Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
65. sayfa BirinciBirinci ... 15556364656667 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    Olmaz bence cunku bunu ustalar yapiyor bi sıkınti olsa devamli yapmazlardi heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Arkadaslar motorun silindirin oralardan sogukken gaz verdikce takirti sesi geliyor giderkende kalkislarda falan tirrrr sesi geliyor ama sogukken neden dir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar motorunuza hangj marka ve kac numara yag kullaniyosunuz

Alıntı BajajcıFARUK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz bence cunku bunu ustalar yapiyor bi sıkınti olsa devamli yapmazlardi heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Arkadaslar motorun silindirin oralardan sogukken gaz verdikce takirti sesi geliyor giderkende kalkislarda falan tirrrr sesi geliyor ama sogukken neden dir acaba
    sübaplardan geliyordur. motor soğuk olduğunda gelmesi bence olağandır. ısınınca kesiliyorsa sorun yok. sübap kapağı motor ısınınca metalin genlişmesi nedeniyle yerine tam oturmaya başlar ve sesi kesilir.

Motosikleti
    -
    Merhaba arkadaslar ; 2 gun once sınavı verdım ehlıyetı gectım cok sukur tecrubem sıfır,halıyle motor bakıyorum en oncelıklı krıterım A1 ıle kullanbılıyor olmam ve tecrubesız oldugum yakıt degerı,son suratı zerre umrumda degıl konfor ve kolay surus oncelıklerım ,heroda glamour ve hunk modelını begenıyorum.Bajaj cephesınde sıze nacızane sorularım oalcak cevaplarsanız sevınrım..

1 . A1 ıle bajaj dıscover serısınden hangılerını kullanabılırım ?

2. ev ve ıs arası gunluk total 10-15 km cıvarı kullanacagım.

3. Hero ıle bajaj yaklasık aynı segment markalar ve modeller , dedıgım gıbı surucu tecrubem 0 ve arızadan motordan anlamıyorum , hero servısı ıse tam arka sokagımda bunuda avantaj goruyorum,bunuda goz onunde bulundurarak.

bana ne onerırsınız ve daha onemlısı neden onerırsınız,farklar nedır modeller arasındakı ?

usenmeyıp yazan bılgısını paylasan arkadaslara tesekkurlerımı sunuyorum.

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    Arkadaşlar motorun aküsu bitti yolda kaldım sizce akumu sarj almiyordur yoksa akuyu sarj eden dalgami arizalanmistir varmi boyle sorun yasayan daha once acil yardim edin

Yakıt adına soylediklerine inanmayın arkadaşlar 1300 km ye geldim depoyu fulledim 370 im yol gittim yedeğe düştü nerde kaldı 1 lt 72 km?
    Mengu16 bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı Necip0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt adına soylediklerine inanmayın arkadaşlar 1300 km ye geldim depoyu fulledim 370 im yol gittim yedeğe düştü nerde kaldı 1 lt 72 km?
    1lt/72 km iddiasi, ruzgarsiz egimsiz duzgun zeminde 5. viteste 45kms hizla gittiginde gecerli. Dislilerle oynarsan, torktan feragat ederek yakin degerleri daha hizli giderken alabilirsin. Aldim da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

Arkadaşlar motorun aküsu bitti yolda kaldım sizce akumu sarj almiyordur yoksa akuyu sarj eden dalgami arizalanmistir varmi boyle sorun yasayan daha once acil yardim edin
    Dalga bozulmustur dalga...motor calisirken akuye ihtiyac duymaz. Aku bitip motor durduysa motosikletin dalgasi bozulmustur.

ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    Alıntı mrt0661 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorunuza hangj marka ve kac numara yag kullaniyosunuz
    Motul 5100 15.50 Güzel yağ. Tavsiye ederim.

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gün motorumun 4500-5000 km arası bakımına götürdüm. Arkadaşlar motor akıyor resmen çok güzel oldu vitesler 10 numara hızlanma performansı sanki daha iyi,motorun sesi kaliteli yağ koyduğumuzdan dolayı sanırım daha tok çıkıyor. Motorumu daha da sevmeye başladım. Şu ana kadar bir şikayetim olmadı. Ama motor uzun yolda 6. vites istiyor gaz açınca gidiyor ama kesici 105 de devreye giriyor. yokuş aşağı 105 düz yolda da aynı demek ki 6. vites fena olmazdı

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her gün 20 km şehir içi kullanıyorum sabah işe giderken stop etti yedeğe çevirdim.
    530km yol yapmış. çok sakin kullanmıyorum ama çok da sert değil genel olarak 60kmde gidiyorum. motor 9000 km de
    Bir gün hepiniz ölceksiniz biz hızlı olanı seçtik.

bajaj 125 st discover i yaklaşık 2,3 hafta önce aldım 1,000 km deyim ( daha servise götürmedim zamanım pek olmadı pazartesi gününe randevuluyum )

+ motor fazla yakmıyor ama benzin göstergesi yanlış benzin attırırken çok önceden açıyorsanız depoyu hava girdiği için full gösterebiliyor şahsen 30 liralık benzin attığımda nasıl full gösterdiğini anlamamıştım yakıt tankı 13,5 litre olmasına rağmen
    - motor 105 te kesiciye giriyor maximum hızı 105 ama hava vs. gibi değişik etmenlerden 125 i gördüm
    + seri bir motor yolların tofaşı olan 135 cc mondial drift i ilk 3 vites e kadar tokatlıyor
    + sürüş keyifli artçılar genelde biraz titreşimden ellerinin uyuştuğunu söylüyorlar ama siz bir şey hissetmiyorsunuz
    - motor ara sıra kendini boş'a atabiliyor ( artık servise götürmediğimden midir başka bir şeyden midir ayağımmı değiyodur çözemedim )
    + motorda devir göstergesi olmamasına rağmen motorun verdiği tepkilerden vites istediğini/istemediğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz

kısacası başarılı ve başlangıç için iyi bir motor olabilir

Alıntı cakuge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj 125 st discover i yaklaşık 2,3 hafta önce aldım 1,000 km deyim ( daha servise götürmedim zamanım pek olmadı pazartesi gününe randevuluyum )

+ motor fazla yakmıyor ama benzin göstergesi yanlış benzin attırırken çok önceden açıyorsanız depoyu hava girdiği için full gösterebiliyor şahsen 30 liralık benzin attığımda nasıl full gösterdiğini anlamamıştım yakıt tankı 13,5 litre olmasına rağmen
    - motor 105 te kesiciye giriyor maximum hızı 105 ama hava vs. gibi değişik etmenlerden 125 i gördüm
    + seri bir motor yolların tofaşı olan 135 cc mondial drift i ilk 3 vites e kadar tokatlıyor
    + sürüş keyifli artçılar genelde biraz titreşimden ellerinin uyuştuğunu söylüyorlar ama siz bir şey hissetmiyorsunuz
    - motor ara sıra kendini boş'a atabiliyor ( artık servise götürmediğimden midir başka bir şeyden midir ayağımmı değiyodur çözemedim )
    + motorda devir göstergesi olmamasına rağmen motorun verdiği tepkilerden vites istediğini/istemediğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz

kısacası başarılı ve başlangıç için iyi bir motor olabilir
    Ben servise götürmeden önce 2. vitesten boşa atma vardı (son zamanlarda olmaya başlamıştı) ama şimdi yok. Ekstra bir şey yapmadılar. Yağ değişince motor kendine geldi.

Motosikleti
    Bajaj 125st
    hidrolik fren seviyesine baktığımda boş gözüküyor servise sordum orjinalinde yağ olur falan dedi,sizde nasıl?

göstergedeki zırıltı nereden geliyor bilen var mı?

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı 32osman32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hidrolik fren seviyesine baktığımda boş gözüküyor servise sordum orjinalinde yağ olur falan dedi,sizde nasıl?
    Boş değildir. Boş olsa duramazsın.
    Mengu16 ve Funkyman bunu beğendiler.

türk motorsikleti olsun 3 litre yaksın 4 litre yaksın da tek yüzde yüz yerli olsun . hemen satın alırım yerli olsun çamurdan olsun .

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    Hic kimse gostergeden zirilti geldigini sikayet etmedi kimsede yok o sikinti acaba anahtardan gelmesin anahtarlik falan varsa

Hic kimse gostergeden zirilti geldigini sikayet etmedi kimsede yok o sikinti acaba anahtardan gelmesin anahtarlik falan varsa
    ben de öyle şüphelendim ama değil belli bir devirdeyken zırıltı yapıyo elimle sağına soluna bastırıyorum ama bir türlü kesilmiyo. göstergenin arkasında falan bir şey var sanki. gösterge panelinin olduğu bölümden geldiğine eminim. neyse söküp bakayım bari cevabınız için teşekkürler
    Bir gün hepiniz ölceksiniz biz hızlı olanı seçtik.

Merhaba arkadaşlar,

3 aydır Bajaj Discover 125 ST kullanıyorum. Motosikletimin direksiyon kilidi kırılıp çalınmıştı şükür ki bulundu. Tamir için servise götürdüm yeni kontak takmadı basitçe tamir etti. Dün bir anda kontak çalışmamaya başladı. Anahtar takılı iken marşa basıyorum almıyor. Dahası anahtarı çevirince hiç bir ışık bile yanmıyor. Ayak marşı ile çalıştırarak kullanıyorum. Sorun kontakta mı diye kontrol etmek için anahtarı kapatınca motosiklet stop ediyor. Yani kontak çalıştırmıyor fakat susturmaya yarıyor. Sebebi ve çözümü ne olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı rabbace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

3 aydır Bajaj Discover 125 ST kullanıyorum. Motosikletimin direksiyon kilidi kırılıp çalınmıştı şükür ki bulundu. Tamir için servise götürdüm yeni kontak takmadı basitçe tamir etti. Dün bir anda kontak çalışmamaya başladı. Anahtar takılı iken marşa basıyorum almıyor. Dahası anahtarı çevirince hiç bir ışık bile yanmıyor. Ayak marşı ile çalıştırarak kullanıyorum. Sorun kontakta mı diye kontrol etmek için anahtarı kapatınca motosiklet stop ediyor. Yani kontak çalıştırmıyor fakat susturmaya yarıyor. Sebebi ve çözümü ne olabilir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    hayırlı olsun motorunuz bulunmuş.

zaten çok uyduruk bişey o direksyon kilidi güven vermiyor. ama caydırıcı olabilir.

bence kontak mekanizmasını komple değişmesi lazım

REKLAM ALANI
65. sayfa BirinciBirinci ... 15556364656667 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler