Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Süprizzzz .... işte yeni egzozum....benim dizaynımdır..kullanılan parçaları ve şekli üzerinde baya çalıştık......içi baya kaliteli....her şey el yapımı...el işi göz nuru heheheheh

ister böle istersen şu şekilde kullanılıyor

Evet gelelim takınca ne oldu ????

Performans inanılmaz arttı....devir gösergesine baktığımda inanamadım... normal 80 km hızla giderken 6000 devir...gazı açtığınızda 3-4 sn içerisinde redline na ulaşıp 9000 devirlere çıkıyor....hız 135-140 civarında..ama ivmelenme harikaaaaaa....kalkışta fark etmedi çok belki %5....

görüntü bence güsel oldu...ben orjinal gibi görünsün diye korumayı kullanıyorum......

Dez avantajı ne ?

Motordan ineli 30 dk oldu hala kulağım çınlıyor hehehe sesi dinlersen sanırsın hayabusa gelio....çok acaip..bir video kaydettim ses için koyabilirsem dinlersiniz....

Egzozu nasıl yaptık anlatalım..resimlerle :

Bu borular aleminyum....istediğin renk var...ölçüsü orjinal egzozla aynı...pas yapmaz , fazla ısınmaz....ben siyah parlak olanı seçtim kendime....

Bu egzozun arka tarafı (motora gelen taraf) krom..

Bu arka taraftaki ağızı bizim orjinal manifolttan gelen boruya girsin diye yapılan parça (demir üzeri boyalı )

manifoltan gelen taraf

bu egzoz tüpü (gördüğünüz herşey elle yapılıyor..ölçüleri 250 cc motora göre)

bu egzozun içi (görüldüğü gibi direk açık)

bunlarda bağlantı aparatları (paslanmaz ve aralarında keçe var)

montajı....

bu da bizim koruyucu plastik..bunu monte etmek için yeni egzozun üzerine sacdan 2 adet ayak yapılıyor..

bu parça ne işe yarıyor?

normalde egzozun ucu açık bu şekilde..ses hayabusa ile aynı...rahatsız olanlar için bu küçük parça girişe 1 vida ile tutturuluyor..kççük parçadaki delikleri azaltırsan ses azalıyor yaptırırken ona göre yapılmalı nasıl istiyorsan...

ve sonuç...

ben sesi açık kullanıyorum ama sanırım yakında kısıcam çünkü çok fazla..inanamassınız...aslında hafif aragazı verince arabalar yol veriyor ve hızlı giderken öndeki arabalar hemen seni fark ediyor....sanırım bu ne böle gelio diolar...emmiyet açısından ii......kulakların çınlamasa daha ii olacak heheheheh

video nasıl ekleniyo buraya yaa..sesi dinletmek istiodum?????
    [B]Md[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joyride 2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An650
    güneyerhanda tık yok abii
    ilk gelği gün merhaba dedik bida ses yokk bende sevindimm burda sayımız çoğalıor diyee ama .

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @mertdg
    Katalitik konvertor de devre dışı kaldığından daha da az benzin yakacaksın....
    Hayırlı olsun, yolda karşılaşmamak umuduyla....

serc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vayyyy mert süpper olmuş abi ya. kaç paraya maloldu ki? bi de normal bir egzozcuya mı yaptırdın, özel motorsiklet egzozcusu mu lazım?
    ben de sissy bar resimlerini koyuyorum. bunlar aslında renault clio HB arka koltuk başlığı. iki demir arası mesafe tam bizim sissy bar deliklerine göre. sadece delik çapı artırılıyor. boyu kısaltılıp metrik 13 kılavuz ile yiv açılıyor. takarken de üstlü altlı kontralı tabir edilen şekilde somunlarla tespit ettik. sym yazılı kapağı da delerek yerine taktık. kumaş kaplı olduğu için biz deri kaplama yaptırdık.
    arzu eden arkadaşlar bu şekilde yapabilirler.
    thai biz iki takım istiyoruz. yapılma durumu olur olmaz bizi listeye yaz.
    selamlar ve sevgiler.
    [SIZE="2"][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"]TEK VATAN TEK BAYRAK, TEK ÜLKE TEK ÜLKÜ[/FONT]

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    dünden beri mert yeni parcaları görelim die 10 kere aradı hayırlı olsun mertdg valla baya şık olmus.. yapanın ellerine saglık..güle güle kullan..
    S&S

Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    @mertdg
    Katalitik konvertor de devre dışı kaldığından daha da az benzin yakacaksın....
    Hayırlı olsun, yolda karşılaşmamak umuduyla....

saol kardeşim..süpriz yaptım....performans süper ancak ses çok....kulaam çınlıo hala ucuna bir kapak yaptırdım vida ile tutturuluo..sökmesi takması kolay onu takınca orjinal egzozun aynı sesini veriyor..ama gidiş tamamen açığa göre azalıyor....bazen açık bazen kapalı kullanıcam.....bu sabah açtım....köprüden duymuşsunuzdur sesi....sym hayabusa chopper... ehheheee

Alıntı serc adlı üyeden alıntı
    vayyyy mert süpper olmuş abi ya. kaç paraya maloldu ki? bi de normal bir egzozcuya mı yaptırdın, özel motorsiklet egzozcusu mu lazım?
    ben de sissy bar resimlerini koyuyorum. bunlar aslında renault clio HB arka koltuk başlığı. iki demir arası mesafe tam bizim sissy bar deliklerine göre. sadece delik çapı artırılıyor. boyu kısaltılıp metrik 13 kılavuz ile yiv açılıyor. takarken de üstlü altlı kontralı tabir edilen şekilde somunlarla tespit ettik. sym yazılı kapağı da delerek yerine taktık. kumaş kaplı olduğu için biz deri kaplama yaptırdık.
    arzu eden arkadaşlar bu şekilde yapabilirler.
    thai biz iki takım istiyoruz. yapılma durumu olur olmaz bizi listeye yaz.
    selamlar ve sevgiler.

teşekkürler türkiye ... arkadaşlar ben anlaşma yaptım indirim aldım..isteyen olursa benimkinin aynısı 275 YTL veya sadece susturucu 250 YTL.. istanbuldakileri oraya götürüp yaptırırız..dışındakiler için ben yaptırıp kargoya verebilirim...motorsiklet egzozcusu bu arada bu adamlar...

sisi barın güzel olmuş güle güle kullan...eline sağlık...

Alıntı zuhtupasa adlı üyeden alıntı
    dünden beri mert yeni parcaları görelim die 10 kere aradı hayırlı olsun mertdg valla baya şık olmus.. yapanın ellerine saglık..güle güle kullan..
    S&S

paşam saolasın..senin düldülede yapalım hehehehheheh bikere 10 kere aramadım bütün gün yoktun merak ettim de aradım tamam bidaha aramam , zaten bi yerlere gidiosunuz beni aramıosunuz yazdım bunu deftere söliimmm
    [B]Md[/B]

feragold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üretkenliğinize hayranım arkadaşlar yaa vallahi heyecenlandırdınız beni
    mehmet arıkök .r6 vale rossi.gaziantep

Arkadaşlar bu SYM montlardan isteyen var mı?

Bakın sonra yok ben duymadım, bana söylemediler demeyin.
    Sınırlı sayıda şu an için her beden var, sadece bir tane XL kaldı.
    İçlik yoktur, soft korumaları mevcuttur.

Hediyesi 150 YTL'dir, Euro, USD, THB, SGD, gibi para birimleri geçmez....

Bir daha isteseniz de bulamazsınız, çünkü e-bayden satmayacağım için yaptırma işlemim sona ermiştir.

melik17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    thai cigim fiyatı ne kadar acaba bu montun

Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı melik17 adlı üyeden alıntı
    thai cigim fiyatı ne kadar acaba bu montun

e yazmış ya 150 YTL diye....
    [B]Md[/B]

Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    Hi Scoota,

No they r not...we made it here..it's only a glass..you can put what you want in it...some of us put police flasher.. do you know it ? , I ll put park leds in it...here u know we dont have mirors with signals.. :(

I dont know any bigger windscreen ...only I saw smaler on internet...maybe you can ask to singapure..

I ll ask something.... do you have performance kits there for gts ?

see u
    Thanks. There are no performance kits available here for the GTS 250 so far.

I wanted to wash my 250 and take photos of it today but it is cold and raining in Melbourne so I will have to wait until it stops raining!

Bruce (ScootaGeek)
    Melbourne, Australia

Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı ScootaGeek adlı üyeden alıntı
    Thanks. There are no performance kits available here for the GTS 250 so far.

I wanted to wash my 250 and take photos of it today but it is cold and raining in Melbourne so I will have to wait until it stops raining!

Bruce (ScootaGeek)
    Melbourne, Australia
    ok scoota... we also waiting your picture I think you are too handsome
    [B]Md[/B]

Alıntı mertdg adlı üyeden alıntı
    ok scoota... we also waiting your picture I think you are too handsome
    Be aware turkish girls, scoota's pictures coming....

By the way, scoota which spark plug are you using your GTS 250, Now i'm trying "Champion G53C", i think the best one.

Translating...

Arkadaslar ben bujide "Champion G53C"ye döndüm çünkü iki defa buji kesti benim makina. Ayrıca NGK'dan daha iyi olduğu ve daha ucuz olduğu aşikar, NGK'yı 15 YTL'ye Champion'u 9 YTL'ye satıyorlar.....
    Bilgilerinize.

Alıntı ScootaGeek adlı üyeden alıntı
    The rain held off enough today for me to wash my bike for the first time. I have had it for 5 weeks now and have just over 800km so far.

Here is a picture of the bike with the bar-end mirrors I have added. These weigh about 400gm and the extra 250gm on each side of the handle bars makes it feel much more stable at speed (above 100kmh). These were much cheaper than special bar-end weights that I posted about a while ago.
    Eklenti 2498

Here is a close-up of the bar-end mirror:
    Eklenti 2499

No photo of me as yet - I am in my late 50s so I will be too old for the Turkish girls!

I have not looked at my spark plug - I am using whatever one is fitted as standard at the Sym factory.

Bruce (ScootaGeek - also known as Elder-Geek!)
    Melbourne, Australia

serc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar,
    dün gece sünnet düğünümüzü başarıyla yaptık, çok eğlenceli oldu.
    yarın sabah tatile çıkıyoruz, hepiniz kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın.
    dönüşte yeni sürprizlere de hazır olun
    thai, hesabına ancak aktarabildim, msn den ulaşamadım. hazır olunca lütfen o adrese kargo yapar mısın, sağol...
    selamlar ve sevgiler.
    [SIZE="2"][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"]TEK VATAN TEK BAYRAK, TEK ÜLKE TEK ÜLKÜ[/FONT]

Hayırlısı olsun allah tamamına erdirsin inşallah serc.
    Tamam siparişi bugün yarın vereceğim, bir arkadaş daha var onu bekliyorum....

Motosikleti
    SYM GTS
    Arkadaşlar pazar günü Paşayla tavla oynadık....Resme bakıp skoru tahmin eden ilk kişiye paşa çay ısmarlıcak

[B]Md[/B]

joyride 2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An650
    mert

ben skor için 5-0 diyorum fotoda bi hile yok da paşa skor için sıfırladıysa 5-0 abii

bu arada motomax' ın kampanyada gerçekten çok iyi gözüküyorr inşallahh müşteri bulursun ve istediğn motoru alırsın.hayırlı müşteriler

Skor 5-1
    Hatta ilk oyun paşanın ardından, bir tane mars, sonra da paşa mort....
    Nasıl bildim ama....

Motosikleti
    SYM GTS
    Thai hile yaptıın heheheh ama paşanın mort olduğu doğru hahahahahha

skor 5 - 1
    [B]Md[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler