Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı kramp7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bende hd 200 alarak sym ailesine katılmış oldum

öncelikle danışmak istediğim şeyler var sizlere

yağ castrol 10 40 scooter almak istiyorum ama kaç lt almam lazım?

yağ filtresi orjinalmi koyulması lazım filtre model model değişirmi?

lastiklerinide metzeler fellfree düşünüyorum

üstündekilerin dişler iyi olsada kayma var.

şimdilik aklımdakiler bunlar ama dikkat etmem gereken hususları paylaşırsanız

çok sevinirim saygılar

850 gr alıyor. yag filitresi yok deişme sorunu da yok her 1000 km de lamba kırmızı olur yagı degiştirme zamanını belirten bir sistem var km saatinde yagı degiştirdikten sonra yine sıfırlamayı unutma teker olarak metzeller süper bir karar olur. hava filitresine dikkat etmelisin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

Alıntı vfr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el almış oldugunuz motorun öncelikle baştan aşagıya bakımlarını yaptırın öyle binin
    yagını 10 40 yarı sentetik bir yag ile degiştirin.850 gr alır.

motorun hava filitresini iyi yada kötü diye bakmadan hemen degiştirin bu çok önemelidir. yaglı hava filitresi kullandıgı için yaga yapışan tozların hava deliklerini tıkadıgı ve gözeneklerin azalması sonucu motor tam performans saglamadığı gibi çok yakıt harcamanıza sebep olur.25 ile 30 tl arasıdır.

motorun hava filitresi altında kayış ve aktarım organları vardır. sizden önceki arkadaşın bu motou nasıl kullandıgını bilemeyiz. bu yüzden bu kısım açılıp parçaların kontrol edilmesi lazımdır.burada bilyalar var 6 adet bu parçaların da 15 bin gibi degişimi yapılması motorun yag gibi titreşimsiz kalkmasını saglar.

burdaki resimin solundaki kısım sökülüp bilyaları degiştirirseniz kalkışta pürüssüz bir kalkış yapabilirsiniz bu bilyalar sadece kalkışı düzenlemektir. amacı yoksa degişmesede 40 bine kadar kullanan var.bu baga yada agırlık seti diyede tarif edilen bilyaların agırlıkları önemlidir. joyridenin agırlık setleri 80 gr civarındayken sym hd 200 ün 100 gr dır. bunu alırken satıcıı firmaya belirtmekte fayda vardır. eger 80 gr lık baga takılırsa motor tek tekere kalkar ama son sürat azalır.kendi abagalarını takmalısınız.

kayışın durumu nasıldır bilemiyorum. ama kayışı ters tarafa dogru kıvırınca çatlaklar oluşmuşsa 20binde degişmesinde yarar var.
    bu bakımı yaptıktan sonra eski sahibinden de ögrenerek motor içi antifiriz suyunu karıştırmış mı degiştirmiş mi diye bakmakta fayda var.

bu bakımlarıda yaptıktan sonra tekerleklerine geçmek istiyorum tekerlekleri duro markadır ve serttir. kayma egiliminde bulunabilir. biraz viraj severim akrasif kullanırım derseniz. metzeller marka öneriririm ön firen balatasını da kontrol ediniz. arka disk ise orayıda kontrol ediniz kampana ise bakmaya gerek yok çünkü kampana firen 50 binde bitiyor
    bundan sonra istediginiz kadar binebilirsiniz saygılar
    buralara dikkat et

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    hoşbuldukk
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200

Yeni motorum Joyride 200

Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chozen ve gokayugur motor ve sym arkadaslıgına ve grubuna hos geldınız
    Teşekkürler...

Evet değerli arkadaşlar. Dün motoruma kavuştum sonunda. Siyah 2008 Joyride 200 4450 km de. Noter işlemleri 10-15 dk da halledildi. Noter masrafı 35,50 tl tuttu. Trafik sigortasının 6 ayı daha vardı, devir esnasında yenilenmesi gerekiyormuş. Aynı şirketten 6 aylık tutar düşüldükten sonra yenilendi. Şimdi ruhsat için Trafik şubeden işlemlerimi yaptırmam gerekiyor. Sanırım onuda 1 ay içerisinde halletmeliymişim. Ruhsat için ne yapmalıyım arkadaşlar. Motorun kayıdı Bağcılarda görülüyor. Taa oraya gidip ordamı çözüyorum işi. Yoksa herhangi bir ilçe Trafik Şubeden halloluyor mu? Birde hangi belgeler lazım ne kadar ücreti var? merak ediyorum açıkcası...

kurnazdağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD2 200İ
    Teşekkürler...

Evet değerli arkadaşlar. Dün motoruma kavuştum sonunda. Siyah 2008 Joyride 200 4450 km de. Noter işlemleri 10-15 dk da halledildi. Noter masrafı 35,50 tl tuttu. Trafik sigortasının 6 ayı daha vardı, devir esnasında yenilenmesi gerekiyormuş. Aynı şirketten 6 aylık tutar düşüldükten sonra yenilendi. Şimdi ruhsat için Trafik şubeden işlemlerimi yaptırmam gerekiyor. Sanırım onuda 1 ay içerisinde halletmeliymişim. Ruhsat için ne yapmalıyım arkadaşlar. Motorun kayıdı Bağcılarda görülüyor. Taa oraya gidip ordamı çözüyorum işi. Yoksa herhangi bir ilçe Trafik Şubeden halloluyor mu? Birde hangi belgeler lazım ne kadar ücreti var? merak ediyorum açıkcası...

Merhaba, öncelikle motor hangi şubeye bağlı ise ancak orada yaptırabilirsin işlemleri. Başka şubede yaptıramazsın. Trafik şubesinin etrafında bulabileceğin bir muamelecide "EK-1" formu doldurup, trafik sigortasını ve ehliyet fotokopisi ile gerçi bütün evrakları muameleci hazırlar. 20 tl ücret alıyorlar. Sonrasında evraklarını kayıt için şubeye teslim edebilirsin. Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler. Bende de HD200 sahibiyim, gerçekten güzel motorlar. İyi günlerde kullanmak nasip olsun...

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    selam arkadaşlar

bende gilera nexus 500 var
    2005 model
    30.000 de
    kredi borcumdan dolayı üzerine en az 2bin lira alabilecegim bir motor la takas yapmak istiyorum.
    ilgilenen arkadaşlar olursa
    erdincpolat@gmail.com
    adresine mail atabilirler

ii muhabbetler
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

gökayugur kardeş öncelikle motorun hayırlı olsun.allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin(bu dileğim herkes için geçerlidir)

motorunu kaç paraya aldın acaba ???

honda beat alıcaktım ama kararım değişti gibi sym joyrıde 200 almayı düşünüyorum bende,ama bazı sorular var kafamda.arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

1 - yakıt olarak şehir içi ve uzun yolda kaç para yakıyor ?

2 - servis - parça sorunu olurmu ?

3 - parçaları pahalımıdır ?

4 - sağlamlı olarak honda kadar sağlammıdır ?

kısaca honda beat ile kıyaslıyorum.fiyat - kalite -yakıt tüketimi - parça kıyaslaması yaparak yorum katarsanız çok sevinirim.

Motosikleti
    mr 250 destro
    turgay403 sym enaz honda gıbı dayanıklı bır motor fakat parcaları pahallı ucuz dıyemem bende gts 250 var onun ıcın dıger sorularının cvbını bılmemıycem bu arada parca sıkıntısı hıc cekmedım parcası heryerde var hatta ınternetten bıle bulman mumkun

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı turgay403 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökayugur kardeş öncelikle motorun hayırlı olsun.allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin(bu dileğim herkes için geçerlidir)

motorunu kaç paraya aldın acaba ???

honda beat alıcaktım ama kararım değişti gibi sym joyrıde 200 almayı düşünüyorum bende,ama bazı sorular var kafamda.arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

1 - yakıt olarak şehir içi ve uzun yolda kaç para yakıyor ?

2 - servis - parça sorunu olurmu ?

3 - parçaları pahalımıdır ?

4 - sağlamlı olarak honda kadar sağlammıdır ?

kısaca honda beat ile kıyaslıyorum.fiyat - kalite -yakıt tüketimi - parça kıyaslaması yaparak yorum katarsanız çok sevinirim.

Mrb.
    Honda Beat ile SYM Joyride yi kıyaslamak bence elma ile armutu kıyaslamak gibi yanlış bir düşünce. Çünkü bahsi geçen motorların scooter olmaları dışında ortak noktaları yok. Elma ile armutun ikisininde meyve olması gibi...
    Öncelikle motoru hangi amaç için kullanacağını belirlemelisin. Devamlı üzerinde mi olacaksın, ne kadar yol yapacaksın, artçı mevzuu v.s...

Joyride 170 cc, su soğutmalı, 140 ibresi olan ve 125 - 130 km/h ları zorlanmadan görebilen, sele altı hatırı sayılır ölçüde eşya alabilen, ön arka disk frenleri ile güvenli frenaj yapabilen, taiwan meşeili, kaliteli bir MAXİ scooter. Yedek parçaları izmirde üretiliyor ve parça fiyatlarıda öyle ahım şahım uçık rakamlar değil... 200 lük bir moto olduğundan dolayı doğal olarak 100 - 125 cc lere göre daha fazla yakıt tüketimi var.

Beat 100 cc, hava soğutmalı, max hızı sanırım 100 - 110 km/h civarında olan, ön arka frenleri kampana ve sele altı çokda büyük olmayan, Japon meşeili dayanıklı ve kaliteli bir scooter. Neticede adı Honda... (Yedek parça fiyatları konusunda bilgim olmadığından yorum yapamayacağım)

Anlatmak istediğim her ikiside gerçekten kaliteli motorlar, ama Beat mı? Joyride mi? demek bana göre yanlış... Segmentleri farklı çünkü...

Beat mi - AN 125 mi - Agility mi denebilir... Ya da Joyride mi - Xciting mi - x7 mi diye sorulabilir...

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    2010 model sym 250 gtsi co hoş çok güzel olmuş fiyat + kalite çok iyi bence

Motosikleti
    mr 250 destro
    ben gts250 nın eskı modelını sevıyorum yenı modelının benzerı scooter lar var vespa gıbı bence eskı modelı ayrıcalıklı

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    ön çift teker disk olsaymış çok daha iyi olurmuş birde fren basınç dağılımı yok sanırım

Alıntı muratalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön çift teker disk olsaymış çok daha iyi olurmuş birde fren basınç dağılımı yok sanırım

eger bir sym ye binersen incelemeni tavsiye ederim orjinal çelik firen hortumu ve kombine firen sistemi ile mükkemme bir duruş saglıyor. kaymadan öne çift takmaya gerek olmadıgını anlarsın

Motosikleti
    mr 250 destro
    valla katılıyorum sana arka frenı sıktınmı hem on hemde arka fren devreye gırıyor kombıne fren sıstemı yanı ınsana guven verıyor

kurnazdağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD2 200İ
    Selam arkadaşlar

Hemen hemen 3 aydır HD200 kullanıyorum. Motorun dengesi ve frenleri iyi gerçekten. Pek sorun açacak bir motora benzemiyor, yeni çıkacak modeller ise çok daha güzel. Hepimize kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    sym hd 200
    arkadaşlar hd 200e metzeler feelfree düşünüyorum fuarda veya başka yerde uyguna alabileceğim bildiğiniz yer varsa çok makbule geçer.

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Alıntı kramp7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hd 200e metzeler feelfree düşünüyorum fuarda veya başka yerde uyguna alabileceğim bildiğiniz yer varsa çok makbule geçer.
    Beşiktaş'ta ki gençmoto dan yaklaşık 3-4 ay önce sipariş ettim ve peşin olarak 210 tl ye almıştım, kredi kartı ile 240 küsür tl ye geliyordu, şimdi ki fiyat konusunda telefon ile bilgi alınabilir...

BEŞİKTAŞ GENÇMOTO
    Barbaros Bulvarı İba Blokları no:14
    BALMUMCU /BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
    Tel: 0212 274 27 27
    Fax: 0212 272 40 33

hd 200 evo motorumda da bu lastik var ve lastik hakkında kısa bilgi vermek istiyorum;

Virajlara yatışta güven veriyor, yol tutuşu güzel, ıslak zeminde (kaliteli lastiklere göre) yeri pek iyi tutmuyor bu yüzden ıslak zeminde dikkatli olmak gerekir.
    Motorun arka tarafı hafif olduğu için frenleme konusunda istediğim performansı alamadım "ani frenajda" lastik yeri iyi tutmadığı için tekeri kaydırabilir ve bu sıkıntı meydana getirebilir.

Ama genel anlamda güzel bir lastik...
    Asla Kimselerin Umudunu Kırma, Belki Sahip Olduğu Tek Şey O dur.

Motosikleti
    siymin fıdıllıoğlu

Merhaba arkadaşlar...selamlar hafifsikletimle bende geldim...))))

Motosikleti
    Sym Hd 200 Evo
    Hoşgeldin hafifsiklet
    Asla Kimselerin Umudunu Kırma, Belki Sahip Olduğu Tek Şey O dur.

Motosikleti
    mr 250 destro
    aramıza hosgeldın

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dostlar size bi kaç sorum var. Cbf 150 den sonra gts 250 almak düşüncesindeyim. Sym gts 250 de periyodik bakımlarda değişmesi gereken bi yağ filtresi var mı ? Yağ haznesi kaç gram yağ alıyor ? Hd 00 850 gram olarak yazılmış mesela. Gts kaç gram yağ alır ?

3000 km de bir periyodik bakıma girdiğini duymuştum. Yağ değişimininde bu 3000 de bir girilen servis bakımında yapılması yeterli oluyor mu =? Yoksa arada bir kerede mesela 1500. km de bi yağ değişimi yapıyormusunuz veya yaptırıyormusunuz ? Birse son olarak, temiz bakımlı düşük km de bir gts, mesela burgmanlar veya cbf 150 ler gibi falan kronik olarka yağ eksiltirmi ? Yoksa diğer yağ değişimine kadar yağ takviyesi ihtiyacı olmaz mı =? Şimdiden teşk.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler