Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj discover st 125
    herkese merhaba.. ağustosun son haftasında discover aldım ve o tarihten bu yana 120 km yaptım ,çok fazla km katetmedim çünkü henüz sınavı geçemedim, daha önce motor tecrübem yoktu.Şimdi benim sorunum bugün yine motorumla sakin yollarda 20-30 kmlik bir gezinti yapmak için kontağı çevirdim bir gaz sesi geldi fakat daha sonraki denemelerimde hafif bir fır fır sesinden başka birşey duymadım , bir evvelki çalıştırma teşebbüsümde de biraz nazlanmıştı ama birkaç denemeden sonra yola çıkabilmiştim, sadede gelirsek motorun sorunu ne olabilir, ikinci olarak bu tür arıza durumlarında yetkili servis motorun bulunduğu yere gelip müdahale ediyor mu yoksa biz mi makinayı onlara götüreceğiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastik konusu kafama takılıyor. Forumda yazılan çizilenler nylon lastik kullanmayın yönünde.
    Ben limitlerde kullanan birisi değilim fakat , çok fazla ıslak zeminde yol tecrübemde yok,
    2000 km'yi devirdim. 200-300 liralık lastik için yerede kapaklanmak istemiyorum.
    Sava marka lastik düşünüyorum. Öneriniz ne olacaktır. Kışı motor kazan dairesinde geçirecek. Bahara girerken mi alsam. Fakat kışa kadarda kullanmak istiyorum.
    Sıkıntım aslında lastik almakta değil , edirnede tecrubeli bu işi kıvırcak kimse yok.
    Lastikçi, lastiği janta geçirir, peki motorun bağlantı yerlerini sökmede takmada aynı beceriyi gösterebilecekmi?
    bu işi serviste yaptırıp , lastik jantı sırtlayıp lastikçiyemi gitmek lazım.

Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Lastik olarak sava MC18 düşünüyorum.
    Edirnede bu işi kıvırabilecek lastikçi varmı?
    Passionately in love with Motorcycle

Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik konusu kafama takılıyor. Forumda yazılan çizilenler nylon lastik kullanmayın yönünde.
    Ben limitlerde kullanan birisi değilim fakat , çok fazla ıslak zeminde yol tecrübemde yok,
    2000 km'yi devirdim. 200-300 liralık lastik için yerede kapaklanmak istemiyorum.
    Sava marka lastik düşünüyorum. Öneriniz ne olacaktır. Kışı motor kazan dairesinde geçirecek. Bahara girerken mi alsam. Fakat kışa kadarda kullanmak istiyorum.
    Sıkıntım aslında lastik almakta değil , edirnede tecrubeli bu işi kıvırcak kimse yok.
    Lastikçi, lastiği janta geçirir, peki motorun bağlantı yerlerini sökmede takmada aynı beceriyi gösterebilecekmi?
    bu işi serviste yaptırıp , lastik jantı sırtlayıp lastikçiyemi gitmek lazım.

Tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim. Lastik olarak sava MC18 düşünüyorum.
    Edirnede bu işi kıvırabilecek lastikçi varmı?
    Merhaba,

Ben de Sava marka lastikle Boxer'ımın lastiklerini değiştirmek istiyorum.
    Açıkçası araya kış gireceği için çok düşünmüyordum fakat orijinal lastikleri ıslak zeminde adeta sabun gibi kayıyor.
    Onun için bu hafta içerisinde lastiklerimi değiştirmeyi düşünüyorum.

Discover'in lastik ölçüleri
    ön: 2.75 17
    arka: 3.00 17

mc 18 modelinde ise ölçüler
    90/80-17
    110/80-17

Bence Mc 25 bogart model lastiğe göz atın. Discover'i Mc 18 lastikler yorabilir. Ben de Boxer için Mc 25 modelini düşünüyorum.

Bu da MC 25 model lastiğin linki: http://www.savaturkiye.com/UrunDetay...0Bogart&UID=15

Lastiğin değiştirilmesi konusunda ise ben 5000 bakımına denk getirip serviste değiştirtmeyi düşünüyorum.
    Lastikçi çok anlamayabilir bu işten. Lastikleri sırtlayıp servise gitmenizi tavsiye ederim.

Selamlar.

LAstik ölçüsünü bayağı araştırdım , sizin boxer başlığı altında , bu değişimi yapan ve discover içinde fikir veren twona dan fikir aldım.

Motorcycle tire size conversions, şeklinde yabancı forumları inceledim.
    MC 18 'in ölçüleri uygun , bizim motordaki çamurluk olayı filan sığarmı tamamen şans.Kısmetse ürün yarın gelcek, bakıp göreceğiz.

bizim 2,75 - 80/90 17 'ye 3.00 - 100/80 17 ye eşit ,

Sizin dediğiniz MC25 te birebir ölçü bulmak mümkün fakat MC18 için hamurunun diğer modellere nazaran daha yumuşak olduğu söyleniyor.

yumuşak hamurlu race tarzı bu lastiklerden diğer markalarda bizim ölçüler zaten yok , en yakın ölçü budur diye düşünüyorum.

ANATOLİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ BANDİT GSF 600S
    http://haberanatolia.com/haber.php?id=315

DİSCOVER 125 KULLANAN ARKADAŞLAR TEST SONUÇLARINI BU SAYFADAN ÖĞRENEBİLİRLER.

Alıntı ANATOLİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://haberanatolia.com/haber.php?id=315

DİSCOVER 125 KULLANAN ARKADAŞLAR TEST SONUÇLARINI BU SAYFADAN ÖĞRENEBİLİRLER.
    Bu test, bajaj sayfasında var.
    http://bajaj.com.tr/discover/34/discover-125-st

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Sava MC 18 'leri taktık.

ilk 30 km kullanımdaki tecrübem motorun çehresi değişti. Moped havasından race motor havasına büründü.
    Manevra kabiliyeti arttı,
    virajlarda hakimiyet ve güven arttı.
    Düz yolda akıcılık var.

Orjinalinden bir tık daha kalın olan bu lastiklerde , öngörü motor performansının düşeceği yönünde idi, ki benim düşüncemde oydu.

Fakat performansta ve son süratde değişiklik yoktu.
    Bu durumu önceki lastiklerin şembrelli (Tube type)olmasından kaynaklı, tubeless yapıya göre daha ağır olduğunu düşünüyorum

Görsellik benim için ikinci planda fakat fenada durmadı.

gknstyle ve kittyhawk bunu beğendiler.

oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Lastikler çok güzel kazasız belasız zekvli sürüşler.. bende mc18 düşünüyordum artık düşünmeme gerek kalmadı=) lastikleri sava-Türkiye den mi aldınız yoksa bir bayiden mi? Tubeless dönüşüm işlemi zorluk ve süre olarak nasıldır? Size ne kadara mal oldu lastikler ve işçilik olarak?

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    aynen dostum motor güneşte kalırsa ilk 5 dk ka sorunlu çalışıyor jikleyle rolentide bekletip kendine gelince yürüyo

Alıntı oburak90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikler çok güzel kazasız belasız zekvli sürüşler.. bende mc18 düşünüyordum artık düşünmeme gerek kalmadı=) lastikleri sava-Türkiye den mi aldınız yoksa bir bayiden mi? Tubeless dönüşüm işlemi zorluk ve süre olarak nasıldır? Size ne kadara mal oldu lastikler ve işçilik olarak?
    sava türkiyeden , ahmet adında yetkili bir arkadaş ilgilendi. havale yolu ile 200 TL ye aldım. Taktırma 40 lira buna siboplarda dahil. taktırma ücreti ile ilgili çok alternatif olmadığı için pazarlık yapmadım.
    Sıkıntısız olduğunu söyledi yapan kişi ne kadar sürdü bilmiyorum. öğlen bırakıp , mesaiden sonra aldım motoru .

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    zinzir sipreyleri işin, %50 yapmıyor. yağdanlıkla yağlamak en sağlıklısı, tabii biraz kirletiyor ama zincir sağlığı temizlikten daha önemli.

bende Würt marka zincir spreyiyle yağlıyordum, motorun 5000 bakımında usta gösterdi, bakla larda gram yağ yok, ustanın tavsiyesi bu yöndeydi. 15 tl ye bir motor yağı al, yağdanlıkla yağla. dedi
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Olur tabi ki ama motor yagi akiskan oldugu icin bu islemin sik uygulanmasi gerekir diye dusunuyorum. Ayrica bu gun is cikisi izmirde eve cevre yolundan geldim sert ruzgar vardi bi ara ruzgar yandan kuvvetli bi ittirdi motorun arka tarafinin azimsanmayacak sekilde kaydigini hisettim ki yola cikali 12 13 km olmustur bu surede lastigin isinmasi lazim bence. Uzerindeki naylon lastikler idare eder filan degilmis onu anladim.

Carmentality mc18 lerle biraz daha km yapmissindir? Durum nasil. Bence bircok kisi takip ediyor lastik konusunu?

Bakıyorumda boxer cılardada aynı konu gidiyor.

ikiletmeyin arkadaşlar değiştirin lastikleri, inanın vereceğiniz 200 lira sayesinde bi çok sıkıntıyı yaşamamış olacaksınız.

Kayıp düştükten sonra lastiği değiştirmenizin hiç bir anlamı yok.

Motosikleti
    kanuni gt 170 mondial mcx
    Selamun aleyküm kanuni gt 170 almaya niyetlenmişken bi arkadaş 3800 tl ye bu motordan alabileceğimi söyledi her şeyi çok hoş sorularımı yanıtlarsanız soru işaretlerim ortadan kalkacak ve alacağım inş.
    Son hızı kaç km
    markasının duyulmamış olduğunu düşünüyorum yedek parça temininde sıkıntı yaşar mıyım
    yedek parçası kanuni ve mondial'e göre pahalı mıdır

GERÇEK CEVAPLAR VERENDEN ALLAH RAZI OLSUN lütfen cevap verin yardımcı olun

Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Motosiklet guzel ve guclu.. hizi en son duzlukde ruzgarsiz 110 u az geciyor 1260 km civarindayim. Yakiti bende 13 kurus civari genel olarak 90 100 km li hizlarda kullaniyorum cok acemi oldugum icin lastikler yetiyordu ancak kesinlikle degismesi gerek. Yedek parca ben sag ayna istedim servisten 2 hafta olacak daha yok ortalarda servisin mi kuralkanin mi sorumsuzlugu bimiyorum. Bi arkadas netten siparis verdim 2 gune geldi diyordu.
    Bu fiyatta alinabilecek iyi bi motosiklet gibi ins ilerleyen kmlerde bir sorun cikartmaz

Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakıyorumda boxer cılardada aynı konu gidiyor.

ikiletmeyin arkadaşlar değiştirin lastikleri, inanın vereceğiniz 200 lira sayesinde bi çok sıkıntıyı yaşamamış olacaksınız.

Kayıp düştükten sonra lastiği değiştirmenizin hiç bir anlamı yok.

Merhaba

Taktırdığınız MC18 lerin ön arka ebatlarını ve lastik üretim tarihini paylaşır misiniz?

Selamlar.

Motosikleti
    oburak90 arkadaşım kanuni gt 170 e kalacam galiba bu motora 2 buji vs. olduğu için heves etmiştim hızı güzelmiş 110 120 zaten yeterli kanuni gt 170 te aynı sürat var diyorlardı belki kanuni yi kullanıp bıkınca bu motorların parça sıkıntısı ortadan kalkar ve yeterli param olursa pulsar falan düşünebilirim ama şimdilik kanuni gt alacağım .

Teşekkür ederim

Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Fiyatlari ayniymis.. bence ikisinide gor bi elle otur filan.. bazi arkadaslar alinmasin ama drifte bir baktim elledim kurcukladim filan malzemeleri cok kaba ve kalitesiz geldi bana, gidisini bilmiyorum. Ikisinede bak direk bi model alacam diye gitme..

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    slm dostum ön dişliyi değiştirdin sanırım
    vites aralıkları ve kalkış performansı nasıl şuan

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    arka çanta taşıyıcı demir;

Orjinal olsa bu kadar olurdu dedirtiyor..

https://www.facebook.com/groups/749255721762571/

Motosikleti
    lastikler tubeless mi
    enjeksiyonlu mu

hintli 2 bujili 4 supapli burç ilaveli amortisor leri var.son hız 110-120 3850 tl oradaki foruma da yazdığım gibi 2 modelden birini alacağım (gt discover)
    discover güzel küçük büyük detaylara sahip. kanuni gt:
    120-140 yapan lar da var forumda daha büyük ,
    torklu arka on disk fren devir saati vites göstergesi falan full

hangisini almalıyım sizce

oburak90 arkadaşm gidip bakamıyorm sipariş üzerine getiriyorlarmis her 2 modeli. bisan falcon arora bayileri var onlarin hicbiri yaramıyor satıcısınin biseyden anladığı yok zor durumdayim karar veremiyorum ben daha önceki mondial kh motorsikletimle 95 basardim ekonomikti 40000 km yaptım simdi alacağım hızlı olsun büyük olsun da istiyorum bi yanım da bu küçük detaylara takılıyor aklımi şaşırıyorm yardım edin

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler