Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Şimdi son durum nedir kimler gidiyor haftasonu, kim iki gün kim günübirlik gidiyor, T&T kardeşlerin ikiside gidiyormu yoksa cumartesi nöbetçi kalan varmı, kalanlar serviste görüşecekmi?
    Think Darkside

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400

Joyride'la doğanın keyfi

3 Mart 2007 ... "Ne olacak bu memleketin hali" konuşmalarının yerini "Ne olacak bu gezegenin hali" anafikri almış durumda. Küresel ısınmadanmıdır nedir, tüm Türkiye baharı yaşıyor. Hava Samsun'da 18 derece, hal böyle olunca yoğun bir haftanın ardından bir motosiklet turu düşüncesi iyice kaçınılmaz oluyor benim için...

Biraz sahilde dolaşıp şehir dışında, köy yollarından birine rastgele girmek ve doğanın tadını çıkarmak var aklımda.

Tesadüfen yolda Erdem'e rastlıyorum. O da güzel havayı fırsat bilip minik oğlu Batuhanı parka götürmüş, eve dönüyormuş. Bana "bekle" dedi. Batuhanı eve bıraktıktan sonra Erdem de hazırlandı ve beraber çıktık yola.

Son planımıza göre deniz seviyesinden başlayan gezimiz, dağlara doğru devam edecek. Onokuz Mayıs Üniversitesine ait iki ayrı gölet etrafından dolaşarak biraz kır ve köy havası alacağız.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, ODTÜ ile birlikte Türkiye'nin yerleşim olarak en büyük alana sahip üniversitelerinden biri. Öyleki içerisinde 2 adet göleti ve yaban hayatının hüküm sürdüğü ormanları bile barındırıyor bünyesinde. Erdem'in arkada gösterdiği ise tıp fakültesi binası.

Ben de bu arada Kurupelit mevkii sırtlarından sahil manzaraları çekiyorum. Ne de olsa motosiklet ve fotoğraf makinesi çok yakın iki dost bizim için...

Yapılaşma hızı inanılmaz.. Bu gidişle birkaç yıl sonra nefes almak için çok daha uzaklara gitmemiz gerekecek.

Fakat şu an için hala tadını çıkarabileceğimiz mekanlar öyle çok da uzağımızda değil.

Bu yalnız ağaç, arkasındaki karlı dağlara inat dört gözle baharı bekliyor olmalı yapraklarına kavuşmak için.

Sağ tarafta çok derin bir vadi var, bu yolda aşağıya, vadi içine indiğimizde ilk göletle karşılaşacağımızı umuyoruz.

İşte geldik. Üniversitenin su ihtiyacının bir kısmını karşılayan bu gölün manzarası muhteşem. Avlanmak yasak olduğu için balıkların nispet yaparcasına atlayışını görmek çok sıradan olmuş yöre insanları için.

Anadolu'nun doğası sadece yaz ve baharda değil her mevsim başka güzel sanki. Kendine has toprak kokusunu nasılda özlemişiz haftalar boyunca.

İstemeyerek de olsa oradan ayrılıyor, tırmanmaya devam ediyoruz.

Yol boyu kuş sesleriyle süslü doğanın o dingin seslerine tezat belki motorumuzun sesi, ama Erdem de ben de bu durumdan hiç de şikayetçi değiliz.

Bir süre mola verip manzara seyretmek için güzel bir yer.

Erdem içinse bir sigara yakmanın tam sırası.

Tabiat yine muhteşem renklerle boyamış tuvalini. Yüksek tepelerde kar var, biraz daha tırmanıp belki biz de dokunabiliriz kara bugün.

20 dakika kadar sonra epeyce bir tırmanıyoruz, soğuğu biraz daha fazla hissetsek de karla oynamak çok zevkli.

"Aksu köyü" yazıyor tabelada, fakat etrafta kimsecikler yok.

Daha yükseklerde yazlık olarak kullanıldığını tahmin ettiğimiz köylerden geçiyoruz, kimsecikler yok. Koyun sürüsüyle köyüne dönen yaşlı bir amcaya rastlıyoruz yolda, bizi çok sıcak karşılıyor, buyur ediyor ama güneş ufkun arkasına doğru hızla alçaldığından aceleden malesef fotoğraflayamıyoruz onu.

Güneşin dağların arkasında kaybolmaya yüz tuttuğu sırada artık iniş zamanı bizim için.

Buraya kadar Erdem artçıydı, şimdi ben geçiyorum kral koltuğuna. Bu şekilde etrafı daha rahat seyredebiliyor insan.

Dönüş yolunda asfaltın göründüğü noktada ikinci gölet de beliriyor. Hiç beraber fotoğraf çekmediğimiz aklımıza geliyor ve bu sefer fotoğrafımızı sevgili scooter'ım Skuti çekiyor.

Samsun'un bir sahil beldesi olan Taflan aşağıda göründü. Dönüşü sahilden tamamlayalım diyoruz.

Biraz nefes ve günün son manzarasının keyfi için son kez mola veriyoruz.

Erdem'le bizim Skuti iyi anlaşıyorlar. Erdem onunda biraz dinlenmeyi hakettiğini söyleyip onu civarda biryerlere götürüyor...

Ne zamandır yapamadığımız, kafamızı epeyce dağıtıp yorgunluk attığımız bu gezimizi de artık noktalıyoruz. Bizi istediğimiz yerlere şikayet etmeden kilometrelerce sırtında taşıdığın ve bu güzel haftasonu keyfini yaşattığın için sana da çok teşekkürler iki tekerlekli dostum...
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

ferhad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Arkadaşlar xenon içinde verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Özellikle Mercury ve ALTAN motora. Şu an bursadayım bu hafta sonu ç.kale gezimiz var forumdan arkadaşlarla inşALLAH (bursa mv / mt) ama haftaya istanbula gelince uğramak istiyorum altan motora cidden çok övüyolar MaşaALLAH. Gelince size (altan motora) uğrarsam hangi abimle görüşmem gerekiyor?

piper abi süpersiniz ya. skuti 10 numara zaten söyleyecek söze gerek yok ;)
    [CENTER][B]16 FY 303[/B]
    :bounce: [/CENTER]

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı ferhad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar xenon içinde verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Özellikle Mercury ve ALTAN motora. Şu an bursadayım bu hafta sonu ç.kale gezimiz var forumdan arkadaşlarla inşALLAH (bursa mv / mt) ama haftaya istanbula gelince uğramak istiyorum altan motora cidden çok övüyolar MaşaALLAH. Gelince size (altan motora) uğrarsam hangi abimle görüşmem gerekiyor?

ferhat merak etme senı mutlak T&T bır karsılar güleryüzüyle

pashca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı uzzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilincsiz seyler yazmayın Arkadaslar Tamer ve Taner Usta her zaman bizim icin elinden gelen gayreti gösteriyorlar ben Agustostan beri bunun canlı sahidiyim uzun ömürlü bilenler eminim daha cok sey söyleyeceklerdir
    CANI GÖNÜLDEN KATILIYORUM SANA UZAY
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]Murat[/FONT][/COLOR] [COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]Y[/COLOR][COLOR="Blue"]M[/COLOR] [COLOR="Red"]GT[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR] [COLOR="Red"] 0 (rh) + [/COLOR]
    [COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]34 [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"]sym [/COLOR][/FONT]0916[/FONT][/COLOR][/FONT]

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı ferhad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ferhad ALTAN MOTOR bir markadır bu markaya her zaman güven

Dip Not : 8 aylık T&T Kardesler tarafından huzurlu ve mutlu hale dönüstürülmüs bir motosiklet kullanıcısı
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    tamer abi cumartesi hareket saatinde degisiklik olmus galiba 8:30 mahmutbey giselerden mi haraket olacak...

Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı teksavasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamer abi cumartesi hareket saatinde degisiklik olmus galiba 8:30 mahmutbey giselerden mi haraket olacak...
    EVET SABAH 8 ANADLU YAKASI KÖRÜ GIRISI 8.30 DA MAHMUT BEY GİSİELER OLDU

Alıntı Dartmaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi son durum nedir kimler gidiyor haftasonu, kim iki gün kim günübirlik gidiyor, T&T kardeşlerin ikiside gidiyormu yoksa cumartesi nöbetçi kalan varmı, kalanlar serviste görüşecekmi?
    DARTMATUL SELAM !!!!!
    MERAK ETME BUYRUR DA GELMEK İSTERSEN !!!!!!!! TABI DIYER ARKADASLARIMIZIDA T&T DEN BİRİ MUTLUK SEVE SEVE SİZLERİ KARSILAR
    BU HAFTA SONU TANER NÖBETCİ
    BEN CTS SABAH C.KALE YOLCUSUYUM ( BURGMAN GRUPLA ) 650 BURGMANLA

Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVET SABAH 8 ANADLU YAKASI KÖRÜ GIRISI 8.30 DA MAHMUT BEY GİSİELER OLDU

DARTMATUL SELAM !!!!!
    MERAK ETME BUYRUR DA GELMEK İSTERSEN !!!!!!!! TABI DIYER ARKADASLARIMIZIDA T&T DEN BİRİ MUTLUK SEVE SEVE SİZLERİ KARSILAR
    BU HAFTA SONU TANER NÖBETCİ
    BEN CTS SABAH C.KALE YOLCUSUYUM ( BURGMAN GRUPLA ) 650 BURGMANLA

tsk.. cumartesi sabahı görüsmek uzere umarım hava güzel olur...

iyi calısmalar kolay gelsin...

joyride 2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An650
    Arsel Slm

Çok güzel fotoğraflar olmuş eline sağlık.

PIPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Teşekkürler Haluk,
    Eskilerden bir dost sesi duymak ne güzel. Pek kimse sallamadı gezi olayını falan ama napalım. SYM nin doğadaki arkadaşlığını da paylaşayım dedim.
    Arsel Özgürdal / RC PIPER PILOT / SAMSUN

Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    pıper slm dostum resimler cok guzel bakmadık zannetme... eee oralara bizi davet edersen bir bakmıssın geliriz yani ... iyi aksamlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    piper ellerine saglık güsel gezmişsiniz..bu arada gecicide olsa senin motora biniorum..

Motosikleti
    BURGMAN 650
    günaydın arkadaslar herkese hayırlı işler dılerım
    saglık sızınle olsun
    T&T kardesler

--------------------------------------------------------------------------------

GÜNAYDIN ARKADASLAR !!!!!!!!!!!! HAYIRLI CUMALAR OLSUN HERKESE
    GÜN BEREKETIYLE GECSİN

BUGÜN SON GÜN HAZIRLIKLARINIZI TAMAMLAYIN
    GELEMEYEN LER ADINA

Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    herkese hayırlı cumalar....

murat bu fuara beraber gidelim allah kısmet ederse...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili Arkadaslar

Bizlerle (Burgman grup) gelecek arkadasların bilgisine..
    Sabah Anadolu yakası cıkısı 08. bogaz köprüsü girişi, avrupa yakası çıkısı 08,30 mahmutbey gişeler cıkısıdır..Bekleme yapılmayacaktır..bilginize.
    S&S

pashca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    inşallah olcay iyi olur sevinirim
    yarın yola çıkıyorsunuz belki süpriz yaparım
    çanakaleye gelirim kazasıs belasısz yolculuklar tüm arkadaşlara
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]Murat[/FONT][/COLOR] [COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]Y[/COLOR][COLOR="Blue"]M[/COLOR] [COLOR="Red"]GT[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR] [COLOR="Red"] 0 (rh) + [/COLOR]
    [COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]34 [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"]sym [/COLOR][/FONT]0916[/FONT][/COLOR][/FONT]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Eski burgmancı
    arkadaşlar yarın ç.kaleye gelecek arkadaşlar varsa hayırlı yolculuklar.eğr bizle gelecek olan varsa detayları zaten zuhtupaşam vermiş.herkese iyi hafat sonları..

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Fotoğraflar ve paylaşım için teşekkürler PIPER (yenilerden biri olarak) birdahaki sefere daha çok fotoğraf isteriz Samsun'a uzun yıllar önce gelmiştim gerçekten güzel yerleri var...
    [I]MERCURY 175[/I] ( Tuzlu su Canavarı )

herkese selam 3 aydır motor alıcam arap sacı oldum vallla fuar dedık medet umdum tepetaklak olduk 2. fuardaa da ıkı katı zam gelıcek galıba veya devlet zam yapar bızde kalırız bole:(
    [COLOR="Red"]sevendays[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler