Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adonise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Tesekkur ederim :-) @fedos , @Garip

Darisi satin almayi dusunen arkadaslara...
    Adventure58 ve edim1234xxx bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Evet herkes bir depo ile en çok kaç km giderim diye hesap yapar. Ben de en az kaç km yaparım diye hesapladım.. tam tamına 65.52 tl ile 458 km. Yani ne yaparsanız yapın bu motosiklet 0.15 kuruş yakmaz.. sürekli tapa gaz agresif 1. Vites 30 2.vites 50 3. Vites 70 4. Vites 90 5. Vites 110 olarak. Bu depoda ise en fazla ne kadar yol giderim diye hesaplayacağım. Tabiki motorun o racing sesini andıran sesine kanıp gazı açmazsam.. benzin 5.04 tl
    jackonbir, özgür 16 ve motoco bunu beğendiler.

Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Bu da bizim Discover. 3 gün oldu alalı.Fotoğrafların büyük boyutu için üzerine tıklayabilirsiniz.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin göstergesi ile ilgili sorum olacak.
    ilk benzin bittiğinde yarım depo gösteriyordu, Servis şamandıra siparişi verdi.
    Servisten çıktıktan sonra, depom azalmaya başladığı için sanırım ibre düşmeye başladı ve 100 km nin sonunda ana depom bitti.kırmızının üstünde idi. 20 TL koydum. Şimdi full gösteriyor.

Sizce bu durum normal mi? Normal ise servisi arayıp şamandıra işini iptal ettireceğim.

özgür 16 ve Adonise bunu beğendiler.
    Passionately in love with Motorcycle

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin göstergesi ile ilgili sorum olacak.
    ilk benzin bittiğinde yarım depo gösteriyordu, Servis şamandıra siparişi verdi.
    Servisten çıktıktan sonra, depom azalmaya başladığı için sanırım ibre düşmeye başladı ve 100 km nin sonunda ana depom bitti.kırmızının üstünde idi. 20 TL koydum. Şimdi full gösteriyor.

Sizce bu durum normal mi? Normal ise servisi arayıp şamandıra işini iptal ettireceğim.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...913/07354a.jpg
    evet normal. depo fulleniyor, 170 km sonra düşmeye başlıyordu. ve hızlıca düşüyordu. bu 125 150 cc motosikletlerin tümünde var neredeyse. 20 tl ye benzin almışsınız, ibre 20-30 km kalmaz düşmeye başlar. ama fulleseydiniz en az 150 km sonra düşmeye başlardı. bence sizin göstergenizde sorun yok.
    ..Carmentality.. ve Adonise bunu beğendiler.
    birGarip..

Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Bende de şu an 120 km'ye kadar full gösteriyor. Bakalım sonrası nasıl olacak.Sorun var mı yok mu bilmiyorum benim için çok da kafaya takılacak bir şey değil; sonuçta 2 yıl gartantisi var. Şu ana kadar ben şahsen memnunum, bakalım rodaj sonrası nasıl olur
    özgür 16 bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar benim ibre de yarım depo olana kadar düşmüyor.yarım depodan sonra yavaş yavaş düşmeye devam ediyor.
    benzin bittiğinde musluğunu rezerveye alıp devam ediyorum.
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet normal. depo fulleniyor, 170 km sonra düşmeye başlıyordu. ve hızlıca düşüyordu. bu 125 150 cc motosikletlerin tümünde var neredeyse. 20 tl ye benzin almışsınız, ibre 20-30 km kalmaz düşmeye başlar. ama fulleseydiniz en az 150 km sonra düşmeye başlardı. bence sizin göstergenizde sorun yok.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    yeni alan arkadaşlar hayirli olsun güle güle kullanin allah kaza bela vermesin inşallah hayirli Ramazanlar
    Adonise ve özgür 16 bunu beğendiler.
    Yola Her Çıktığımda azrail'le Selamlaşmak Zorundamıyım

Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Alıntı gknstyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni alan arkadaşlar hayirli olsun güle güle kullanin allah kaza bela vermesin inşallah hayirli Ramazanlar

Teşekkür ederiz hocam sağ olun. Size ve herkese de hayırlı Ramazanlar.

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Sizinkine benzer sorun bende de var.Depoyu fulladım km yi sıfırladım şuan 320 km lere geldim benzin ibresi halen fullde,servis şamandıranın deponu alt kısımlarında oldugunu söyledi .Şimdi yedeğe gecene kadar kullanmak istiyorum ona göre bende şamandıra değiştirmelerini isteyebilirim

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız bu sorun değil olması gereken de bu zaten

Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinkine benzer sorun bende de var.Depoyu fulladım km yi sıfırladım şuan 320 km lere geldim benzin ibresi halen fullde,servis şamandıranın deponu alt kısımlarında oldugunu söyledi .Şimdi yedeğe gecene kadar kullanmak istiyorum ona göre bende şamandıra değiştirmelerini isteyebilirim
    güzel bakan , güzel görür.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içinde kalan 3-4 litreyide kullanayım. Göstergenin düşüşünü izliyeyim. düşüşte sıkıntı yok ise , ve kırmızı nın üstü ana depo nun bittiği yer ise.
    Servisi arayıp , şamandıranın siparişinin iptalini isterim.
    Teşekkürler

ince bir Branda siparişi verdim. tozdan, güneşten ve yaz yağmurundan korumak adına.
    Devamlı soldaki bagaj demirlerine bağlı gezdireceğim

Bu arada aydınlatma ve yan çanta konusunda araştırmalarım devam ediyor.
    Motorumuz HS1 yapısına uygun ampül kullanmaktaymış, piyasada bu söket yapısına uygun daha iyi aydınlatanı bulmak çok zor.
    aydınlatmayı kuvvetlendirmek ve görünürlüğümüzü arttırmak adına, yurtdışından 30w powerled sis farı sipariş verdim.
    gidona birde açma kapama anahtarı, bunlarla ilgili şemaları araştırdım Elektrik tesisatının güvenliği için role ve sigorta yı sisteme dahil edeceğim. Bakalım elin çininden kaç günde gelecek.

Passionately in love with Motorcycle

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Motorlarini yeni alan arkadaşlar hayirli olsun Rabbim kazasiz belasiz güzel günlerde kullanmaya nasip etsin.iyi sürüşler.
    Adonise bunu beğendi.

discover ailesine katılan tüm arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyorum. Allah kaza bela göstermesin inşallah sizlere...
    Adonise bunu beğendi.

Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    discover ailesine katılan tüm arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyorum. Allah kaza bela göstermesin inşallah sizlere...
    Alıntı özgür 16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlarini yeni alan arkadaşlar hayirli olsun Rabbim kazasiz belasiz güzel günlerde kullanmaya nasip etsin.iyi sürüşler.
    Çok çok teşekkür ederiz. Allah kimseye kaza bela vermesin. Herkes güzel günlerde kullansın inşallah...

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Yeni alan arkadaşlar motorda ki yığılma ve tekleme gibi şeyleri sakın kafaya takmayın. Ben çok moral bozup motordan soğumuştum. Luan 2ooo km deyim . Evrim geçiriyor motor. Motosiklet ten şu ana kadar hiç bir şikayet im olmadı.. sadece bu 500 km de yapılan farklı servis uygulamaları. Kimi yağı değiştirio ver 70 lira kimi heryerine bakıyor zincir söküp temizleyip ver 7o tl. BAJAJ ın bundan haberi yoktur. Tamamen keyfi uygulama. .
    jackonbir, Adonise, caner_39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Bu gün Ankara bayii 4-44 motordan aldığım siyah-mavi rengi ile aranıza katıldım.. Nasip olursa plaka da yarın çıkacak. Umarım pişman olmam... Önümüz bayram.. Hem rodaj için vakit var .. Hem de yakıt ölçmek için
    Adonise ve peacetrain bunu beğendiler.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abiler başlığınızı meşgul etmek istemiyorum çok özürdiliyorum, cub motor sahibiyim, bizim başlık 2011'den beri boş kalmış o yüzden buraya yazıyorum, konu açmak istemedim. Sorum şu ki; 100 cc Cub sahibiyim boştan 1'e atınca (Kalkarken) motor kendini ileri atıyor nedendir? bilgisi olan yazarsa sevinirim. Saygılar..

Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alan arkadaşlar motorda ki yığılma ve tekleme gibi şeyleri sakın kafaya takmayın. Ben çok moral bozup motordan soğumuştum. Luan 2ooo km deyim . Evrim geçiriyor motor. Motosiklet ten şu ana kadar hiç bir şikayet im olmadı.. sadece bu 500 km de yapılan farklı servis uygulamaları. Kimi yağı değiştirio ver 70 lira kimi heryerine bakıyor zincir söküp temizleyip ver 7o tl. BAJAJ ın bundan haberi yoktur. Tamamen keyfi uygulama. .
    Hayırlı olsun,iyi günlerde ve kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Motosikleti
    discovery 125 st
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 500 km 'yi devirdik.
    Edirne Servisinden memnun kalmadığım için,
    Ekrem ata bey'in yönlendirmesi ve bir kaç arkadaşımın olumlu izlenimlerini aktardıkları Kırklareli , Murat usta'da bu sabah soluğu aldım.

Ve işe koyulduk, Her soruma cevap vermekten usanmadan , benim gibi bir acemiye motor sistemini,her bir parçayı işlevini ve bakımını anlatarak.işimizi 2.5 saatde bitirdik, bu sürenin çoğu eğitim ile geçti.

Para ile satın alınamayacak bir eğitim.

Kuralkan, eğitimlerdeki başarısının yanı sıra, Murat ustamızın Baba mesleği bu sektörde 20 senelik tecrubesi var.

Aşağıda fotolarını paylaştığım servis işçiliğinde ;

-yağ değişimi,
    -filtre temizliği,
    -hava filtresi kontrolü,
    -Gaz kolu ile alakalı tepkimeyi sağlayan elektriksel değerler ölçüldü, Her nakadar karbüratörlü olsada bunda elektronik bir sistem var
    -Zincirin yağlanması ayar ve gergisi,

http://imagizer.imageshack.us/v2/102...661/d0eead.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/102...536/be5d96.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/102...536/a78a16.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/102...908/cbe31d.jpg

Bu son fotolar 60 km lik kırklareli - edirne arasındaki benzinlikten,
    http://imagizer.imageshack.us/v2/102...661/38179c.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/102...901/e26e8d.jpg

Bu arada, Kask, mont, dizlik, bellik, eldiven Full koruma çıkıyorum.

Sağlıcakla kalın, tekerinize taş değmesin..
    Bende dün ilk bakımına götürdüm. 690 km
    Ne zincir sökülüp yağda bekletme nede bu resimlerde gördüğüm işlemler yapıldı. Sadece yağ boşaltıldı, yağ filtresi değişti filtrenin yuvasına temizleyici sprey sıktı, süzgeç temizlendi yerine takıldı. yağ yenilendi castrol 10/40 ve tamam dedi zinciri yağlamıyormusunuz dediğimde sıvı gres sprey sıktı zincire tamam dedi 20 dk sürdü 60 tl dedi. Ekrem beyin dediği 64 işlem deyince bende izin aldım işten dedim 2-2,5 saat sürer herhalde

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler