Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı BajajcıFARUK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ bujinin ordan yağ atıyor birde aşşagıda bi yerden akıtıyor neden yapıyor bunu arkadaşlar başına gelen varmı
    "Aşşagıda" dediginiz tam olarak neresi? "Aşşagı"da yiginla yer var sizinti olmasi muhtemel.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    nasıl anlatsam ki gömleğin tam bittiği yerden gömlek dedigim bujiyi taktıgın yerde çizgili çizgili olan lastiklerde gözüküyo

Motosikleti
    nasıl anlatsam ki gömleğin tam bittiği yerden gömlek dedigim bujiyi taktıgın yerde çizgili çizgili olan lastiklerde gözüküyo
    Keske bir resim koyabilseniz...

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    buraya nasıl koyabiliriz

Motosikleti
    buraya nasıl koyabiliriz
    bununla ilgili konu(lar) var. Okuyun.

Önceki sayfaları okudum motorun yakıt dışında ne gibi artıları var?

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    bence bu motorun eksisi yok bakımlarını düzgün yaptır hiç bişey olmaz almayı düşünüyosan hiç düşünme al derim çok harika motor hız istiyosan bu motorda arama ama

Scooterdan vitesli motosiklete geçeceğim de vitesli olarak başlangıç motoru olabilir mi bu ?

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    aynen bu motor başlangıç motoru olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

bu gün yan kapağı çıkarmaya uğrastım sadece bi tarafı çıktı bende çıkaramayınca yerine taktım ama oturmadı nasıl takılıyo bu kapak ya

svsmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Yav arkadaş hayatta kaskız motora binmem binene de gıcık olurum. Trafik cezası yemişim kasksız motora biniyorum diye. İş yerinin önünde motorun yerini değiştirirken polis görüyor ve yazıyor çok ilginç sokak arasında dükkanın önünde bu polis milletini anlamak çok güç insanı motordan soğutuyorlar.

Hergün kelle koltukta git gel otomobil sürücüleri tarafindan tacize uğra canına kast edilsin onlara bir allahın kulu ses etmesin bide üstüne ceza ye suçlu olsam zoruma gitmez.

Motosikleti
    Alıntı svsmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav arkadaş hayatta kaskız motora binmem binene de gıcık olurum. Trafik cezası yemişim kasksız motora biniyorum diye. İş yerinin önünde motorun yerini değiştirirken polis görüyor ve yazıyor çok ilginç sokak arasında dükkanın önünde bu polis milletini anlamak çok güç insanı motordan soğutuyorlar.

Hergün kelle koltukta git gel otomobil sürücüleri tarafindan tacize uğra canına kast edilsin onlara bir allahın kulu ses etmesin bide üstüne ceza ye suçlu olsam zoruma gitmez.
    "Sincanda apaciler kasksiz gezer, bir de hoparlor takmis bangir bangir kafa utulerler, onlara bisey demezler. Biz tam koruma cikariz yola hemen cekerler kenara. Utanmasa depodaki cizikten ceza yazacak..." der bir kurye dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

aynen bu motor başlangıç motoru olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

bu gün yan kapağı çıkarmaya uğrastım sadece bi tarafı çıktı bende çıkaramayınca yerine taktım ama oturmadı nasıl takılıyo bu kapak ya
    Anahtari takip cevirdikten sonra once kapagin on kismini kendinize yavascs cekin, sonra arka kismini onedogru pek nazik olmayan bir sekilde cekin. Kapak elinizde kalacak. Dikkat edin kirilmasin. Takarken de tam tersini yapacaksiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

Alıntı DevilUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterdan vitesli motosiklete geçeceğim de vitesli olarak başlangıç motoru olabilir mi bu ?
    En ideal secimlerden biri olurdu. Vites gostergesi ve devir saati olsaydi. Ama yinede alismasi zor degil. Motoru dinlerseniz ikisine de ihtiyaciniz kalmaz.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    bence silindir değil silindir contası değişmiştir. bu durumda rodaja gerek yok.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Sincanda apaciler kasksiz gezer, bir de hoparlor takmis bangir bangir kafa utulerler, onlara bisey demezler. Biz tam koruma cikariz yola hemen cekerler kenara. Utanmasa depodaki cizikten ceza yazacak..." der bir kurye dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Anahtari takip cevirdikten sonra once kapagin on kismini kendinize yavascs cekin, sonra arka kismini onedogru pek nazik olmayan bir sekilde cekin. Kapak elinizde kalacak. Dikkat edin kirilmasin. Takarken de tam tersini yapacaksiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

En ideal secimlerden biri olurdu. Vites gostergesi ve devir saati olsaydi. Ama yinede alismasi zor degil. Motoru dinlerseniz ikisine de ihtiyaciniz kalmaz.
    Aynen dosstum bu akşam dükkanın önünde turluyodu biri kasksız adamı motordan soğutuyorlar teşvik edecekleri yerde hem yakıt hem trafik için insanları motosikleete yönlendirecekleri yerde soğutuyorlar

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    10 000 km.
    şimdiye kadar tek sorun 100 km. de akünün bitmesi oldu. bitik aküyle 10 bin km'ye geldim.

silindirden ve iki yan kapaktan yağ terlemesi yapıyor. sorun contalarda olmalı.

bugün lastiği anlas 100/80 17 ile değiştirdim. kampana janta sürtmeye başladı. motor yolda giderken lastik patlak gibi gibi yalpayarak gidiyor ve sürekli sürtünme sesleri çıkıyor. bunun sebebi ne olabilir? içinde bir parçayı eksik mi koydular acaba, bilya mı dağıttı anlamadım. motorcuya tekrar götürdüm tekeri tekrar söktü bir şey bulamaadı. yarın servise götürüp baktırıcam artık. bunların haricinde 10 bin km. boyunca kuruş masraf etmedim bu motora.

edit: paket işi yapıyorum bu motorla. hiç durmadan çalışıyorum

yakıt 10 tl benzin = 80 km.
    bu değeri en az 20 kere tecrübe etmişimdir.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    5 amp. sulu aküsü olup bitenler, servis 7 amp. jel akü ile garantiden değiştiriyor bilginiz olsun.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 000 km.
    şimdiye kadar tek sorun 100 km. de akünün bitmesi oldu. bitik aküyle 10 bin km'ye geldim.

silindirden ve iki yan kapaktan yağ terlemesi yapıyor. sorun contalarda olmalı.

bugün lastiği anlas 100/80 17 ile değiştirdim. kampana janta sürtmeye başladı. motor yolda giderken lastik patlak gibi gibi yalpayarak gidiyor ve sürekli sürtünme sesleri çıkıyor. bunun sebebi ne olabilir? içinde bir parçayı eksik mi koydular acaba, bilya mı dağıttı anlamadım. motorcuya tekrar götürdüm tekeri tekrar söktü bir şey bulamaadı. yarın servise götürüp baktırıcam artık. bunların haricinde 10 bin km. boyunca kuruş masraf etmedim bu motora.

edit: paket işi yapıyorum bu motorla. hiç durmadan çalışıyorum

yakıt 10 tl benzin = 80 km.
    bu değeri en az 20 kere tecrübe etmişimdir.
    Sorunu çözdüm. Tekeri takarken bir parça eksik kalmış

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ne biçim ustalar var ya Usta dediğin parça artırır derler ama ben hiç öyle yapmadım.

Motosikleti
    Hangi parcaymis?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    beyler az evel 35-40 km'lik yoldan geldim yol boyu sıkıntı yaşamadım mahalleme girişte ışıklarda stop etti ve her ışıkta rolantide stop etmeye başladı muhtemelen rolanti ayarı lazım yada karbüratöre pislik mi kaçtı acaba fikri olan var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Oy kullanmaya gittim şimdi bir sıkıntı yaşamadım allah allah heralde pislik kaçtı sonrada açıldı kendi kendine :D

Motosikleti
    Alıntı svsmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler az evel 35-40 km'lik yoldan geldim yol boyu sıkıntı yaşamadım mahalleme girişte ışıklarda stop etti ve her ışıkta rolantide stop etmeye başladı muhtemelen rolanti ayarı lazım yada karbüratöre pislik mi kaçtı acaba fikri olan var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Oy kullanmaya gittim şimdi bir sıkıntı yaşamadım allah allah heralde pislik kaçtı sonrada açıldı kendi kendine :D
    Aman en buyuk problem bu olsun. Ben de 7-8 gun sonra calistirinca sanki tek buji gibi calisti. Ama jiklesiz falan tek marsta aldi masaallah. Ki yapracikta ayaz var bu ara..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler