Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Teknik Özellikleri

Silindir Hacmi : 124,6 cc
    Motor : 4 valfli, üstten egzantrikli, 4 zamanlı
    Maksimum Net Güç : 13 ps 9000 dev/dk
    Maksimum Net Tork : 1,1 kgm 7000 dev/dk
    Soğutma Sistemi : Hava Soğutmalı
    Aktarma : Zincir
    Şanzıman : 5 Vites
    Ateşleme : 2 buji ile Digital CDI
    Çalıştırma : Elektrik / Pedal
    Uzunluk : 2012 mm
    Genişlik : 734 mm
    Yükseklik : 1111 mm
    Aks Arası : 1305 mm
    Sele Yüksekliği : 800 mm
    Yüksüz Ağırlık : 124,5 kg
    Yakıt Tankı (yedek dahil) : 13,5 litre
    Ön Süspansiyon : Sürtünmeyi önleyici, burç ilaveli,
    teleskopik amortisörler
    Arka Süspansiyon : Nitrox gazlı, tekli amortisör
    Ön Fren tip/boyut : Disk / 200 mm
    Arka Fren tip/boyut : Kampana/ 130 mm
    Ön Lastik : 2,75 * 17 41P Tubeless

Kullanım Kılavuzu
    Speed37 ve Ali reis 17 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Yok'mu Yani Bu Motorların Kullanıcısı

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Bence çok iyi fiyatına göre de yine 1-2 sene beklemek lazım yedek parça vs. işinin oturması için.

Motosikleti
    hemen hemen bütün motosikletler :)
    merhaba arkadaşlar bursa bajaj yetkili bayi ve servisiyim bajaj discover aracımız mağzamıza gelmiştir ayrıca test aracımızda mevcuttur ilgilenn arkadaşları mağzamıza bekleriz kılasmanında cok başarılı bir motosiklet kendim birzat test ettim. bana burdan veya yazdığım numaralardan ulaşabilirsiniz 05449100086-02242116489 remzi şukla

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

ilgilenen arkadaşlara yamaha ybr parça fiyatları ve bajaj discover parça fiyatları karşılaştırmasını aşağıda belirtiğim gibi son güncel fiyatlardır. ybrn'nin ön çamurluk 230,00 tl discoverin ise 50,00 tl ybr direksiyon : 55,00 tl discover : 36,00 tl ybr far komple 495,00 tl discover 94.00 tl amörtisör ybr 695,00 tl discover 200,00tl fiyatlar bu şekilde olup ilgilenen arkadaşlara bilgilendirme yapmak istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok'mu Yani Bu Motorların Kullanıcısı
    var bizede yakınsınız bursadayız isterseniz sizde gelin test edin test aracımız mevcuttur.
    HADICANIMM bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    zaten bi kişi alsa patlayıp gidecek bu motorda... şüphelerin giderilmesi namına birine çok uygun fiyata verin burda görüşlerini yazsın gerisi gelir zati
    gelebek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten bi kişi alsa patlayıp gidecek bu motorda... şüphelerin giderilmesi namına birine çok uygun fiyata verin burda görüşlerini yazsın gerisi gelir zati
    buyrun siz gelin bursaya test edin görüşleriniz bizim için önemli görüşlerinizi bi paylaşın forumda

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motocrossbrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyrun siz gelin bursaya test edin görüşleriniz bizim için önemli görüşlerinizi bi paylaşın forumda
    Maalesef Türk Halkı'nın karnı tok. Siz eskiden KANUNi servisiydiniz. Muhtemelen hala öylesiniz. Motoru satana kadar müşterinin ağzına bal çalıp, motoru sattıktan sonra arıza için dükkana gelen müşteriye küfür eden servislere sahip Kanuni. 2 yıl garanti diye satılan ama her halükarda kullanıcı hatası olarak ücreti müşteriden alan bir firma kanuni. Bajaj şayet kendi gelseydi yada başka bir aracı firma ile pazara girseydi tartışmaya bile gerek yoktu. 200 NS bekleyip fiyatından bağımsız sadece Kanuni işin içinde olduğu için almayan bir şahısım ben.

10.000 km yapmış inazumaya veya CBR'a 10.000 lira veririm ama kanuniye 6999 bile vermem.
    subaru3535 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef Türk Halkı'nın karnı tok. Siz eskiden KANUNi servisiydiniz. Muhtemelen hala öylesiniz. Motoru satana kadar müşterinin ağzına bal çalıp, motoru sattıktan sonra arıza için dükkana gelen müşteriye küfür eden servislere sahip Kanuni. 2 yıl garanti diye satılan ama her halükarda kullanıcı hatası olarak ücreti müşteriden alan bir firma kanuni. Bajaj şayet kendi gelseydi yada başka bir aracı firma ile pazara girseydi tartışmaya bile gerek yoktu. 200 NS bekleyip fiyatından bağımsız sadece Kanuni işin içinde olduğu için almayan bir şahısım ben.

10.000 km yapmış inazumaya veya CBR'a 10.000 lira veririm ama kanuniye 6999 bile vermem.
    evet önceden kanuni servisiydim ayrıca ben kanuni servisiyken sıfır motorlarımdan malzeme söküp müşterilerime takıyodum garantiden beklemesin diye ayrıca suzuki bayisi ve servisiyim ve kimseye yalan söylemeye niyetimiz yok ayrıca ben 1991 yılından beri esnafım ve bajaj kuralkanı kendi fikirlerine karıştırmıyor bilginize
    tinerci bunu beğendi.

meugur74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    strike 150
    Yokmu bu motordan alıp kullanan daha.
    Bayilere gelmiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondial 125 mh drift
    Basta 3200 dediler ilk ben alirim dedim, sonra 3600 dediler olsun 400 fazla veririm dedim. simdi 4000 dediler kesinlikle vaz gectim 2 sene binecegim motora o para fazla bencs, yoksa gidip almistim bi 125St kafa yatmisti begenmistim motoru, simdi ucuz alip uni,ye giderken Cbr250 veya Hyosung alicam. Ne diyeyim Bajaj kismet degilmis hem o kadar param yok suan.
    cenkito bunu beğendi.

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    bugün 700 km kadar yol yapmış bi kuryede gördüm, nasıl yakıtı falan dedim;daha rodajdayım ama ybr'den falan gerçekten iyi dedi, memnunum dedi. dahada detaylı konuşamadık. hafta sonu detaylı bi incelicem ben bu discoveri,bana alınası bi motor gibi geldi,bakalım.
    edim1234xxx bunu beğendi.

Motosikleti
    strike 150
    İlk parti motorları tanıtım ve piyasada tutulması amacıyla uygun fiyata verseler daha iyi olurdu..

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    bugun kirmizi renk aldim izlenimlerimi paylasacagim arkadaslar
    edim1234xxx ve yuti bunu beğendiler.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Ben de dün bir kuryede gördüm. 100 km/h den sonra devir kesiciye giriyormuş. Yani 100 km/h den sonrası yok dedi. titreşim cbf den fazla ama tvs'den az dedi arkadaş. yakıtı da bu sınıfın en iyisi, ama öyle 1 lt ile 70 km değil dedi. Bu arkadaş diğer bilinen 4 markayı da kullanmış ve en az yakan olduğunu söyledi, çok teferruatlı konuşamadık yüzeysel böyle. Bi de sıkılmış çok soran olduğu için doğal olarak.

Motosikleti
    strike 150
    1lt 70 km, yani 100kmde 1.4ltmi yakacak, inandırıcımı? Nasıl ölçüm yapmışlar acaba, 5.vites 40kmh süratlemi yoksa; motor tek başınamı gitmiş .1.50 cm boyunda 40kg adama sürdürmüşlerdir. Burda kurye adam100kg, yük yükleyecek 10-30 kg. Rampası var dur kalk var. 100kmde 2.5lt yaksa iyidir. birde çoklu buji sistemi yerine geri dönüşüm sistemi daha mükemmel hale getirilse daha iyi bi çözüm olmazmı? Akıl yürütelim biraz...
    Ah ah teşvik olsada türk motosikleti üretilebilse..
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    haftasonu kullandım test motorunu.servisteki eleman arkadaşım.dedim ne yakıyor ? boş depoyla geldiğini içine 5tl benzin koydum diyor 2 gündür geziyorum bitmedi halaa diyor . bu kadar sessiz ve titreşimsiz olacağını düşünmemiştim. seleside çok rahattı. cbf 150 den bir farkı yok. bana göre alınır.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Arkadaşlar şehir içi ve kısa mesafe ş.dışı kullanım amacıyla 2.motor olarak aldığım DISCOVER'ı 3 gündür kullanmaktayım..
    Geçmişte ybr125, cbr125, kanuni puma, hyosung gv-gt250, yamaha fz6 gibi birçok motorum oldu (emanet falan değil geçmişte satın alıp kullandığım) ve bajaj discovery hakkında şunu çok samimiyetle söylemek istiyorum sınıfındaki ybr 125 ve apachi 150 ye göre aksamlardaki kalite bakımından çok daha iyi bir motor.. arka tek amortisörün ayarlı olması ön süspansiyon kalitesi frenler fabrika lastikleri metal ve plastik aksamlar herşeyiyle dört dörtlük.. denge konusunda da tartışılacak tarafı yok gerçekten harika..
    Bunlardan başka vibrasyon konusunda; henüz rodajda olmasına rağmen apachi den çok daha iyi ve ybr kadar iyi değil.. ama öle rahatsızlığa meydan verecek bir titreme kesinlikle yok..
    Güç olarak ybr den tabiki iyi ve apachiyle aşağı yukarı aynı denebilir.. yalnız yakıt konusunda hepsinden hesaplı olacağı kesin kokluyor gibi birşey.. burada servislerle ilgili paylaşımlar olmuş ve gerçekten çok saçma..
    BAJAJ firması milyonu geçen satış rakamlarıyla dünya devleriyle yarışırken, 1lt benzinle ülkemiz şartlarında minimum 50km yol yapan dengeli ve kaliteli bir motorsiklet üretmişken, bizim insanımız bu motora ve bu firmaya çamur atmaya kalkıyorsa gerçekten yazık diyebilirim..
    Kuralkan firması ülkemiz insanına geçmişte mz markasıyla motorun mobletten ve jawa dan çok daha kaliteli olabileceğini en basitinden disk frenin ne olduğunu öğretti biz bunları canlı olarak yaşadık.. en eski distiribütör olan kuralkan bayi ve servislerinde de tüm servislerde olduğu gibi art niyetli insanlar muhakkak çıkacaktır ama diğer markalarla yüzdelik hesaba göre en az şikayet konusu yine de kuralkandadır..
    sonuç olarak BAJAJ DİSCOVER 125 çekinilmeden alınabilecek kalitede ve fiyatına göre harika bir motorsiklet.. herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim! parça sıkıntısı ya da fiyatlarda abartı söz konusu hiç bizaman olmadı kuralkanda.. ayrıca zaten ileride göreceğiz ve inanıyorum bu motor sadece yağ değişimiyle rahatlıkla en az 100000 km leri görecektir..
    paylaşımlarım kullandığım müddetçe devam edecek.. görüşmek üzre

HanzoLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başta anlatım olarak iyi gidiyordunuz işte bir kullanıcı diye hevesle okuyordum ki sonlara doğru reklama girdiniz.

Daha rodaj döneminde kokluyorsa çıkınca koklamayıda bırakır heralde.
    Kuralkan gibi fiyatta kural tanımayan bir firmanın editörü değilsiniz umarım. Hele daha söktüğü vidaları sıkmasını bilemeyen kazıkçı servisine ne diyeyim.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    saygı çerçevesini aşmasak çok iyi olur arkadaşlar herkes yaşını haddini bilsin..
    bir servisin yaptığı hatayı tüm servislere maletmek saçma..
    ben reklam falan yapmıyorum motorsiklet ortada arkadaşım... işine gelen alır! burda adam gibi tecrübelerimizi paylaşıyoruz bi faydamız olsun diye.. 2013 te üye olmuşsun cuptan başka motora bindiğin bile meçhul... bi de kalkıp burda motordan çok anlıomuşsun gibi ona buna atıp tutma.. yorum yapacaksan önce discoverı alacaksın deneyimin olacak.. ondan sonra muhattabım olursun! kulaktan dolma ve karalama amaçlı saçmalıkları bırakın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

lafı uzatmaya gerek yok burada asıl olan motorsikletin kendisidir..
    A şehrindeki honda servisinin kötü olması CBR 600F in en çok tutulan ve satılan 4 silindir makina olmasını engellemez
    bu kadar basit..
    Burada Bajaj Discover modelini anlatıyoruz kuralkan servislerini değil!
    Ali Özgün, TK06**71 ve edim1234xxx bunu beğendiler.

hız nasıl hocam düz yolda kaç km hız yapıyor hafif rampada motorda cok düşüş oluyormu motorunuz 110 buluyormu bende pulsar discovery arasında kaldım...

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler