Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scarabeo 2013
    Merhaba uzunca bir aradan sonra kısmetse tekrar 2 teker olarak trafikte yerimi alacağım, bütçeydi vb. şeyleri aştıktan sonra iki model arasında kaldım biraz araştırdıktan sonra Kymco People S200 ü de eleyerek; SYM HD 200 e karar verdim, bir tane ilanda 2008 Model 30.000Km(doğru ise) için 3.750 istiyor bu fiyat uygunmudur, ve bu motoru alırsam servis, yedek parça vb. konularda sıkıntı yaşar mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st vs Sym gts 250 i evo
    ben 1 yıla yakın eski kasasını kullandıktan sonra yeni kasaya geçtim hiç bi sıkıntı problem yaşamadım sadece eski kasanın süspansiyonu biraz sertti yeni kasada bunu aşmışlar daha bi konfor odaklı olmuş tavsiyem motoru bi ustaya göster iyice bi baksın sağına soluna genel olarak sorunsuz bi motor sıkıntı yaşamazsın

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasip kısmetse ben de SYM HD2 almak niyetindeyim. (Sanırım bu yeni kasanın adı HD2 olarak geçiyor) Fuarda Joyride, PCX ve Xenter dahil olmak üzere birçok scooter'a binip en azından ergonomi olarak rahat edip edemediğimizi kontrol ettik eşimle. ikimizde uzun boyluyuz ve bu sınıftaki scooterlardan en rahatı HD2 oldu. Gidon yüksekte olduğu için dizlerle ilgili sıkıntı yaşatmadı. Ayak koyma mesafesi de görece olarak daha geniş. Eğer 'yeni kasa' HD2 satmayı düşünen olursa bana mesaj atabilir arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Cbr 250 - 2015
    Merhaba, scooter konusunda tecrübeli değilim arkadaşlar, ikinci el scooter alacağım. "SYM SYMPHONY 125 vs Keeway Outlook 150" ikisinden birini tercih etmem gerekiyor sizce hangisi seçmeliyim.

SYM SYMPHONY 125 - 2013 model - 125cc - 8,8 hp - hava soğutmalı - 4100TL - Bilgi
    Keeway Outlook 150 - 2010 model(2013 Trafiğe çıkışlı) - 12.8 Hp 13,3Nm - su soğutmalı - 3600TL Bilgi

iki motorunda garantileri devam ediyormuş görüştüm sahipleriyle. Benim kullanım amacım yazın kuşadasına gidip geliyorum yazlığa, birde hafta sonları foça, Seferihisar gibi yerelere gidip gelmek için kullanıcam. kısacası gezmek için. hangisini önerirsiniz.

(Aslında innova kullanıyorduk bir ara bir kaç yıl önce sattık şimdi fiyatlar uçmuş. Yeni Crypton mu alsam diye aklımdan geçmiyor değil!)

Teşekkürler.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    İlk bakım 300km'yi 100km geçse çok sorun olur mu? Garanti etkilenir mi? (Joymax250i)

Motosikleti
    sym hd2 200i
    engindmn bey merhabalar.bende bursalıyım.2014 model sym hd2 aldım yazın iznikte yaşadığım için ilk 300 bakımını gemlikte yaptırdım.(20-temmuz 2014)60 tl tuttu.kıdemli bir sym kullanıcısı olarak senin tecrübelerinden faydalanmak istiyorum.1000 bakımını nerde yaptırdın bende motoru istanbul motordan aldım kadıköyden.benimle iletişime geçersen çok sevinirim.selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilgine cok tesekkur ederim.

Bursada maalesef 1 tane yetkili servis oldugundan gecenlerde ilk baki ucretini sordugumda 80-100 tl arasi tutar dediler.bana cok geldi acikcasi.en yakin gemlik de baska servis var 50-60 tl arasi tutar dedi.bunun bir standardi yok herhalde

Bende istanbula motoru aldigim yere goturecegim daytona bulent abiye.sag olsun alirkende cok ilgilendi.hem rodaj icin iyi olur diye dusunuyorum.
    engin bey merhabalar.bende bursalıyım.hd2 300 bakımını gemlikte yaptırdım.60 tl tuttu.kıdemli bir sym kullanıcı olarak senin tecrübelerinden faydalanmak isterim.1000 bakımını nerede yaptırdın kaça oldu.yaptırmasak olmazmı klavuzunda pek bir işlem gözükmüyor.selamlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    İstanbul kartal altan motor servis konusunda iyidir. Ben de kadıköy istanbulmotordan aldım ama ev kartalda olduğundan tüm bakımlarını altanda yaptırıyorum.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-temiz-kazasiz-2014-model-michelin-power-pure-ve-kappa-yan-canta-168212137/detay/

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    arkadaslar ıyı gunler.kullanmakta oldugum cok temız sym gts250 mı satıyorum
    yerıne ya 400cc sym yada 600cc bır ıtalyan maxıscooter dusunuyorum
    satmak ıcın sıteye koydugum motora aıt lınkı sızlerle de paylasmak ıstedım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-garaj-motorumu-satiyorum-236471449/detay/

civeng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TDM 850, SYM Joymax 250i
    2013 SYM Joymax 250 sahibiyim. Ön farlardaki ledlerin hem sağ hem sol tarafta bir çoğu patlamış durumda. İki yılı geçtiği için garanti dolmuştur muhtemelen. Yedek parça olarak komple değişim için parça satılıyor ve çok pahalı. Acaba bu ledlerin tamiri mümkün mü? Sonuç alabilen var ise yardımcı olursa sevinirim.Teşekkürler.

Herkese selamlar, Cok sevdigim konfor makinasi olan GTS Evo mu yeni motor aldıgım icin satıyorum , 17 binde ,uzerinde Michelin city grip yeni lastikleri(800TL),bakimlari zamaninda yapılmis , 2bin de bir yag ve hava filtresi degisimi yapılmis, balatalari yeni,Varyator kayısı 16 Binde orjinal SYM kayısı ile degisti(500 TL).Hic bir bakım ya da masrafi olmayan bir motor. Pazarlik payı vardir .

http://www.sahibinden.com/249720789

Merhaba arkadaslar bir konuda fikrinizi alıcaktim scooter almayı düşünüyorum
    Kullanım amaçi ;
    İşe gidip gelmek için 6km gidiş 6km Geliş günlük 12 km birde şehir içi Oray'a buraya

Sıfir 2014 model Sym orbit 2 ; 3950 TL
    Sifir 2015 model de Kymco agility 125 ;4400 TL

http://www.sahibinden.c...iyatina-268143607/detay

Arada 450 TL fark var
    iki motorunda teknik özellikleri aynı gibi sizin fikriniz ?
    Diyarbakırdayim Sym nin servisi yok ama sıkıntı olurmu kymco nin servisi var

Motosikleti
    nc 700 x
    sym 250 gts evo 2011 model beyaz renk in renk kodunu bilan varmı

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı narth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym 250 gts evo 2011 model beyaz renk in renk kodunu bilan varmı
    ben de uc tane sym var
    gts 250 ve fıdell ıcın cok arastırdım bulamadım
    en son fabrıkayı aradım oyle bırsey yok dedıler
    pekı sıze gelen bır o motor dustu cızıldı kırıldı boyatmak lazım nasıl yapıyorsunuz dıye sordum
    boyacıya yolluyorlarmıs
    bu kodları bulabılırsen ve paylasırsan sevınırım
    dılersen dırek fabrıkayı da arayabılırsın belkı usul degısmıstır kod verırler

Motosikleti
    SYM Symphony SR 125
    selam cokca sayfa oldugu icin saglikli tarayamadim eski bilgileri. iki sorum olacak. sizce istanbul avrupa yakasinda en iyi sym servisi ne? bir de 300 km de motordan boyle ara ara yay sesi sanki bazen mars basma sesi gibi sesler geliyor hizlaninca, servis sprey uyguladim 50 km sonra hic bise kalmayacak dedi. siz ne dusunuyosunuz?

Selam Arkadaşlar
    Ben bu gün sym joymax 250 motorumun antifirizini boşalttım değişim için
    fakat sorunla karşılastım motor daki su tamamen boşalmadı ve bende radyatörün alttaki hortumu sökerek suyunu almayı denedim sanırım bunu yapınca boşaldı ama bu kez de yan depo ya antifiriz koydugum zaman suyu çekmiyor motor ve radyatör susuz kaldı yani hava yaptı
    havasını almak için radyatörün üstünde kapak ta yok
    ne yapmalıyım bilgisi olan varmıdır ???

salihozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu motoru bilmiyorum baştan söyleyeyim ama şöyle bir önerim var, su haznesi herhalde radyatöre su giriş hortumundan aşağıda yada eşit seviyede bir yerde kalıyor.Suyun radyatöre gidebilmesi için (eğer sökmesi basitse) su haznesini söküp yukarı kaldırmak yada hortumunu söküp hortum girişinden antifiriz doldurmak işe yarayabilir.Sonuçta olay yer çekimiyle ilgili, daha yukarıdan bir yerden su eklemek gerekiyor.Bir hatırlatma sadece, başta dediğim gibi motoru da parçaların yerini de bilmiyorum.

S.aleykum usta SYM Quad Lander*200cc atv*sibop emme kaç eksoz seçtil değerleri
    kaç olmali
    kaiserr76 bunu beğendi.

İstanbulda bu sym motorları konusunda uzman iyi bir usta arıyorum. Anadolu Yakası ya da Avrupa yakası fark etmez. İşini düzgün yapsın benim için yeterli.

bu konuda bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kaiserr76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda bu sym motorları konusunda uzman iyi bir usta arıyorum. Anadolu Yakası ya da Avrupa yakası fark etmez. İşini düzgün yapsın benim için yeterli.

bu konuda bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
    Anadolu Yakasında Ataşehir Z Garaj'a götürüyorum ben, henüz bir sıkıntı yaşamadım. Gerçi rutin bakım harici bir işlem de yaptırmadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler