Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

hayırlı olsun sahıbınden.com.danmı aldın alırken nelere dikkat etmek lazım bende düşünüyorum ama bu konuda tecrübesiz oldugumdan kendime güvenemiyorum bilmeden alırda elimde patlar diye korkuyorum bi arızası varsa motorunda büyük bir sorun olurda anlamazsam gibi
    bzide aydınlatırsan sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı otuzbeş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız, kaça geldi sana
    Tşk ederim 7250yi bulacak satış yaptım sadece plaka masrafı falan derken bu fiyat çıkacak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:44 PM ----------

Alıntı hakanturkol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun sahıbınden.com.danmı aldın alırken nelere dikkat etmek lazım bende düşünüyorum ama bu konuda tecrübesiz oldugumdan kendime güvenemiyorum bilmeden alırda elimde patlar diye korkuyorum bi arızası varsa motorunda büyük bir sorun olurda anlamazsam gibi
    bzide aydınlatırsan sevinirim
    Tşk ederim. Evet sahibinden.com'dan aldım. Motor aftonda ama istanbul plaka adam özel plaka almış ordan biraz tereddüt ettim başta bu km'de neden satıyo acaba diye muhakkak insan düşünüyo ama burda sordum soruşturdum neresine nesine bakcaz diye vidalarda sökülme ve kasasında renk değişikliği varmı diye bak dedi tamirci bi abimiz Zaten motorları sağlam oluyomuş baya araştırdığım kadarıyla Sonra gittim gördüm motoru hoşuma gitti almaya karar verdim. Hemen satış yapıp binip geldim Yolda gidişi falan çok rahat mondialden sonra acayip rahat geldi motor

Motosikleti
    mr 250 destro
    selam arkadaslar bende sym gts 250 aldım bır sorum olucak sızlere far ayarını nasıl yapabılırım?

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Sym Kullanıcıları Merhaba ;

Bu baslıgın eski tayfasından hemen hemen ben kaldım gibi birsey
    Bir zamanlar bulusmalar filan olurdu lakin kisiler model degistirene kadar
    En kısa zamanda Anadolu yakasında SYM bir bulusma tertipleyelim
    Hem fikir alısverisinde bulunur hemde tanısmıs oluruz

Tesekkürler
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

yhkaragoz14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250&burgman 650 executive
    Alıntı maverıck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar bende sym gts 250 aldım bır sorum olucak sızlere far ayarını nasıl yapabılırım?
    Kafa grenajını sökmeden hemen altında bulunan siyah kauçuk lastiği tırnaklar dan kurtararak kısa saplı yıldız tornavida ile uzun farın arkasında bulunan iki adet ayar vidasından yapabilirsiniz.Kolay gelsin arkadaş.Güle güle kullanmanı dilerim.
    katil kim ?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    @maverick internetten gts 250 service manuel diye arat bulduğunda iyice incele.
    bakayım bulursam o kısmın fotoğrafını eklerim çünkü el yordamı ile bulman lazım. aslında yeri kolay kısa bir yıldız tornavide ile halledilir. yapamazsan ataşehir tarafındayım bir özel mesaj at bir ara uğrar gösteririm.

@uzzy aslında hiç fena olmaz. sen bir terrip yapsan da biz icabet etsek. şöyle sessiz sakin bir mekanda. ben gelirim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, özellikle eski sağlam yol yapmış SYM GTS 250 kullanıcıları size bi kaç sorum var. Ben şu an vitesli kullnıyor olsamda maxi scooter hevesim devam etmekte, sizlere sorularım şunlar. Forum çok hareketli değil fakat geçte olsa cevaplarınızı bekliyorum.

1- Sıfır km sym alındığında bakımları 1000-3000-6000-9000-12000... şeklinde mi gidiyor ?
    2- Bakım maliyetleri nedir. Kullanım maliyetlerini araştırıyorum. mesela 1000-3000-6000-9000-12000-15000 vs. yetkli serviste bakımlarınızda ödediğiniz ücretler nelerdir ?
    3-Scooterlerin motor ömürlerinin vitesli motorlar kadar uzun olmadığı bir gerçek, ben senede 15-20 bin km yapıyorum ortalama ve dolayısıyla aldığım motor misal 30-40 bin km de sıfır motor isterse bunun maliyeti nedir ? Veya 30-40 binde sıfır motor istermi diye sorayım ?
    4-Varyatör, debriyaj balatası ve kayışın ortalama ömrü kaç km dir ve değişim maliyeti nedir ?

Cevaplarınızı sabırla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
    Yaw haftalar önce sormuştum yukardaki soruları, halen cevap yok. Başlık çok cansız, sorumarıma halen cevap veren bi arkadaş olmadı. Şöyle 20-30 bini devirmiş eski bi kullanıcı yokmu aramızda sorularımı yanıtlayabilecek =?

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, özellikle eski sağlam yol yapmış SYM GTS 250 kullanıcıları size bi kaç sorum var. Ben şu an vitesli kullnıyor olsamda maxi scooter hevesim devam etmekte, sizlere sorularım şunlar. Forum çok hareketli değil fakat geçte olsa cevaplarınızı bekliyorum.

1- Sıfır km sym alındığında bakımları 1000-3000-6000-9000-12000... şeklinde mi gidiyor ?
    2- Bakım maliyetleri nedir. Kullanım maliyetlerini araştırıyorum. mesela 1000-3000-6000-9000-12000-15000 vs. yetkli serviste bakımlarınızda ödediğiniz ücretler nelerdir.
    3-Scooterlerin motor ömürlerinin vitesli motorlar kadar uzun olmadığı bir gerçek, ben senede 15-20 bin km yapıyorum ortalama ve dolayısıyla aldığım motor misal 30-40 bin km de sıfır motor isterse bunun maliyeti nedir ?
    4-Varyatör, debriyaj balatası ve kayışın ömrü kaç km dir ve değişim maliyeti nedir ?

Senede 15 bin km yapsam, toplamda bu 1 sene sonunda yetkli servise ne kadar ödeme yapmış olurum ?

Cevaplarınızı sabırla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
    sana ben cevap vermek istiyorum çok yakın arkadaşım da bu sym gts 250 den var. 1. soruna cevaben arkadaşım sıfır aldı aldığı günü ve sevincini dün gibi hatırlıyorum.ilk bakım olarak 300 km de yağ degişimi yapıldı. motorun yeni olmasından dolayı oluşan kırıkların hemen atılması adına diger yagı 1000 km degiştirdik .bakım olarak yağ seviyesi kontrolü antifiriz suyu kontrolü teker basınçları haricinde 6000 km kadar bindi.her 3000 binde yag degiştirmek kaydı ile 6000 binde motor bakımına soktuk hava filitresi ve yağı degişti. daha sonra her 10000 binde hava filitresini degiştirdi.15 binde lastikleri degiştirdi. firen balataları yarı ömründeydi. degiştirme geregi duymadık.bu arada uzun yola çıkıyorduk beraber gidiş dönüş 1200 km kadar uzun yola hiç bir sorun çıkardığını görmedik. evet sadece ön sis lambasının biri patlamış dı. akü hala 2006 model kendi aküsü duruyor üzerinde.motor aksamından tek bir yağ sızması dahi olmamış şu anda 28 binde üzerinde orjınal kayışı duruyor fakat biraz uzadıgı belli onuda yakın zamanda degiştirir tahminimce şimdi ki durumunda bakmadım ama firen balatalarını degiştirmesinde yarar var.motor aksamında ne sübap nede başka bir ayar yapılmadı. motorun sesinde de bir anormal durum yok bu arada sym lerde seramik silindir oldugundan çin motorları kadar çabuk motor eskitmiyor. 80 ile 100 bin arası motor ister düşüncesindeyim.

2. sorunun cevabını yapılan masraflardan çıkarabilirsin.

3. kesinlikle kaliteli motor sınıfları arasında scooterin 30 binde 40 binde bitmesi mümkün degildir. yagsız susuz ve en önemlisi hava filitre eleman larına baktıgın sürece scooterlerin en büyük sorunu hava filitre emiş agzı arka tekerin toz kaldırdığı yerdedir ve toza çok maruz kalır bunu temizlez yada zamanında degiştirmezsen tozlu havayı silindire çeker ve motor zımpara yapmaya başlar ve motorun ömrü oldukca kısalır.sym gibi bir motorun uygun kullanım şartları altında 80 ile 100 bin gidecegine ve bu km leri yapmış arkadaşlarımda var.

4. debriyaj balatası 44 binde bir arakadaşın motorunda baktık hala balata var degişme ihtiyacıda yoktu ama sen debriyaj için 30000 binde 200 ytl kadar bir para ayırırsan çok iyi olur erken bakım her zaman iyidir.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dostum verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki motorum Sym Gts 250 olacak. Birde sym nin Türkiyedeki resmi web sitesi hangisi ? Yetkili servis adreslerini falan bulabileceğim bi resmi web sitesi varmı =?

bende 2 sene evvel honda cbf 250 vardı 700 km aldım. ve 10000 de sattım.niçin sym gts 250 ile yola çıktıgım için uzun yolculukta sym gts 250 benim hondayı uzun düzlüklerde bırakması sonucu ve birde yolda motorları degiştik ne rahat geldi sanki üzerinde uyuyacaktım ne rüzgara karşı diren ne titreşim ne motor sesi vardı o kadar rahat geldiki tekrar motoru sahibine veresim gelmedi.
    sym firması şu anda ataga geçti dayanıklı ve motor gücü olarak da etkili motorlar üretiyor. şimdi 400 lük ve 600 serilerine başladı. 2009 yılının aralık ayında maxsi sym leri italyada ki fuarda tanıtmaya hazırlanıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:35 ----------

[img=http://img402.imageshack.us/img402/4004/sym11.jpg]
    işte sym deki 600 lükler.2010 yılında seri olarak üretilecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:53 ----------

Motosikleti
    mr 250 destro
    yhkaragoz14 tesekkur ederım bılgılerın ıcın farı halletım sıze bır sorum daha olucak ben 15gunde bır canakkaleye gıdıp gelıyorum bırsey dıkkatımı cektı yagıslı havalarda normal asfaltta kaymıyor fakat zıftın uzerıne cakıl atıyorlar yapıssın dıye ordada bır sorunum yok fakat cakılın uzerınde zıft parcacıkları oluyor orda felaket kayıyor motor gecen az kalsın dusuyordum sızın basınıza boyle bırsey geldımı?

yhkaragoz14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym gts 250&burgman 650 executive
    öyle durumlarda frene dokunmadan o bölgeyi geçin hatta birazda süratinizi düşürerek bırakın motoru otomobiller bile bıcırlı veya kumlu yollarda fren yapıldığında,ani gaz verişlerde ve virajda kayma yapar.Lastiklerin diş durumunuda bir bak.Neşeli sürüşler.
    katil kim ?

Motosikleti
    mr 250 destro
    yok mıcır degıl zemın zaten cakıllar zıfte oturmus yol normal ama o oturmus mıcırın ustunde 50metre fılan zıft parcacıkları oluyor oda kurumus zıft, yanı ıste o zıftın ustu ıslakken felaket kayıyor sız hıc boyle bır durum yasadınızmı?

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Motoran'dan şikayetçiyim Sym Wolf Classic 125 modeline sahibim aldıktan 2 ay sonra devir saati bozuldu çalıştırınca 6 bin devire gelip orda kalıyo motoru 0 almıştım o yüzden garantisi devam ediyo aldığım yer doğa motor tama dedi değiştirelim distribütöre parça sipariş verdi ama 4 aydır hala parça gelmedi ayıptır ya.Fabrikası İzmir'de diye aldık parça problemi olursa rahat hallederiz diye.Fabrikaya da gittim Ağustos ayında Satış sonrası hizmetler müd le görüştüm bana 15 gün içinde gelir ama 75 gün oldu ses yok yalan söylemiş bir de bahanesi biz bu motoru ithal etmedik bizden önceki firma ithal etti o yüzden elimizde parça yok olur mu kardeşim böyle şey sen bi distribütörlük alıyorsan herşeyini sağlamak zorundasın kanunen böyle saçma bahane mi olur en az 10 yıl parça sağlamak zorundasın zaten Taiwan'a fabiraksına da şikayet ettim mail gönderdim.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yaw bende yakın gelecekte olmasa bile SYM GTS 250 almayı düşünüyorum. Bu ve benzeri problemleri sym gts kullanıcılarıda yaşırlar mı =? Çok alakaya maydanoz bi parçanız arıza yaptı diyelim. Bu parçanın stoğu nasıl, ellerinde genelde varmı ? Yoksa 1 ay bekle 2 ay bekle. Yukarıda yazan arkadaşa yapıldığı gibi yan yatıp çamura yatmalar falan oluyor mu =? Ben Honda kullanıyorum şu anda ve garanti kapsamı, servisin elinde olmayan her hangi bi parça teminindeki hız ve servis kalitesi olarak şu anda Hondanın üzerine tanımıyorum. Sym bu konuda nasıldır ? Mesela Honda nın garanti olayı o kadar müthiş ki, kullanıcı hatası olmadığı belli olan her hangi bi arıza veya parça değişimi anında, bedeli ne olursa olsun, sorgusuz sualsiz, kesinlikle zorluk çıkartılmadan ve beklemeden (Ellerinde parça yoksa en fazla 2 gün beklemek suretiyle) değiştiriliyor. Lastik balon yapsa dahi garantiden değişiyor, jant boyalarında dökülme olursa garantiden jantlar değişiyor. Sym de servis hizmeti, garanti kapsamı, servis kalitesi, parça temini gibi imkanlar nasıl arkadaşlar ?

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    evet daha 2 gün önce lastikçiye gitmiştim bir işim için o sırada gts 250 si olan biri vardı lastik alıyodu motoruna konuştum egsozunda bi problem olmuş parça yok demişler temiz etmemişler ona da sorun çıkartmışlar o da muzdaripti durumdan.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bugun motorsıklet dukkanı olan bır arkadasıma gıttım oda dedı motoranda parca sıkıntısı varmıs sanırım bu fırma bıraz dandık umarım sym yı kalıtelı ve duzgun bır fırma sahıplenır.motor harıka ama fırması dandık

Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar merhaba ben bodrumdan seyhan. sym gts 250 kullanıcısıyım.motorumun bir sorunu var kimse halledemedi.kontağı açınca km saati ve devir saati sonuna kadar gidip geri gelmesi gerek ondan sonra marşa basmamız lazım ama bazen ya km saati veya devir saatinin yelkovanı takılıp son da kalıyor .bu sorunu olupta halleden varsa banada yazssın sevinirim hoşca kalın

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı şubat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba ben bodrumdan seyhan. sym gts 250 kullanıcısıyım.motorumun bir sorunu var kimse halledemedi.kontağı açınca km saati ve devir saati sonuna kadar gidip geri gelmesi gerek ondan sonra marşa basmamız lazım ama bazen ya km saati veya devir saatinin yelkovanı takılıp son da kalıyor .bu sorunu olupta halleden varsa banada yazssın sevinirim hoşca kalın

Seyhan Merhaba ;
    Benimde cok nadir xenonların akımlarından olsa gerek km ve devir saati sona dayanıp takılı kalabiliyor . O zaman yaptıgım cok basit bir islem var akü basını söküp takıyorum durum düzeliyor ( su ana kadar sorun olmadı ) Devamlı takılı kalanlar icin İstanbul'da bu islerle ilgilenen birisi var benim bildigim saati bilgisayara baglayıp bir programla eski haline getirebiliyor ( 70 lira karsılıgında )
    Kazasız keyifli sürüsler diliyorum
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    sym gts 250
    uzay h arkadaşım cevabın için teşekkür ederim..akü başını bende şöküp hatta yarım saat bekle sonra tak dediler yaptım ama ,tekrar takılmaya başladı.bana yazdığın istanbuldaki bilgisayara takıp sorunu halleden arkadaşın telefonu veya adresi varmı ,bodrumdan kargoya verir yollarım başka çarem yok ,varsa bana yazarsan sevinirim hoşca kal...seyhan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

Arkadaşlar ben bodrumdan seyhan.sym gts 250 motorumun,kilometre saatinin sorunu var kontağı açınca devir saati ile birlikte sonuna kadar gidip geri gelmesi gerekirken göstergedeki yelkovanlar ya ikisi birden,yada biri sonda takılıp kalıyor,istanbulda bir arkadaş bigisayarında bu işi yeniden programlıyarak hallediyormuş,bu arkadaşın telefonunu veya adresini bilen varsa yardım ederse çok sevinirim.hoşca kalın teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler