Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman en buyuk problem bu olsun. Ben de 7-8 gun sonra calistirinca sanki tek buji gibi calisti. Ama jiklesiz falan tek marsta aldi masaallah. Ki yapracikta ayaz var bu ara..
    Aynen sabah ayazında mamaktan geldim ama eryamana gelene kadar baya ısınması lazımdı motorun eryaman girişinde stop etti neyse eve geldim öğlen oy kullanmaya gittim hava ısındı sorun yaşamadım artık soğuktanmı oldu yoksa benzinde pislikmi vardı cumartesi shell'den aldıydım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı svsmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen sabah ayazında mamaktan geldim ama eryamana gelene kadar baya ısınması lazımdı motorun eryaman girişinde stop etti neyse eve geldim öğlen oy kullanmaya gittim hava ısındı sorun yaşamadım artık soğuktanmı oldu yoksa benzinde pislikmi vardı cumartesi shell'den aldıydım
    Sizdeki sorun yakittanmidir bilemeyecegim ama sunu diyebilirim, eskisehir yolunda cevre yolu baglantisinin ordaki shellden aldigim nitro+ benzin ve mazot performansa olumli yonde hissedilir etki etti. Yalniz sincandaki shellerden birinden aldigim nitro+ mazot o kadar iyi degildi.

Demekki markaya bakilmaksizin istasyondan istasyona fark var.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu motoru aldığım ilk gün akü bitti

7 amper akü uyar mı bu motora? Çin malı akü buldum 65 ytl

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

beyler az evel 35-40 km'lik yoldan geldim yol boyu sıkıntı yaşamadım mahalleme girişte ışıklarda stop etti ve her ışıkta rolantide stop etmeye başladı muhtemelen rolanti ayarı lazım yada karbüratöre pislik mi kaçtı acaba fikri olan var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Oy kullanmaya gittim şimdi bir sıkıntı yaşamadım allah allah heralde pislik kaçtı sonrada açıldı kendi kendine :D
    Depo kapağı açık gidiyorum ben. Hava alamadığı için yapıyor bu arızayı. Ben de sıcak havalarda hergün yaşıyorum bu sorunu. Çözüm çok basit. Kapağı bir süre açık tut.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benzin deposunun tahliye hortumu vardır oradan hava alır. Hortumun sıkışmadığından hava geçirdiğinden emin olun. Depo kapağı açık gitmek diye bişey olmaz.

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizdeki sorun yakittanmidir bilemeyecegim ama sunu diyebilirim, eskisehir yolunda cevre yolu baglantisinin ordaki shellden aldigim nitro+ benzin ve mazot performansa olumli yonde hissedilir etki etti. Yalniz sincandaki shellerden birinden aldigim nitro+ mazot o kadar iyi degildi.

Demekki markaya bakilmaksizin istasyondan istasyona fark var.
    Yok ya soğukta yapıyor jikleyle gitmek lazım soğuk havalarda rolantisi çok düşük az yükseltmek lazım bugün hava güzeldi sıkıntı olmadı

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    kış geliyor arkadaşlar tekrar bir hatırlatma yapayım; motorununun garantisi devam eden ve 5 amperlik sulu akü olan arkadaşlar aküde sıkıntı varsa servisler garantiden 7 amperlik jel akü ile ücretsiz değiştiriyor.
    para ile dışarıdan akü almak isteyen arkadaşlar için de tavsiyem 7 amper abus marka DİK jel akü. çin malı ama gerçekten kaliteli bir akü, ben 3 yıldır kullanıyorum.
    motor kışın 1-2 ay yattığı halde tek marşta alıyor, fiyatı 55-60 lira civarında 2-3 yıl kullansanız yeter.
    Mikuni bunu beğendi.

Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış geliyor arkadaşlar tekrar bir hatırlatma yapayım; motorununun garantisi devam eden ve 5 amperlik sulu akü olan arkadaşlar aküde sıkıntı varsa servisler garantiden 7 amperlik jel akü ile ücretsiz değiştiriyor.
    para ile dışarıdan akü almak isteyen arkadaşlar için de tavsiyem 7 amper abus marka DİK jel akü. çin malı ama gerçekten kaliteli bir akü, ben 3 yıldır kullanıyorum.
    motor kışın 1-2 ay yattığı halde tek marşta alıyor, fiyatı 55-60 lira civarında 2-3 yıl kullansanız yeter.
    Hocam ben en son gittiğimde sarj edip yollamışlardı geçen sene. Fakat hala sıkıntı devam ediyor. Servise gittiğimde bize böyle bir bilgi gelmedi vs deme olasılığı nedir ? Akü değişimi yapan başka arkadaşlar var mı ?

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...

Motosikleti
    Yok ya soğukta yapıyor jikleyle gitmek lazım soğuk havalarda rolantisi çok düşük az yükseltmek lazım bugün hava güzeldi sıkıntı olmadı
    Valla bende hasret kaldim motosiklete binemiyorum. Oyle bir yogunluk var ki ... Allah herkese hayirli kapilardan bol kazanclar nasip etsin.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    ben soğuk havalarda, motoru hiç çalıştırmadan jikleyi açıyorum, hafif gaz vererek motoru çalıştırıyorum 1 sigara yakıyorum bitene kadar jikle ile çalıştırıyorum ve sonra yola çıkıyorum bir problem olmuyor,

fakat bazen aceleden kaynaklı çok kısa bir süre jikle açıyorum yani ısınmadan yola çıkıyorum ilk ışıklarda stop ediyor, marş basında çalışmıyor tam bu arada jikleyi açarsanız motor çalışır. yani motorun 1-2 dakka çalışması çok bir ısınmaya yol açmıyor. böyle en az 5 dk önce çıkıcaksınız evden
    hele sabah ayazı yediyse motor. YAĞ sıcaklığını gösteren yağ tıpaları var bu da faydalı bir araçtır, motoru çalıştırmaya başladıktan sonra yağın ısındığını görüp ona göre yola koyulursunuz, ısınmayan yağ ile yola çıkmak parçaları aşındırıyor diye her kes söylüyor.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    https://c1.staticflickr.com/9/8319/7...d79af646_b.jpg

egzozun çıktığı çizgili olan şeyin tam aşağıda bitiminde conta patlamış servise gittim evet conta patlamış ama yağ yok dedi o gün de motoru yıkamıştım yağ olmadan bişey yapamam dedi garantinin değiştirmesi gerekmezmi yağ olmasada sonuçta conta patlamış ?

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisler uğraşmak istemiyor, veya parayla akü satacak vs. servise garantiden aküyü değiştirin, bir çok arkadaş değiştirdi deyin olmadı özelden Ekrem Ata beye yazın yardımcı olur.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

@fabıalıfe, malesef ekrem bey konuyla ilgili bir bilgim yoktur diyor. Kendisine mail atmıştım. Artık servise gidip bakıcaz duruma göre..

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    hay mk noluyo bu motora ya şimdide egzozun altındaki taliye deliklerinin birinden 5-6 saniyede bir yağ gibi bişey damlatıyo acil yardım edin iyice soğumaya başladım motordan

Motosikleti
    Alıntı BajajcıFARUK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay mk noluyo bu motora ya şimdide egzozun altındaki taliye deliklerinin birinden 5-6 saniyede bir yağ gibi bişey damlatıyo acil yardım edin iyice soğumaya başladım motordan
    Yasadiginiz yer nemli bir iklime sahipse egsozun icindeki kurum olusan nemle birlikte o delikten damlar veya yikarken egsoza su girmistir. normal bir durumdur. Sakin olun.

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    ama motor yedek depoya geçince yapmaya başladı benzinde su olupta atmasın yakamayıp?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    motora akü dayanmıyor. üç günde bir akü bozuyor. daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu? statör mü bozuk alternatör mü şarj etmiyor anlamadım?

Selamlar. Aranıza yeni katıldım. Bajaj discover için tur camı arıyorum. Var mı bilgisi olan. Pulsar için mevcut fakat pulsar olmuyormuş. Denizli yetkili servisiyle konuştuğuma göre. Nasıl halledebiliriz bu işi?

Çok Asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba RX9 almaya niyetli. Beyaz yada sarı düşünüyor
    Tur camı derken ön tarafa rüzgar kessin diye takılan büyük siperlik mi demek istedin?

Aynen oyle hocam. Caglar cam ile konuştum az önce pulsara yaptıkları siperliği alıp montajını kendin yaptırabilirsin dedi.Ama pulsardaki montaj yerleri disco ya uymuyormuş. Onu demirciye yaptırırsın dedi.

Kafam karıştı.Bilemedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler