Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tohana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an motorsuz
    sym joyride 200 kullanıyorum çok memnunum motorumdan tek şikayetim lastiklerinin küçük olduğundan sürüş güvenliği biraz düşük vede fren sistemi zayıf direk kızaklıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    countugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    evet makina çok güzel ama sıfır aldıysan tekerleri degiştirmen lazım kızaklamaması için ya dunlop yada pirelli lastikle degiştirmen lazım benim ön pirelli arka dunlop ıslak kuru kombo freninden çok memnunum. benim arkadaşın motoruna sıradan bir teker taktırmış bırak freni kalkışta küçük bir nemli veya ıslak asfalt oldugu zaman motor 8 çiziyor geçen gün önümde gaza kökleyince trafigi aksatmamak için yer ıslaktı yol zeytin burnu sahil motorun arkası 8 çizdi ve direk kaldırıma çok sert bir şekilde çarptı ama arkadaş allah tan iyi toparladı yani sıfır almanın yanı sıra ufak tefek degişikler yapman lazım,evet teker çok ufak olmasa bile bıraz daha büyük olmasını bende isterdim şayet ama böylede fazla sorun olmuyor bence....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:47 ----------

vaiocnr - emin degilim ama sitelerde 30 tl civarında branda varmış ama daha ucuz olsun dersen benim motorcuya bakabilirim bir ara?

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Teşekkürler countugur. Eski brandamı yamalayıp kullanıyorum şu an. Hepsiburada sitesinde 30 TL'ye guard marka branda var. Yorumlara bakılırsa gayet iyi. Bir ara oradan alacağım. İlgine tekrardan teşekkür ederim.

feyzullah4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride 200 2006model
    bende sym joyride 200 var segman istiyor motor benim 600 lira civarında tutar dediler. motorun motorunu komple degistirsem ne kadar tutar asagı yukarı aynı tutarsa yenisini alayım en azından sıfır gibi olur motor? fiyatını bilen varmı?

Motosikleti
    SYM Joyride 200

Motor hiçbir zaman eskisi gibi olmuyor :(

Alıntı feyzullah4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende sym joyride 200 var segman istiyor motor benim 600 lira civarında tutar dediler. motorun motorunu komple degistirsem ne kadar tutar asagı yukarı aynı tutarsa yenisini alayım en azından sıfır gibi olur motor? fiyatını bilen varmı?
    Aynı problem 2 sene önce başıma geldi. Segman değişmesi gerek dediler, silindir setini komple değiştirdim. Değişim sonrası yapılması gerekenleri harfiyen uyguladım. 2-3 ay memnun kaldım. Lakin sonrasında motor eskisi gibi sesler çıkarmaya başladı. Anladım ki motor, hiçbir zaman ilk günkü gibi olmayacak. Bunu bilerek yaptır istedim :(

feyzullah4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyride 200 2006model
    Alıntı vaiocnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı problem 2 sene önce başıma geldi. Segman değişmesi gerek dediler, silindir setini komple değiştirdim. Değişim sonrası yapılması gerekenleri harfiyen uyguladım. 2-3 ay memnun kaldım. Lakin sonrasında motor eskisi gibi sesler çıkarmaya başladı. Anladım ki motor, hiçbir zaman ilk günkü gibi olmayacak. Bunu bilerek yaptır istedim :(

siz kaca yaptırdınız 2 sene önce motoru ben motorun motorunu komple degistirmek istiyorum ne kadar oldugunu biliyormusunuz?

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    feyzullah dostum motoru komple degiştirmek çok tuzlu olur hiç düşünme derim..
    ama segman yerine piston takımını komple degiştir ama parçayı sen al ve başında dur yapılırken elinden geldigi kadar çünki parçayı sen almassan ya çakma veya çıkma piston takımı takarlar ve 3,5 ay sonra sorun çıkarmasa bile hissedersin ses degişimini ömrü az olur ama orjinal alıp başında durup yaptırırsan ve castrol magnatek 10/40 yag kullanırsan uzun süre başın agrımaz sanırım...geçmiş olsun kolay gelsin......
    0535 321 48 27 https://www.facebook.com/groups/252367158242383/

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı feyzullah4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    countugur arkadaşın dediği gibi motoru komple değiştirmek çok tuzlu olur ve buna gerekte yok zaten.
    Makinanın motor kısmı ile alakalı her türlü yedek parça ve tamirini kesinlikle "yetkili bayi" sinde yaptırmak ve mutlaka her tamirden sonra yapılan işleri gösteren "servis fişi"ni de almak gerekiyor.
    Çünkü tamirat yapılan yerde olabilecek bir hata da yetkili bayiye "serviş fişi" ibraz edilirse, yapılan iş garantiden tekrar yapılır, lakin yetkili olmayan servise gidildiği takdirde olası bir hatada telafi edilecek ve yapılabilecek herhangi bir durum söz konusu olamaz.!!!

Makinaya koyulacak yağda her arkadaşım kendi kullandığı ve memnun kaldığı yağı tavsiye etmişler, bende bir tavsiye yapmak istiyorum, eğer bulabilirseniz makinanıza motul yağı kullanın ve farkı görürsünüz.
    Maslak oto sanayisinde motul yağı satan aynı zamanda her türlü makina için "ebc" marka fren balatası satan bir dükkan var "http://www.ebcfren.com/index.aspx" bu linkten adres bilgilerini alabilirsiniz. 10/40 ve 15/50 yarı sentetik yağ fiyatı 25 tl...

Günümüzde "usta" geçinen lakin amacı müşteri(ler)den ne koparırsam kardır mantığı ile hareket eden, gözü aç gönlü merhametsiz usta müsveddeleri piyasada çok var, bu yüzden her "usta" geçinen kişilere makinayı teslim etmemek gerekiyor.
    (Bu satırları yazmamın sebebi 3-4 sene evvel kullandığım makinamı, motor kısmı ile alakası olmayan bir sesten dolayı bir "usta"ya götürmüştüm ve o ses buradan geldi, şuradan geldi diyerekten makinanın içini yardı veee makinayı o "usta"nın elinden çıktıktan sonra takriben 2-3 ay sonra tanıdığım başka bir ustanın dükkanında hurda olarak bırakıp gittim...
    Başıma gelen acı tecrübeden sonra bu tavsiyeyi yazmayı uygun gördüm ki, başka arkadaşlar bu acı tecrübeyi yaşamasın.
    Lütfen her "usta" diye çağırılan kişileri gerçekten "usta" sanmayın.!!!)

Size "sym" olarak her türlü arıza konusunda tamire gittiğim ve memnun kaldığım İstanbul anadolu yakasında Sahrayıcedit'te motomarket servisinde çalışan "Serdar usta"yı tavsiye edebilirim.(Tel: 0216 360 95 85) bu numaradan bilgi alabilirsiniz.
    Avrupa yakasında da güneşli semtinde "oktay motor" da ki Oktay usta ve Recep usta da işin ehli kimselerdir ama bu servis sym bayisi değildir.(Tel: 0212 655 70 70) bu numaradan bilgi alabilirsiniz.
    Asla Kimselerin Umudunu Kırma, Belki Sahip Olduğu Tek Şey O dur.

halilsavas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp/SYM joyride
    Arkadaşlar joyride orjinal 110-80 lastiğini bulamadım ön lastik değiştiren arkadaşların hangi ebatta lastik taktırdığını yazarlarsa memnun olurum
    savaş

Motosikleti
    sym joyride200--gts250i
    halilsavas arkadaşım 120/70-12-52L
    0535 321 48 27 https://www.facebook.com/groups/252367158242383/

halilsavas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp/SYM joyride
    Alıntı countugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halilsavas arkadaşım 120/70-12-52L
    Teşekkür ederim countugur
    savaş

Motosikleti
    mr 250 destro
    arkadaslar ben muımkun oldugunca motoru ellettırmemeye calsıyorum cunku turkıyede bu motorlardan anlayan usta yok bırkere basıma geldı ne cekmıstım ya onun ıcın ders aldım havafıltresı yagını fılan degıstırttırıyorum hepsı o motora bırkere dokundularmı hıcbırzaman ılkgunku gıbı olmuyor

Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben muımkun oldugunca motoru ellettırmemeye calsıyorum cunku turkıyede bu motorlardan anlayan usta yok bırkere basıma geldı ne cekmıstım ya onun ıcın ders aldım havafıltresı yagını fılan degıstırttırıyorum hepsı o motora bırkere dokundularmı hıcbırzaman ılkgunku gıbı olmuyor
    her motorda aynı mümkün oldukca dokundurtmamak lazım

sym gts 250

merhabalar sym gts 250 almak uzereyım sızce ıyı bı markamı benı yolda brakrmı cin malı olmadıgı ıdda edılıyo dogrumudur alcagım motor 2006 model 26 bın cıvarı sızce nasıl ??

arkadaşlar ben gaziantepten üyeyim yeni üye oldum. 7600 km de 2006 model gts aldım. fiyatı 5500. sizce nasıl.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

arkadaşlar burayı boş bırakmayalım. bilgi paylaşım güzelddir anten ten üye olan varsa yazsın bana.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    mustafa
    motoru görmeden birşey söylemek zor. güle güle kullan.
    anten ne ki ?

ayk85
    bırakır alma
    can't be worried about that shit. life goes on man.

antep yazacagıma anten yazmışım.
    motorun resimlerini en kısa sürede buraya koyacagım.
    bu arada gaziantepli sym ciler varsa bana ulaşsın lütfen süziki servisi 2 3 tane var
    hangisine gidiyorsunuz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:53 ----------

ya arkadaşlar amortisördeki sertlik ve yumuşaklık ayarı nasıl yapılıyor tarif edermisiniz.
    ön çok gügel arka biraz sert

Motosikleti
    SYM GTS 250
    SLmlar herkese uzun zamandır foruma giremiyorum. Gts250den çok memnunum 1 yıl oldu alalı 4500 km civarında şu anda motor yaz geçti çok fazla binme fırsatı bulamadım :(( Uzun yol olarak sadece denizliden ıspartaya gidip geldim giderken 2 kişi gittik çok rahat bi şekilde ve 2 kişi olmasına rağmen 140 km hızı gördük daha gidecek gibiydi ama daha fazlasına gerek yok zaten ) Hızlanmalar falan gayet güzel Bu motor bakımları zamanında yapıldıktan ve temiz kullanıldıktan sonra uzun yıllar götürür diye düşünüyorum. Aralık ayında(20-25 gün sonra) askere gidiyorum önümüzdeki yaz inşallah daha fazla kullanma fırsatım olacak.
    Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...

form çok hareketsizaize resim lerini koyacagım motorumun

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    emrah

güle güle git
    güle güle gel

mustafa bu konuyu incelersen zamanında gayet hareketli olduğunu göreceksin. bir de artık neyini anlatalım. sınırları bilindiğinde gayet tatminkar bir makina.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler