Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar .gts 250 de ön cam bana 10 cm kısa geliyor,rüzgarda tam vizörüme patlıyor.beş on km yi geçince aşırı rüzgar sesinden başağrısı sersemleme vs .korlas ve suziki aş ye sordum standart harici bulunmadığını söylediler.öneri, yardım lütfen
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı feragold adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar .gts 250 de ön cam bana 10 cm kısa geliyor,rüzgarda tam vizörüme patlıyor.beş on km yi geçince aşırı rüzgar sesinden başağrısı sersemleme vs .korlas ve suziki aş ye sordum standart harici bulunmadığını söylediler.öneri, yardım lütfen
    maalesef..bende de var aynı konu ama çözüm yok galiba..
    Ah burgmanım ah..
    S&S

KARASUZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Adım Cenk.Daha önce bir arkadaşımın tavsiyesi ile girmiştim bu siteye çok hoşuma gitti.Artık aranızdayım.

SYM 250 motorum var.Henüz 3200 km yapabildim.Üye olmadan önce bu sitenin en çok hoşuma giden yanlarından biri herkesin teknik konularda birbirini uyarması ve bilgilendirmesiydi.Şimdi benimde bir sorum olacak sizlere.Bu sorunla karşılaşan varsa ve cevap yazarsa sevinirim.

Bundan 3 gün önce gösterge panelinde OIL CHANGE ışığı yandı ve anadolu yakasında bir servise gittim.Yağ değişimi yapıldı fakat ışık sönmedi.Daha sonra kullanım kitapçığına bakma gereği hissedildi( çünkü ilgilenen ustanın hiç bir şeyden haberi yoktu maalesef)Neyse ingilizce olan kullanım kitapçığından ustamıza tercüme yaptık.Yağ değişiminden sonra ışık sönmez ise yağ filitresini temizleyin diyordu.Uzatmayalım onuda yaptık.Ama ışık yine sönmedi.Servisteki ustamız ne olduğunu anlayamadığını ve belki kullandıkça ışığın sönebileceğini söyledi.Gülerek ayrıldım servisten sinirlerim bozuldu.

Arkadaşlar bu tip bir sorun yaşayan varsa lütfen yazsın.Ayrıca Anadolu yakasında iyi bir Sym servisi biliyorsanız lütfen onuda yazın.

Teşekkür ederim.

PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Sevgili Alperm; ( ve tüm joyride almayı düşünen dostlar )

Joyride, SYM marka ve kalitesini taşıyan piyasadaki en iyi scooterlardan biridir.

Biraz daha yakından tanıman için sana kendi motosikletimin fotoğraflarından sunayım;

Joyride 200, 2 kişilik gezintiler için idealdir. Son derece sorunsuz, malzeme kalitesi oldukça yüksek ve gerçekten konforlu bir sürüşü vardır. Çift disk frenli ve su soğutmalıdır. Benim ağırlığımda biri (95 kg) için 125 km'ye varan maksimum hızı test ettim, fakat zaten bu hızlarda sürüş hiçbir motorda gerçekten güvenli değil. Normal seyirde acil sollamalar için motor sana istediğin gücü veriyor.

Ben genellikle eşimle doğa gezilerinde kullanıyorum motosikleti. Yakıt sarfiyatı hacmine göre oldukça düşük, ayarlanabilir süspansiyonu ile asfalt ve toprak yolda bile rahat edeceğini düşünüyorum.

Joyride'ın tasarımı da oldukça etkileyici. Bir motosiklette tüm bu özellikleri yan yana bulabileceğin pek az marka vardır. Dizaynı sade, kompakt ve oldukça ergonomik. Biraz reklam gibi konuştum ama takdir edersin ki bu ilk motosikletim olan SYM'den ne denli memnun olduğumun bir göstergesi. Umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.

Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY

Tekrar Merhaba

Arkadaslar selam,

Bır sure ayrılıktan sonra tekrar aranızdayım. Soylemesı ayıptır yazlıkta tatılde oldugum ıcın epeydır gorusemedık. EEEE emeklılık kolay degıl tabııı..... Bunca yıl calıstıktan sonra artık tatılı hak etmıs durumdayız yanı ıznınızle. Allah herkese nasıp etsın , saglık ıcınde emeklılık.....

Forumdan anladıgım kadarıyla yerlı modıfıkasyonlar konusunda MERT THAI VE BAZI ARKADASLAR kendılerını asmıslar. Adeta GTS 250 yı yenıden yaratmıslar. Kendılerıne calısmalarında basarılar dılıyorum...

GORUSMEK DILEGIYLE HERKESE IYI SURUSLER..

arkadaşlar herkese selam ben murat üç gündür aralıksız olarak sym motor yorumlarınızı okuyorum bende kendime bu motoru almayı düşünüyorum eger gücüm yetrse gts 250 alıcam sıfır yada ıkıncı el olabılır önümüzdeki en fazla 8 ay içinde ayrıca izmirde oturuyorum sayın voyager abi sana özel bir mesaj attım ulaşmama ihtimaline karşı buradanda yazayım dedim benım tel no 0533 562 47 22 abı benı bır arasan sevınırım tanışmak isterim seninle tecrübelerıne ıhtıyacım olucak emınım yolunuz acık olsun

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    Alıntı kara şimşek adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar herkese selam ben murat üç gündür aralıksız olarak sym motor yorumlarınızı okuyorum bende kendime bu motoru almayı düşünüyorum eger gücüm yetrse gts 250 alıcam sıfır yada ıkıncı el olabılır önümüzdeki en fazla 8 ay içinde ayrıca izmirde oturuyorum sayın voyager abi sana özel bir mesaj attım ulaşmama ihtimaline karşı buradanda yazayım dedim benım tel no 0533 562 47 22 abı benı bır arasan sevınırım tanışmak isterim seninle tecrübelerıne ıhtıyacım olucak emınım yolunuz acık olsun

MURAT MERHABA,
    Mesajını aldım ve cevaplandırdım. Yarın yazlıga Kusadasına donuyorum. donuste senınle tanısmayı bende ısterım. SYM topıc ı takıp edıyorum buradan da GTS 250 ıcın yazısabılırız. Senınde okudugun gıbı bu konuda tum arkadaslar senı bılgılendırmeye hazırız. Gorusmek dılegıyle...

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    dün bi gts 250 gördüm ön camı siyahtı cok güzel görünüyodu orjinalinde varmı yoksa film mi cektirmiştir bilgisi olan varmı bu konuda

Herkeze iyi pazarlar....
    Arkadaşlar dün izmir de black snake adında karşıyaka da motor satan bir abimiz var uğradım onun yanına sym joyrıde 200 vardı elınde 5,650 ytl peşin ama onunda tavsıyesı alabılırsen gts 250 al dedı.Benım 8 ay kredı borcum kaldı onu bıtırıpte alayım diyorum ama fiyatlar ne olur acaba o tarıhe kadar yada temız ıkıncı el km si az gts 250 denk gelirmi kimse de satmaz ki bu motorsikleti her yönüyle harika görünüyor bir tane olumsuz yorum yok siz ne dersiniz????????.yukarıda bır soru soran arkadasımız vardı gts 250 nın ön camı siyaktı dıye o kaplama yaptırmış olsa gerek çünkü bütün gts lerın hepsı arastırdıgım kadarıyla şeffaf.fikirlerinizi bekliyorum yolunuz açık olsun

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı serkan79 adlı üyeden alıntı
    dün bi gts 250 gördüm ön camı siyahtı cok güzel görünüyodu orjinalinde varmı yoksa film mi cektirmiştir bilgisi olan varmı bu konuda
    sevgili serkan film kaplama ooo...
    S&S

alperm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman400
    Sevgili joyride 2004 ve piper,

Verdiginiz bilgiler ve ilginiz icin cok tesekkur ederim, motosikletin dizaynı ve boyutları tam istedigim gibi, bir de honda ses 150 dylan var aklımda, kafamı o karıstırdı, joyride agır basıyor simdi. İnsallah kısa zamanda karar verebilir, yeni motoruma kavusurum. Herkese sevgiler, selamlar.

apexhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    öncelikle herkeze selamlar... motor vergisini yatırıcam ama silindir hacmi 294 yazıyo ruhsatta 250 değilmiydi bende yanlışmı yazılmış ? boşu boşuna iki katı paramı vericem yosa!!!! siz ne yaptınız
    SYM GTS250 İST.

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı apexhan adlı üyeden alıntı
    öncelikle herkeze selamlar... motor vergisini yatırıcam ama silindir hacmi 294 yazıyo ruhsatta 250 değilmiydi bende yanlışmı yazılmış ? boşu boşuna iki katı paramı vericem yosa!!!! siz ne yaptınız
    bence kesin yanlıs yazılmıs..benimkinde aslan gib 250 cc. yazıo.. geçmiş olsun..bunu böle yatırcan mecburen ..tabii akşama kadar ruhsatı yenileyebilirsen başka..
    S&S

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Sevgili Alperm,

Motorumu almadan önce Honda Dylan benim de aklımdaydı, kaliteli ve güçlü bir motosiklet.

Ben kararımı şöyle verdim, hondayı satıp büyütmeye kalkıştığında aldığından çok daha düşük fiyata satman gerekecek. SYM nedense ikinci elde hondaya göre çok daha avantajlı. Bu işin ekonomisi.

Honda Dylan ın resimlerini araştırmışsındır, üzerinde ya sürücüsü yok bu fotoğraflarda, yada ufak tefek japon kardeşler var. Dylan yüksekçe ama inanılmaz küçük bir motor. Tek kişi tamam ama 2 kişi bindiğinde rahat bir sürüşü yok. Sıkışık ve dar. SYM joyride'ın yerine foresight aynı fiyat olsa tabiki düşünme foresight al derim ama Dylan joyride'ın dengi değil.

GTS' ci Arkadaşlar;

Size 2 sorum var:

1. Motosikletlerinizde ne sıklıkla sorun yaşıyorsunuz? ve Türkiye genelinde diğer firmalara oranla yedek parça ve servise not verseniz kaç verirsiniz?

2. GTS lerle yol dışı kullanım yapan var mı? Varsa asfalt dışında nerelerde kullandınız ve memnun kaldınızmı ??

feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 gts ile 550 km lik gaziantep konya (30.07.2006 drag yarışlarını izlemek için)denemem maalesef 63. km de hüsranla sonuçlandı ,daha öncede yazdığım gibi ön camın yukarı attığı rüzgar kaskımın tam vizörüne patlıyor kafam türbilans a giriyor.kulak tıkacı takmama rağmen kaskı çıkardığımda biraz dayak yemiş hissi, boyun ağrısı,geçici duyma bozukluğu yaşadım
    yoksa 120--130 estire estire gidiyordum
    bu şikayetimi suzuki türkiye ye bildirdim taiwan a yazı yazacaklarını söylediler bekleyelim bakalım
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Çok önemli bir problem bu feragold, uzun yolda motosikletin son derece rahat ve ergonomik olması gerekiyor, yoksa herşey işkenceye dönüşür. Acaba uzun yolda kullanmak üzere yüksek siperlikli cruser ön camı mevcutmudur?

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Eski bir burgman kullanıcısı olarak bazı motorlar için bahsettiğiniz gibi yüsek ön camların satıldıgını biliorum. Hatta BUrgman için ben bulmustum bile burdaki bir arkadaştan..
    Ancak SYM için oldugunu sanmıorum..Bu işlerden sorumlu devlet bakanı olarak mertdg ile irtibata gecmenizi öneririm..bende gecicem bu arada..
    S&S

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    Eski bir burgman kullanıcısı olarak bazı motorlar için bahsettiğiniz gibi yüsek ön camların satıldıgını biliorum. Hatta BUrgman için ben bulmustum bile burdaki bir arkadaştan..
    Ancak SYM için oldugunu sanmıorum..Bu işlerden sorumlu devlet bakanı olarak mertdg ile irtibata gecmenizi öneririm..bende gecicem bu arada..
    S&S
    Beni karıştırmayın..ben ilgilenmiyorum artık...geyik oluyormuş....
    [B]Md[/B]

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    Beni karıştırmayın..ben ilgilenmiyorum artık...geyik oluyormuş....
    Merti özellikle karıştırın.. kimse daa ii geyik yapamaz benden diodu..
    Mert sen bırak gırgırıda bul su ön camları rahat edelim.. Bak seninde boyun uzun..
    S&S

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    Merti özellikle karıştırın.. kimse daa ii geyik yapamaz benden diodu..
    Mert sen bırak gırgırıda bul su ön camları rahat edelim.. Bak seninde boyun uzun..
    S&S
    ben motoru sattım burgman 650 aldım......symcilere kolay gelsin...artık orda geyik yapıyorum...
    [B]Md[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler