Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    yeni gts 250 niz hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın işallah,dediğiniz sesi pek anlayamadım, benim gts 250 23600km oldu, benzer bir ses duyamadım .Biraz açıklarsanız yardımcı olmaya çalışayım.
    nezaketin okulu yoktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sym hd 200 de yeni hava filitresini taktıgım il 100 km sonraki hali hala tertemiz çünkü hava emiş agzı temiz hava alabilmesi için öne taşıdım.

fakat ön tahrik bilyalarını 100 km önce degiştirmiştim. bu bilyaları da merek edip onu da kontrol etmek istedim.

evet bu bilyaların 100 km kullanım dan sonraki hali biraz kararma ve bazı noktalarında ezilmeler meydana gelmiş bu ezilmelerin farkını pek hiissettim sayılmaz farkına bile varmadım.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni gts 250 niz hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın işallah,dediğiniz sesi pek anlayamadım, benim gts 250 23600km oldu, benzer bir ses duyamadım .Biraz açıklarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Cok tesekkurler,amin kaza bela hepimizden uzak olsun insallah,keyifle binelim hep.O sesin cok onemli olmadıgını soyledi bir arkadasım,bazen de hiç yapmıyor zaten.Benim gts daha 2700km de bende sizin gibi 20.000 km gorurum umarım.
    Ilk servisine 1000km de girmiş ben 2. el aldım,bundan sonraki servis kac binde? Bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim.Birde dijital km sayacının altında 3 dugme var(üçgen seklinde),biri gunluk/toplam km arası geciş,diğeri sıfırlama fakat 3. ne işe yaradıgını anlayamadım.Sag altta olandı sanırım,siz biliyor musunuz acaba?

Arkadaşlar selam VS150 motorum var Km telini lastiğin olduğu yerden kopartıyor ve Türkiyenin her yerine baktım Km teli yok ne yapabilirim lütfen yardımcı olunuz aldığıma alacağıma pişman oldum

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Selamlar arkadaşlar...

Bir Suzuki aN 125 kullanıcısı olarak yakında GTS 250 ye terfi etmeyi düşünüyorum. İlk Motorum olan AN 125 ile 18.000 km kadar tecrübem oldu. Sonrasında şimdilerde maxi scooter grubuna geçmeye hazırlanıyorum. MT 'de sık sık bu konuları inceliyorum. Gönlümden geçen xciting idi ama duyduğuma göre yedek parça ve bakımı bayağı tuzluymuş. Nexus desem xcitingden de tuzlu. Piaggio x9 düşündüm bi ara ama artık üretimi durmuş. Burgman desem iyi hoşta o kadar para verene kadar en iyisi SYM dir herhalde. Zaten Siz SYM kullanıcılarını bu topikten takip etmeye çalışıyorum ve gördüğüm kadarı ile herkes motorundan oldukça memnun.

Size merak ettiğim bir iki hususu soracaktım:

1 -) Yedek parça ve bakım konusunda memnun musunuz? (Parça temini fiyatları...)

2-) Kronik problemleri var mıdır? (Sanırsam LED ler çabuk patlıyormuş, doğrumudur?)

3-) Hız merakımdan değil ama almayı düşündüğüm makinanın max. hızının kaç olduğunu bilmek isterim. (İbrenizde en fazla kaç km. gördünüz?)

4-) İvmelenmesi nasıl ? Eşimle beraber yoldayken önümüzdekini sollamak istediğimde birden şaha kalkabilirmi bu alet?

5-) İkinci el düşünüyorum. Piyasası nasıldır?

6-) Kasko yaptıranız var mı? aşağı yuıkarı ne kadar tutar?

Değerli MT arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    valla bu topiğin takipçisiyim bu yaz sonu inş gts 250 ile aranıza gelicem
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    SYM Gts 250
    selamlar deepdish, sorunun cevabı o düğme oil reset düğesi, 3000km de bir yağ değişimi yapman gerekiyor ve 3000km dolunca panelde oil change yazısı kırmızı renkte yanıyor,onu söndürmeye yarar. Piaggio nun bazı modelerinde bunu resetlemek -söndürmek için ön panel sökülüp reset düğmesine basılıyor ,sym lerimiz pratiklik yapmış

Sayın adıgececen arkadaşım yetkili servisleri ara yada olmadı izmir i ara distribütör firmayı yani, parça mutlaka vardır ve derhal sana iletirler. parça sıkıntısı çekmedim hiçbir zaman.
    Senin motorun çok güzel bir makina, cidden kullanımı çok rahat ve atak makina,güle güle kullan.Eğer sıkıntın devam ederse yada yardım istersen derhal yardımcı olurum ve tel ini ayarlarız dostum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 PM ----------

Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar...

Bir Suzuki aN 125 kullanıcısı olarak yakında GTS 250 ye terfi etmeyi düşünüyorum. İlk Motorum olan AN 125 ile 18.000 km kadar tecrübem oldu. Sonrasında şimdilerde maxi scooter grubuna geçmeye hazırlanıyorum. MT 'de sık sık bu konuları inceliyorum. Gönlümden geçen xciting idi ama duyduğuma göre yedek parça ve bakımı bayağı tuzluymuş. Nexus desem xcitingden de tuzlu. Piaggio x9 düşündüm bi ara ama artık üretimi durmuş. Burgman desem iyi hoşta o kadar para verene kadar en iyisi SYM dir herhalde. Zaten Siz SYM kullanıcılarını bu topikten takip etmeye çalışıyorum ve gördüğüm kadarı ile herkes motorundan oldukça memnun.

Size merak ettiğim bir iki hususu soracaktım:

1 -) Yedek parça ve bakım konusunda memnun musunuz? (Parça temini fiyatları...)

2-) Kronik problemleri var mıdır? (Sanırsam LED ler çabuk patlıyormuş, doğrumudur?)

3-) Hız merakımdan değil ama almayı düşündüğüm makinanın max. hızının kaç olduğunu bilmek isterim. (İbrenizde en fazla kaç km. gördünüz?)

4-) İvmelenmesi nasıl ? Eşimle beraber yoldayken önümüzdekini sollamak istediğimde birden şaha kalkabilirmi bu alet?

5-) İkinci el düşünüyorum. Piyasası nasıldır?

6-) Kasko yaptıranız var mı? aşağı yuıkarı ne kadar tutar?

Değerli MT arkadaşlarımdan cevap bekliyorum.
    tercihin gayet yerinde ve güzel olur , sorularının cevaplarını 24000km deki ben cevaplayım:
    1-yedek parça konusunda memnunum arka firen balatalarımı değiştirdim 1 günde çanakkaledeki bayime orjinal parça geldi,servislerinden de memnunum ben bakım ve servislerimi istanbul daki Altan motorda yaptırıyorum.
    2-benim de ledlerimin 2 tanesi söndü arızalandı,servise gittim, garantiden ön far seti komple değişti,tek kuruş ödemedim.SYM malının arkasında ve garantiden parça değişimi söz konusu olduğunda sorun çıkarmıyor aksine yardımcı oluyorlar.
    3-kronik problemi hava filtresi çabuk kirlenir,ancak bozuk ve tozlu yollarda kulanıyor iseniz daha sık temizlersiniz değişim 6000km de bir olyor.
    4-22 nm torku var 22 beygir 6500 devirde çok istekli ve saldırgan oluyor, 100km den 130 a çok istekli ve ani çıkıyor,sollamalar size zevk verir.
    5-ikinci eli değişken,temiz bulmak lazım , genelde 4500-6000 ve yukarısında değişiyor 4500 olanlar bence biraz riskli
    3'e ek : ben max düz yolda 130 km/s hız gördüm ancak göstergesinde hata yok bazı 250cc ler gibi 155 vs gösteripte aslen 130 değil yani, reno kangoo araç 150 gösterirken hızım 130 du.
    nezaketin okulu yoktur.

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    selamlar deepdish, sorunun cevabı o düğme oil reset düğesi, 3000km de bir yağ değişimi yapman gerekiyor ve 3000km dolunca panelde oil change yazısı kırmızı renkte yanıyor,onu söndürmeye yarar. Piaggio nun bazı modelerinde bunu resetlemek -söndürmek için ön panel sökülüp reset düğmesine basılıyor ,sym lerimiz pratiklik yapmış

Sayın adıgececen arkadaşım yetkili servisleri ara yada olmadı izmir i ara distribütör firmayı yani, parça mutlaka vardır ve derhal sana iletirler. parça sıkıntısı çekmedim hiçbir zaman.
    Senin motorun çok güzel bir makina, cidden kullanımı çok rahat ve atak makina,güle güle kullan.Eğer sıkıntın devam ederse yada yardım istersen derhal yardımcı olurum ve tel ini ayarlarız dostum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:42 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:32 PM ----------

tercihin gayet yerinde ve güzel olur , sorularının cevaplarını 24000km deki ben cevaplayım:
    1-yedek parça konusunda memnunum arka firen balatalarımı değiştirdim 1 günde çanakkaledeki bayime orjinal parça geldi,servislerinden de memnunum ben bakım ve servislerimi istanbul daki Altan motorda yaptırıyorum.
    2-benim de ledlerimin 2 tanesi söndü arızalandı,servise gittim, garantiden ön far seti komple değişti,tek kuruş ödemedim.SYM malının arkasında ve garantiden parça değişimi söz konusu olduğunda sorun çıkarmıyor aksine yardımcı oluyorlar.
    3-kronik problemi hava filtresi çabuk kirlenir,ancak bozuk ve tozlu yollarda kulanıyor iseniz daha sık temizlersiniz değişim 6000km de bir olyor.
    4-22 nm torku var 22 beygir 6500 devirde çok istekli ve saldırgan oluyor, 100km den 130 a çok istekli ve ani çıkıyor,sollamalar size zevk verir.
    5-ikinci eli değişken,temiz bulmak lazım , genelde 4500-6000 ve yukarısında değişiyor 4500 olanlar bence biraz riskli
    3'e ek : ben max düz yolda 130 km/s hız gördüm ancak göstergesinde hata yok bazı 250cc ler gibi 155 vs gösteripte aslen 130 değil yani, reno kangoo araç 150 gösterirken hızım 130 du.
    Tamamdır ünsal arkadaşım. Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim. Artık kararımı verdim. Şimdi paramızı denkleştirip benim emektar Suziyi bir an evvel yolculayıp tez zamanda temiz bir GTS 250 bulma vakti geldi artık ...

Motosikleti
    Ybr 125
    Sevgili Ünsal,hiç aklıma gelmemişti oil reset düğmesi olabiliceği.O zaman ilk bakım 1000km de yapıldıgına gore bundan sonraki 4000km olucak ki zaten oil lambasıda yanar sanırım o zaman gotururum.Aslında cevremdeki bir cok arkadas 3000km beklemeden,2000km de bir yağ değiştiriyor,motor uzun ömürlülüğü açısında cok faydalıymıs.

Benim de ön park lambalarından (hani yuvarlak etrafında nokta nokta yanan)
    iki tanesi yanmıyor.2 el aldım ama 2008 eylul cıkıslı garantisi devam ediyor, değiştirirler herhalde değil mi?

Motosikleti
    SYM Gts 250
    değiştirirler Sn. Deepdish, altan motoru ara konuş yardımcı olurlar, ünsal kaptan çanakkaleden selamları var dersin beni tanırlar,çanakkaleyi belirt.
    garantin hala devam ediyor, lambayı söndürdükten sonra 3000km ardından yine yanar
    o binevi 3000km sayan bir sayaç. bakımlar 3000 de bir oluyor ve bakım -kullanım klavuzunda yapılması gerekenler yazıyor.servis gereğini yapacaktır.
    yağı ben aldığımdan beri motül olarak kullandım ben yaz aylarında 15-50 kullanmıştım ancak artık motül 10-40 ester 5100 kullanıyorum en fazla 2300km de değiştiriyorum .ancak servisimin söylediğine göre motül yağı kaliteli olduğundan erken değişime çok da gerek yokmuş. nette araştırdım 5000km de bir değişimi uygun diyor .
    Sen 3000 i geçme yinede, üretici en doğrusunu söyler.
    nezaketin okulu yoktur.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Arkadaşlar merhaba , bende 1 kere daha soruyum benim motoru sattım avatardaki 1 hafta oldu....3 motor arasında gidip geliyorum... Yeni kasa gilera runnner vxr - yamaha xmax 250 ve sym gts 250.....
    sym de en çok merajk ettiğim parça bulunabilme özelliği benim servis sıkıntım yok kendi ustam var tek merak ettiğim parça çabuk bulunabiliyormu şimdiden cvp lar için teşekkürler....

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , bende 1 kere daha soruyum benim motoru sattım avatardaki 1 hafta oldu....3 motor arasında gidip geliyorum... Yeni kasa gilera runnner vxr - yamaha xmax 250 ve sym gts 250.....
    sym de en çok merajk ettiğim parça bulunabilme özelliği benim servis sıkıntım yok kendi ustam var tek merak ettiğim parça çabuk bulunabiliyormu şimdiden cvp lar için teşekkürler....
    parça bol aklın parçada kalmasın yeterki paran olsun ve cbf 250 geçebilen bir motor gts 250 çok hızlı

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça bol aklın parçada kalmasın yeterki paran olsun ve cbf 250 geçebilen bir motor gts 250 çok hızlı
    Bi kaç gün içinde alıcam para da hazır sayılır biraz daha içime sinsin de
    xmax 250 yi eledim çok şikayet var motor hakkın da bakıcaz artık..açıklamalar için teşekkürler...

kontgerilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dominar400ug
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna katılıyorum cbf250 yanında gidemiyor uzun yolda özellikle

Motosikleti
    Ybr 125
    değiştirirler Sn. Deepdish, altan motoru ara konuş yardımcı olurlar, ünsal kaptan çanakkaleden selamları var dersin beni tanırlar,çanakkaleyi belirt.
    garantin hala devam ediyor, lambayı söndürdükten sonra 3000km ardından yine yanar
    o binevi 3000km sayan bir sayaç. bakımlar 3000 de bir oluyor ve bakım -kullanım klavuzunda yapılması gerekenler yazıyor.servis gereğini yapacaktır.
    yağı ben aldığımdan beri motül olarak kullandım ben yaz aylarında 15-50 kullanmıştım ancak artık motül 10-40 ester 5100 kullanıyorum en fazla 2300km de değiştiriyorum .ancak servisimin söylediğine göre motül yağı kaliteli olduğundan erken değişime çok da gerek yokmuş. nette araştırdım 5000km de bir değişimi uygun diyor .
    Sen 3000 i geçme yinede, üretici en doğrusunu söyler.
    Verğinin bilgiler için cok tesekkurler Ünsal,ben izmir de oturuyorum yanlız Altan motor ist daydı sanırım,burdaki yetkili servise gidicem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:40 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:31 AM ----------

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kaç gün içinde alıcam para da hazır sayılır biraz daha içime sinsin de
    xmax 250 yi eledim çok şikayet var motor hakkın da bakıcaz artık..açıklamalar için teşekkürler...
    Tamyak,x-max le sym arasında cok gidip geldim.Bildim kadarıyla xmax ispanyada montajlanıyor ve motor dahil bircok parça da italyan menşeili.Bir majesty gibi orjinal japon deil yani.Sym biz 2 kişi 135 cok yaklastık,tek kişi 145-hatta 150 zorlayan bir scooter artık sen karar ver.Benim kg 92,boy 1.84 bacak mesafesi cok rahat ve yol konforu inanılmaz.Runner yuksek euro parça fiyatları ve de 300-400 tl tutan bakımları oldugunu forumlarda okumustum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:40 AM ----------

Herkese selamlar,Gts 250 için tavsiye edebileceginiz alarmlı bir disk kilidi markası ve modeli var mıdır? Xena diye bir markanın cok iyi oldugunu duymustum,sizin kendinizin bire bir kullandıgı varsa tavsiyelerinizi bekliyorum...

abi çalıntı forumları başladı. aman dikkat en iyisi garaj gibi kapalı yerlere koymak burda honda yamaha suzuki kawa gibi motorların hastasıyken tanıdıgım bu sym modelleri karşısında hayrete düşmedim degil yani bu tayvanlılar ne güzel motor yapmış böyle ya hem seri hem hızlı

yolda durup bakıyorlar bu nasıl bir sürat diye çekmekte zorluk çektigim bir sym hd 200 fotografı aslında 135 de çekmek istedim ama yoldaki trafik buna izin vermedi

Motosikleti
    SYM Gts 250
    selamlar 145-150 yi nasıl gördünüz sym gts 250 ile ben hiç göremedim.130 ugörüyorum ,24000km deyim bir kez subab ayarı yaptırdım acaba ayar mı bozuk ???
    nezaketin okulu yoktur.

selamlar 145-150 yi nasıl gördünüz sym gts 250 ile ben hiç göremedim.130 ugörüyorum ,24000km deyim bir kez subab ayarı yaptırdım acaba ayar mı bozuk ???
    yerine göre 145 yapabilir mesala tünelde rüzgar yok burada yapar.yine hafif egimli ve rüzgarın arkadan estigi durumlarda ve asvaltın kaymak tabir ettigimiz bölümlerinde 145 rahat rahat yapar

Motosikleti
    Ybr 125
    Evet,dediğiniz gibi karbürator ayarına da bakılabilir,hava filtresinin temizliği de önemli ayrıca.

merhabalar sevgili arkadaşlar,
    Ben de yaklaşık 3 aydır GTS 250 kullanıyorum ve son derece memnunum.Bazılarına garip gelebilir ama bundan önce uzun bir süre Burgman 400 kullandım.Yine bu forumdaki bazı arkadaşların önerisi ile GTS mi 2.el olarak ve 4000 km de aldım.İstanbulda çoğu şehir içi ve etrafı,çevre yolları,köprü geçişleri kullandığım bölgeler.Çoğu zaman eşimle braber oluyoruz.Kesinlikle sorun yaşamadım.
    Bugün 6000 bakım için E 5 Yeni Sahra bölgesinde Optimum Outlet Center yakını MotoMarket e gittim.İzninizle memnuniyetimi paylaşmak istiyorum.Çayımı içip tv seyrederken 2 saat içinde tüm bakımlar yapıldı,yağ-filtre-buji vs değişti,ayarlar yapıldı,motorum yıkandı ,cilalandı vs ve hersey içinde 115 tl ödedim.üstelik bir aksilik olursa 7 gün,24 saat 2 servis minibüsü ile servis garantisi aldım.Helal olsun,sizlerle de bunu paylaşmak istedim..
    Tüm SYM ci dostların yolu açık olsun...
    Can.
    Can:)
    SYM 250 gts:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler