Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    countugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    acun0: arkadaşımın joyride200 hakkındaki bazı bilgileri eksik yada fazla bilmiyor sanırım + arkadaşın sordugu fidle 125 cc bana yetermi iki kişi için kullanışlı olurmuydu .... fidle 125 cc eger artçın ve sen 70-80 kg geçmiyorsanız fazla bir sorun çıkarmaz yeterli olacaktır. ama iki kişiyi her halikarda rahatlıkla kullanmak istiyorum dersen joyride200 yeterli olacaktır uzun yoldada şehir içindede ama ben dahada güçlü, almışken en iyisini güçlüsünü alayım dersen tabbiki gts 250 hiç sorunsuz kullanabilirsin...
    0535 321 48 27 https://www.facebook.com/groups/252367158242383/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tabanvay
    Merhabalar. Yeni bi motor almanın arifesindeyim. Aklımdaki modellerden biride sym gts 250i evo. 0 km alacağım. Arkadaşlar;

1- Motorun kronik bi sorunu var mı?
    2- Uzun yol konforu nasıldır?
    3- 100 km de lt bazında şehir içi yakıt tüketimi?
    4- Km bakım aralığı?
    5- Motorunuzda şuda olsa daha iyi olurdu dediğiniz herhangi bişey var mı?
    6- Eğerki x max kullandıysanız motorunuzu xmaxla kıyaslayabilir misiniz?

Biraz uzun oldu ama lütfen sağ duyulu olarak cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

ben 5 ay önce 2006 model sym gts 250 aldım.
    2500 km yol yaptım şuan uzun yol yapmadım hiç
    ortalama 100 km de 4 litre tüketiyor 4 ila5 bin devir arasında kullanıyorun ortalama hız 50 km.
    son hızını test etmek için deneme yaptım 150 km hıza çıktı motor.
    1 ay çalışmadan durdu kış günü tek marşta çalıştı yinede.
    xmax kulanmadım ama teknik özelliklerini iyi biliyorum bende xmax almayı düşünmüştüm.
    ama bana sorarsan bunun tipi daha güzel. kalite olarak bişey diyemem. ama sym gts 250 ile artcı ile 500 km 1 günde yolyapanlar var. ben çok ama çok memmunum ama almadan önce çok tereddüt ettim ama symden şikayet eden pek göremedim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:32 ----------

ha bu arada şuda olsa daha iyi olurdu dedigin sorunun cvp ını unuttum
    bana göre tek eksigi var motorumuzun üzerine 1,80 bayunda 90x60x90 ölçülerinde bir hatun olsa çoooooookk daha iyi olur motora binmek ama o yok işte

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    selamlar arkadaşlar;

bende evo 250 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.öncelikler sormak istediğim.

300 km lik bakımda neler değişecek ve yaklaşık ne kadar tutar.bakım kuponunda 300 km lik bakımda işçilik alınmayacağı yazoyor.kafama takılna husus motor yağı değişecekler arasında.ayrıca şanzıman yağı değişimi yazıyor kullanma kılavuzunda.bunlarda şanzıman varmı ?

300 km den sonra 1000 de yağ değişecekmi ve kaç km de bir yağ değişimi yapılacak

bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim

saygılar
    engin

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar;

bende evo 250 ile aranıza katılmış bulunmaktayım.öncelikler sormak istediğim.

300 km lik bakımda neler değişecek ve yaklaşık ne kadar tutar.bakım kuponunda 300 km lik bakımda işçilik alınmayacağı yazoyor.kafama takılna husus motor yağı değişecekler arasında.ayrıca şanzıman yağı değişimi yazıyor kullanma kılavuzunda.bunlarda şanzıman varmı ?

300 km den sonra 1000 de yağ değişecekmi ve kaç km de bir yağ değişimi yapılacak

bilgi verebilecek olan varsa çok sevinirim

saygılar
    öncelikle hayırlısı olsun arkadaşım ,
    300 km de yağ değişiyor şanzıman yağı diye bişey yok, 1.250 gr yağ kullanılıyor. ilk 300 ve 1000 bakımında işçilik ücreti ödemiyorsun sadece kullanılan malzemenin ücretini ödüyosun. ilk bakımda 1 er litrelik olan yağlardan alıyosun yani serviste var onlar o şekilde kullanıyor 2 adet 1 litrelik yağ. bunun ilk bakımda 1.250 gr ını kullanıyorlar geri kalan 750 gr yağ sende kalıyor bunuda diğer 3 bakımda 250 gr olarak kullanılıyor yani sonraki 3 bakımda sadece 1 litre yağ ücreti ve işcilik ödiyeceksin. 12000 bakımına kadar ödediğin ücret sadece yağ ve işçilik, sonra bujiler hava filtresi falan değişiyor. yani en ağır bakımı 100 tl geçmez. bu topic in ilk sayfasında gerekli bilgiler var orayada bakarsan yararına olur. bakım km de şöyle 300-1000-3000-6000-9000 ...
    3000 km de bir gidiyosun bakımına. çok sağlam bi tercih yapıp sym almana sevindim.
    bende 2010 da aldım sıfır 9 ay kullandım eski kasasından. 14000 km yaptım ,1-2 ay evvel sattım .
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı KBC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlısı olsun arkadaşım ,
    300 km de yağ değişiyor şanzıman yağı diye bişey yok, 1.250 gr yağ kullanılıyor. ilk 300 ve 1000 bakımında işçilik ücreti ödemiyorsun sadece kullanılan malzemenin ücretini ödüyosun. ilk bakımda 1 er litrelik olan yağlardan alıyosun yani serviste var onlar o şekilde kullanıyor 2 adet 1 litrelik yağ. bunun ilk bakımda 1.250 gr ını kullanıyorlar geri kalan 750 gr yağ sende kalıyor bunuda diğer 3 bakımda 250 gr olarak kullanılıyor yani sonraki 3 bakımda sadece 1 litre yağ ücreti ve işcilik ödiyeceksin. 12000 bakımına kadar ödediğin ücret sadece yağ ve işçilik, sonra bujiler hava filtresi falan değişiyor. yani en ağır bakımı 100 tl geçmez. bu topic in ilk sayfasında gerekli bilgiler var orayada bakarsan yararına olur. bakım km de şöyle 300-1000-3000-6000-9000 ...
    3000 km de bir gidiyosun bakımına. çok sağlam bi tercih yapıp sym almana sevindim.

bende 2010 da aldım sıfır 9 ay kullandım eski kasasından. 14000 km yaptım ,1-2 ay evvel sattım .

Ilgine cok tesekkur ederim.

Bursada maalesef 1 tane yetkili servis oldugundan gecenlerde ilk baki ucretini sordugumda 80-100 tl arasi tutar dediler.bana cok geldi acikcasi.en yakin gemlik de baska servis var 50-60 tl arasi tutar dedi.bunun bir standardi yok herhalde

Bende istanbula motoru aldigim yere goturecegim daytona bulent abiye.sag olsun alirkende cok ilgilendi.hem rodaj icin iyi olur diye dusunuyorum.
    engin

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilgine cok tesekkur ederim.

Bursada maalesef 1 tane yetkili servis oldugundan gecenlerde ilk baki ucretini sordugumda 80-100 tl arasi tutar dediler.bana cok geldi acikcasi.en yakin gemlik de baska servis var 50-60 tl arasi tutar dedi.bunun bir standardi yok herhalde

Bende istanbula motoru aldigim yere goturecegim daytona bulent abiye.sag olsun alirkende cok ilgilendi.hem rodaj icin iyi olur diye dusunuyorum.
    rica ederim,
    ilk bakımda evet 50-60 tl bişey tutar çünkü dediğim gibi 2 litre yağ alıcaksın o yüzden, sonraki bakımlarda 1 er litre alcaksın. ama 100 tl falan aşmışlar olayı..

rodaj olarakta ben 300 km bakımına kadar 5-6000 deviri geçmedim , bakımdan sonra kısa süreli gazladım ara ara. rodaj bittikten sonrada motorum gayet seriydi , bazılarından okumuştum 120 km/h geçmiyo diye. ben 2 kişi çok rahat 130 tek kullanırken de 140 km/h çok çok rahat görüyordu , 1 kere 97 oktan benzin almıştım ozaman 150 gördüm ama bidaha göremedim o hızı , 95 oktan benzin kullandım sürekli. oktan muhabbetide bişey değiştirmiyomuş.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.

schumi84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaslar,
    yakında bende gts250 ile aranıza katılmak istiyorum, varmı motorunu satan veya temiz, sorunsuz bir motor tavsiye edebilecek

meyto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv250
    Alıntı schumi84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,
    yakında bende gts250 ile aranıza katılmak istiyorum, varmı motorunu satan veya temiz, sorunsuz bir motor tavsiye edebilecek
    ben varım.. 11 binde daha..

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Merhaba arkadaşlar. 5 aydır yatan motorumu geçen hafta çalıştırmaya kalktım.Lakin yeni akü takmama karşın çalışmadı. Marş basıyor ama motor bir türlü çalışmıyor. Buji'de bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Buji'yi değiştirmek için karbüratörün olduğu kısmı mı açmak gerekiyordu?

selam arkadaşlar. ben fiddle2 kullanıcısıyım. yazın kullanmak için motorumu garajdan çıkardım ve servise yağ değiştirmeye gittim. servis de bir tane daha fiddle2 vardı fakat kaportası yoktu. ustaya sorduğum zaman aldığım cevap ise çok kötü, ustanın cevabı aynen şu: bu motor ile kaza yapmışlar fakat 2-3 aydır kaporta parçası bekliyorlar fakat daha halen bulunamadı. cevaptan sonra aklıma ilk gelen düşünce acaba motorumu satsam kaç para eder. sizce biz bu motorları alarak hatamı yapıyoruz. çevremde almayı düşünenler vardı fakat yedek parça sorunundan dolayı servis de yatan motor olduğunu öğrenince vazgeçtiler. bu motorlara binmeye devam mı edelim yoksa elimizden çıkarmayamı bakalım. sizce ?

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı ymura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. ben fiddle2 kullanıcısıyım. yazın kullanmak için motorumu garajdan çıkardım ve servise yağ değiştirmeye gittim. servis de bir tane daha fiddle2 vardı fakat kaportası yoktu. ustaya sorduğum zaman aldığım cevap ise çok kötü, ustanın cevabı aynen şu: bu motor ile kaza yapmışlar fakat 2-3 aydır kaporta parçası bekliyorlar fakat daha halen bulunamadı. cevaptan sonra aklıma ilk gelen düşünce acaba motorumu satsam kaç para eder. sizce biz bu motorları alarak hatamı yapıyoruz. çevremde almayı düşünenler vardı fakat yedek parça sorunundan dolayı servis de yatan motor olduğunu öğrenince vazgeçtiler. bu motorlara binmeye devam mı edelim yoksa elimizden çıkarmayamı bakalım. sizce ?
    arkadaşım sym kalite olarak şüphesis fakat evet yedek parça sorunu var , daha doğrusu nakliye sorunu var. bende gts ile kaza yapıp far grenajını kırmıştım yaklaşık 4-5 ay bekledim. bölge müdürlüğüne kadar gittim neden gelmiyor diye , verdikleri cevap ;

siparişler gemiyle geliyor sizden anlayışlı olmanızı bekliyoruz ...

tahminimce bir kaç parça için her seferinde sipariş istemiyorlar tayvandan galiba biriktirip tek seferde getiriyolar galiba. ve o gelen gemide direk türkiyeye gelmiyor illaki istikametinde bi kaç ülkeye uğruyordur. gecikme sebebi bu yani.
    ben yinede memnundum motorumdan.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım sym kalite olarak şüphesis fakat evet yedek parça sorunu var , daha doğrusu nakliye sorunu var. bende gts ile kaza yapıp far grenajını kırmıştım yaklaşık 4-5 ay bekledim. bölge müdürlüğüne kadar gittim neden gelmiyor diye , verdikleri cevap ;

siparişler gemiyle geliyor sizden anlayışlı olmanızı bekliyoruz ...

tahminimce bir kaç parça için her seferinde sipariş istemiyorlar tayvandan galiba biriktirip tek seferde getiriyolar galiba. ve o gelen gemide direk türkiyeye gelmiyor illaki istikametinde bi kaç ülkeye uğruyordur. gecikme sebebi bu yani.
    ben yinede memnundum motorumdan.
    Kesinlikle arkadaşa katılıyorum. SYM'nin kalitesine kimsenin lafı olamaz ama Tayvan markalarının ülkemizde böyle bir sorunları var, hepsi aynı. Yedek parçayı çok ama çok geç tedarik ediyorlar. XS125'in hava filtresi için 3 hafta beklediğimi hatırlıyorum. 3 hafta yahu, bir filtre için!!

Kymco yada TGB de aynı durumda. Çok sağlam makinalar üretiyorlar ama yedek parça ve temini konusunda sınıfta kaldıkları kesin. Beğenmediğimiz, burun kıvırdığımız Çinli markaların 'özellikle kanuni ve mondial' yedek parça depolarını gördüğümde ayakta alkışlamıştım. Adamların stokları inanılmaz.

Oysaki SYM, Kymco yada TGB eşdeğeri herhangi 'iyi' bir marka böyle yedek parça temin edebilse, piyasanın lideri olur; bundan şüphem yok! Gözüm kapalı alırım..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Sym Gts250
    Merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce 2007 model bir sym gts250 aldım. Burda bilgi paylaşımı yapan arkadaşların emeği çok fazla oldu hepinize teşekkür ederim . Gerçekten harika bir maxi scooter.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı Özer34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce 2007 model bir sym gts250 aldım. Burda bilgi paylaşımı yapan arkadaşların emeği çok fazla oldu hepinize teşekkür ederim . Gerçekten harika bir maxi scooter.
    hayırlı uğurlu olsun ) kazasız belasız kullan inş
    14000 km kullandım tadından doyulmaz

Motosikleti
    Sym Gts250
    hayırlı uğurlu olsun ) kazasız belasız kullan inş
    14000 km kullandım tadından doyulmaz
    Eyvallah çok sağol

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı Özer34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kazasız belasız kullan. iyi bir seçim yapmışsın sende doyulmaz bir maxidir..

tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    herkeze selam,
    yakın bir arkadaşım gts 250 arıyor 5.500-tl ye kadar.

Motosikleti
    Sym Gts250
    Alıntı diabloII adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kazasız belasız kullan. iyi bir seçim yapmışsın sende doyulmaz bir maxidir..
    Çok sağol kardeşim, hepimiz kazasız belasız inşallah

meyto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv250
    Alıntı tarcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selam,
    yakın bir arkadaşım gts 250 arıyor 5.500-tl ye kadar.
    ben satıyorum. servis bakımlı. 12 binde. siyah kasa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler