Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence bu motorlar kötü değil ama çinli motorlar ne kadar kötü değilse o kadar. Montaj hatları çinlilerden hiç farklı değil böyle sorunlar çıkabilir. Bu motorun fiyatı idare eder de öbür 150F'in neredeyse yamaha fiyatına satılması anlaşılır gibi değil. Bu motoru 3500'e, 150F'i 4000'e verseler çinlilerin baya önünü keser ama böyle zor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    çinlilerden beter bu bajaj
    lakabı: Beter böcek olsun o halde...
    Pulsarı stop eder durur/beyin resetler sürücüsüne kaza yaptırır/yaralar
    Disco'su yağ atar/kaçırır,terler
    Boksçusu titremekten cıvata kaybeder...
    Bu bajajın adam akıllı bi motoru yok mu yaw ???....
    ninja h2 ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ufak motor zorladın mı mecbur yağ kaçıracak ama sıfır motorda oluyosa bu montaj hatası vardır. Böyle ufak sorunlar halledilir ben fiyatları eleştiriyorum.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125 ST
    Motoru zorlamam söz konusu bile olamaz. Düz asfalt yolda rodaj değerlerine uygun olarak sadece toplamda 27 kilometre yol aldım ve 70 km sürati aşmadım. Şu anda hafta arası çalıştığımdan dolayı servise götüremiyorum. hafta sonu götüreceğim. eve geldiğimde nasıl garaja bıraktıysam öylece duruyor. Yani yeni aldığım motoru işe giderken bile kullanmıyorum.

Motosikleti
    Anladım yalnız 70km hız daha 27km'de olan 125'lik bir motor için çok. İlk 500km 50-60 sürün sonra 70-80 sürersiniz.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı mozo41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Fakat çok moralim bozuk. 15.06.2015 tarihinde DİSCOVER 125ST aldım. Bayiden çıktım ve 27 KM bir yol aldıktan sonra evime ulaştım. motoru stop ettim ve hevesimle şu motora bir bakayım dedim. Bakmaz olaydım. Altından yağ damlattığını gördüm. Hemen aldığım yeri aradım geri getir bakalım dediler. Fakat sıfır bir motorda böyle bir şey olurmu ya. götürsem ne olacak söküp conta takacaklar. eğer öyle bir şey yaparlar ise yeminler olsun benzini döküp yakacağım. Gelişmelerden sizi haberdar ederim.
    dün de ben bu motoru sıfır aldım ve 100 km. yaptım. aynı sorun bende de var. motorun tam altında bir egzost haznesi var, oraya 2 damla yağ damlatmış. aynısını boxer modelinde de yaşadım. çok önemli bir işeme değil bu sorun. rahat olun.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125 ST
    Mikuni teşekkür ederim biraz içim rahatladı. Bakalım yarın götürüyorum ne çıkacak.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün de ben bu motoru sıfır aldım ve 100 km. yaptım. aynı sorun bende de var. motorun tam altında bir egzost haznesi var, oraya 2 damla yağ damlatmış. aynısını boxer modelinde de yaşadım. çok önemli bir işeme değil bu sorun. rahat olun.
    Eğer egzozun altındaki deliklerden damlamışsa sıkıntı yok rahat olun. Egzozdaki tahliye delikleri yoğuşmadan ya da herhangi bir sebepten egzozun içindeki suyu tahliye etmek için oradalar.

Kullandığım pek çok motorda vardı. Benim Boxer'da da var. Özellikle kışın garajın içinde bıraktığımda yapıyordu. Bir iki beyaz damla gördüm. Inceledim baktım, bildiğin su. Özellikle nemli iklimi olan deniz kenarı yerlerde yapıyor. Egzozun içindeki kurumla birlikte siyahımsı olduğu için yağ sanabilirsiniz.

Şayet olay yukardaki gibi degil de Pulsarlarda olduğu gibi contadan terleme ya da yağ kaçırma ise işte o zaman can sıkıcı bir durum söz konusu olabilir.

oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Egzoz (ki artik nasil yaziliyorsa) haznesi denen alet her ne ise onun ustune damlayan yag zincirin in disli nin oldugu yerden damlayan yagdir sorun yok =) alt cintadan yag kacirma sorunu daha oncede yazdigim gibi bende de vardi motorun contalar degisti 3600 lu kmlerde su an 4100 kusu km deyim ve motoru oldukca sikistirmama ragmen artik yag sizmasi terleme gibi bir sorun yok.. yazimiz burada bulunsun da okuyanlar durumu bilsin discovera .. atip durmaya gerek yok. Fiyati cok artti 1 senede o ayri konu ama =).. 5

Motosikleti
    Mondial 150 Z-one modeline indirim yaptı Discover 150F'ten bile iyi olmasına rağmen Discover 125ST fiyatına 4389 liraya satılıyor.
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx125
    160 km de akü bitti amk
    abeciMotoru ve serdar37100 bunu beğendiler.

Motosikleti
    160 km de akü bitti amk
    Orjinal aküler genelde tırt oluyo, garantiden değiştiriyolarsa sorun yok. Umarım farklı marka akü takarlar Abus'lar mesela çok kaliteli. Normalde 6.5-7 amper akü takılan motora 5 amper Abus akü taktım 2.5 senedir tık demedi. Orjinal akü 1 senede bozuldu sürekli kullanılmasına rağmen. Yeni taktığım akü askere gittiğimde 6 ay yatmasına, ve o arada motor 3-4 haftada bir 10 dakka çalıştırılmasına rağmen hâla iyi durumda.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal aküler genelde tırt oluyo, garantiden değiştiriyolarsa sorun yok. Umarım farklı marka akü takarlar Abus'lar mesela çok kaliteli. Normalde 6.5-7 amper akü takılan motora 5 amper Abus akü taktım 2.5 senedir tık demedi. Orjinal akü 1 senede bozuldu sürekli kullanılmasına rağmen. Yeni taktığım akü askere gittiğimde 6 ay yatmasına, ve o arada motor 3-4 haftada bir 10 dakka çalıştırılmasına rağmen hâla iyi durumda.
    orjinal akünün tırtlığının da bir sınırı var hocam. ben 2600tl ye aldığım çinli motorumun bile ilk takılı aküsünü 1 yıl kadar kullanabildim. hemde günde 15-20 kez marş basmama rağmen.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Honda pcx125
    Motordan çok memnunum. Sadece akü sorunu var. az bir yol gidince akü bir marş yapacak kadar şarjoluyor. şimdi garantiye görütün diyeceksiniz ama sıfır motorun aküsü niye bitsin ya.

Motorsikletimi alali bir hafta oldu suan 480 km de. Yillarca ybr kullandim. İlk km lerde biraz soguttu beni. Titreme vardi ama km yaptiktikca o titreme azaldi. Su an rahatsiz etmiyecek kadar az var. Motorun rodaji nin bitmesiyle onunda kaybolacagini saniyorum. Motorsiklet gercekten cok seri. En azindan cbf ve ybr ye gore. Cok seri bir sekilde 110 km hiza cikiyor ve orda kaliyor. Rampa asagi bile gecemedim her nedense. Ybr de oldgu gibi 5.vitesi daha uzun olabilirdi. On disliyi bir dis buyutmeyi dusunuyorum fakat motorun seriligini kaybedicegini dusuniyorum. Km yaptikca duzelme olurmu acaba. Bunuda zamanla gorecegiz.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    bu tip motosiklet alacak arkadaşlara tavsiyem paranız yetmiyor diye ben bajaj discover alacağım derseniz bir sezon daha motorsuz takılın seneye japon la sezona merhaba diyebilirsiniz bajaj motosiklet olarak çok aman aman bir motor değil civa ta sıkmaya iyi gelirsiniz 7000 km oldu civa ta sıkıyorsun ayak bastığın yerler özellikle ayrıca servislerinde yedek parçaların fiyatları sabit değil tutturabildiğine gömüyorlar kastamonu da 3.42 liralık yağ filitresine 15 liraya satıyorlar motosiklet alıp keyfini çıkarıcam diyorsan o keyif japon da çıkıyor arkadaş ben onu bunu bilmem BAJAJ yani KURALKAN ürünlerini alırken iyi düşünün taşının alın servisler falan ne desek boş yani
    dyavol-77 bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    HACI ALİ'nin 50.000 Km'lik Discover 125 videosu. 70binde sattı bu motoru, Discover 150f aldı ona biniyor
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Motor nasıl sürülmüş onun da önemi var en fazla 80-90km hızlarda, sakin sakin hızlanarak sürülürse o kilometreleri çin malları da yapıyor. Honda CBF150 ama mesela canını çıkarsan da 50 bin km sorunsuz yapar çinliler 20-25bin km'de ağır bakım isterken. Buraya yazılan yorumlar hep şunu gösteriyor ki Bajaj'ın 125-150cc motorları nazik motorlar. Hor kullanırsan çinliden fazla dayanım göstermeyeceklerdir.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    160 km de akü bitti amk
    Yıl olmuş 2015....hala su'lu akü..???...Ucuz etin yahnisi...
    The Power of The Dreams.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Akıllı adam işi değil denirya öyle birşey işte akü sanırım benimde patlak verecek gibi görünüyor o wideo işinide paylaşmayın işin içinde para dönüyor bu işlerde bu motorun 80 90 bin km yol yapana kadar üç kez motor yaptırılır sanırım 7000km üç defa subap ayarıbyapıldı benimkine

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 38464748495058 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler