Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Arkadaşlar daha önce cbf 150 ile denemiştik. Discover 2 kişi cbf 150 tek kişi bizi geçmişti. Geçen gün tekrar denedik. Cbf ile resmen oynadık. Biz 2 kişi ben 63 kardeşim 77 kg. Motorların üzerine yattık ve bastık. Cbf i geçiyoruz Eskişehir çevre yolunda denedik 6 km kadar gazı hafif bırakınca yetişiyor açınca hemen arayı açıyoruz. Batçıklara girerken 120 km yapıyoruz. Batçık çıkışında cbf hafiflikten kazanır bizi geçer diye düşünürken cbf geride kaldı rampa yukarı da geçtik. Motosiklet çok çok güçlü. Sanırım Apache zorlar bu sınıfta. Ön dişli 16 t

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    discoveryx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı discoveryx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşım . aynı sorunu bizde yaşıyorduk . motor kapağını içten delince sorun hal oldu şu an güneşte kaldığında motorda oluşan sorundan kurtulduk. Bu işlemi bilen bir tamirciye götürürsen sende bu sorundan kurtulabilirsin. sırf bu sorun için üye olup giriş yaptım. hayırlı günler...
    Motor kapağı yazmışım düzeltiyorum depo kapağı olacak. Depo kapağını söküp plastik kısımdan 4 adet delik açtık.resim ekleyemiyorum beceremedim :(

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    teşekkür ederim.. fiyat olarak da sanırım en uygun olanı IRC..
    Akıllı düşman, aptal dosttan iyidir.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ,
    motorumu büyütmeyi planladığımdan (belki pulsar) satış ilanı verdim.
    isteyen olursa benimle bağlantıya geçebilir. Yalnız sıfır motor düşünüyorum , takas teklif etmeyin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...wPreferences=t rue

Motosikleti
    150 Mr Vulture(15000 km), Mondial MCT 250
    şu ist. gaziantep yapan motor değil mi bu ? abi ben almayı düşünüyorum ama niğde'de okuyorum nasıl edicez o.O

Adonise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Alıntı sao tome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasalar 19 yasında öğrenciyim bajaj discover 125 st almayı planlıyorum ılk motorum olacak. şimdiye kadar kullandıgım motorsıklet babamın 2004 model honda cgl 125 i o motoryu kullanırken hıc zorluk yasamıyorum fakat aklıma takılan bı nokta var. honda cgl modelınde gösterge panelı oldukca ıdeal hem vıtes gosterbgesı hem de devır saatı var ben de ıster ıstemez cok bakıyorum ve o gostergeye alıştım. şimdi baktıgımız zaman discover da devır saatı bıle yok. ben sızce buna alısabılır mıyım yahut bı sekılde devır saatı taktırsam garantıden cıkar mı vs cevap verebılecek olan abılerım var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

adanada kullanan bı arkadas vardı adını hatırlayamadım yenı almıstı o da akın motordan. acaba servisle ilgili bi bilgin var mı ben de bajaj dusunuyorum da

Merhaba;

Ben ilk bakımını yaptırdım senin de bildiğin gibi akın motor yaptı bakımını da.
    Servis gayet ilgili , hem servis hem de motosikletle ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Km olarak da 1300'ü geçmiş bulunmaktayım.
    Soracağın başka sorular olursa cevaplamaya çalışırım.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    30.000 km lere gelip motorları kitleyen, şarj dinamoları yanan, her 5000 km'de sigortaları atan arkadaşlar neden yazmıyor acaba sayfaya.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30.000 km lere gelip motorları kitleyen, şarj dinamoları yanan, her 5000 km'de sigortaları atan arkadaşlar neden yazmıyor acaba sayfaya.
    yağ kaçağı yada terleme var silindirde...
    The Power of The Dreams.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de çok merak ettiğim bi motor bu,çamurluk dizynı,ucuz olması, 13hp olması da baya ilgimi çekiyor, neticede +3 hp fazla bizim makinadan.
    gerçekden dediğiniz kadar sorunlu bir motor mu bu

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Herkese ii forumlar. 1300 km ye gelmiş motorumda geçenlerde benzin deposuyla ilgili önemli bir sikinti yaşadım .Yaşadığım sıkıntı benzin deposunu boyasinin atmasıydi .Öncelikle motoruna gözü gibi bakan, motoru kullanırken normal standartlara dikkat eden biriyim.isyerinde dahi üzerini örterim .Akşam isyerimden çıkmış eve gidiyordum yolda deponun üzeri dikkatimi çekti ,benzin kapağının ön kismindan aşağı köşeye kadar 1 cm eninde boyanin attığını gördüm.Daha aşağı kısımda naylon kalkması gibi şeyler mevcuttu.Sabah olur olmaz Adana akın motora götürdüm sağolsun ciddi anlamda ilgilendiler.Giderken bir sıkıntı ile götürdüm ya kabul etmezler ,kullanıcı hatası derler diye düşündüm .Ama sağolsun oranın sorumlusu burak Bey motoru görünce kendiside anlamış oldu ve fabrikasyon hatası dedi .Hemen resimlerini çekti garanti belgesini aldı 1 hafta sonra yeni Depo gelir takarim dedi . İlk defa bir motorumda garantiden faydalanmis oldum,ayrıca karşıdaki firmaninda motorunun arkasında olup profosyonel davranması çok hoşuma gitti . Motorda böyle bir sorun yasamama rağmen ii ki bu motoru almışım diyorum .

duykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhaba

Bir haftalık discover sahibiyim..

Kullanımı konusunda beklentilerimin çok üstünde )

İlk motorum olduğu için bilmiyorum, acaba bu motora harici devir saati ile zamanı gösteren saat eklenebilir mi?

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Aynen kardeş, 1500-2000 km lerdeki motoru övüyor arkadaşlar. ben bi motor yapsam o bile 3000 km'ye kadar saat gibi işler. mesele 50.000 lerden sonra.
    dyavol-77 bunu beğendi.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayın YBR kullanıcısı arkadaşım , sıkıntın nedir anlayamadım. Piyasaya yeni girmiş 2014 model model ürün için 2000-3000 km olması gayet doğaldır.
    Dediğiniz durumları ıspatlamadan bu şekilde forum başlığımızı çamur atarak kirletmeyiniz.

bajaj markasının kalıtesini, Zaman gösterecektir.

Bu arada her motorun , her markanın başına gelebilecek sıkıntılardan bahsetmişsiniz. kullanıma bağlı motor , şarj dinamosu ve diğer sıkıntılar başgösterebilir.

Ki discover 125 st başlığı altında , güzel taraflarınıda , iyi olmayan taraflarında , açık bir şekilde tartışıyoruz.

Makul şekilde tartışmak isterseniz her zaman ama bu şekilde çamur atmanızı ben ve forum arkadaşlarım izin vermeyecektir.
    FalconX, özgür 16, Yurdukoru ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Passionately in love with Motorcycle

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    İsteyen istediği kadar çamur atsın. Motor kullanıcılarının memnun olup olmamaları önemli. Şu ana kadar çevremde bu motoru kullanıp memnun olmayan kimse görmedim. Hatta yolda durdurup soranlar bile var. Az yakması çok önemli bir faktör. Çekişi güzel. Şekli ve duruşu güzel. tabii kendi segmentine göre konuşuyorum.. Zamanla mutlaka fabrikasyon veya kullanıma bağlı hatalar olabilir. Onları da buradan yazarız. İllere bağlı olarak da bayi ve servis durumundan şikayet olabilir. Bunu da sanırım distribütör firma takip ediyor. Ben Ankara'dayım.. Yamaha servisinden kimse memnun değil. Herkes garantiyi bozup başka servislere gidiyor. Buna karşı Bajaj servisi çok iyi.. Başka bir ilde tam tersi olabilir. Ama fiyat/performans değerlendirmesi yaparsan 125 lik karbüratörlü motorlar içinde daha iyisi yok. Özellikle yeni başlayacak arkadaşlara tavsiye ederim. Daha pahalı motor almak yerine 125 ST alın ve aradaki fiyat farkı ile kask, mont, ayakkabı gibi motorcu kıyafetlerinizi tamamlayın. Futbol takımı tutar gibi motosiklet markası tutan arkadaşların yazdıkları kafanızı karıştırmasın.. bu motor alınır.
    Yurdukoru, FalconX, özgür 16 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Sponsor Firma
    Motosikleti
    BAJAJ Pulsar/Discover/Boxer
    BOXER ve DİSCOVER İÇİN HARİKA KAMPANYA;
    AXESS KREDİ KARTINIZA %0
    BONUS,CARDFİNANS VE WORLDCARD İÇİN SADECE %3 VADE FARKI ÖDEYEREK 9 TAKSİTLE MOTOSİKLETİNİZİ ANINDA TESLİM ALABİLİRSİNİZ

STOKLARLA SINIRLI OLAN DİSCOVER ve BOXER İÇİN SİZDE ACELE EDİN
    DİLERSENİZ ARACI TEST EDEBİLİRSİNİZ..

AYRINTILI BİLGİ İÇİN;

Fatih Sok.No:4/D-E Kadıköy/İSTANBUL
    (Acıbadem Tepe Nautilus Karşısı)
    Tel: 0 216 428 79 00
    Cep: 0 532 216 54 86
    Web: www.baymoto.com.tr

Ortaya, elinde hiç bir kanıt olmadan çamur atmak kadar kolay bir şey yoktur. Bunun bir sürü nedeni olabilir; kıskançlık, çekememe, art niyet, fesatlık vs.. Ama söylemek gerekir ki bu şekilde tutumlar hiç hoş değildir. Normal bir uslup ile söylenebilir ve bu konular tartışılabilir. Ama direk ispatlayamadan çamur atmak çirkin bir davranış.

Zaten "gerçek" kullanıcıları iyi ve kotü konularında objektif şekilde yorum yapıyorlar.. Ayrıca diyelim ki bir kişinin başına geldi, bu o kişinin kullanımına da bağlı olabilir hemen motora çamur atmayın..
    özgür 16, Yurdukoru, trcn ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Slmlar

bu motorun yakıtının 80-90 km civarında az olmasından dolayı almayı düşünüyorum yalnız ikinci eli az ve maalesef fazla bütçe çıkaramıyorum, fazla kmde de almakta istemiyorum ama olurda 3000 5000 kmlerde 3000.tl ye satmak isteyen olursa görüşelim.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçtiğimiz hafta sonu, yapacak bişiler buldum gene

sanırım boxer forumunda görmüştüm.

çamurluklarımız uçtaki ek parçadan çamurlu su sızıntı yapıyor.

bunu çıkarıp , öndeki ve arkadakini birleşme noktalırından silikonluyoruz.

Sonuç, sızıntı yapmadığı için, daha iyi bir görüntü oldu. hazır vidaları sökmüşken , sıyah oje ile boyadım. vidalarda göze batmıyor artık.

islambey ve kittyhawk bunu beğendiler.
    Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Sayın kullanıcı arkadaşlar forumu canlandıralımda anlasınlar motorun kötü olmadığını :D

oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    takip ediyorum forumu ama yazacak bişey yok =).. az önce zincirimi IPONE Spray Chain ile yağladım. İnternet üzerinden yaptığım alışverişlerde 2 adet hediye göndermişlerdi. Zinciri yağlamadan önce mutlaka temizleyin diyor ama malzeme eksikliği yüzünden sadece yağladım hiçbirşey yapamamaktan iyidir herhalde şu durumda. Önümüzdeki haftalarda biraz mazot alıp köyde temizlemeyi düşünüyorum resim paylaşabilirim belki o zaman. Bu bahsettiğim sprey şimdi baktım 20tl ye satılıyor bahsettiklerine göre yüksek tutunma gücü olan bi sprey sıktığınız yerde beyazlık bırakıyor nereye sıkıp sıkmadığınızı görebiliyorsunuz.

Ayrıca 1200 km ye geldim satılır şimdilik lastikler harici bir sorun yaşatmadı. Menemendeki servisle lastikler hakkında hafif bi konuşmuştuk 230 tl ye pirelli tubeless takarız demişti ama ölçüleri hakkında konuşmadım. aynayı değiştirmeye gittiğimde lastikler hakkında daha detaylı konuşacağım buradan yazarım yine.

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler