Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu motorlar kötü değil ama çinli motorlar ne kadar kötü değilse o kadar. Montaj hatları çinlilerden hiç farklı değil böyle sorunlar çıkabilir. Bu motorun fiyatı idare eder de öbür 150F'in neredeyse yamaha fiyatına satılması anlaşılır gibi değil. Bu motoru 3500'e, 150F'i 4000'e verseler çinlilerin baya önünü keser ama böyle zor.
    Fiyat 4.666 TL.
    Demekki satışlar iyi herhalde, galiba, sanırsam (belki satış patlaması olmuştur)?
    Fiyat 3500 TL vade farksız 9 taksit olursa, nasıl olur ama? (Ortalık motor kaynıyor kardeş)
    Artık bu işi saygı duyulup sevilen Ekrem beyde kurtaramaz bence, yani.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı acemi27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat 4.666 TL.
    Demekki satışlar iyi herhalde, galiba, sanırsam (belki satış patlaması olmuştur)?
    Fiyat 3500 TL vade farksız 9 taksit olursa, nasıl olur ama? (Ortalık motor kaynıyor kardeş)
    Artık bu işi saygı duyulup sevilen Ekrem beyde kurtaramaz bence, yani.
    Ankarada 100 tane YBR, CBF görüyosam aralarında 1 tane bile bajaj yok bence baya düşük oran. Çin malı YBR çakmaları bile daha çok var ortalıkta. Arora'nın Kuba'nın Ybr'lerini kullanan kuryeler çok var burda.
    acemi27 bunu beğendi.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    çünkü fiyat yüksek, çünkü hedef 1 yılda çok motor satmak değil, motorlarına güvendikleri için belki 10 yılda ayakta kalan motorları ile 20 yıla damga vurmak.

koskoca fabrika 1 yılda ölümünr dandik üretip ucuza satıp her yeri motorla doldurayım diye bir strateji uygulamaz herhalde
    çok nadirdir 1. mondialinden sonra 2. mondial alan insan. parası değerli olan almaz.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    Ölümüne dandik motor ürettikleri tamamen iftira, üretim amacına göre motor satın alınırsa ve bakımı düzgün yapılırsa çin malının da bozulduğu yolda bıraktığı yok. Aynı şartlarda kullanılan 125'lik mondial ile 125'lik bajajda, motor aksamında aynı oranda eskime gözlenir. Ufak tefek farklar uzun vadede çıksa bile çin malında işletme maliyetinin daha düşük olmasından dolayı mondial alan zarar etmez. Mondial'de garanti hikaye olsa bile gerek yok zaten, sizin bir bakım paranıza üst kapak veya silindir değişimi yapabilirim. Piston sekman silindir 70 lira, 30 bin km'de yağ yakmaya başlasa ne olur Çin malı adamı usta eder, japon malı hint malı ustalara esir eder. Fark bu, hangisi daha keyifli
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Arkadaşlar merhaba; her iki lastiğimi de kaliteli lastiklerle değiştirmek istiyorum. Ancak discover için takım olarak lastik; conti, metzeler, haidenau, ve pirelli de yok. Başka da lastik takmak istemiyorum. Ön (3.00-17)=(76/90-17) arka 90/80-17 ölçülerinde taksam ne gibi sonuçları olur/janta uyar mı ? Orijinal lastikler: ön (2,75-17) = (70/90-17) , arka 3.00-17.

Motosikleti
    Bu ölçülerde kaliteli lastik yok bajaj jant ölçülerini seçerken pek çok konuda olduğu gibi bütün dünyada geçerli olan standartları yok saymış.(Commuterlar için 2.75-18 90/90-18 lastik ölçüsü standarttır hem ekonomik hem de çok kaliteli lastikler var) Pulsarın ön far hüzmesine bakın mesela, görülmüş şey değil. Muayenede sıfır km Pulsar'lar bile kusurlu çıkar. Adamlar hint standartlarına göre motor üretip bütün dünyaya satıyor.

Arkadaşlar benim bi sorum olucak.Neden discover 125cc 4.666 lirayken mondial 150z one 4.339 tl farkları nedir.Teşşekürler.Sonuçta biri 150cc biri 125cc.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Evet o ölçülerde tek markanın lastiği takım olarak yok fakat ön arka olarak ayrı markalarda mevcut. Benim sorduğum tabanı 0,6- 1,5 cm kadar genişletsek tabi yükseklik de 0,8-1,0 cm arası artacak. Bi sorun olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Bu arada max.tork hız değerlerini buldum. malum devir saati yok 5.vites:63 km/h 4.vites:52 km/h 3.vites:43 km/h 2.vites:32 km/h 1.vites:20 km/h

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı barış gönült adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim bi sorum olucak.Neden discover 125cc 4.666 lirayken mondial 150z one 4.339 tl farkları nedir.Teşşekürler.Sonuçta biri 150cc biri 125cc.
    discover şehir içi 2,0-2,2 litre/100km yakıyor (hala rodajda) ve 20w/50 yağ kullanılıyor (en ucuzu), yağ filtresi 3,42 tl vs. sebeplerden olabilir mi ?

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Merhaba, depo kılıfı görünce kıllanıyorum hep, acaba bi sıkıntı varda onu mu gizliyorlar diye.
    İlk defa motor alacağım ve niyetlendiğim motorda depo kılıfı var ve motorun düştüğünü biliyorum.
    Acaba bu kılıf motora bakmaya gittiğim zaman kolay sökülen çıkartılan bişey midir? Sahibine soy bakayım şunu diyeyim.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bu ölçülerde kaliteli lastik yok bajaj jant ölçülerini seçerken pek çok konuda olduğu gibi bütün dünyada geçerli olan standartları yok saymış.(Commuterlar için 2.75-18 90/90-18 lastik ölçüsü standarttır hem ekonomik hem de çok kaliteli lastikler var) Pulsarın ön far hüzmesine bakın mesela, görülmüş şey değil. Muayenede sıfır km Pulsar'lar bile kusurlu çıkar. Adamlar hint standartlarına göre motor üretip bütün dünyaya satıyor.
    Aynen katılıyorum.

Bu biraz da firmanın kendi malını satabilmesi için yaptığı bir uygulama gibi. İhtiyaç anında sadece ben satayım mantığı olabilir.

17 inch lastik kullanan neredeyse başka hiç bir commuter yok.

Geçen gün ışıklarda beklerken yanıbaşımda küçük sandığım Suzuki Vanvan durdu. Resmen Boxer onun yanında bile cüce kaldı.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Basit sökülür takılır. Dert etme

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Dicover 125 ler kaç litre yağ alıyor filitresi değişince bilen varsa yazabilirmi
    Cadde34 Motosiklet Tutkunlari

Cadde34MT

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    1100 ml yazıyor ama 1200 ml alıyor. Yani filtre değişince 1 lt lik yağ yetmeyecek.

Motosikleti
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basit sökülür takılır. Dert etme

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Dicover 125 ler kaç litre yağ alıyor filitresi değişince bilen varsa yazabilirmi
    Motor yağı kapasitesi
    Yağ Değişim 1,0 litre
    Yağ+Filtre Değişim 1,1 litre

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Motor yağı kapasitesi
    Yağ Değişim 1,0 litre
    Yağ+Filtre Değişim 1,1 litre
    kılavuzu öyle diyor ama 1,2 litre aldı benimkisi (çizginin 0,2mm altına kadar)

Motosikleti
    Servis her bakımda 2 tane 1 litrelik yağ şişesi açıp koyuyorsa ciddi masraf.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Servis her bakımda 2 tane 1 litrelik yağ şişesi açıp koyuyorsa ciddi masraf.
    Servis en az 4 litrelik açıyordur herhalde. Açtıktan sonra iki gün buzdolabında tazeliğini koruyordur herhalde :-)

Motosikleti
    Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis en az 4 litrelik açıyordur herhalde. Açtıktan sonra iki gün buzdolabında tazeliğini koruyordur herhalde :-)
    Buzdolabına gerek yok, kapağını kapalı tuttuktan sonra istersen 6 ay sakla. Ben öyle yapıyorum 150'lik motorum için. 4 litre yağ alıyorum 45 liraya. Genelde servis 1.2 koysa da 2 litre parası yazar. Kalanı sende durur.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Megu kardeş, ben aynı şartlarda kullandığım mondial motordan 800 TL zarar ettim, ve aynı şartlarda kullandığım bajaj'a servis bakımı dışında (5000 km de bir) herhangi bir ücret ödeyip bir yerini tamir ettirmedim,

aldığım mondial, 2. bakıma gelmeden silindir piston gitti, 4. bakıma gelmeden bir daha gitti bu sefer krangıyla birlikte, motoru satmaya götürürken egsozu koptu,

yani o iş senin bahsettiğin gibi değil.

ben motorcu değilim tamirci değilim, bin km de bir servise uğramak zorunda değilim,Mondial servisine soruyorum abi motoru ne zaman getiriym, KM sinde getir ama arada yağına bak diyor. bu nedir ya? salak saçma işler

Mondial pişmanlıktır.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    OKTAY MOTOR şube açılışında,
    Siz değerli arkadaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.
    İkitelli organize Ziyagökalp mahallesi Bedrettin dalan bulvarı İş Batı ticaret merkezi No:1/50 Başakşehir/İstanbul

İkitelli organize sanayi girişi Petrol Ofisi altı

An itibarı ile parasını ödeyip sıfır km Discover'imi satın almış bulunmaktayım pazartesi işlemleri halledip aranıza katılırım büyük ihtimal...
    jemalizm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
49. sayfa BirinciBirinci ... 39474849505159 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler