Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    discovery 125 st
    1350 km oldu çok şükür büyük bir sorun yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1270 km de benden ,
    Benim şuan tek sıkıntım , işe sabah geliyorum güneş altında kalıyor. öğlen basıyorum alıyor tak stop ediyor. depo kapağını açıyorum fıss diye ses gelmiyor , hava ile ilgili olamaz diyorum . yola çıkıyorum giderken oksürerek 200 metre sonra duruyor. Vana ile oynuyorum , çalıştırıyor ve devam ediyorum . Bunu sadece güneşte kaldığında yapıyor .
    önerilerinizi bekliyorum, kronikmi herkeste oluyormu yoksa bi arkadaşım sormuş, güneşte bırakırken vanayı off konumamı alayım.
    Sıcakta şişen, genleşen nedir?
    Mikuni nin , "deponun hava almıyor olması" başlıklı konudada yazdım . bizim depoda hava alan yer neresidir kontrol etmek istiyorum.
    Eminim basit bi problemdir.
    bu arada benzinim total 97 oktan..
    kittyhawk bunu beğendi.
    Passionately in love with Motorcycle

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı hsyncls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda Antalyadan yokmuş sanirim hiç :D
    Az kaldı :D

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Insallah bende bu yoldayim alicam su 31 sayfayi defalarca okumusumdur ve daha niceleri ise giderken hergun bakiyorum motora ama istisnasiz ah butce el versede alsam hemen ama sabir cekiyorum :D

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Bende 1100 kmye geldim, çok şükür şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.Km yaptıkça iyikide almışım diyebiliyorum.Bunları söylerken gerek ybr , gerekte cbf alıp binmiş biri olarak söylüyorum. Eğer insanımız biraz marka fanatikliginin dışına çıkıp biraz objektif olurlarsa bu motor çok daha iyi yerlere gelecektir

oburak90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ - Discover 125st
    Arkadaslar simdilik cok az binebiliyorum motosiklete bu gun 3. gunum discover ile kesinlikle alinabilir motosiklet bu gun trafige ciktim ilk kez asiri derecede zevli.yeni baslayan tecrubesiz ben gibi birisi icin ise hic zorlamadi. Kesinlikle tavsiye ediyorum motosikleti. Yalniz vites pedali gevsiyor takim cantasina allen atmamislar cantaya bide allen eklemek lazim ayrica o vidayi oraya fazla guclu olmayan bi siviconta ile sikmak lazim.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar planladığım gezimi bugün tamamlamış bulunuyorum sağ salim geldim.

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/135402-bajaj-discover-125-st-motosikletim-ile-toplam-2-534-km-istanbul-gaziantep-turu.html#post3425350
    ..Carmentality.. ve twona bunu beğendiler.

arkadasalar 19 yasında öğrenciyim bajaj discover 125 st almayı planlıyorum ılk motorum olacak. şimdiye kadar kullandıgım motorsıklet babamın 2004 model honda cgl 125 i o motoryu kullanırken hıc zorluk yasamıyorum fakat aklıma takılan bı nokta var. honda cgl modelınde gösterge panelı oldukca ıdeal hem vıtes gosterbgesı hem de devır saatı var ben de ıster ıstemez cok bakıyorum ve o gostergeye alıştım. şimdi baktıgımız zaman discover da devır saatı bıle yok. ben sızce buna alısabılır mıyım yahut bı sekılde devır saatı taktırsam garantıden cıkar mı vs cevap verebılecek olan abılerım var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

adanada kullanan bı arkadas vardı adını hatırlayamadım yenı almıstı o da akın motordan. acaba servisle ilgili bi bilgin var mı ben de bajaj dusunuyorum da

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı sao tome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasalar 19 yasında öğrenciyim bajaj discover 125 st almayı planlıyorum ılk motorum olacak. şimdiye kadar kullandıgım motorsıklet babamın 2004 model honda cgl 125 i o motoryu kullanırken hıc zorluk yasamıyorum fakat aklıma takılan bı nokta var. honda cgl modelınde gösterge panelı oldukca ıdeal hem vıtes gosterbgesı hem de devır saatı var ben de ıster ıstemez cok bakıyorum ve o gostergeye alıştım. şimdi baktıgımız zaman discover da devır saatı bıle yok. ben sızce buna alısabılır mıyım yahut bı sekılde devır saatı taktırsam garantıden cıkar mı vs cevap verebılecek olan abılerım var mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:01 ----------

adanada kullanan bı arkadas vardı adını hatırlayamadım yenı almıstı o da akın motordan. acaba servisle ilgili bi bilgin var mı ben de bajaj dusunuyorum da
    devir saati ,vites göstergesi bu segment motorda çok aranacak şeyler değil.sen al keyfine bak...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

ikinci erl cbf almak yerıne bunu alıp keyfıne bak dıyorsun. pekı adanadan alan arkadaslar odeme fırsatı nasıl oluyor bılıyor musunuz bızım adımıza ıng banktan kredı falan cekılıyormus sanırım

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Yeni motor alan bütün arkadaşlara kazasız sürüşler dilerim... hayırlı olsun.. Türkiye şartlarında fiyatına göre alınabilecek en ideal motor...
    pişman olacağınızı sanmam... en büyük özellik minimum yakıt sarfiyatı.. her gün şehir içinde dolaşmak zorunda olan benim gibi arkadaşlar için çok önemli.. benzinciyle ortak olmanıza gerek yok.. birde ıslak zemin için aman dikkat.. yağmurlar başlamadan iyi bir lastik alıp takmanız gerekir.
    ekrem ata bunu beğendi.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftasonu boş durmadım, Arkada dikdörtgen reflektör yerine ledli stop lambası ile aynı anda çalışacak ledli extra aydınlatmayı taktım.

Bildiğiniz gibi Atölye kısmında sis farını paylaşmıştım, 1 hafta kullanımımdan sonraki fikirlerimi o başlık altında yazdım.

Bu faydayı gördükten sonra arkadan görünür olmak gerekir diye düşündüm.

Genç arkadaşlarımın yaptığı aydınlatma, ordan burdan led şerit çekip, gözü rahatsız edecek, sağa sola ışık saçmak yerine , orjinalliği muhafaza etme taraftarıyım

Orjinal reflektör ve onun boyutlarında led li reflektör

3 tane kablo var. kırmızı - mavi - siyah
    Bağlantıyı stop kablolarında, siyah-siyah, kırmızı-mavi, mavi-kırmızı şeklinde bağlanacak

kontak açık iken, park modunda

Frene basıldığında
    MEHMET AYDIN, jemalizm, Mikuni ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Passionately in love with Motorcycle

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    normal kullanıcı olarak, herhangi bir kıstasa dikkat etmeden, günlük kullanım şehir içi şehir dışı yakıt ölçümü yapıyorum. Yakıt ölçümü sanırım 2000 km yi kapsayacak ve toplamda ne kadar paraya ne kadar yol almışım çıkartabileceğim. işlem bitince burada paylaşırım.

bu arada arka stop lambam çalışmıyor nedenine daha bakamadım.

Motosikleti
    discovery 125 st
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu boş durmadım, Arkada dikdörtgen reflektör yerine ledli stop lambası ile aynı anda çalışacak ledli extra aydınlatmayı taktım.

Bildiğiniz gibi Atölye kısmında sis farını paylaşmıştım, 1 hafta kullanımımdan sonraki fikirlerimi o başlık altında yazdım.

Bu faydayı gördükten sonra arkadan görünür olmak gerekir diye düşündüm.

Genç arkadaşlarımın yaptığı aydınlatma, ordan burdan led şerit çekip, gözü rahatsız edecek, sağa sola ışık saçmak yerine , orjinalliği muhafaza etme taraftarıyım

Orjinal reflektör ve onun boyutlarında led li reflektör
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...910/jR7ZDh.jpg

3 tane kablo var. kırmızı - mavi - siyah
    Bağlantıyı stop kablolarında, siyah-siyah, kırmızı-mavi, mavi-kırmızı şeklinde bağlanacak
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...537/ZL32Y2.jpg

kontak açık iken, park modunda
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...902/phjTra.jpg

Frene basıldığında
    http://imagizer.imageshack.us/v2/800...661/VE2Rhn.jpg
    Ellerine sağlık çok güzel görünüyor reflektörlü led stop lambasını nereden temin edebilirim

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Bakalım ne olacak sonuç bende takipteyim.

Motosikleti
    discovery 125 st
    Arkadaş günde bir yazı yazan yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Lpg takılabilir mi buna çift buji diyorda o aklıma takıldı

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Ehliyetle ilgili bir sorun yüzünden 2 hafta kadar binemedim.. Ama şimdi artık rahatım.. Yakın ilçeler gidip geliyorum (ortalama 60 km mesafede). Henüz 600km de olduğum için çok fazla gaz açamıyorum.. Ama bu şekilde bile son derece rahatım.. Lastikleri değiştirmedim. İlk bakıma bir kaç gün kaldı. İkisini bir arada çıkartayım diyorum. Lastikleri değiştiren arkadaşların önerebilecekleri markalar varsa memnun olurum.. Bu haliyle kışa girmek çok zor..

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar ben ırc marka lastik taktırdım.Sorun çıkarmıyor şimdilik. Yalnız mukayese edecek lastik tecrübem olmadı ... sevgiler .
    Alıntı MEHMET AYDIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetle ilgili bir sorun yüzünden 2 hafta kadar binemedim.. Ama şimdi artık rahatım.. Yakın ilçeler gidip geliyorum (ortalama 60 km mesafede). Henüz 600km de olduğum için çok fazla gaz açamıyorum.. Ama bu şekilde bile son derece rahatım.. Lastikleri değiştirmedim. İlk bakıma bir kaç gün kaldı. İkisini bir arada çıkartayım diyorum. Lastikleri değiştiren arkadaşların önerebilecekleri markalar varsa memnun olurum.. Bu haliyle kışa girmek çok zor..
    güzel bakan , güzel görür.

discoveryx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşım . aynı sorunu bizde yaşıyorduk . motor kapağını içten delince sorun hal oldu şu an güneşte kaldığında motorda oluşan sorundan kurtulduk. Bu işlemi bilen bir tamirciye götürürsen sende bu sorundan kurtulabilirsin. sırf bu sorun için üye olup giriş yaptım. hayırlı günler...

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler