Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu test, bajaj sayfasında var.
    http://bajaj.com.tr/discover/34/discover-125-st

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Sava MC 18 'leri taktık.

ilk 30 km kullanımdaki tecrübem motorun çehresi değişti. Moped havasından race motor havasına büründü.
    Manevra kabiliyeti arttı,
    virajlarda hakimiyet ve güven arttı.
    Düz yolda akıcılık var.

Orjinalinden bir tık daha kalın olan bu lastiklerde , öngörü motor performansının düşeceği yönünde idi, ki benim düşüncemde oydu.

Fakat performansta ve son süratde değişiklik yoktu.
    Bu durumu önceki lastiklerin şembrelli (Tube type)olmasından kaynaklı, tubeless yapıya göre daha ağır olduğunu düşünüyorum

Görsellik benim için ikinci planda fakat fenada durmadı.
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...745/1v9ZpA.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...745/AaaNQU.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...909/nAldPc.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/800...537/VMBxcZ.jpg
    fiyatı ne kadardı acaba bizim boxera da olsa olsa bu olur yanaklarda herhangi bi sorum sıkıntı var mı
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Ne diyem ki simdi sana kanuni gt yi hic gormedim. Motosiklet bilgimde hic yok desem yeridir.. ama aradaki cc farki ve tecruben yuzunden gt daha yatkin geliyor.. yada biraz daha butceni yukseltip 200 luk 250lik bir motosiklet de bakabilirsin?

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boxerların yapısı hakkında bilgim yok fakat olacağı kanaatindeyim.
    Bir kaç mesaj önce aldığım fyatı yazmıştım. Tekrarlıyayım Sava türkiyeden 200 TL ye aldım
    yanaklarla ilgili sıkıntı yok.

@uçnkaplumbğa
    MC18 de tek ebat var.

Lastikleri değiştirdikten sonra , viraj aramaya başladım . ve yağmurda limitleri zorladım.
    Açıkcası ıslakta bu kadar fark olacağını tahmin etmiyordum.
    Tabiki bunları lastikleri soğukken yapmıyoruz. En kaliteli lastik olsa bile soğuk ise kayar.

Alacağınız yolun ilk km 'lerinde onun için lastiğiniz ne olursa olsun çok dikkat etmek gerekir.
    MEHMET AYDIN bunu beğendi.
    Passionately in love with Motorcycle

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    tgouc arkadaşım, bunlar hızlı motosikletler değil. sen bakma 110-120 140/s diyenlere, makul hızları 90-100/s

hangisini alırsan al, alınca anlayacaksın.

sana şöyle bir örnek vereyim, sen 100 metreyi 20 saniyede koşabilirsin, en hızlı turun bu olabilir ama 1000 metreyi aynı sür'atle koşabilir misin?
    koşabilmek için neye ihtiyacın olacak?

bir insan zorlanmadan 40-50 kilo taşıyabilir ama kaç metre gidebilir?
    ben bir keresinde aciliyetim olduğu için 180km sürekli 100-110 km/s hızla gittim, son hızı 115/s dir discover ın, fakat dönerken aynı hızla dönemedim. Çünkü 110-115 sür'atlerde seyretmek hem motoru hem sürücüyü yoruyor.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Herkese merhabalar ilk motorum olan mondial 100 mfh'ı sattım şuan yeni bir motosiklet arayışı içindeyim.

Listemde 3 model var: Mondial Drift ( Sıfır ) - Bajaj Discovery ( 2. El ) - 2005 - 2009 eski kasa Yamaha YBR 125 ( 2. El )

İlk motorum mondial 100'den dolayı çinliden epey dilim yandı ama drift için farklı diyorlar, bu motorlar arasında seçim yapmam gerekecek ybr - discovery'nin 2. Eli 3.000 lira ama driftin sıfırı 3000 lira, sizce ne yapmalıyım ?

Bajaj Discovery'nin son hızı nedir ? uzun yola çıkacağım alacağım motor ile sabit 100 km ile gidebilirmiyim ? yedek parça fiyatları nasıldır ? yakıtının epey düşük olduğunu biliyorum ( drif'e pek iyi gözle bakamamamın sebebi'de hunharca yakıt tüketimi )

Discovey'nin sağlamlığı nasıl ? 10 - 20 - 30 bin km'yi aşmış kişiler memnun'mu ?

Discovery'nin neyinden şikayetçisiniz ?

Discovery hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim hayırlı günler

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar ilk motorum olan mondial 100 mfh'ı sattım şuan yeni bir motosiklet arayışı içindeyim.

Listemde 3 model var: Mondial Drift ( Sıfır ) - Bajaj Discovery ( 2. El ) - 2005 - 2009 eski kasa Yamaha YBR 125 ( 2. El )

İlk motorum mondial 100'den dolayı çinliden epey dilim yandı ama drift için farklı diyorlar, bu motorlar arasında seçim yapmam gerekecek ybr - discovery'nin 2. Eli 3.000 lira ama driftin sıfırı 3000 lira, sizce ne yapmalıyım ?

Bajaj Discovery'nin son hızı nedir ? uzun yola çıkacağım alacağım motor ile sabit 100 km ile gidebilirmiyim ? yedek parça fiyatları nasıldır ? yakıtının epey düşük olduğunu biliyorum ( drif'e pek iyi gözle bakamamamın sebebi'de hunharca yakıt tüketimi )

Discovey'nin sağlamlığı nasıl ? 10 - 20 - 30 bin km'yi aşmış kişiler memnun'mu ?

Discovery'nin neyinden şikayetçisiniz ?

Discovery hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim hayırlı günler
    Ben sıfır BOXER bak derim.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sıfır BOXER bak derim.
    Kullanım ihtiyaçlarımı karşılamıyor 3.080 liralık sıfır fiyatı discovery'nin 2. eli ile aynı.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxerların yapısı hakkında bilgim yok fakat olacağı kanaatindeyim.
    Bir kaç mesaj önce aldığım fyatı yazmıştım. Tekrarlıyayım Sava türkiyeden 200 TL ye aldım
    yanaklarla ilgili sıkıntı yok.

@uçnkaplumbğa
    MC18 de tek ebat var.

Lastikleri değiştirdikten sonra , viraj aramaya başladım . ve yağmurda limitleri zorladım.
    Açıkcası ıslakta bu kadar fark olacağını tahmin etmiyordum.
    Tabiki bunları lastikleri soğukken yapmıyoruz. En kaliteli lastik olsa bile soğuk ise kayar.

Alacağınız yolun ilk km 'lerinde onun için lastiğiniz ne olursa olsun çok dikkat etmek gerekir.
    Merhaba,

MC18'de tek ebat var demişsiniz de on ve arka ebatları aynı gibi geldi bana sizin motordaki MC18 lerin.

Ben de sipariş verdim Sava Türkiye'den.

Selamlar.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Sürekli agresif kullanım şehir için yakıt şahsi yakıt tablom,

KM arttıkça verileri burada paylaşabilirim.

Yakıt ölçümü biraz hassas olduğu için, aldığın benzini bitirmek gerekli olduğu için, benzin koyarken içinde ki benzini hesaba katamadığın için, sürekli ölçüm alınmıştır ve bir sonra ki benzin alışımda aylık olarak ne kadar TL ye ne kadar yol gittiğim çıkmaktadır.

acemi ölçümü diyelim

mesela orada 20 TL benzine 133 km gittiğim gözüküyor, halbuki yolumun üzerinde başka benzinlik bulamayacağım için orada doldurmam gerekti ve içindeki benzini hesaba katmadan bu tabloyla komple ölçüm alabiliyorum.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    dün lastiklerimiz de takıldı, her kafadan bir ses çıksa da, aklın yolu Michelin

Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    discovery 125 st
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüsler.
    Nerden aldınız fiyat nedir acaba?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    İzmir Bornova Buzz motor, 510 Nakit

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Teşekkürler jemalizm... Bence 125 lik bir motor almak isteyenler bu tabloya baksın.. yaklaşık hepimizin yakıtları aynı seviyede.. Hatta daha sakin kullanımlarda biraz daha düşebilir... Bilgi için sağol... Kazasız sürüşler

10 günde 2 mesaj , valla çok akıcı , bu kadar kullanıcı var.

Ivır zıvır bişileri koymak için kapalı çanta istiyorum .
    Topcase için BAgaj demiri almak gerekcek ve cezai durumları var, açıkcası motorumda böle bişide istemiyorum

Kappanın K21 gibi veya onun çakması çinli plastik çantalar var ,sağ soluna koyulabilecek ve devamlı üstünde durucak.Ve kilitli

Böyle bişi kullanan var mı ? Ve bunun için üniversal yan çanta demiri yaptıran varmı? veya satışta olup bizim motora uyan

oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Evet forum cok durgun bende arada takip ediyorum yeni birseyler varmi diye ama =( canta olarak ben ufak bi depo ustu (hem ivir zivir hemde gps) fazla malzeme oldumu sirt cantasi ama kaplumbaga misali butun malzemeleri yanimda tasiyorum motosikleti park etsemde..

Cemal arkadaşımız, yakıt bilgisi vermişti. bende bir depo ile 456 km de sıfırladım doldurttum 45 lira ile doldu. İçinde hala varmış
    İnanılmaz keyifli rakamlar.ki yarısı da tapa gaz'dır.

Ömer burak, Maalesef bende takip ediyorum. fakat hareket yok , face grubu daha aktif.
    Grupta ön dişli değişimi hakkında bayağı bi konu döndü .

Ciddi anlamda takiplerimden sonra, Dün 16T dişli taktırdım. Sanki Motora 6. vites geldi.
    4.vites 100 km/h yapıyor ve 5'e attığınızda sakin bir şekilde düşük devirde 100km de gidebilirsiniz. uzun yol için ideal, Ama daha fazla sürat yapmıyor. Amaç Motoru rahat bi şekilde seyrini sağlamak.
    Fakat Bu işin dezavantajı,
    Rüzgarda yokuş çıkarken 5 viteste gücü düşüyor. Bende 90 kilo zaten.
    80 km yaptım.

Ve 15 Dişlinin Daha mantıklı olacağı yönünde idi. Bugün mesai çıkışında 15T taktırdım.
    Şimdi deneme maksatlı 60 km dolaştım.
    Harika arkadaşlar. Çok daha stebil. Akselarasyon 14T ile aynı ve vites oranları daha rahat oldu.
    Tavsiye ederim.

Soldaki 14T sağdaki 16T
    jemalizm bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    sanırım bende 15t ye döneceğim.

bunlarda motorumdan bir kaç resim

MEHMET AYDIN ve ..Carmentality.. bunu beğendiler.

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    Merhaba arkadaşlar
    Çanta/topcase Takin artik herhangi bir caza işlemi yoktur başka şeyler aramayin 45 lt yi Takin gocca bi bagajiniz olsun
    trcn bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    merhaba arkadaşlar.

Motosikletimi ilk çalıştırıyorum herşey normal. yürüyorum mesela. bir süre sonra duruyorum, tolantide çalışıyor gayet güzel. fakat tekrar gaz verdiğimde. çok yavaş yavaş versem dahi motor boğuluyor. stop ediyor. kısaca mesela 30-40 saniye rolantide çalışırsa, kalkacağım zaman boğuluyor, seyir halinde sorun yok, duruken arada fıt fıt gaz verirsemde sorun yok. başına böyle bir şey gelen varmı acaba?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Bornova Buzz motor, 510 Nakit
    510 nasıl ya geçen sene buzz motordan 240'a almıştım aynı lastiği
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler