Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

S.A. beyler.herkese selam.bu forumdaki ilk mesajim.kendimi tanitayim.bende motor hastasi olarak acemi oldugum halde daha buyuk bi motora ulasamadigim icin diger rakiplerini (cbf,ybr,tvs,ace) eleyip discoverde karar kildim.helal paraymis iyide yapmisim.cok memnunun Rabbime sukur.o icimdeki dort silindir deliligini yemin ederim bastirdi ve inanin superspordan sogudum.aklim basima geldi ve bir sonraki motorum mt 09 veya o karakterde bi motor olacak InsaAllah.ben suan 6000 km deyim.daha once bi 125 zn ilk ciktiklarinda bi apachi ve baska cin ve eski model japon scoter larindan kullanmis biriyim.aman aman oyle fazla bi bilgim olmasada son dort senedir hergun hayatimda motor vardi.takip eden arkadaslara motorum hakkinda bilgi vermek deneyimlerimi paylasmak ve bilgi edinmek istiyorum.

Ilk olarak motor inanilmaz rahat ( bana gore)
    Vibrasyon bana gore yok (sebebi daha onceki tvs deneyimim)
    Frenler cok iyi (bana gore)
    Suspansiyonlar on numara
    Denge guzel
    Ses ozellikle 5000e yaklasirken asik etti beni( suan duymaniz lazim)
    Kullanim yorucu degil cook rahat(debriyaj vites cok yumusak bana gore)
    Yakit bana gore nimet(Allah ima sukur)
    SORUNLARIM
    Sele sert degistirmem lazim(nasil olacak)
    Lastikler islakta bu kadar kotu olamaz.(bu yola tasan sulamalari gorunce bile korkar oldum)
    Aynalar cok kullanissiz degistirmem lazim
    Ufakta olsa bi ruzgarlik lazim
    Farlarin aydinlatmasi karanlik yollarda yetmiyo degistirmem lazim veya yardimci led lazim

Simdilik sorunlar bunlar.arkadaslar motor ilk 3000 de falan stop etme sorunu bana gore motoru jikle ile isitmadan yola ciktigimiz icin .cunku bende artik kalmadi.baska bi sorunuz varsa bu motoru almak istiyosaniz ben uskudar baglarbasinda oturuyorum.isteyen olursa gelir motora bakabilir.az degil sonucta 4500 lira para veriyosun.bu forumlarin varlik sebebi paylasimdir.bende bi motor delisi olarak Allah rizasi icin elimden geleni yaparim.ama benimde burdaki kardes ve abilerden SELE,RUZGARLIK,LASTIK,AYNA VE AYDINLATMA KONUSUNDA yardim istiyorum.simdiden Allah razi olsun.herkese hayirli kazasiz belasiz surusler.
    HADICANIMM ve özgür 16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar twona motorunuz çok şirin olmuş ALLAH kaza bela vermesin ...
    twona bunu beğendi.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı bbfoxtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A. beyler.herkese selam.bu forumdaki ilk mesajim.kendimi tanitayim.bende motor hastasi olarak acemi oldugum halde daha buyuk bi motora ulasamadigim icin diger rakiplerini (cbf,ybr,tvs,ace) eleyip discoverde karar kildim.helal paraymis iyide yapmisim.cok memnunun Rabbime sukur.o icimdeki dort silindir deliligini yemin ederim bastirdi ve inanin superspordan sogudum.aklim basima geldi ve bir sonraki motorum mt 09 veya o karakterde bi motor olacak InsaAllah.ben suan 6000 km deyim.daha once bi 125 zn ilk ciktiklarinda bi apachi ve baska cin ve eski model japon scoter larindan kullanmis biriyim.aman aman oyle fazla bi bilgim olmasada son dort senedir hergun hayatimda motor vardi.takip eden arkadaslara motorum hakkinda bilgi vermek deneyimlerimi paylasmak ve bilgi edinmek istiyorum.

Ilk olarak motor inanilmaz rahat ( bana gore)
    Vibrasyon bana gore yok (sebebi daha onceki tvs deneyimim)
    Frenler cok iyi (bana gore)
    Suspansiyonlar on numara
    Denge guzel
    Ses ozellikle 5000e yaklasirken asik etti beni( suan duymaniz lazim)
    Kullanim yorucu degil cook rahat(debriyaj vites cok yumusak bana gore)
    Yakit bana gore nimet(Allah ima sukur)
    SORUNLARIM
    Sele sert degistirmem lazim(nasil olacak)
    Lastikler islakta bu kadar kotu olamaz.(bu yola tasan sulamalari gorunce bile korkar oldum)
    Aynalar cok kullanissiz degistirmem lazim
    Ufakta olsa bi ruzgarlik lazim
    Farlarin aydinlatmasi karanlik yollarda yetmiyo degistirmem lazim veya yardimci led lazim

Simdilik sorunlar bunlar.arkadaslar motor ilk 3000 de falan stop etme sorunu bana gore motoru jikle ile isitmadan yola ciktigimiz icin .cunku bende artik kalmadi.baska bi sorunuz varsa bu motoru almak istiyosaniz ben uskudar baglarbasinda oturuyorum.isteyen olursa gelir motora bakabilir.az degil sonucta 4500 lira para veriyosun.bu forumlarin varlik sebebi paylasimdir.bende bi motor delisi olarak Allah rizasi icin elimden geleni yaparim.ama benimde burdaki kardes ve abilerden SELE,RUZGARLIK,LASTIK,AYNA VE AYDINLATMA KONUSUNDA yardim istiyorum.simdiden Allah razi olsun.herkese hayirli kazasiz belasiz surusler.
    Görüşünüze birebir katiliyorum benim boy 186 cm aynalar doğru ayarlanabilirse sikinti yok bende net gösteriyor benim sorunumsa boyuma göre motor biraz ufak gözüküyor altimda
    HADICANIMM bunu beğendi.

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Aynı sıkıntı bende de var. Boy 182.. 180 üstü olanlar için biraz küçük gibi duruyor ama bu fiyata daha iyisi yok.. 125 lik diğer motorlarda aynı... Fakat iş yakıta gelince gerçekten mükemmel.. Gerçi henüz rodaj dönemindeyim. Henüz yüksek hızlara ve devirlere çıkmadım ama... Bu haliyle bile beklentilerimin çok üstünde.. Formu okuyup motor seçmede zorlananlar için söyleyeyim ki.. Bu motor en çok yakıt sarfiyatı için alınır.. Onun dışında 125 lik bir motordan, 600 lük bir performans beklemek hayal olur.. Sınırlarını kabul ederek almak lazım.
    HADICANIMM bunu beğendi.

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    420 km de 58.97 tl benzin aldım.0.14 kuruşu geçemedim sözde bu depoda en az ne kadar yakarım diye hesaplayacaktım
    MEHMET AYDIN bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st vs Sym gts 250 i evo
    Dun itibari ile mavi bajaj imi teslim aldim,ilk isim ustundeki lastiklerden kurtlmak oldu,dubless e cevirdim,siz degerli arkadaslara bi kac sorum olacak motorun vites pedali yuksek vitesteyken alt vitese geciste bastiginiz zaman altta takili kaliyor,bi de 70 km civari hizlarda ileri geri atlama yapiyor bu sorunlar sizdede mevcut mu yoksa benim motorla mi alakali,hepinize simdiden tesekkur ederim

@özgür_16 @MEHMET AYDIN. Beyler bende 1.83 boyundayın. Dediğiniz olay için yapacak bişey yok.paramız olduda inazuma mı almadık inazuma bizim gibi uzunlara! yakışıyo ama sabır. Gerçi ben eğer hayalimdeki motoru alacak kıvama gelirsem bu motorumu satmam.

@akayogulları bende onu cok yasadım. Oyle bi tatlı keyif vermeye başladıki insan devirli kullanmaktan kendini alıkoyamıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

@şükrü_125 hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşaAllah. altta veya üste şanzıman yeni iken takılma yapıyodu ara sıra ama sürekli olursa bi baktır derim. Olurmu olur. Ama avrupa yakasının değerli bi servisi ile yaptığım muhabbette şanzımanın çok sağlam olduğunu söyledi. O teklemeler ise geçecek . Belkide hareket ettikten sonra stop edecek (çoğu kişinin yaşadığı ) ama 3000 den sonra daha kalmayacak bu sorunlar. Benim st 125 de şimdi her devirde kesilme tekleme diye bişey kalmadı.lastik konusunda ise hangi markanın hangi modelini tercih ettin? ve nereden aldığını bizimle paylaşabilirmisin.
    özgür 16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Discover 125 ST
    Lastiklerin su ile temasında ne kadar başarısız olduğunu dün acı bir tecrübe ile öğrendim.. Şimdi ilk işim lastikleri değiştirmek olacak..
    @şükrü_125 .Motor yeni iken şanzımanda bir takılma yapmadı.. Bende vites geçişleri çok yumuşak ve kolay.. Çok sert kullanmıyorum belki ondandır.. Motorun hayırlı olsun... Kazasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    discovery 125 st
    Alıntı sukru 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun itibari ile mavi bajaj imi teslim aldim,ilk isim ustundeki lastiklerden kurtlmak oldu,dubless e cevirdim,siz degerli arkadaslara bi kac sorum olacak motorun vites pedali yuksek vitesteyken alt vitese geciste bastiginiz zaman altta takili kaliyor,bi de 70 km civari hizlarda ileri geri atlama yapiyor bu sorunlar sizdede mevcut mu yoksa benim motorla mi alakali,hepinize simdiden tesekkur ederim
    Kazasiz belasiz surusler dilerim. Hayirli olsun.
    Lastik olarak hangi marka model vs. Tercih ettiniz cunku cok uyan cesit yok.
    Vites konusunda bende aynisini yasiyorum arada cok sık degil vites dusurdugumde altta kaliyor pedal.

Motosikleti
    Discover 125 ST
    Ankara veya yakın illerdeki 125 ST kullanıcısı arkadaşlar, kendimiz organize edeceğimiz küçük etkinliklerde, bir araya gelip sohbet edebiliriz..
    hakan0618 bunu beğendi.

Motosikleti
    discovery 125 st
    Lastik ebatlari ve boyutlari degistiren arkadaslar bilgi verebilirmisiniz

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı sukru 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun itibari ile mavi bajaj imi teslim aldim,ilk isim ustundeki lastiklerden kurtlmak oldu,dubless e cevirdim,siz degerli arkadaslara bi kac sorum olacak motorun vites pedali yuksek vitesteyken alt vitese geciste bastiginiz zaman altta takili kaliyor,bi de 70 km civari hizlarda ileri geri atlama yapiyor bu sorunlar ,sizdede mevcut mu yoksa benim motorla mi alakali,hepinize simdiden tesekkur ederim
    Hayirli olsun.kazasiz belasiz iyi sürüşler.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st vs Sym gts 250 i evo
    Hepinize tek tek tesekkur ediyorum,oncelikle ayni ebatta kaliteli lastik yok,kaliteli markalara baktim metzeler pirelli gibi,fiyat olarak takim halinde 600 tl ye yaklastigi icin vazgectim,arka 100-80-17 on lastik standart ebat irc taktirdim lastikler ve dubless e cevirme ve iscilik dahil toplamda 190 tl odedim,irc yi daha once kullandigim icin islaktaki basarisini biliyorum,bu yuzden ve fiyat uygunlugundan sectim,lastik degisiminden sonra motorun viraj performansi orjinal lastiklerine kiyasla mukemmel oldu diyebilirim,simdi tek sikinti su vites pedali vede yuksek devirde ileri geri motorun silkelenmesi geri kalan hersey super

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    ben sürekli artçılı kullanmak istiyorum. kuyruk kısında titreşim nasıl acaba?

@samet10 artçı kısmı rahat. Sadece arka ayaklıklarda titreşim var. Oda çok büyük rahatsızlık vermiyo. Almadan önce kesinlikle bi artçılı dene derim. Pişman olma. Ayrıca ikinizinde kilosu ağırsa muhakkak alternatifleride araştır. Şahsen artçı konusunda keşke dedim.özellikle inazuma aklımdan çıkmıyo.
    samet10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sürekli artçılı kullanmak istiyorum. kuyruk kısında titreşim nasıl acaba?
    Arkadasim arti eksi ne varsa bu forumda belirliyoruz benim artcida titreşim düşüncem ayak kisminda bariz hissettiriyor ama sana tavsiyem bi dene ona gore karar ver

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

Foruma bakip yorum isteyen arkadaşlar için

Calisma tek mars aliyo ve az bi gazdan sonra stop etme yok devrinde calisiyo

Yol tutuşu gaz tepkimesi iyi vites geçişleri gayet rahat sikintisiz geçiyor.

Titresim kullanici icin yuksek devirlerde var ama vites gecislerini yerinde yapinca sikinti yok artci icin ayaklarda hissettiriyor.

On ve arka süspansiyon gayet güzel ziplama yok

on fren çok etkili zing diye duruyor

Aynalar göstermesi icin iyi ayar istiyor

Korna zayif

Lastikler yol tutuşu fena değil ama sambrelli tubles değil

Genel anlamda tavsiye ederim ama herkesin beklentisi ve düşüncesi bir olmaz deneyin öyle alin.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    teşekkür ederim yorumlar için

kadıköydeki bayi galiba test sürüşü yaptırıyormuş bi arkadaş söyledi bi hanımla gideyim oraya bakalım cbr yakında satılır galiba

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim yorumlar için

kadıköydeki bayi galiba test sürüşü yaptırıyormuş bi arkadaş söyledi bi hanımla gideyim oraya bakalım cbr yakında satılır galiba
    Hedefimdeki motor cbr 250 takas yapabiliriz arti neden cc dusuruyonuz merak ettim acikcasi
    samet10 bunu beğendi.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatil Dönüşü yaptım. 9 gündür motosiklete binmiyordum.İlk bisiklete sahip olan çocuk gibi sarıldım makinaya, özlemişim yahu
    Benim sis farları yurtdışı takibini yapıyorum , halen yolda gözüküyor. Hakikatten aydınlatmayı kuvvetlendirmek gerekiyor.
    inazuma için satılan universal ayarlanabilir siperlik/ön cam böyle birşey kullanan varmı ? Kullanışlılığı yönünde önerirmisiniz?
    irfmotor sahibi irfan usta,
    aşağıda linkini paylaştığım pulsar başlığı altında , bizim motor için Çanta demiri yapmış, gayet şık duruyor.
    fikirleriniz nedir? seri üretime geçmeden önce, tasarımında önerilerde bulunabiliriz.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-136.html
    Passionately in love with Motorcycle

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar , yarın öğleden sonra , istanbul Oktay motora bakım için gideceğim . müsait olan var ise orada görüşüp fikir alışverişinde bulunabiliriz.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler