Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    peki size maliyeti ne oldu ? illaki indirim yaptılar yada hediye verdiler. söyleyin söyleyin ki alacak arkadaşlar da ona göre davransın.

Lastiklerin maliyeti ne oldu ? jantlar değiştirilmedi sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ,bu işlem için bir kaç yerde araştırma yaptım ,200-300 tl arası bir fiyat veriyorlar. Ben tesadüfen bir tanıdığa sadece maliyetini vererek yaptırdım. internete "araç folyo kaplama" diye arattırdığınızda çıkıyor. Bu arada yıkatırken 30-40 cm den yakın tazyikli su ile yıkatmamak gerekiyormuş . Uzun sürelide dayanan bir ürünmüş ,marka vermek gerekirse amerikan 3m kullanıldı. Artık zaman gösterecek ne kadar dayanıklı olduğunu.

Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    folyo yu nerde yaptırdın ve maliyeti ne kadar tuttu?
    ayrıca güneş+yağmur gibi kavramlar girdiğinde 1-2 senelik performansı tahminen ne olur ?
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    PCX 125
    ben yapmıştım zamanında hiçde birşey olmuyor..boyaya zarar vermiyor büyük bir zevkle yapmıştım sökmesi de kolay . bu işe meraklı olanlar yapabilir.. gittigidiyor.com da birsürü satıcı var.. alın biraz folyo, saç kurutma makinesi bir de gerekli olan, tamamdır.
    işte zamanında yaptığım çalışma;

http://www.motosiklet.net/forum/moto...r-kaplama.html
    birGarip..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Evrak işlemlerini 5 itibari ile bitirdim bi aksilik olmazsa yarin discoverimi teslim alacam.

islambey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250NK
    Alıntı özgür 16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evrak işlemlerini 5 itibari ile bitirdim bi aksilik olmazsa yarin discoverimi teslim alacam.
    Hayırlı olsun Allah kaza bele vermesin güle güle kullan
    özgür 16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı islambey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bele vermesin güle güle kullan
    Sagolun Allah razi olsun

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Discover için 15 dişli varmı ? Yada deneyen oldu mu ?

Arkadaşlar vites pedalım gevşedi titreşimden düşecekti neredeyse böyle bi durumla karşılaşan varmı? birde motorda ilk çalıştırmada illaki cikle istiyo yoksa 50 m sonra sop ediyo ilk normal çalıştırırsam yani ciklesiz buaralar çok sık yapmaya başladı soğumaya başladım yani motordan. yaz günü neden ciklesiz çalıştırırsam stop ediyo anlamış değilim hala.Kırklarelindeki servis Murat usta olmasa vay halimize yani saolsun çok ilgili. Birde 8.98 litre ile tam 370 km yol yaptı yani litrede 41 km sizde nasıl? bu değerin 60 km şehirdışı ara ara tapa gaz gitme ama çok az sadece yokuş çıkarken düzde 80 i geçmeden geri kalan 310 km şehiriçidir.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı caner_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vites pedalım gevşedi titreşimden düşecekti neredeyse böyle bi durumla karşılaşan varmı? birde motorda ilk çalıştırmada illaki cikle istiyo yoksa 50 m sonra sop ediyo ilk normal çalıştırırsam yani ciklesiz buaralar çok sık yapmaya başladı soğumaya başladım yani motordan. yaz günü neden ciklesiz çalıştırırsam stop ediyo anlamış değilim hala.Kırklarelindeki servis Murat usta olmasa vay halimize yani saolsun çok ilgili. Birde 8.98 litre ile tam 370 km yol yaptı yani litrede 41 km sizde nasıl? bu değerin 60 km şehirdışı ara ara tapa gaz gitme ama çok az sadece yokuş çıkarken düzde 80 i geçmeden geri kalan 310 km şehiriçidir.
    hayret.bende hiç olmuyordu..ben hiç ama hiç jikle kullanmadım. stop etmiyordu. onun elbet bir ayarı vardır. Murat usta bir numara zaten. Tanıdığım en iyi işini düzgün yapan ustalardan biri diyebilirim
    caner_39 bunu beğendi.
    birGarip..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Arkadaşlar hayirlisi ile motorumu teslim aldim bir kaç gün sonra fikir belirtecegim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

2014 kirmizi bajaj discover 125 st
    fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    selamlar olsun. Aynı sorunu bende yaşıyorum ama sıcakta kalınca oluyo bende. 1- 1buçuk dakika kadar çalışıyo sorun yok. yola çıkıyorum dediğin gibi 50 metre gitmeden yavaşlıo ve tık diye duruyo. biraz bekliyorum kontağı kapatıyorum. sonra çalışıyo ve hiç bi sorun olmuyo. güneş altında bıraktığımda oluyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:18 ----------

ARKADAŞALR LASTİK DEĞİŞTİRENİNİZ VARDIR MUTLAKA TAVSİYE EDECEĞİNİZ LASTİK VAR MI? 17" BULMAK SIKINTI OLUYO SANIRIM...
    caner_39 bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    hava sıcakta olsa motor sabahları jikle ister, normali budur, güneş altında kalınca da, motor dış kısmı aşırı sıcak olur ama iç kısmı daha ılıktır o zamanda motor jikle bile açsanız jikle verimli çalışmaz, devrini düşürür stop eder, ara gazı hafif gaz vereceksiniz,1.2 kere haricinde sıradan stoplar, bende hiç stop etme v.s olmadı şükür, jikle v.s iyi çalışıyor, şayet karbüratör sorunu yoksa, genelde motorumdan memnunum ama servislere çeki düzen gelmezse durum iyi olmaz bana kalırsa, ufak birkaç problem oldu, Ekrem bey ile konuştuk ama hep 1 kişi ile sorun çözülmez,

motorda terleme var diyordum bazı mesajlarımda, servis 15.50 yağ koydum demişti, içime sinmedi ,servis de ne yapıldığını da görmediğimden, tekrar sordum 10.50 yağ koymuş, kendim 15.50 castrol edge ile değiştim, terleme v.s kalmadı, hemde havalar daha sıcak bu günlerde, servis olayına gıcık oldum, açıkça söylemek gerekirse, yanlış yağ koyunca terleme olunca ortada problem yokken problem çıktı, sağlam motor bu servisler yüzünden sorunlu hale gelirse hiç şaşırmam ,her servisi bilemem, ben bulunduğum yerdeki ve mesajlardaki servisler için konuşuyorum ,bence bu ortamda en önemli mesele servis meselesi
    srtcgkts ve özgür 16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Profil resmi ve imza kullanan arkadaşlar bende kendi ayarlarimi yaptim profil resmi ve imza ekledim ama forum ekranında gözükmüyor neden acaba????

hckc_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cheeta CT-150-T3
    Arkadaslar motosikletlerinizi ne kadara aldınız? Taksit yapıyorlarmı nakit fiyatına.Yanında verilen hediye vs. varmı? Bana Samsun bayii 3950 TL dedi.( sitesinde 3850 ) sigorta plaka ile 4350 dedi.4250 ye bırakıyor motoru.Burada 1 kullanıcı ile görüstüm.Paket servis elemanı diger motosikleri ybr vs.kullanmıs ybr alacaksan discovery al yakıt ve serilik acısından malzeme kaliteside yeterli dedi.ama durumun varsa discovery almazsan sadece cbf 150 al dedi.birde bütün yorumları ilgili forumlarda okudum.tecrübe paylasımlarınız bizler icin cok önemli.servis ücretleri ve değişik servislerdeki bakım durumu beni düşündürdü.Bir kullanıcı sadece yağ degisti derken , diğer kullanıcı zincirin yağlandığını titiz bir çalışma uygulandığını hatta ustanın yaka kartının bile olduğunu yazmış.EKREM bey bakım ücreti ve bakımın ne şekilde yapılacağı her serviste aynı olmalı.hatta nelerin yapılması konusunda mecburiyetin kullanıcıya yazılı beyânı lâzım. Çünki genel olarak bu durum muamma ve özellikle ilk defa motosiklet sahibi olanlar için tam bir sorun olur.Yorumları ve cevapları takip edip kararımı ona göre vereceğim.Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı hckc_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motosikletlerinizi ne kadara aldınız? Taksit yapıyorlarmı nakit fiyatına.Yanında verilen hediye vs. varmı? Bana Samsun bayii 3950 TL dedi.( sitesinde 3850 ) sigorta plaka ile 4350 dedi.4250 ye bırakıyor motoru.Burada 1 kullanıcı ile görüstüm.Paket servis elemanı diger motosikleri ybr vs.kullanmıs ybr alacaksan discovery al yakıt ve serilik acısından malzeme kaliteside yeterli dedi.ama durumun varsa discovery almazsan sadece cbf 150 al dedi.birde bütün yorumları ilgili forumlarda okudum.tecrübe paylasımlarınız bizler icin cok önemli.servis ücretleri ve değişik servislerdeki bakım durumu beni düşündürdü.Bir kullanıcı sadece yağ degisti derken , diğer kullanıcı zincirin yağlandığını titiz bir çalışma uygulandığını hatta ustanın yaka kartının bile olduğunu yazmış.EKREM bey bakım ücreti ve bakımın ne şekilde yapılacağı her serviste aynı olmalı.hatta nelerin yapılması konusunda mecburiyetin kullanıcıya yazılı beyânı lâzım. Çünki genel olarak bu durum muamma ve özellikle ilk defa motosiklet sahibi olanlar için tam bir sorun olur.Yorumları ve cevapları takip edip kararımı ona göre vereceğim.Tekeriniz düz bassın
    Hocam ben yeni aldim aciklayayim elimden geldikce motorun nakit fiyati 3850 lira eğer taksit istersen kredi kartina 9 aya kadar vade imkani var tabi o zaman fiyat degisiyor yapacagin taksit sayisina bagli bi durum bana hediye vermediler lakin fiyatta az bi indirim uyguladilar malum pazarlik mevzusu ve 400 lira ruhsat plaka evrak islemleri icin verdim kendim ugrasmadim bayi herseyi halletti o sekilde dun teslim aldim vaktin varsa o isleri kendinde halledebilirsin o sekilde biraz daha ucuz oluyomus ama deger mi ne kadar fark eder bilmiyom ben calistigim icin bayiye yaptirdim.
    Gelelim kiyas mevzusuna 2014 guncel fiyatlar
    Bajaj 3850
    Yamaha 4900
    Apache 5780
    Honda 5800 + hepsine ruhsat parasi
    Bu motorlaru kullanan birileri var her bir modelden çok memnun olanda var şikayeti olanda senin yapacagin butcene gore güzelliğine sekline göre bakacan içine hangisi sinerse alacaksin bindikce ama memnun olacak ama begenmeyeceksin onu zaman gösterecek şimdiden hayirlisi olsun.

HADICANIMM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ/DİSCOVER 125 ST KIRMIZI
    Merhaba Arkadaşlar,

Kırmızı renk discover siparişini verdim 2-3 güne kadar motoruma kavuşacam.

Konya'dan selamlar...

Motosikleti
    PCX 125
    Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun diliyorum
    HADICANIMM ve özgür 16 bunu beğendiler.

Bajaj discover ailesine katılan tüm arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. İnşallah güzel bir tercih yaptınız.

Discover ilk bakım ücreti olarak servislerimize tavsiye ettiğimiz rakam 70 tl dir. Yapılan işlemleri bajaj.com.tr sitesi discover bakım kartından görebilirsiniz. Toplam 64 iş kaleminden yapılacak bakıma göre neler yapılması gerektiği gösterilmiştir.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    bu 70tl ücret daha önceleri 60 tl idi,

MENEMEN Bajaj yetkili servisi 90 TL fiyat verdi ve bize üst firmamız bu şekilde belirtiyor dedi bilginiz olsun.
    bugün motül yağ alsanız 30 tl üç beş civata sıkıyorlar wd40 sıkıyorlar tamam diyorla.r 70 tl biraz fazla. elektronik aksam yok senkronizasyon yok tamamen elle ve gözle kontrol .

çok enteresan durumlar.

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    1320 km deyim motosiklet çok değişti. Inanamıyorum yaa eski patirdama yığılma dam eser yok. Şu an 4. Vites 93 5 e atıyorum 113 km çok seri bir şekilde çıkıyorum. . Eskişehir den tanışmak isteyen varsa bana ulaşabilir. .
    jemalizm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler