım bugün yağ değişimi bakım falan halloldu ama biraz geç kaldığım için ampl olayına bakamadım.. yarında GP var sanırım p.tesi ye kaldı.. Benim p.tesi tatil işim yok onu hallederim sonuca varırsam ararım seni..
    Doğru söylüyorsun.Karıştırdım ben.Yahu ampul o kadar önemli değil boşver.Hafta içi bende giderim mutlaka altan motora.Uğraşma yani....

Sevgiler

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    arkadaşlar bu forum sırf geyik!! forumu oldu bu tür konuşmaları özelden yapsanız olmazmı? ben yarım sayfa sorun yazdım bi görüş bildiren okuyan cevap veren yok!! SYM yi düşünen sorunu olan bu forumdan hiç bir şey bulamaz!
    1 yıldır kullanıyorum 13000km oldu tecrübe vs.paylaşacağımıza boş boş konuşuluyor.
    nezaketin okulu yoktur.

Motosikleti
    SYM vs 150

vs 150

arkadaşlar ! vs 150 si olan hiç kimse yokmu

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    Dün pasaklı motorumu yıkadım. yıkadıktan sonra çalıştırdım. gayet normal bir biçimde çalıştı. sonra bıraktım olduğu yerde, akşam kilit yerine almak için çalıştırdım. Birden pof pooof stop ....
    sonra uğraş çalışmaz.
    biraz uğraştıktan sonra bujinin yağlandığını fark ettik. yenisi ile değiştirince sorun klamadı. Ama buji nedenyağlanır ki ?
    ilginç bir ayrıntıydı.
    bu arada ünsal senin sorununuokuduktan sonra sorunun neden kaynaklanabileceği hakkında biraz cevap bekledim ama kimseden ses çıkmadı. Thai nin bahsettiği sorun da bu sanırım. Asıl merak ettiğim sorunun nasıl çözümlenebileceği. eğer konuyla ilgili bir gelişme kaydedersen mutlaka bilgilendirme için bieşeyler yazmanı rica ederim. Zira hepimiz motorlarımızın tıkır tıkır çalışmasını isteriz. Ama yanlış anlamadıysam senin sorununun çözümü subap ayarından geçiyor.

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı phaishea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ! vs 150 si olan hiç kimse yokmu
    Cumartesi günü Maslakta gümüş rengi bir vs 150 gördüm, o senmiydin bilmiyorum ama motorun çok güzel bir görünümü vardı, açıkcası resimlerde o kadar belli olmuyormuş. güle güle kullan motorunu gerçekten çok şık

Motosikleti
    GTS 250
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu forum sırf geyik!! forumu oldu bu tür konuşmaları özelden yapsanız olmazmı? ben yarım sayfa sorun yazdım bi görüş bildiren okuyan cevap veren yok!! SYM yi düşünen sorunu olan bu forumdan hiç bir şey bulamaz!
    1 yıldır kullanıyorum 13000km oldu tecrübe vs.paylaşacağımıza boş boş konuşuluyor.
    Selam,

Forumu sadece teknik bilgiler paylaşılsın diye kullanmıyoruz.Öyle olsaydı forumlar altında teknik bilgiler forumu olmazdı.Oraya bakarsan bir sürü teknik sorusu olan arkadaşlar görürdün.Burda son dönemde "geyik" yapan arkadaşların bir kısmı benim gibi daha yeni kullanıcılar.Bizde birtakım şeyleri öğrenmeye çalışıyoruz senin gibi.Ama kimseyide senin gibi itham altında bırakmıyoruz.Eski bilgili kullanıcıların büyük bir kısmı başka marka aldıkları için bir var bir yoklar.Daha tecrübeli oldukları için hemen cevap yazarlardı.Sana tavsiye edeceğim altan motorla konuş hatta git derim.En iyi adres sorularının cevabı için orasıdır.Eğer burasının boş olduğunu düşünüyorsanda fikrini beyan ettin olgunlukla karşılıyorum olabilir.Ama buraya girip girmemekte senin elinde sana zorla buraya gir diyen yok.

Hava filitresi ile ilgili bilgim var sadece girişi yere yakın olduğu için vede türkiye şartlarıda göz önüne alındığında her 1000 km'de bir temizletmek gerekiyor.Hatta imkanın varsa metal hava filitrelerinin daha uzun süre dayandığı konusunda oluşmuş yargılar var.

Sana kolay gelsin

Cevabımı olgunlukla karşılayacaksın diye ümit ediyorum.

Sevgiler

Motosikleti
    Hussar Kanuni

selam...GTS 250 ve Burgman

Merhabalar;
    Sizin yazdıklarınızı çok uzun zamandır takip ediyorum.Gts 250 ve Burgman arasında kalıyorum.Her iki motoru da hayranlıkla takip ediyor,Burgmanı maddi nedenlerle pek yakalayamıyacak olmamdan mıdır bilmem ama Gts 250 ile hastalık seviyesinde ilgileniyorum.Ama bazı çekincellerim var.yardımcı olursanız çok sevinirim:
    1.Bu motorun İstanbul haricinde servis ağı nasıldır?Ben işim dolayısıyla 2 yılda bir tayin olyorum ve su an Çanakkale'deyim.
    2.İleride yedek parça sıkıntısı çeker miyim?
    3.Burgman kadar tanınmıs bir model olmadıgı düşünülürse imaj açısından nasıl degerlendirirsiniz?
    4.İvmelenmesi ve son hızı nasıldır?Ben burada Bozcaadaya Kanuni Hussarla gideyim diyorum arabalar çok sıkıstırıyor.Gts şehirlerarası yola çıktıgında sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunabilir mi sizce?
    Doğal olarak Burgman ile Gts nin tamamen farklı hacim ve segmentlerde oldugunu iyi biliyorum.Fakat Gts ve SYM ye olan güven duygumun da gelşimesini istiyorum.Aldıktan sonra 'keşke ' demek istemiyorum.Kanuni hussar sonrası bu duyguyu fazlasıyla tatım!!!

Motosikleti
    GTS 250
    Alıntı yankirider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Sizin yazdıklarınızı çok uzun zamandır takip ediyorum.Gts 250 ve Burgman arasında kalıyorum.Her iki motoru da hayranlıkla takip ediyor,Burgmanı maddi nedenlerle pek yakalayamıyacak olmamdan mıdır bilmem ama Gts 250 ile hastalık seviyesinde ilgileniyorum.Ama bazı çekincellerim var.yardımcı olursanız çok sevinirim:
    1.Bu motorun İstanbul haricinde servis ağı nasıldır?Ben işim dolayısıyla 2 yılda bir tayin olyorum ve su an Çanakkale'deyim.
    3.Burgman kadar tanınmıs bir model olmadıgı düşünülürse imaj açısından nasıl degerlendirirsiniz?
    4.İvmelenmesi ve son hızı nasıldır?Ben burada Bozcaadaya Kanuni Hussarla gideyim diyorum arabalar çok sıkıstırıyor.Gts şehirlerarası yola çıktıgında sorunsuz ve keyifli bir yolculuk sunabilir mi sizce?
    Doğal olarak Burgman ile Gts nin tamamen farklı hacim ve segmentlerde oldugunu iyi biliyorum.Fakat Gts ve SYM ye olan güven duygumun da gelşimesini istiyorum.Aldıktan sonra 'keşke ' demek istemiyorum.Kanuni hussar sonrası bu duyguyu fazlasıyla tatım!!!
    Selam,

Bildiğim kısmına kadar cevap vereyim.

İstanbul dışındaki servis ağını bilmem ama http://www.motana.com.tr/servis.php adresinden bakabilirsin.Suzuki olan servisler genelde bakıyor.Ama iyi ustalarda çözer diye düşünüyorum.

Yedek parça sıkıntısı yok ama olmayacak diyede bir şey yok.Bazı parçalar zaman zaman sıkıntı yapabilir.En azından 10 yıl boyunca yedek parçası olmak zorunda.Sym 2005'ten beri türkiyede dolayısı ile 2015'e kadar yedek parçası mutlaka olacak.

Burgman ayrı bir ekol.Bence +'sı çok ama 250 cc'si türkiyede yok.Ben hem modelini hemde fiyatını çok uygun bulduğum için hemde acemeliğimi atmak için almıştım.Her görenin çok beğendiği bir marka ve model.Halkının % 99unun motosiklet kullandığı tayvandan geliyor.Kaliteli malzeme kullanmışlar.Uzun yola fazla çıkmam.Ama sen çıkarsan 250 cc gidişine bağlı olarak yeterlidir veya az gelir.Son hızı ben çok asılmadan 130 yaptım.3te bir gazla 80-90 km'ye kadar rahat çıkıyorsun.Ama ufak scooterlar kadar seri değil 173 kg.Verdiği güven duygusunu burdan anlatamam.

Genelde scooter'lara alışman 1-2 hafta maxi'lere ise en fazla 2-4 haftanı alır.Ne amaçla nasıl kullanacağın çok önemli daha yoğun şehir içi kullanayım ama aynı zamanda ara sıra şehir dışına çıkayım dersen bence burgman almana gerek yok.Yok çoğunlukla şehir dışına çıkarım şehir içindede güçlü motorum olsun dersen kesinlikle burgman 400 veya 650 aş derim sana.Birde gts'lerin farları daha gösterişli ve sele altı kapasitesi daha büyük.Ortalama 100 km hızla giderken sarfiyat 100-115 krş arasındaki ki bu burgmanlardan daha iyi bir değerlere sahip.

Son olarak imkanın varsa her ikisinede bin ve kullan ve kurcala derim.Ayrıca her iki markanın forumlarını baştan aşağı oku birde mutlaka her ikisinide alan bir servisle yüzyüze konuş.Aklındaki herşeyi en son onlara sor derim.Eğer vaktin varsa ve eyer sıkışık günlerinde değilseler Kartaldaki Altan motor bu iş için biçilmiş kaftan.Her iki motorla haşır neşirler

En iyi karar senin tarafından verilecektir genede

Sevgiler ve kolay gelsin.

Motosikleti
    SYM vs 150

vs 150

Alıntı Atlas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü Maslakta gümüş rengi bir vs 150 gördüm, o senmiydin bilmiyorum ama motorun çok güzel bir görünümü vardı, açıkcası resimlerde o kadar belli olmuyormuş. güle güle kullan motorunu gerçekten çok şık
    Atlas kardeş mutlu ettin beni !
    Ama o vs 150 benimki değildi , ben izmir deyim ve siyah bi tane var bende.

Aslında bi tane Piaggio x8 250 alıyordum para yetmedi , kredi çıkmadı , sonra baya bi uğraşıp inceledikten sonra bu cihazı almaya karar verdim .

Bu forum da vs 150 kullanan varmı diye arada bi zarf atıyorum ortama ama bakıyorum ki hiç yok denecek kadar. Sanırım sizin cihazların sayısı daha bi fazla .

Neyse bu motor benim ilk motorum ve seviyorum cihazı.

Motosikleti
    GTS 250
    Alıntı phaishea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atlas kardeş mutlu ettin beni !
    Ama o vs 150 benimki değildi , ben izmir deyim ve siyah bi tane var bende.

Aslında bi tane Piaggio x8 250 alıyordum para yetmedi , kredi çıkmadı , sonra baya bi uğraşıp inceledikten sonra bu cihazı almaya karar verdim .

Bu forum da vs 150 kullanan varmı diye arada bi zarf atıyorum ortama ama bakıyorum ki hiç yok denecek kadar. Sanırım sizin cihazların sayısı daha bi fazla .

Neyse bu motor benim ilk motorum ve seviyorum cihazı.
    Hoşgeldin,

Burası sym topiği olduğu için model farketmez ama dediğin gibi gts'ler sayıca fazla.

Hayırlı olsun motosikletin güle güle kazasız kullan

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Bu başlığa yazmamaya karar vermiştim ama son kez de olsa bazı açıklamalar yapma gereğini hissettim. Çok güvendiğim bir kaynaktan benim hakkımda, haksız ve mesnetsiz iddalara yanıt vermek ihtiyacı hissettim.

Motana'dan çıkarlarım varmış, motana ile aram bozulunca SYM'lere çirkef atmaya başlamışım, gibi insanlar hakkında yargısız infaz yapacak kadar şereften yoksun bazılarının (lütfen yanlış anlaşılmasın bu sözü söyleyenlerden bahsediyorum, diğer SYM kullanıcılarını tenzih ederim) göbişten salladığı iddaların rahatsızlığını duyuyorum.
    Evet bu başlıktan dolayı birilerinin çıkarı olmuştur ancak bu benim şahsın değil MT'dir. Reklam olarak onlara geri dönmüştür.

Bu iddaları ispatlayana, sahibi olduğum 2 SYM motosikleti, ve bir Suzuki motosikleti bedelsiz olarak hediye edeceğim.

İddalar çok çirkin ve aşağılayıcı olduğundan direkt isim vererek bazı açıklamalar yapacağım ismi geçen arkadaşlardan peşinen özür dilerim.

İzmir'den Devrim arkadaşım SYM motosiklet alacakken uygun fiyatlı olabilmesi için direk devreye girip Motana'dan Yeliz hanıma ricada bulundum. O da sağolsun iyi niyetiyle bana bu çabalarımdan dolayı moto-airbag hediye edeceğini söyledi, ben bu hediyeyi kabul etmeyip Devrim arkaşamıza yollamasını rica ettim. Ve Devrim motosikletiyle birlikte moto-airbag'i de teslim aldı.

Bunun sağlamasını da bugün şans eseri biraraya geldiğimiz Türkün de (darkmatul) yüz yüze şahittir.

Evet doğrudur, Suzuki Türkiye ile iyi ilişkilerim var, ama bunu hiçbir zaman kişisel çıkarlarım doğrultusunda kullanmadığım gibi motosikletin benim hobim olduğundan hiçbir zaman iş yaşantıma karıştırmadığımı da herkes bilir.

Yani motosiklet hobimden para kazanmak, ticari kaygı gütmek, bana hediye verin vb... küçük hesaplar peşinde koşmak gibi bir gayede asla olmadım.
    Hatta benden uygun fiyat isteyen sadece burada tanıdığım arkadaşlarım SYM sahibi olsunlar diye, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım.
    Burada insanların motosikletlerini tanımaları için, elimden geldiği kadarıyla ben ve forumdan uzaklaştırılan zuhtupasa ile birlikte imkanlarımız doğrultusunda maddi, manevi verici olmaya çalıştık.

Bunu itiraf etmek içimi acıtıyor ve zor geliyor ama, anladım ki yanlış yapmışım. Çünkü birimiz forumdan uzaklaştırıldı ben ise yargısız infaz ile karşılaştım.

SYM hakkında bildiğim ve buraya yazmak için heveslendiğim sırada gelen tepkilerden o kadar bunaldım ki, artık burada hiçbir yorum yapmamaya karar verdim.

Biriniz mesajınızda ne kadar güzel yazmışsınız, sonuçta kul yapısı elbette sorun çıkacak. Bıraksaydınız da paylaşmaya devam etseydik ne güzel.

Yamaha'nın, Suzuki'nin, Honda'nın, Kawasaki'nin bazı modellerinde bazı teknik sorunların olduğunu ve bazılarının kronik olduğunu ecnebi motosiklet forumlarında insanlar açıkça söylerken, SYM gibi -B- klas bir motosiklette bu tarz sorunları yazmaya çalışınca neden bu kadar sert tepki gösterildi anlayabilmek mümkün değil. (ki sym'deki kronik olarak nitelendirilebilecek bir sorun değil, çünkü çoğu motosiklet henüz 20000'lere ulaşmadı)

Neyse çok uzun bir veda yazısı oldu kusuruma bakmayın.

Bu başlık altında kalbini kırdığım, üzdüğüm birileri olduysa özür dileyerek aranızdan ayrılıyorum.

Umarım herşey istediğiniz gibi olur.
    Şunu unutmayın ki, kul yapısı hiçbirşey dört dörtlük değildir.

Sevgiler, saygılar

Motosikleti
    GTS 250
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Bu başlığa yazmamaya karar vermiştim ama son kez de olsa bazı açıklamalar yapma gereğini hissettim. Çok güvendiğim bir kaynaktan benim hakkımda, haksız ve mesnetsiz iddalara yanıt vermek ihtiyacı hissettim.

Motana'dan çıkarlarım varmış, motana ile aram bozulunca SYM'lere çirkef atmaya başlamışım, gibi insanlar hakkında yargısız infaz yapacak kadar şereften yoksun bazılarının (lütfen yanlış anlaşılmasın bu sözü söyleyenlerden bahsediyorum, diğer SYM kullanıcılarını tenzih ederim) göbişten salladığı iddaların rahatsızlığını duyuyorum.
    Evet bu başlıktan dolayı birilerinin çıkarı olmuştur ancak bu benim şahsın değil MT'dir. Reklam olarak onlara geri dönmüştür.

Bu iddaları ispatlayana, sahibi olduğum 2 SYM motosikleti, ve bir Suzuki motosikleti bedelsiz olarak hediye edeceğim.

İddalar çok çirkin ve aşağılayıcı olduğundan direkt isim vererek bazı açıklamalar yapacağım ismi geçen arkadaşlardan peşinen özür dilerim.

İzmir'den Devrim arkadaşım SYM motosiklet alacakken uygun fiyatlı olabilmesi için direk devreye girip Motana'dan Yeliz hanıma ricada bulundum. O da sağolsun iyi niyetiyle bana bu çabalarımdan dolayı moto-airbag hediye edeceğini söyledi, ben bu hediyeyi kabul etmeyip Devrim arkaşamıza yollamasını rica ettim. Ve Devrim motosikletiyle birlikte moto-airbag'i de teslim aldı.

Bunun sağlamasını da bugün şans eseri biraraya geldiğimiz Türkün de (darkmatul) yüz yüze şahittir.

Evet doğrudur, Suzuki Türkiye ile iyi ilişkilerim var, ama bunu hiçbir zaman kişisel çıkarlarım doğrultusunda kullanmadığım gibi motosikletin benim hobim olduğundan hiçbir zaman iş yaşantıma karıştırmadığımı da herkes bilir.

Yani motosiklet hobimden para kazanmak, ticari kaygı gütmek, bana hediye verin vb... küçük hesaplar peşinde koşmak gibi bir gayede asla olmadım.
    Hatta benden uygun fiyat isteyen sadece burada tanıdığım arkadaşlarım SYM sahibi olsunlar diye, elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştım.
    Burada insanların motosikletlerini tanımaları için, elimden geldiği kadarıyla ben ve forumdan uzaklaştırılan zuhtupasa ile birlikte imkanlarımız doğrultusunda maddi, manevi verici olmaya çalıştık.

Bunu itiraf etmek içimi acıtıyor ve zor geliyor ama, anladım ki yanlış yapmışım. Çünkü birimiz forumdan uzaklaştırıldı ben ise yargısız infaz ile karşılaştım.

SYM hakkında bildiğim ve buraya yazmak için heveslendiğim sırada gelen tepkilerden o kadar bunaldım ki, artık burada hiçbir yorum yapmamaya karar verdim.

Biriniz mesajınızda ne kadar güzel yazmışsınız, sonuçta kul yapısı elbette sorun çıkacak. Bıraksaydınız da paylaşmaya devam etseydik ne güzel.

Yamaha'nın, Suzuki'nin, Honda'nın, Kawasaki'nin bazı modellerinde bazı teknik sorunların olduğunu ve bazılarının kronik olduğunu ecnebi motosiklet forumlarında insanlar açıkça söylerken, SYM gibi -B- klas bir motosiklette bu tarz sorunları yazmaya çalışınca neden bu kadar sert tepki gösterildi anlayabilmek mümkün değil. (ki sym'deki kronik olarak nitelendirilebilecek bir sorun değil, çünkü çoğu motosiklet henüz 20000'lere ulaşmadı)

Neyse çok uzun bir veda yazısı oldu kusuruma bakmayın.

Bu başlık altında kalbini kırdığım, üzdüğüm birileri olduysa özür dileyerek aranızdan ayrılıyorum.

Umarım herşey istediğiniz gibi olur.
    Şunu unutmayın ki, kul yapısı hiçbirşey dört dörtlük değildir.

Sevgiler, saygılar
    Olmadı dostum olmadı.Gene pire için yorganı yaktık.yarım kaldık.Zaman içerisinde kızgınlığında verdiği küskünlüğün geçeceğine inanıyorum.

ferhad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı derwish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu lamba nerenin lambasıdır. kısa ya da uzun lambası ise grenajı nasıl söktün. ben tırstım işin açıkçası sökmeye. far camını silmem lazım

bursadaki polis amcalarda bu motorlardan olduğunu biliyoruz. bursa tarafında kimse var mı bizden bir ara bir soralım ellerinde en yol yapmış motor kaç km dedir. arıza neyin var mıdır ??
    Ben bursadayım burdaki polislerle konuştum GTS i aldığım gün abi dedim söyleyin bu motorun neyi var neyi yok. polis abiler çok memnun olduklarını söylediler. adamlar bütün gün 2 kişi üzerindeler full kıyafetle tam gaz gidiyorlar. onlara SYM yi satan abiyle konuştum (adem bey - bursa motosport) emniyetin kendinden 20 tane aldığını daha fazla istediklerini fakat bulamadıklarını söylediler. Devletin bile bile kötü bir malı alacağını zannetmiyorum. Bursadaki polislere bu sene alınan motorlar: SYM ve BMW. SYM yi emniyetin altına verdiler BMW nin kiler ise TRAFİK POLİSİ ne verildi. SYM de flaşörler güzel duruyor ama polisler biliyor işini ;)

Alıntı yankirider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Bursadan İstanbula / Bursadan Edirneye / Bursadan Çanakkaleye gittim. Aramızda yıllarca motor kullanan abiler var ama benim acizane fikrim uzun yolda beklediğimden çok daha iyi performans verdi. Hararet göstergesi hiç oynamadı. artçıyla beraber 100 120 arası gittim performanstan birşey kaybetmiyor. yol tutuşu gayet güzel. 110 la girdiğim su birikintisinden birkaç kere ön lastik sekti ve kurtuldum. başka bir motorun üzerinde olsaydım şansım olmayabilirdi. Bir burgman kadar olamasada bence şehirde ve uzun yolda güzel bir makina tavsiye ederim.

Ne zamandır girmiyordum, sym hakkında kötü birşeyler yazan olmul sonunda ii olmuş birazda nazar değmez motorlara :D
    40 milyar verip sıfır aldığımız arabamızın motorunda bile sorun çıktı SYM nin motorunda çıksa çok mu acaip. İnsan yapımı alet sonuçta sorun çıkması normal bence. 2.5 ayda 4000 km oldu motorum maşALLAH daha tık demedi motorum. inşALLAH hep böyle devam eder. bakımlarını yaptırıyorum zamanında gerisini düşünmüyorum. bozulacaksa bozulur bizdense yaptırırz yok eğer kronik bir sorunsa zaten arkasında dururlar. Arkasında durmazlarsada karşılığını ALIRLAR
    [CENTER][B]16 FY 303[/B]
    :bounce: [/CENTER]

adosonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200i
    C.tesi altan motordaydım..3000 bakımım yaptırdım.

ayrıca kenan arkadaşım yanlış hatırlamıyorsam seninde yaşadığın göstergeden ses gelme problemim vardı benimde, taner abi sağolsun öndeki düğmeler yada benzeri bi yerin fişini çekip sorunu halletti. artık kontak açılınca içerde fan çalışıyormuş gibi bir ses yok

bakalım zamanla göstergeyle ilgili bi sorun yaşarsam tekrar gidicem ve garantiden bazı gösterge parçalarının değişmesi gerekebilirmiş.

s.s
    Virüs bulaştı bi kere.. Yapacak bişi yok tek çare 2 teker...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler