Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
71. sayfa BirinciBirinci ... 2161697071

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Beyler 125 st ye 150 piston yaptirmak istiyorum bu 150 f ve s modelinin pistonlari uyumlumu seviyom bu motoru birakmak istemiyom yoruldu sadece guclendirmek istiyom bilgisi olan ve ya tahmini yorumlari bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Servise hiç gitmedim ki. Ayrıca servis bayağı uzak. İnternette servis adresi olan yerlerde servis yok kapatmış gitmişler. Yedek parça bayi var ama elinde mal yok sipariş veririz diyorlar aynısı bende yapabiliyorum yani ver parayı al parçayı gibi durum yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:51 ----------

Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisinde parça bulmuyorlar mi
    Evet. Bu mesajı geç gördüm ama stil motodaki yan sanayi statörün sargı sayısı tutmuyor. Aldım tamirci takmadı bile iade ettik. Orjinalini sipariş verdim onu taktık.
    Frendeki bozukluk üst merkezde. Alt taraf sağlam gözüküyor. Ybr değil de cbf olur dediler. Çünkü bunların alt kaliperde 2 parça varmış cbf gibi ybr olmaz dedi. Bilmiyorum serviste kolay yoldan hallederler belki kronik bir sorundur. Çevremde güvendiğim tamirciler var ama bu motordan anlamıyorlar statörü hallettik fren konusunda servise götüreyim baksınlar.

Motosikleti
    Bajaj discovery
    An itibari ile saglam olan motosikleti bozduk karburatoru sokum derken manifolt lastigi yirtildi neyse yenisi aliriz vidalari sokum temizleyim dedim vidalar yalama oldu vaz gecdim simdide geri takamiyorum ne yaparsam olmuyo 2 saatir ugrasdim bunu takmak bu kadar zor olamaz bi yontemi vardir bi bilen varsa lutfen yardim issiz guccuz kaldik malun nakit yok 🤗

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    An itibari ile saglam olan motosikleti bozduk karburatoru sokum derken manifolt lastigi yirtildi neyse yenisi aliriz vidalari sokum temizleyim dedim vidalar yalama oldu vaz gecdim simdide geri takamiyorum ne yaparsam olmuyo 2 saatir ugrasdim bunu takmak bu kadar zor olamaz bi yontemi vardir bi bilen varsa lutfen yardim issiz guccuz kaldik malun nakit yok ��
    teflon bant ile vidaları sar abi birde öyle yuvaya oturtup sıkmayı dene oda olmazsa mecbur helekoil ile diş açılacak

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Halilyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teflon bant ile vidaları sar abi birde öyle yuvaya oturtup sıkmayı dene oda olmazsa mecbur helekoil ile diş açılacak
    Ben karburatoru takamiyom hava fitresine ve silindir yerine onu nasil yapacaz cok az bi alan kaliyo manifot lastiginide takamiyom o yuzden :(

Motosikleti
    Ben karburatoru takamiyom hava fitresine ve silindir yerine onu nasil yapacaz cok az bi alan kaliyo manifot lastiginide takamiyom o yuzden :(
    başkan karbraötörü temizlemek için bende çıakrtmıştım oturtamadım geri karbratörü bu bloklara karbüratör arasında kalan bölümü karbratöre tak ilk hava filitresinin hortumunu oturt sonra blok borusunu oturt öyle oturması lazım

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Manifoltu söküyomuyuz ?
    Yapamadim yapamiyom bunun bi kolay yolu olmasi lazim yarin olmadi hava fitre elemanida sokecem

Motosikleti
    Manifoltu söküyomuyuz ?
    evet abi sadece hava filitrsinin hortumu kalsın motorun üstünde ilk hava filitresinin hortumunu oturt karbratöre sonra bloklar karbratör arasınraki manifoldu oturt

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Bakalim bida denicem yarin tskler yardimin icin 🤗

Motosikleti
    Bu motorda ön dişliyi 15 yapan var mı? Arka dişliyi küçültecektim ama onun yerine ön dişliyi 1 büyüt dediler.
    Motor 105'i geçmiyor. Videolarda 120 yapanlar görüyorum. Bendeki motor yıpranık, yüksek kmli bir motor değil. Ayrıca dişliyle belki daha düşük devirde 80 km civarı hızla kullanılabilir. Motorun vites aralıkları bayağı kısa.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Manifoltu söküyomuyuz ?
    Yapamadim yapamiyom bunun bi kolay yolu olmasi lazim yarin olmadi hava fitre elemanida sokecem
    Vida da yalama varsa farklı bir vida dene aynısından yani. Bu motoru 150 cc yapmak hiç mantıklı değil hacı ya zaten arada çok bir fark yok gittiği yere kadar gitsin sonra komple bloğu yenilersin. Benim motosiklet 25 k da şuan Allaha şükür düz yolda 120 gördüğüm oluyor. Satmak da istemiyorum ama bana bir enduro şart o yüzden satmak zorundayım param olsa ikinci motor olarak dururdu bir kenarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Alıntı Memo84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda ön dişliyi 15 yapan var mı? Arka dişliyi küçültecektim ama onun yerine ön dişliyi 1 büyüt dediler.
    Motor 105'i geçmiyor. Videolarda 120 yapanlar görüyorum. Bendeki motor yıpranık, yüksek kmli bir motor değil. Ayrıca dişliyle belki daha düşük devirde 80 km civarı hızla kullanılabilir. Motorun vites aralıkları bayağı kısa.
    Bu sefer de tork azalacak. Sen yine de arka dişli ile oyna illaki bişey yapacaksan. Ön dişlideki bir değişiklik arkadaki üç dişe tekabül ediyor o yüzden tork çok düşer. En iyisi hiç ellememek

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı Memo84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 dişliyi bende isdedim servise sordum yok uyan bi modelide yok mecbur 14

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Kursad55 vidalar acamadim yalama oldu ugrasmadim artik gaz yagina bogdum karburatoru takdim geri 150 cc yapacam bi miktarda olsa cekisi artar surekli dip gaz gidiyorum fazlasi beni sakatlar .

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Merhaba arkadaşlar ilk motor için düşünüyorum bunu. Kuryelik yapıp kışın ns200 almak vardı aklımda ama dayanamayacağım sanırım. Bunu alıp glovo yapmayı düşünüyorum sizce değer mi? Ayrıca 5000 e kadar hangi modeli öneririsiniz?

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Ben olsam bunu almam parcasi pahalli ybr alirdim pisman olmaya başladim gerci saglam makinede parca olayi bu kadar fazla olmasa al derdim misal ybr karburator 200 tl bunun 650 tl dusun isde sanki cok sey sekli şemali diye alicaksanda pisman etmez saglamina denk gelirsen glovo yapilmaz yapacaksanda al hondanin space yada pcx scooter tarzi onlari yap daha iyi kazanirsin .

Motosikleti
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vida da yalama varsa farklı bir vida dene aynısından yani. Bu motoru 150 cc yapmak hiç mantıklı değil hacı ya zaten arada çok bir fark yok gittiği yere kadar gitsin sonra komple bloğu yenilersin. Benim motosiklet 25 k da şuan Allaha şükür düz yolda 120 gördüğüm oluyor. Satmak da istemiyorum ama bana bir enduro şart o yüzden satmak zorundayım param olsa ikinci motor olarak dururdu bir kenarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Bu sefer de tork azalacak. Sen yine de arka dişli ile oyna illaki bişey yapacaksan. Ön dişlideki bir değişiklik arkadaki üç dişe tekabül ediyor o yüzden tork çok düşer. En iyisi hiç ellememek
    İşimiz servise kaldıysa bittik demektir. 2 kere servise gittim ne doğru dürüst parça ne usta var. Hiçbir işim görülmedi. O yüzden ben hep çevremdeki tanıdık tamircilere gidiyorum. 15 dişli bulmak kolay mesela elimdeki 14 dişli söktürüp aynı yuvaya uyacak dişliyi parçacıdan alır taktırırım tabi zincir ve arka dişli ayarlanacak. Tork %7.1 düşüyor hız o kadar artıyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Ybr al. Olmazsa piyasada çok bilinen çinli markaların motorlarından alsan daha iyi. Mesela mondial drift.
    Bajaj alırsan mesela bir parça lazım oldu gidersin bajaj parçası satana ne sorarsan yok der. Balata bile yoktu. Oysa bir mondialde neyi istersen parçacı şak diye önüne koyar.
    Parçaları pahalı ve bulması zor bajajda. Ben statörü bulamadım internetten getirttim. Ben normal kullanıcıyım bana dert değil ama sen kuryeysen günlerce motoru yatıramazsın. Daha arka çanta demiri bulamadım. Ayrıca titreşimde var bu motorda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

Ben galiba ön lastiği kalın takarak hata yaptım. Piyasada fabrikanın taktığı ölçüde lastik bulamadık. 90/90/17 taktık 2,75 17 cup lastiği oluyor onu da ben takmam dedim.
    Kalın lastik son hızı biraz düşürüyor diyorlar ayrıca çamurluktaki vidalarla sorun çıkarıyor. 120 göremedim yokuş aşağı 115 yaptım oda çok dengesizdi.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ilk motor için düşünüyorum bunu. Kuryelik yapıp kışın ns200 almak vardı aklımda ama dayanamayacağım sanırım. Bunu alıp glovo yapmayı düşünüyorum sizce değer mi? Ayrıca 5000 e kadar hangi modeli öneririsiniz?
    Hacım bende discover vardı aldığımda 30bin km deydi glovoya başlamıştım bi ara motor sana mekanik anlamda sıkıntı çıkartmaz sürakli el marşına basma ayak marşıya çalıştır akün daha uzun ömürlü olur 2000-2500km de bakımını yap fren balatasını ön fren xmax250 nin balatası uyuyor arkayıda orjinal alabilirsin ben motoru sattığımda motor 45bin km deydi ve hala canavar gibi sabahtan akşama kadar yapıcam dersen her yanın uyuşur paket beklediğin sırada bol bol dinlemeni tavsiye ederim ve lastikleride güzel bi marka takarsan iyi olur sana diyeceğim bu motorla yapabilirsin dersenki bu pahalı geliyor cbf150&spayc almanı tavsiye ederim parçası bol ve ucuz

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    İyi geceler kullanan arkadaşlara soruyorum; örneğin 150km yolu, 2 kişi+eşyalar 90-100km/h hızla gider mi?

Herkesin top speedi farklıymıs ben genellikle iki kişi binerim motoruma kaç gösterir ve tapagaz ne kadar yakar?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler kullanan arkadaşlara soruyorum; örneğin 150km yolu, 2 kişi+eşyalar 90-100km/h hızla gider mi?

Herkesin top speedi farklıymıs ben genellikle iki kişi binerim motoruma kaç gösterir ve tapagaz ne kadar yakar?
    1. Soru gider. 2. Soru yola, yokuşa, kişiye vs. Birkaç değişkene göre değişiklik gösterir.

Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cevap veriyorum gider 90 km de gider 100 km de gider 2 kişi ama zorlarsin makineyi guvenli sürüş icin 80 km ile dinlene dinlene git derim.
    ben tek 120 yapiyom tapagaz her yerim oynuyo inince bi kac vidasida eksik oluyo.ona gore davran yavruya 😉
    fazla yakar 150 km 100 km hiz ile gidersen 40 tl yakar

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

REKLAM ALANI
71. sayfa BirinciBirinci ... 2161697071

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler