Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
67. sayfa BirinciBirinci ... 17576566676869 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı edim1234xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim arkadaş sürekli sorun yaşıyordu, hatta serviste ki elemanlar bile bajajın en kötü serisi olduğunu söylediler
    150 lik bajaj mı sorunluymuş? ben zaten 125 istiyorumdum , siz nasıl memnunmusunuz motordan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    bence al "bajaj discover 125 st" işi bitir. yokuşa 105 km hızla tırmanıyorsun düz yolda 125 km hızı görüyorsun yakıt desen cimrinin cimrisi problem çıkardığı yok .
    daha ne olsun?
    Motoru bu şekilde sürünce yatak sarıyor. Bir sürü örneği var. Lütfen insanları yanıltmayın.
    dyavol-77 bunu beğendi.

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    kesinlikle memnunum ama benim boyum 1.85 cm motor altımda biraz kayboluyor gibi. biraz daha yüksek olsaydı benim için iyi olacaktı bu yüzden pulsar düşünüyorum;bütçem iyi olursa alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bu şekilde sürünce yatak sarıyor. Bir sürü örneği var. Lütfen insanları yanıltmayın.
    ilk defa sizden duyuyorum.
    neden yanıltmak isteyim ki.?
    ben bu motoru boğazımdan keserek aldım gayette memnunum ayrıca 60 bin km de kuryeciler görüm, her hangi bir sorun var mı diye sorduğumda; sorun olmadığını ve bundan sonra miyadı dolmak üzre deyi satacağını söyleyen de oldu.
    sçs_alara

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    kesinlikle memnunum ama benim boyum 1.85 cm motor altımda biraz kayboluyor gibi. biraz daha yüksek olsaydı benim için iyi olacaktı bu yüzden pulsar düşünüyorum;bütçem iyi olursa alacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

ilk defa sizden duyuyorum.
    neden yanıltmak isteyim ki.?
    ben bu motoru boğazımdan keserek aldım gayette memnunum ayrıca 60 bin km de kuryeciler görüm, her hangi bir sorun var mı diye sorduğumda; sorun olmadığını ve bundan sonra miyadı dolmak üzre deyi satacağını söyleyen de oldu.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...tak-sardi.html
    Burdan bakabilirsiniz. Sürekli yüksek devirde gidince yağ eksiltme bu modelde sıkça duyulan bir sorun veya özellik de denebilir. Yağ seviyesi düzenli olarak kontrol edilmezse, verdiğim linkteki gibi durumlar olabiliyor.
    edim1234xxx bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Vanhoydonk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum şu an 600 küsürede aslında performans olarak da gerçekten güzel bi motor ama bugün motoru hemen hemen 5 saatliğine açık alana bıraktım ve bindiğimde gaz yemedi ilk defa yaşadığım için şaşkınlıkla 4-5 kere marşa basmama rağmen banamısın demedi...Sonra benzin kapağını açıp kapadım ve tek seferde çalıştı bilmeden de olsa doğru bir şey yapmışım galiba ama gerçekten can sıkıcı bi durum
    bizim arkadaş sürekli sorun yaşıyordu, hatta serviste ki elemanlar bile bajajın en kötü serisi olduğunu söylediler
    Valla servise gittiğimde sadece bir sürü pulsar görüyorum. Discover genelde olmuyor 😀. Demek ki sorun yaşayan pek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı Vanhoydonk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum şu an 600 küsürede aslında performans olarak da gerçekten güzel bi motor ama bugün motoru hemen hemen 5 saatliğine açık alana bıraktım ve bindiğimde gaz yemedi ilk defa yaşadığım için şaşkınlıkla 4-5 kere marşa basmama rağmen banamısın demedi...Sonra benzin kapağını açıp kapadım ve tek seferde çalıştı bilmeden de olsa doğru bir şey yapmışım galiba ama gerçekten can sıkıcı bi durum
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...tak-sardi.html
    Burdan bakabilirsiniz. Sürekli yüksek devirde gidince yağ eksiltme bu modelde sıkça duyulan bir sorun veya özellik de denebilir. Yağ seviyesi düzenli olarak kontrol edilmezse, verdiğim linkteki gibi durumlar olabiliyor.
    Hocam yanlış anlamayın ama ben bu motoru almadan önce sayfalarca okudum ve 1 kez denk geldim. Yani bunu genellemek ne derece doğru olur? Terleme olayı yada sıcak havada contadan dolayı stop etme gibi şeyler artık yok yani halledildi. Bunlar bende klasik herhangi bir ürünün bebeklik hastalığı gibi işte. 1 yıl içerisinde genelde düzeltilir bir çok marka ve modelde.

S.A arkadaşlar aranızda yeniyim benim bir sorum vardı yardımcı olursanız çok sevinirim bayağıdır aklımda olan discover 125 st artıları eksileri nelerdir kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler iyi forumlar

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Arkadaşlar sanırım vites göstergesi yok bu sorun yaratır mı ?

Teşekkürler

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    olsa ne olur olmazsa ne olur? bana göre gereksiz bir ibre. araba kullanırken vites göstergesine mi bakıyorsun ki lazım olsun. senin kulakların O' işi görüyor zaten; motorun sesinden devrinden anlaşılır .
    sçs_alara

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    olsa ne olur olmazsa ne olur? bana göre gereksiz bir ibre. araba kullanırken vites göstergesine mi bakıyorsun ki lazım olsun. senin kulakların O' işi görüyor zaten; motorun sesinden devrinden anlaşılır .
    Hocam 16 yaşındayım motoru yeni alıcam inşallah amatör'üm yani

Arkadaşlar günlerdir kullanıcılardan yorum bekliyorum bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Konu öldü sanmıştım hala konuşuluyormuş

Motosikleti
    Henüz yok
    Bajaj doscover 125 st üretimi durmuş? :( tam da almayı düşünüyodum.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yerine ne geliyor peki ?

Alıntı Ensar.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Henüz yok
    Bilmiyorum. Alıcaktım, bayilerdeki stok durumunu öğrenmek için aradığımda üretimi durdu artık stoğumuzda da hiç kalmadi dediler. Ankara da oturuyorum, istanbul stoklarına sorun dediler. 4.44 motor da bayilikten çıkmış zaten. 125 lik tek motoru oydu neden üretimini durdurmuş anlamıs değilim.

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerine ne geliyor peki ?

Motosikleti
    Cb 250 R
    Kesin bilgi mi üretimin durduğu?

Motosikleti
    Henüz yok
    Evet kesin ama belki 125 cc lik farklı bi model üretirler. Çünkü tek 125 lik motoru oydu onunda üretimini durdurmuşlar.

Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesin bilgi mi üretimin durduğu?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    16 yaşındayım A1 ehliyet alıyorum ilk motorum olacak 2.el Discover 125ST 4500 km garantisi bitmişhiçbir kazası ve cezası yok. 3300 TL'ye anlaştım motorun bakımı en son 1500 km de yapılmış aldıktan sonra 5 bin bakımını yaptırmak istiyorum Ne kadar ücret ödeyeceğim? ve fiyatı nasıl sizce iyi bir fiyata mı alıyorum?

Teşekkür ederim.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bugün kuralkanla konuştum. Discover almıştım, yağ kaçırma sorunu yüzünden artık almam dedim. Zaten bu sorun yüzünden artık getirmiyoruz dedi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

3000 lira verilir. 5000 bakımı da 70 lira tutuyor serviste. Ve bu motorun orijinal aküsü çok kısa zamanda bitiyor. Yeni akü de alman lazım.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj discover 125st
    Motorcu78 Kesinlikle 2.el bi motosikletle başlamanı öneririm...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Ensar.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsabet olmuş....Terleyen Kırklareli yağlı Pehlivan'ı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün kuralkanla konuştum. Discover almıştım, yağ kaçırma sorunu yüzünden artık almam dedim. Zaten bu sorun yüzünden artık getirmiyoruz dedi bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

3000 lira verilir. 5000 bakımı da 70 lira tutuyor serviste. Ve bu motorun orijinal aküsü çok kısa zamanda bitiyor. Yeni akü de alman lazım.
    Yağ kaçırma..Tüm Bajaların kronik ve genetik sorunu....Ne zaman bir Bajaj görsem silindirinde ve veya şanzıman/alternatör kapaklarında mutlaka yağ vardır (istisnasız). Eskiden bir Jawa'm vardı o da terlerdi, yıl olmuş 2016 dünya deviyim diyen bir motosiklet firması hala adam gibi bir conta seti koyamıyor motosikletine...Yazık çok yazık,bunları alan vatandaş,üstü-başı yağ olmak zorunda mı?
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
67. sayfa BirinciBirinci ... 17576566676869 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler