Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    Evet 17 bin km orijinal lastikle şuan 19 bin olmuştur

Alıntı xylitol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    discovery ile mi yaptınız 17bin km?
    Yola Her Çıktığımda azrail'le Selamlaşmak Zorundamıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Gören ilgili olan herkes motoru soruyor, çok kaliteli, çok iyi bende alacam bunlardan diyorlar..
    çok satar daha bu model.Fakat kullanıcısına nazaran forum pek rağbet görmüyor [/QUOTE
    katılmamak mümkün mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim gösterge sorun çıkarmadı çok memnunum. 1500 km yi geçtim. Dün hava filtresini temizledim. Bujilere baktım. Bütün cıvataları sıkıladım. Depo 66 tl doldu.fakat arka stop ile kuyruğun birleştiği yer çok zangırtı yapıyor.
    Orjinal lastik ler hiçte fena değil hiç korkutmadı.memnunum..

Üst devirde arka kuyrukta ve tutma demirinde çok titreşim var artçı hemen hissediyor. Bu neden olabilir. .
    Kullanana fazla hissettirmiyor ama artcida titreşim var ben tek kullanıyorum sikinti yok

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motolastik.com yetkilisinin cevabını paylaşıyorum.
    "Maalesef Avrupa markalarında belirttiğiniz ebatlarda tubeless ( iç lastiksiz) model üretilmemektedir."

Mevcut lastiğe sahip çıkıp yola devam beyler
    Passionately in love with Motorcycle

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konu enteresan hal aldı şimdi. sadece ırc marka mı var yani türkiye de uygun olarak ?
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Maalesef Avrupa markalarında belirttiğiniz ebatlarda tubeless ( iç lastiksiz) model üretilmemektedir."

güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    discovery 125 st
    Alıntı Logmain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee çeksene ne duruyon :D :D
    Bula bula benim gibi acemiyi mi buldunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün anadolu yakası ataşehir altunizade tarafında fazla etkili olmayan bir yağmur vardı yağmurda ilk defa kullandım lastikler çok kayıyor yağmurda bu lastijlerle zorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

Yani Türkiye de 4 mevsim rahatlıkla kullanabileceğimiz lastik yokmu

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Kullanabileceğiniz en uygun ve Avrupa lastikeleri kalitesinde alabileceğiniz tek lastik Sava lastikleridir arkadaşlar. Goodyear üretimi bu lastikleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ederim...

http://www.savaturkiye.com/Urunler.a...t%20Lastikleri

Motosikleti
    bajaj discover 125st
    Herkese merhaba. foruma yeni katildim. discover 2. motosikletim. ilki Sym fiddle idi. burada garip nickli arkadasla motorları değiştirdik. şimdilik ikimizde memnunuz.
    benzin ibresi problemini bende yasiyorum. ibre sürekli ful gösteriyor. servise gittim samandira değişecek dedi. parca bekleniyor. gazi ani acinca duraklamalar benim discoverda da oluyor. ilk vitesli motorum olduğu için normal mi bilemiyorum. bende yedirerek gaz aciyorum. yinede ivmelenmede problemim yok. çok rahat diyebilirim. aldigim gün kucuk molalarla yaklasik 300 km yol yaptim gayet rahattim. scooterla 80 km de kuyruk sokumunundan omurgaya doğru bi sanci bas gösteriyordu. .
    çanta demiri ve siperlik düşünüyorum. bide lastik. dun yagista kullandim hic güven vermedi.
    savanin sitesindeki hangi model uygundur bizim tekerlere acaba.
    Garip ve OrhanGrafik bunu beğendiler.

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Ani gaz verdinmi oluşan kesilme zamanla kayboluyor. Biz 16oo km yaklaştık belli belirsiz hissediyorum. 1. Vites 30 2. Vites 50 3. Vites 70 4. Vites 90 5. Vites 110. Tapa gaz yapıyorum kesilme tekleme yapmıyor. . Titreşim olatıda zinciri çok germişim eski haline getirdim zangırtı zungurtu kalmadı. .
    Orjinal lastik ten ben memnunum kuru zeminde. .

Motosikleti
    Hedef : Bajaj Pulsar 200 NS
    arkadaşlar bu çekiliş rivayeti hakkında kimsenin bilgisi yok sanırım 1 kere sordum temmuzun ılk haftası olucak dedıler bıkez daha sordum 15 ınde olucagı soylendı hatta ekrem bey burda paylaştı ancak hıc bır yerde buna daır bı bılgı yok kuralkanı arıyorum bırısı pazarlama ya aktarıyo cevap yok bırısının dedıgı benı güldürdü zaten ilgili arkadaş tatildeymiş bılgı sahıbı bırılerı yokmu gercekten merak edıyorum

Değerli 1okan2, 15 temmuzda Discover test sürüşü çekilişi ile ilgili açıklama yapacağımızı belirtmiştik, 4 bayimızın evrakları kargoda. Bir adaletsizlik yasanmamasi icin beklemek durumunda kaldık. 23 temmuz tarihinde gerekli duyuruyu yapacağız. Selam ve saygılarımı sunuyorum...

Motosikleti
    Hedef : Bajaj Pulsar 200 NS
    Teşekkür ederim Ekrem bey 23 ünde bi aksilik olmaması dilekleriyle iyi günler..

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    herkese selamlar,hayırlı ramazanlar..dün itibairi ile discoverimle benzin denememi bitirdim. Önce depoyu fulledim 70 tl ve 13.5 lt kadar benzin aldım. ve depodaki benzin tamamen bitene kadar kullandım. 585 km de yedek depoya düştü,tamamen bittiğinde'de kadran 755 dedi. ve tükendi.
    Kullanım tarzım;hep şehir içi bazen iki kişi ve 80'i fazla geçmeden oldu.
    Fakat yedek depoya düştüğünde,daha agresif kullandım,genelde 80-100 aralığında.Bunun sebebi yedek depoyla en kötü ne kadar gidebildiğini görmekti.
    Yani zorlamama rağmen yedek depo ile 170 km yol gitmişim. motor 3500 km de. hedefim 800'ü görmekti olmadı ama neyse bunada şükür İyi forumlar.
    Garip ve ekrem ata bunu beğendiler.

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    [/COLOR]
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,hayırlı ramazanlar..dün itibairi ile discoverimle benzin denememi bitirdim. Önce depoyu fulledim 70 tl ve 13.5 lt kadar benzin aldım. ve depodaki benzin tamamen bitene kadar kullandım. 585 km de yedek depoya düştü,tamamen bittiğinde'de kadran 755 dedi. ve tükendi.
    Kullanım tarzım;hep şehir içi bazen iki kişi ve 80'i fazla geçmeden oldu.
    Fakat yedek depoya düştüğünde,daha agresif kullandım,genelde 80-100 aralığında.Bunun sebebi yedek depoyla en kötü ne kadar gidebildiğini görmekti.
    Yani zorlamama rağmen yedek depo ile 170 km yol gitmişim. motor 3500 km de. hedefim 800'ü görmekti olmadı ama neyse bunada şükür İyi forumlar.
    Güzei bir deneme olmuş şu an aynı denemeyi bende yapıyorum.Senin hesaplamalarına göre 13.5 litre ile 755 km gitmişsin,buda 1 litreye 56 km gibi bir rakam yapıyor bence rodajda olan bir motor için çok güzel bir rakam.Bu motoru kullandıkça kendi parasını çıkaracak anlaşılan

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Arkadaşlar herkese merhaba. Motorun sol kapağı çıkarınca karburatorun düz Tornavida ile hava ayarı yapılan vidadı gözüküyor. Bunu daha önce açmıştım 4 tur falan motor 1oo km yi zorlayarak görüyordu. Bugün tekrar sıktım 2.5 tur açtım ve şuan motor rahatladı.11o kmy çok seri bşr şekilde çıkıyorum. Patırdama kesilme gaz yememe kalmadı. Bu durum çok üzmüştü beni şimdi iyiki almışım diyorum. En kısa maddi uygun zamanda satıp pulsar almak istiyorum nasip olursa. Gürkan Akay yazarsanız facede video paylaştım. Farın kuvvetine ve motorun gidişini izleyebilirsiniz. ..
    ekrem ata bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    Arkadaşlar merhabalar,
    birkaç gündür foruma girememiştim... ben de daha 8 gün olan yeni motorumun resimlerini ve aksesuarlarının resimlerini hazırladım...
    şu an itibariyle burada yayınlama zamanım yok..
    aşağıdaki linkten inceleyebilir ve bana geri dönüşlerinizi bildirebilirsiniz.

http://orhangrafik.blogspot.com.tr/2014/07/yeni-aldgm-motosikletimin-fotograflar.html

Daha sonra da tepeden tırnağa tüm test detaylarını akla gelebilecek soru ve cevaplarını becerebildiğim kadarıyla hazırlayıp Bajaj Discovery 125 paylaşım sayfasında çok güzel bir şekilde paylaşacağım... Onun için biraz daha zaman var... Daha ilk depom bitmedi
    Ama tek bir cümle ile özetlemek gerekirse... Çok doğru bir seçim yapmışım. Asla pişman değilim... Gönül rahatlığı ile bu makine alınır ve kullanılır...

Ekrem Bey Bu arada selamlar...
    ekrem ata ve Yurdukoru bunu beğendiler.

arkadaşlar ilk 500 km geride kalmışken, bir not geçmek istiyorum ki yardımcı olsun.

İlk aldığım benzinle 60 tl, yaklaşık 470 km gittim. Ortalama 2,5/2,6 litre gibi bir yakım söz konusu şuan için. 60 km yi geçmedim hız konusunda. Umarım zamanla biraz daha düşer çünkü şuan için yüksek geldi bana.

Vites pedalım gevşedi.

Depoda daha yarı dolu benzin gözükürken, yedek depoya geçmek istiyor, öksürmeye başlıyor. Yedeğe alınca düzeliyor.

Birde hiç kimsede okumadım ama benim ibre titreme yapıyor hız 60 a yaklaşırken.

Konfor konusunda benim çok hoşuma gidiyor, gerçekten çok rahat.

Artı olarak bir sorum olucak, jikleyi aşağı indirince motor stop ediyor. Ama gaz vererek indirirsem stop etmiyor.Sanırım ayarlarda bir sıkıntım var. Bu sorunu yaşayan var mı hiç ?

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 500 km 'yi devirdik.
    Edirne Servisinden memnun kalmadığım için,
    Ekrem ata bey'in yönlendirmesi ve bir kaç arkadaşımın olumlu izlenimlerini aktardıkları Kırklareli , Murat usta'da bu sabah soluğu aldım.

Ve işe koyulduk, Her soruma cevap vermekten usanmadan , benim gibi bir acemiye motor sistemini,her bir parçayı işlevini ve bakımını anlatarak.işimizi 2.5 saatde bitirdik, bu sürenin çoğu eğitim ile geçti.

Para ile satın alınamayacak bir eğitim.

Kuralkan, eğitimlerdeki başarısının yanı sıra, Murat ustamızın Baba mesleği bu sektörde 20 senelik tecrubesi var.

Aşağıda fotolarını paylaştığım servis işçiliğinde ;

-yağ değişimi,
    -filtre temizliği,
    -hava filtresi kontrolü,
    -Gaz kolu ile alakalı tepkimeyi sağlayan elektriksel değerler ölçüldü, Her nakadar karbüratörlü olsada bunda elektronik bir sistem var
    -Zincirin yağlanması ayar ve gergisi,

Bu son fotolar 60 km lik kırklareli - edirne arasındaki benzinlikten,

Bu arada, Kask, mont, dizlik, bellik, eldiven Full koruma çıkıyorum.

Sağlıcakla kalın, tekerinize taş değmesin..
    Passionately in love with Motorcycle

Adonise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ Discover 125 ST
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Uzun süren araştırmalarımdan sonra Discover 125 ST almış bulunmaktayım. Boxer alayım derken, mavi discover'da karar kıldım (Boxer'ı denemedim).
    Adana'dan Akın Motor'dan aldım, sağ olsun Cumali Bey de çok yardımcı oldu. İlgisinden dolayı da kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. İki günde 120 km yaptım fotoları paylaşırım yakın zamanda, şimdilik bu kadar.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorunuz hayırlı olsun.güzel bir renk seçmişsiniz.
    Alıntı Adonise adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba,

Uzun süren araştırmalarımdan sonra Discover 125 ST almış bulunmaktayım. Boxer alayım derken, mavi discover'da karar kıldım (Boxer'ı denemedim).
    Adana'dan Akın Motor'dan aldım, sağ olsun Cumali Bey de çok yardımcı oldu. İlgisinden dolayı da kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. İki günde 120 km yaptım fotoları paylaşırım yakın zamanda, şimdilik bu kadar.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Hayırlı olsun diyorum yeni alan arkadaşlara

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler