Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu sizce nasil olur? Daha once boyle birsey deneyen veya goren var mi?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...63685459/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Oturma yeri açılıyor mu arkadaşlar ben bulamadım.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı flecher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturma yeri açılıyor mu arkadaşlar ben bulamadım.
    Sol tarafta yedek depo anahtarının altındaki siyah kapak üzerinde anahtarınla açabileceğin kilit var ordan o kapakları çıkar , akü filan var hemen orda tutabilecğin bir tel göreceksin onu çektiğinde , koltukta kilit sistemi arkada ilk ordan yukarı çekersin , koltuğu oturturken önce ön tarafı yerleştirirsin. koltuğun altında sabitlenmiş anahtar takımınıda görebilirsin.
    Hayırlı olsun, Kazasız sürüşler..
    HADICANIMM bunu beğendi.
    Passionately in love with Motorcycle

sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,hayırlı ramazanlar..dün itibairi ile discoverimle benzin denememi bitirdim. Önce depoyu fulledim 70 tl ve 13.5 lt kadar benzin aldım. ve depodaki benzin tamamen bitene kadar kullandım. 585 km de yedek depoya düştü,tamamen bittiğinde'de kadran 755 dedi. ve tükendi.
    Kullanım tarzım;hep şehir içi bazen iki kişi ve 80'i fazla geçmeden oldu.
    Fakat yedek depoya düştüğünde,daha agresif kullandım,genelde 80-100 aralığında.Bunun sebebi yedek depoyla en kötü ne kadar gidebildiğini görmekti.
    Yani zorlamama rağmen yedek depo ile 170 km yol gitmişim. motor 3500 km de. hedefim 800'ü görmekti olmadı ama neyse bunada şükür İyi forumlar.
    Bu denemeden gene yaptım. Motor şu an 7500 km'de. bir depoyla gene 800 km'yi göremedim malesef. 785 km'de depo tükendi. yani bir depo 13.5 litre benzin ile 785 km gitmiş oldu. Az yaksın diye kendimi kasmadım 2 kişide bindim, 80 üstünede çıktım. sadece gaz koluna kibar davrandım.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu denemeden gene yaptım. Motor şu an 7500 km'de. bir depoyla gene 800 km'yi göremedim malesef. 785 km'de depo tükendi. yani bir depo 13.5 litre benzin ile 785 km gitmiş oldu. Az yaksın diye kendimi kasmadım 2 kişide bindim, 80 üstünede çıktım. sadece gaz koluna kibar davrandım.
    herkesin yakıt tüketimi aşağı yukarı bu şekilde sinan. neredeyse 1 litre ile 50 km ye tekabül ediyor. normali bu olsa gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Alıntı Suleyman46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sizce nasil olur? Daha once boyle birsey deneyen veya goren var mi?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...63685459/detay
    doğru ama pulsar'ın göstergesi o.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Arkadaşlar 15T Dişliyi bi türlü bulamadım bi yardımcı olabilirmisiniz
    Bulduklarımın hepsi büyük geliyo yuvaya

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    100lük cup dişlisi alıcaksın.

Sabitlenmiş anahtar takımını göremedim. Ayrıca rodaj hakkında bilgi verebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Çok soru soruyorum ama yedek depo hakkındada bilgi istiyorum benzin direk yedek depoyada iniyormu

Motosikleti
    Alıntı flecher35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabitlenmiş anahtar takımını göremedim. Ayrıca rodaj hakkında bilgi verebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Çok soru soruyorum ama yedek depo hakkındada bilgi istiyorum benzin direk yedek depoyada iniyormu
    Anahtar takımı koltuğu ters çevir hemen altındaki boşlukta. bir lastikle sabitlenmiş olması lazım. Rodajıda klullanma kitapçığı var, orada motor alıştırma bölümündeki yazan talimatlara göre yapabilirsin.

Yedek depo denen şey aslında tam olarak ismi rezerve dir. yani orada zaten sürekli benzin var. sen sadece yakıt musluğu ile yakıt yönünü değiştirerek, daha alt seviyeden karbüratöre akmasını sağlıyorsun hepsi bu.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Abiler bugün aranıza katıldım.Mavi siyah discoverla motor gerçekten hoş. Simdilik suspansiyonlarin cukurlari çok güzel emdigini söyleyebilirim.Titreşim olarak YBR yle ayni arkadasta da YBR var görünüşü resimlere gore çok daha gösterişli.Bazilarinin dediginin aksine sonuna kadar parasini hakediyor
    HADICANIMM bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı candar9777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler bugün aranıza katıldım.Mavi siyah discoverla motor gerçekten hoş. Simdilik suspansiyonlarin cukurlari çok güzel emdigini söyleyebilirim.Titreşim olarak YBR yle ayni arkadasta da YBR var görünüşü resimlere gore çok daha gösterişli.Bazilarinin dediginin aksine sonuna kadar parasini hakediyor
    Aramıza hoş geldin kardeşim Hayırlı olsun. Allah kazan beladan saklasın.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Furkan aramıza hoşgeldin. Kazasız belasız kullanman dileğiyle..
    Passionately in love with Motorcycle

Benzin göstergesi yedek depodaki benzinide gösteriyor mu?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Yedek depoya benzin nasil dolduruluyor ?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    hocam yedek depo ile normal depo aynı yerdir. sadece sol tarafta musluğu değiştiren yuvarlak bir mekanizma var,

deponun son 3,5 lt sini kullanmak istiyorsan musluğu yedek depo konumuna getiriyorsunuz.
    ayrıca bir yedek depo, hiç bir motorda bulunmamaktadır.

benzin göstergesi için kendi gözlemim; İbre, tam o kırmızı alana gelmeye yakın yedek depoya geçiyor. ben sürekli musluğu tam depoda kullanıyorum. İbre kırmızıya geldiğinde motor yedek depoda ve neredeyse 150 km daha gidebilir gözüyle bakıyorum.

bu arada, yaklaşık 3 hafta sonra motorun bırandasını dün gece açtım
    havada gayet soğuktu, marşa dokunmam ile alması bir oldu hemen çalıştı ama daha sonra stop etti, jikleyi unutmuşum. jikleyi açarak tekrar marş bastım ve hafif yarım gaz verip bıraktım, tık demeden, hiç stop etmeden gittim geldim.
    HADICANIMM bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Cikle nasil kullaniliyo ?

Motosikleti
    arkadaşlar kaç km desiniz, ne kadar yol yaptık şimdiye kadar?

HADICANIMM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ/DİSCOVER 125 ST KIRMIZI
    Merhaba arkadaşlar, Konya'da bu motordan kullanan varmı?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Jikle motorun sağ tarafında, deponun hemen altına doğru, karbüratörün önündeki mandaldır.

Sadece soğuk havalarda kullanımı uygundur. Motoru çalıştırmadan önce jikleyi yukarı doğru kaldırıyorsunuz,(aşağıda olabilir tam emin değilim) motoru çalıştırıp jikleli bir şekilde 1-2 dakika bekliyorsunuz.

jikle aktif iken motorun rölanti si hızlı olduğu için çabuk ısınıyor, aksi takdirde sürekli stop eder.
    1-2 dakika çalıştıktan sonra jikleyi aşağı doğru itin motor normal devrine düşecektir.

Ondan sonra hareket etmeye hazırsınız.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Benzin var gösteriyordu ama gaz yemiyordu yedek depoya alınca bir sorun kalmıyordu o yüzden sormuştum. 124km'deyim ayrica

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler