Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    sema (uzzy) sen hep ekiosun bizi toplanamamızın yegane sebebi sensin......

dunlopta ebatlar var ancak stoklarda yok :( ....tanesi 175 YTL ..bulursanız..ben daha önce kullanmıştım pek te memnun kalmamıştım ....
    [B]Md[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Evet uzuuun araştırmalar neticesinde dün akşam aslan gibi pirelli leri taktım bende..(Çifti 90 Euro) tahminimden ii çıktı.. Bugünde pascha ya taktırıoruz..Fiyat her yerde aynı ama özellikle her yerde bulunmuyor..Elinizi cabuk tutunuz..
    S&S

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sema (uzzy) sen hep ekiosun bizi toplanamamızın yegane sebebi sensin......

dunlopta ebatlar var ancak stoklarda yok :( ....tanesi 175 YTL ..bulursanız..ben daha önce kullanmıştım pek te memnun kalmamıştım ....
    Elimde deil mutlaka son dakikada bisey cıkıoo istermiim ben ööle olmasını

Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet uzuuun araştırmalar neticesinde dün akşam aslan gibi pirelli leri taktım bende..(Çifti 90 Euro) tahminimden ii çıktı.. Bugünde pascha ya taktırıoruz..Fiyat her yerde aynı ama özellikle her yerde bulunmuyor..Elinizi cabuk tutunuz..
    S&S
    Bende elimi cabuk tutmak istiorum isleyecegim yol nedir Paşam
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hoşbuldum, tatil çok güzeldi hepinize tavsiye ederim arkadaşlar.
    Sizleri özlemişim, ayrıca uzun yol tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

UZUN YOLDA SYM 250

Önce Artıları;
    37 derece sıcakta hiç kontak kapatmadan 450 km. yol yaptım motorda en ufak bir terslik, hararet, zırt pırt yok. Sadece oturmaktan kıçınız ağrıyor biraz o kadar. Haa birde sigarasızlık sinirli yapıyor insanı.

Sürekli tam gaz gittim, 110'un altına hiç düşmedim, sağolsun yolda gördüğüm tüm motorcular, çevirme ve radarları önceden bildirdiler....

Herkes lastik değiştiriyor ancak, Maxxis marka orijinal lastiklerle yola çıkmama rağmen, özellikle ısındıktan sonra çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Daha önce burgman'da bridgestone kullanıyordum, uzun yol performansı benden A++++ aldı.

Daha önce hep şehir içinde kullandığım için lastiklerden memnuniyetsizliğimi bende dile getirmiştim. Ama frenleme ve yol tutuş ısındıktan sonra mükemmele yakın.

Her gittiğim benzincide ve yemek yemek için durduğum yol üstü lokantalarında ilgi odağı oldum, önce 1000-2000 YTL'lik motor sanıyorlar sonra inceleyince ve yakından bakınca çok ilgil çekiyor.

Özellikle gece sürüşlerinde flasher (çakarlar) çok etkili, karşıdan gelenler sollama yapmaya korkuyor ehehe, önde seyreden arabalar da hemen sağa çekilip yol veriyor.....

Eksilerine gelince,

Yakıt ortalaması inanılmaz düştü, izmir'e varınca basınçlı havası olan bir benzinlikte durdum ve hava filtresini söküp temizledim, ayrıca bujiyi de değiştirdim.
    Ancak bir depoyla 240 km'nin üstüne çıkamadım.
    Artık Altan motor'un başının etini yerim hafta içi....

250cc bazen sollamalarda yetersiz kalabiliyor, ama bunu çok yüklü olmama bağlıyorum.
    Yine de 2 kişi ile uzun yol pek tavsiye edilmez

Gece sürüşlerinde farlar çok zayıftı bir benzinliğe girip kısa farı yukarı kaldırdım, ama yine de süratine göre zayıf farlarımız. O farlarla gece sürüşlerinde 90'km'yi geçmeniz pek önerilmez....

Neyse aklıma gelenler bunlar, tekrar görüşürüz arkadaşlar...

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Thai Hosgeldin yolculuk artı we eksilerin sanıyorum uzun yola cıkacaklar icin bayaa etkili olacak

Kasko düsünen sevgili arkadaslar ;

Koc Alianz dan aldıgım teklif dogrultusunda 938 YTL
    Ödeme sekli 338 YTL pesin geri kalan 7 ay x 100 YTL

İsvicre Sigorta da bu hafta ici ödeme planı werecek sanıyorum Koc dan biraz daha düsük olabilir

GTS cilerim benim aldıgım teklif simdilik bu ... daha ucuz tekliflere her zaman acık oldugumuzu belirtir keyifli sürüsler dilerim
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Şimdiii öncelikle..
    Dun aksam thai ile görüştük buraya yazdıklarını bizede ifade etti..Bu durumda;
    1. Eger devamlı uzun yol yapmayacaksınız lastiklerin kesin degişmesi gerekiyor ve yukarda da ifade ettiğim gibi pirelli dısında secenek yok.....
    2. Dun aksam bizede söylemişti ama burada yanlıs anlasılıyor yazdıklarından, devamlı redline da motoru kullanırsanız vede yüklüyseniz motorun bu kadar yakması gayet dogal...
    3. Farların yetersizliğine katılıyorum..Öncelikle uzun yol kısa yol farketmez fabrikasyon kısa farlar oldukca yakını gösteriyor..Öncelikle ayarını yaptırın..Ama dogrusu bence; mertdg, pascha ve benim gibi xenon yaptırmanız..Süper ötesi görüntü için...
    4. sevgili uzzy pirelli yi sadece bostancıda buzmotor da (www.buzmotor.com) bulabilirsin..Tabii kaldıysa..Dünde pascha nınkileri degiştik.
    Thai tekrar hosgeldin..
    S&S

Valla zuhtumun paşası,
    Dün sana anlattığım gibi, cayır cayır ağlattım asfaltı bir kamyon yüzünden. Ben 120 ile toplu sollama yaparken 20 km hızla önündeki kamyoneti sollamaya kalktı ayı, bende frenlere bütün kuvvetimle asıldım, cayırdamasını geçtim bembeyaz duman çıktı lastiklerden, nerdeyse yanıyordu.
    Ben Maxxis'in kötü lastik olduğunu kabul etmiyorum, sadece iyice ısınması lazım, sert lastik. (30 derece ve üstü havalarda şiddetle tavsiye edilir)

Kaymak asfalt tabir edilen, parlamış, zifti çıkmaya yakın asfalltta iyi tutuyorsa o lastik iyidir. Yok kayıyorsa neden o kadar para vereyim...

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    valla thamın iisi...
    okumadın galiba iice..o lastiin o kadar ısınması için o kadar hava sıcaklıında ve senin yaptıın kadar km. yapmak gerekiosa napıcaksın??
    İstanbulda sehir içindeyiz ve önümüzde yagmurlar var..dolayısıyle arkadasların hemen hepsi gunluk hayatında motoruna binior senin gibi bacagı kırık tavuk gibi Türkiye turu yapmıyor..ayrıca bizim tek sıkıntımız ıslak zeminde...tabiki herkesin kesesi ve karaı kendine ait....

Cebren sansür uygulandığından cevap yazmıyorum....

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    ne taraftan geliim thaiiiii??
    msn den sana sölediğim gibi oldukca zorlu sayılacak denemelerde cok ii performans aldıgımı sölemiştim...benim bildiim bahsi gecen illerde yaz dısında oldukca yagmur sorunu yasayan iller. yinede herkes kendi bilir walla...

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Boşşş işler... Zia ve Alican...
    Cüneyt Eralp

pashca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    allah hepimize kaza bela vermesin önemli olan bu

bu arada zühtü paşam çantayı yarın geri vermeyi düşünüyorum

captainDG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    THAI hosgeldin...Murat la biraz once gorustum ..şu çakar işini müsait bi zamanda halledelim..TABİİ öncelikle senin uygun olduğun bir zamanda...kendine iyi bak

DG

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    THAI HOSGELDIN ,

Bunca seyahatten sonra anlattığın , motor hakkındakı genel ızlenımler dısında anlatacagın ve resımleyecegın cok sey olmalı. Nereleri dolastın , ne yaptın , merakla beklıyoruz.

Gorusmek dılegıyle...

Motosikleti
    SYM GTS
    THAİ hoş geldin kardeşim.. insan gelince bir arar dii mi ....

paşa paşaaaa gidip benden habersiz aldın haaa lastikleri... ee izlenim nedir peki ..yoltutuşu nasıl ??? virajlarda ve özellikle yollardaki çatlakların üzerinden geçerken???

gittin aldın haaa.... tilki gipi adamsın ..hani almıcaktın...... motoru bi yerde görmiimm şişlicem lastiklerini

siz biraz test edin pirelliyi... ben michelen almaya çalışıcam.... avrupaya giden TIR şöförü tanıdık aranmaktaaaa herkese duyrulur.......
    [B]Md[/B]

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Tır şöförü var tanıdık ama alaskaya çalışıooo.. Mertcim hiç bosuna vakit geçirme..Mal süper dün fb virajına ıslak zemine aniden 80 le girdim..İş tamamdır..
    Bu arada pascha bizim yogun baskılarımıza dayanamayarak cts. almıs oldugu çantayı bu sabah 09.01 de iade etmiş şimdi bana geldi sevinç içinde..
    Bu arada gizli sym hayranı 007 de arada buraya yazmadan duramıo..
    S&S

Motosikleti
    SYM GTS
    007 ne gizlisi abicim adamın evinde posterler falan varmış..birisi gelince üzerini kapatıyormuş.... tam bir fanatikmiş.....

çanta mı ne çantası...yaa kardeşim böle kişisel hareketlerde bulunacaksanız söyleyinde bilelim yani...nerde grup, nerde işbirliği.....

Uzzy (sema) kardeşim .. bırakalım bunları yaa.. bunlar kendi aralarında bişeyler yapio.....
    [B]Md[/B]

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta mı ne çantası...yaa kardeşim böle kişisel hareketlerde bulunacaksanız söyleyinde bilelim yani...nerde grup, nerde işbirliği.....
    Uzzy (sema) kardeşim .. bırakalım bunları yaa.. bunlar kendi aralarında bişeyler yapio.....
    senin begenmiyecegin bi girşim oldugundan pascha "sakın kimseye sölemeyelim"demişti zaten ..
    bu sabah 09.01 de iade etmiş.. acayip kızdırmıstık cts gunu aksam..murat bana bi adana dürüm , murat bana bi urfa filen diee..dün hiç uyumamış.. sabahın köründe düştü bana.. neyse vermiş geriyede kurtuldu..
    şaka bi tarafa eğer uzun yolda taşıma amaçlı kullanmayacaksanız bence de
    "bana bi acılı adana" lütfen.. yada "super supreme ince hamur aliim"
    (tamamen benim görüşümdür.. )
    S&S

joyride 2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An650
    Slm arkadaşlar

Piper el kitabı için çok teşekkürler tatilden yeni döndüğümden daha dün alabildim mailini.
    Bu arada adasonic arkadaşım sende tekrar hoş geldin yakıtla ilgili daha öncede yazdığım üzere benim ölçümlerimde 100 km 3,9 lt yakıyor bu kullanımdan da çok fark eder. Hergün 30 km işe gidip geliyorum trafikte oluyor haliyle ama gene de bence çok sayılmazz.

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada gizli sym hayranı 007 de arada buraya yazmadan duramıo..
    S&S
    Sizleri sevdiğim için arada latife olsun diye yazıom kızlar... İnsanın 4 kankasında Suzuki Yan Mamul olunca yazmadan duramıo...

Mert kardeşim o posterler SYM nerden bildin... Fakat eğilip bakınca altında küçük bir not var... " Artık çok geç" yazıo...
    Cüneyt Eralp

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler