Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
66. sayfa BirinciBirinci ... 16566465666768 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba.
    benim 125st sıcakta güneş altında kalıpta çalıştırıp sürmeye başladıktan bir süre sonra stop ediyor ve birdaha çalışmıyor.
    çalıştırmak için nerdeyse akü bitene kadar ve ardından ayak marşıyla basmak gerekiyor. servisin çözüm önerisi depo kapağını açıp kapatmak böylece deponun hava almasını sağlamak. çalıştıktan sonra bir sorun gözükmüyor. diğer bir serviste deponun kapağındaki lastiği sökmemi önerdi.
    bu iş benim çok canımı sıktı. motor daha 1500 kmde ve sorun olması hiç hoş değil.

motor fena değil ama böyle can sıkıcı sorunlar var demekki. henüz depo kapağındaki lastiği sökmedim. kafamada yatmadı zaten. bir şekilde hava alması lazım bence.

ayrıca karbüratörde terleme var. gittiğim servis motor yağı fazla onu yukarıdaki hortumdan dışarı atıyor dedi. tamam olabilir dedik. halbuki motora yağı 750 kmde kendileri koymuşlar benden önceki sahibinde. neyse onuda geçtik ama bu stop etme olayı hiç iyi değil. yolun ortasında kalakalıyoruz sıfır motorla.

varmı başına bu tip sorunlar gelen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    Evet tum discover larda var depo kapaginin aldinda i 2 adet yildiz civata var onlsri sokup icindeji lastikleri aldiktan sonra cok nadir yapiyor aldirdiktan sonra motor cok guneste kalmissa motora binin calistirmadan depo kapagini acin on freni sıkıp ileri geri yaptirin hic yapmaz bende de oluyo cok can sıkıcı bi olay degil takmayin kafaniza dediklerim uygulayin

Depo kapağının altındaki iki yıldız vidayı sokuyormuyuz. Servis sokmeyin biyeri geri toplayamassiniz demişti. Ondan sordum

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    Servise soyletin bunu yapmazlarsa baska bir ustaya goturun her usta yapar depo kapagindaki contalari sokermisiniz diyin sokerler servise gittiginiz zamanda hic bir sey soylemeyin soktuler falan diye garantiden cikar bn kendim cikardim

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Abilerim,ablalarım ve kardeşlerim. Merhabalar. Geçen yıl haziran sonunda aranıza katılmıştım ancak üniversite sınavına hazırlandığım için aktif olamadım. Şimdi üniversiteyi kazandım (Uludağ üni. Hukuk ) ve hayırlısıyla çok uzağa olmasa da demir alma zamanı geldi. Geçen yıl pulsar almak isteyip yediği zam ve maddi yetersizliğimden alamamıştım şimdi almak istiyorum. O yüzden 3800 kmdeki discovery mi satılığa çıkardım. Bakımlarını zamanında yaptırdım hemen hemen hergün biniyorum okul dönemi de okul dersane ev arası bindim sürekli. Yaşım 18 olmasına rağmen ruhum yaşlı sanırım hiç apaçilik filan denemedim biraz da düşerim korkusuyla sanırım dikkatli ve yavaş sürüp hiç düşmeden düşürmeden bu günlere gelebildim çok şükür. Aranızda ya da çevrenizde almak isteyenler için sahibinden.com ilan no:331198799 . Tekeriniz düz bassın iyi günler.

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST

İlk motorum şu an 600 küsürede aslında performans olarak da gerçekten güzel bi motor ama bugün motoru hemen hemen 5 saatliğine açık alana bıraktım ve bindiğimde gaz yemedi ilk defa yaşadığım için şaşkınlıkla 4-5 kere marşa basmama rağmen banamısın demedi...Sonra benzin kapağını açıp kapadım ve tek seferde çalıştı bilmeden de olsa doğru bir şey yapmışım galiba ama gerçekten can sıkıcı bi durum

Motosikleti
    Cb 250 R
    Discover almayı düşünüyorum fakat bir sorum olacak . Discover 125 st nin vites sistemi nasıl normal 1 N 2 3 4 5 diye mi yoksa farklı mı ?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discover almayı düşünüyorum fakat bir sorum olacak . Discover 125 st nin vites sistemi nasıl normal 1 N 2 3 4 5 diye mi yoksa farklı mı ?
    Normal 1 N 2 3 4 5

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı svsmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal 1 N 2 3 4 5
    Benim bildiğim N12345

Discover da normal boxer 150 de ters dizilim

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim N12345
    ben kullanıyorum 125'lik olanı normaldir senin dediğin 150'lik olanı

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Motoru satmaktan vazgeçtim en azından erteledim bi üniversiteye gideyim göreyim dedim. bugün itibari ile anlaş lastik taktırdım ve 100 km kullandım ciddi anlamda 100 km de bile çok fark etti motor yere bastığını hissettirdi yani ilk izlenimim gayet güzel merak edenler için, fiyatı ise arka-ön 110-80 den 190 tl ye satın aldım bursa motokros bajaj servisinden 50 tlye de taktılar. Yeni lastikle aslında baya erteleyebilirim yeni motoru şu an için aradığım tek şey ön cam, kullanan veya satılan varsa merde satıldığını bilen var mı? Ne serviste ne de internette yok. Cidden kimse çıkıp da bu motora üretmemiş mi bi plastik parçası

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakiti cok iyi arkadaslar bayramda ankaradan cikip boluda ve istanbulda gezip donduk 155 tl ye 1600 km gittik iki kisi .
    svsmrl bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Motor alma arefesindeyim arkadaşlar , ne diyorsunuz alınır mı ? herkes memnun mu ? Bizi üzer mi ?

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    bütçe müsaitse pulsar al derim yeni başlamıyor san tabi ki
    sçs_alara

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı edim1234xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe müsaitse pulsar al derim yeni başlamıyor san tabi ki
    Bütçem pek müsait değil pulsara ,belki discover 150 alabilirim. Yeni başlayacağım.

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    bajaj discover 150f ve 150s
    serisinden memnun olanı görmedim.
    ama ille de 150 cc istiyorsan pulsarın 150cc hava soğutmalı olanından kimse şikayetçi değil.
    bence al "bajaj discover 125 st" işi bitir. yokuşa 105 km hızla tırmanıyorsun düz yolda 125 km hızı görüyorsun yakıt desen cimrinin cimrisi problem çıkardığı yok .
    daha ne olsun?
    sçs_alara

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Ben discover 150f kullanıyorum ve bir memnuniyetsizlik yok bende, başlangıç motoru olarak tavsiye ederim. 2015 model bulabilirsen uygun alabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:10 ----------

Alıntı Vanhoydonk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum şu an 600 küsürede aslında performans olarak da gerçekten güzel bi motor ama bugün motoru hemen hemen 5 saatliğine açık alana bıraktım ve bindiğimde gaz yemedi ilk defa yaşadığım için şaşkınlıkla 4-5 kere marşa basmama rağmen banamısın demedi...Sonra benzin kapağını açıp kapadım ve tek seferde çalıştı bilmeden de olsa doğru bir şey yapmışım galiba ama gerçekten can sıkıcı bi durum
    Yeni serilerde bu sorun yok artık.

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    bizim arkadaş sürekli sorun yaşıyordu, hatta serviste ki elemanlar bile bajajın en kötü serisi olduğunu söylediler
    sçs_alara

REKLAM ALANI
66. sayfa BirinciBirinci ... 16566465666768 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler