Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym Gts250
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Haftasonu baktırıcam inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Slm arkadaşlar iyi geceler Askerden döndüm döneli 1 ay oluyo ama foruma giremedim pek Yaz da geldi artık motor binme zamanı ama işten vakit bulabilirsem hafta sonları binerim artık motora :(( Askerden gelince şöyle uzun yola çıkma hevesim vardı Bi gezi bile yapamadan işe başladım. Hafta sonlarına artık kısmet olursa. Herkese keyifli, kazasız belasız sürüşler (Motorunu yeni alan arkadaşlara da hayırlı olsun)

merhaba arkadaşlar. evo 200i kullanıcısıyım, bir durum var size onu danışacaktım. motorun sesinde yürüründe tipinde hiçbir sıkıntı yok ama önümde sürekli sinir bozucu sarı arıza ışığı yanıyor nedir bunun derdi belki aynı sorunu yaşamış olan vardır benide kurtarır iyi günler.

modoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir ay önce SYM GTS 250 aldım. 2009 model. 1600 km de. Çok keyifli bir alet. Daha önce motor sahibi olmamıştım ve açılışı SYM ile yaptım. Memnunum.

Birkaç sorum olacak:

1- Motoru 1 günden falza kullanmayınca ilk çalışmasında biraz zorlanıyorum. Hemen çalışmıyor. 2-3 kere marşa basmam gerekiyor. Belki de acemi olduğum için teknik ayrıntıları atlıyorum. Ya da başka bir teknik arıza olabilir mi?
    2- Yakıt tüketimi fazla mı acaba? Bir depo ile 280 km (50-52TL)yapıyor. GTS evoların tüketim değerleri daha iyiymiş biliyorum. 280 km normal midir? Şehiriçi bu değeri arttırmak için yapılcak birşeyler olabilir mi?
    3- Göztepe civarında oturuyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir SYM yetkili servisi var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.
    MoDoXy

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı modoxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir ay önce SYM GTS 250 aldım. 2009 model. 1600 km de. Çok keyifli bir alet. Daha önce motor sahibi olmamıştım ve açılışı SYM ile yaptım. Memnunum.

Birkaç sorum olacak:

1- Motoru 1 günden falza kullanmayınca ilk çalışmasında biraz zorlanıyorum. Hemen çalışmıyor. 2-3 kere marşa basmam gerekiyor. Belki de acemi olduğum için teknik ayrıntıları atlıyorum. Ya da başka bir teknik arıza olabilir mi?
    2- Yakıt tüketimi fazla mı acaba? Bir depo ile 280 km (50-52TL)yapıyor. GTS evoların tüketim değerleri daha iyiymiş biliyorum. 280 km normal midir? Şehiriçi bu değeri arttırmak için yapılcak birşeyler olabilir mi?
    3- Göztepe civarında oturuyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir SYM yetkili servisi var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.
    MoDoXy
    Hayırlısı olsun motorun Kazasız belasız bin inş. İlk soruna pek cvp veremiycem teknik bilgim olmadığı için. Aldığında direk bi bakıma götürmen iyi olur bence. bende de vardı 2009 model 9 ayda 14000 km yaptım hiç öyle bişeyle karşılaşmadım. km sorusuna gelince evet normal. bende 270-280 km yapardım. uzun yolda 330 km yaptı full depo ile. Kullanması çok keyifli bi motor özlüyorum
    Adem Balkan bunu beğendi.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Motosikleti
    KTM Duke 125
    1. bendede aynı durum söz konusu bu çoğu gts de var. servisi bu motorun karakterinin böyle olduğu söyledi. gaz vermeden çalışmıyor. ilk 5000 km boyunca ilk çalıştırmada alan motor 6000bin bakımından sonra gaz vermeden ilk çalıştırmayı yapamıyor. ama aynı gün içinde gaz vermeye gerek kalmadan hemen çalışıyor. « ateşleme düğmesine 2 3 saniyeden uzunbasmayın. » « ilk basmada çalışmadıysa 10 20 saniye bekleyip öyle tekrar deneyin.»

2. yakıt tüketimi karbüratörlü olduğu için normal 1 depo ile 280 290 yapar eğer 90km geçmezsen 1depo ile 330km 340km arasını görürsün. 120 130 dip gaz gitmek bu motorda çok etkiliyor.

3.anadolu yakasında sym bayilerinin çoğuna gittim
    kızıltopraktan özellikle uzak durmanı öneriyorum.
    tek tavsiye edebileceğim yer kartal oto sanayide yetkili servis altan motor dur. gidiş geliş e-5 den 6,7lira bile tutmaz ki buda değer.

ekstra olarak motorun lasktikleri orjinalse hemen çıkarıp michelin lastik taktır altan motorda o zaman sürüşün çok değişecek ve kendini daha güvende hissedeceksin.

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Alıntı ufhouck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. bendede aynı durum söz konusu bu çoğu gts de var. servisi bu motorun karakterinin böyle olduğu söyledi. gaz vermeden çalışmıyor. ilk 5000 km boyunca ilk çalıştırmada alan motor 6000bin bakımından sonra gaz vermeden ilk çalıştırmayı yapamıyor. ama aynı gün içinde gaz vermeye gerek kalmadan hemen çalışıyor. « ateşleme düğmesine 2 3 saniyeden uzunbasmayın. » « ilk basmada çalışmadıysa 10 20 saniye bekleyip öyle tekrar deneyin.»

2. yakıt tüketimi karbüratörlü olduğu için normal 1 depo ile 280 290 yapar eğer 90km geçmezsen 1depo ile 330km 340km arasını görürsün. 120 130 dip gaz gitmek bu motorda çok etkiliyor.

tek tavsiye edebileceğim yer kartal oto sanayide yetkili servis altan motor dur. gidiş geliş e-5 den 6,7lira bile tutmaz ki buda değer.

ekstra olarak motorun lasktikleri orjinalse hemen çıkarıp michelin lastik taktır altan motorda o zaman sürüşün çok değişecek ve kendini daha güvende hissedeceksin.
    Bilgiler için çok teşekkür ederim.

Motor daha 2100 km de ama bu ilk çalıştırma olayı baştan beri vardı. Ancak 3. denemede falan gaz vererek çalışıyor. Gün içinde de gaz vermeden çalışıyor. Karakteri böyle ise sorun yok.

bu orbit 2 nasıldır?
    Bilen kullanan var mı?

Motosikleti
    SYM Fiddle 2

Merhabalar,

Haftasonu yakıt tüketimini deneme şansım oldu. 330 km i gördüm. Ama şehiriçi ve dışı karışık oldu. 330km de yolda kaldım :D. Bu arada aklınızda bulunsun Şile - Ağva arası benzin istasyonu yok :D

Pazar günü, Ağva'ya 2 km kala benzinim bitti. Yol kenarı evlerden birinden yardım istedim. Sağolsunlar yardımcı oldular. Benzin getirttiler. Bunla da kalmayıp içeri davet edip ikramda bulundular. Allah razı olsun ne diyim.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 125
    geçmiş olsun. sarı ikaz lambası yandıktan sonra en fazla 15km dayanır. tek çubuklada 30 40 km civarı gider. haliyle tek çubuğa düştüğünüzde benzin alın hemen.

bende izmire gidip gelirken balıkesir arası böyle bir durum yaşadım. fakat isimsiz bir benzinci imdadıma yetişti. bu arada istanbuldan izmir - mordoğana 4 depo ile gidip gelebiliyorsunuz. evolarda bu 3 depoya iner sanırım.

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    geçmiş olsun. sarı ikaz lambası yandıktan sonra en fazla 15km dayanır. tek çubuklada 30 40 km civarı gider. haliyle tek çubuğa düştüğünüzde benzin alın hemen.

bende izmire gidip gelirken balıkesir arası böyle bir durum yaşadım. fakat isimsiz bir benzinci imdadıma yetişti. bu arada istanbuldan izmir - mordoğana 4 depo ile gidip gelebiliyorsunuz. evolarda bu 3 depoya iner sanırım.
    Merhaba,

Aslında ışık Şile'yi geçtikten 7-8 km sonra yandı. 25 - 30 km fln gittiğimi düşünüyorum. Benzin istasyonuna 2 km kaldı tabelasına çok yaklaştım aslında Çok yavaş ve zorlamadan gitmeye çalıştım. Bu kadar fazla gideceğini açıkçası düşünmemiştim. Üstelik motorda 2 kişiydik

Neyse macerası bile yetti

Bi daha tek çubuk görür görmez benzin alıcam...

İyi günler.

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Selam,

GTS 250 için daha uzun ön cam bulma şansımız nedir?

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Arkadaşlar,

Motorumun OIL CHANGE ışığı yandı. Motor yağını kendim değiştirebilir miyim? Yoksa sadece eklesem yeter mi?

Teşekkürler.

Motosikleti
    KTM Duke 125
    en iyisi servise götürün. başka eksiklikleri olabilir motorun. havalar ısındığı örneğin suyuda azalmış olabilir.

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    en iyisi servise götürün. başka eksiklikleri olabilir motorun. havalar ısındığı örneğin suyuda azalmış olabilir.
    Anladım. Doğru. Götürücem.

Kartal'daki Altan motor'a alternatif olarak Sahray-ı Ceditte As Moto olabilir mi? 3000km bakımı için fiyat olarak Kızıltopraktakilerden daha uygun bir rakam aldım. SYM'nin sitesinde servisler bölümünde var.

Ön cam temin edebileceğimiz bi yer var mıdır?

Teşekkürler.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, Istanbul Küçükçekmece'de ÇAKIRCA MOTOR'dan servis hizmeti alan var mı aranızda?
    Bu nasıl bir pahalılıktır böyle, herkese aynı fiyatımı çekiyor acaba diye soracaktım?

XS125k için yağ değişimi, hava filtresi temizliği için 80 lira aldı adamlar!!

Bu nasıl fahiş bir fiyattır? Ben Honda'da bile aynı şeyler için 60 lira ödüyordum!

Bu servisi SYM'ye şikayet etsek birşey çıkarmı acaba?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    KTM Duke 125
    Alıntı modoxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım. Doğru. Götürücem.

Kartal'daki Altan motor'a alternatif olarak Sahray-ı Ceditte As Moto olabilir mi? 3000km bakımı için fiyat olarak Kızıltopraktakilerden daha uygun bir rakam aldım. SYM'nin sitesinde servisler bölümünde var.

Ön cam temin edebileceğimiz bi yer var mıdır?

Teşekkürler.
    kendi yaşadığım problemleri gördükten sonra altan motor dışında anadolu yakasında servis önermem. fiyatları orayada telefon açıp sorabilirsiniz. sanırım 3000km bakımı 60 lira civarı tutacaktır. yalnız hava filtreside 1000 bakımında temizlenmediyse onuda değiştirmek isteyeceklerdir. 25tl de ona alırlar.

slm cümleten kaç aydır kimse yoktu formda yazmıyodum.
    8 aydır oldu 2006 medel gts 250 alalı. 7500 km idi şimdi 11000 km de.
    bugüne kadar 1 defa yolda kaldım benzin bitmişti birdefeda çalışmadı evden çıkamadım klas motordan yardıma geldi eleman daha faprika çıkışı buji üzerindemiş 5 yıldır degişmemiş. başkada hiç sorun yaşamadım. bu arada 1 litre 25 km şehir içinde. 97 oktan kulanıyorum sizce 95 alsam nasıl olur daha ucuz çünkü siz kaç oktan kulanıyonuz 98 oktan demeyin antepte 98 oktan satılmıyor
    ben gaziantepte yaşıyorum klas motora kendi servisine gidiyorum ve çok memmunum. MURAK DİKE

Motosikleti
    Sym Gts250
    Alıntı mustafa_sym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm cümleten kaç aydır kimse yoktu formda yazmıyodum.
    8 aydır oldu 2006 medel gts 250 alalı. 7500 km idi şimdi 11000 km de.
    bugüne kadar 1 defa yolda kaldım benzin bitmişti birdefeda çalışmadı evden çıkamadım klas motordan yardıma geldi eleman daha faprika çıkışı buji üzerindemiş 5 yıldır degişmemiş. başkada hiç sorun yaşamadım. bu arada 1 litre 25 km şehir içinde. 97 oktan kulanıyorum sizce 95 alsam nasıl olur daha ucuz çünkü siz kaç oktan kulanıyonuz 98 oktan demeyin antepte 98 oktan satılmıyor
    ben gaziantepte yaşıyorum klas motora kendi servisine gidiyorum ve çok memmunum. MURAK DİKE
    Kuruçeşme Daytona'daki Mutlu Usta 95 dışında başka benzin kullanma demişti. O adama inanır güvenirim ;)

Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    kendi yaşadığım problemleri gördükten sonra altan motor dışında anadolu yakasında servis önermem. fiyatları orayada telefon açıp sorabilirsiniz. sanırım 3000km bakımı 60 lira civarı tutacaktır. yalnız hava filtreside 1000 bakımında temizlenmediyse onuda değiştirmek isteyeceklerdir. 25tl de ona alırlar.
    Motomarket'te Serdar usta var. Gayet ilgiliyli. Hava filtresi, yağ değişimi, fren kontrolleri yapıldı. Kendi denemeden motoru teslim etmiyor. En sonunda baktım motoru da yıkayıp temizledi. 60TL işçilik, 24 TL yağ. benden 80 TL aldılar.

Memnun kaldım aslında ama dediğiniz gibi bir sonraki sefere (6000km) Altan motoru denicem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler