Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli Ali reis 17; söylediklerinizi anlamaya çalıştım ama tam yorumlayamdım. Tereddütlerinizi gidermek isterim.

Yük kapasitesi tüm ürünler için belirtilen ölçülerdedir.
    Düşük hızlarda motorun aşırı ısınması, ampül gevşemesi gibi sorunlar bu üründe bulunmuyor. Aslında hiç bir kronik sorun bulunmuyor. Şu anda İstanbul'da onlarca kuryenin kullandığı bu ürün için en iyi yorumu onlar yapar.

Eğer gerçekten aklınızda bir sorun kalmış ise bulunduğunuz nokta neresi ise sizi bayi ile ilişkilendirelim ve uzun süreli bir test sürüşü yapın, daha iyi anlaşılacağını değerlendiriyorum.

Servis fiyat politikasından kastınız eğer farklı fiyat uygulaması ise şunları söyleyebilirim. Discover modelinde ilk bakımda yağ değişimi de dahil olmak üzere tüm bakım bedelini 70 tl olarak servislerimize tavsiye ediyoruz. Şu anda farklı kullanılan yağlardan kaynaklanan fiyat farklılıkları olabilir. Önemli bir marka ile yağ anlaşmasını sağladığımızd a (görüşme devam ediyor) bu farklılık da ortadan kalkacaktır.

Bajajın tüm ürünlerinde öne çıkan temel özelliklerinden biri sağlamlık ve uzun ömürdür. Bu söylediklerim zaman geçtikçe inşallah daha iyi anlaşılacaktır. Gene de bir tereddüt var ise görüşebiliriz.

Selam ve saygılarımı sunuyorum...

Alıntı Ali reis 17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 2 kişilik diyorlar.Max.yük.150Kg.dediklerine göre.Bajaj motoruna güvenmiyor.Honda wingo(disk fren)100cc motoruna 170Kg max.yük veriyor.Şahsen benim;bajaj servis fiyat politikası, yük kapasitesi,düşük hızlarda motorun aşırı ısınması,ampul gevşemesi ... gibi eksilerden bajajdan soğumaya başladım.demekki kalite standardı düşük bi marka kalitesi ile Türkiye de hizmet verecekler.arka demiri ile maliyet 4000TL.Para o kadar kolay kazanılmıyor."KALİTESİZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM BEN."
    Garip bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesici varmı discover da.110 kmh gelince sanki arkadan biri tutup tutup bırakıyor. Son devirlerde oluyor. .
    125'lik motosiklet için 110 km/h yeterli bir hızdır.
    The Power of The Dreams.

depo üstü çanta kullananlar var mı ? sanırım piyasada mıknatıslı ve bağlamalı modeller var, hangisi discover için daha sağlıklı olur ?

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Ekrem Bey ilginize çok teşekkür ederiz. Bajaj markasınin saglamligini en iyi bilenlerden biriyim. Hiç motosiklet almaya niyetim yoktu. Fakat discover 125 i gorunce hemen bajaj chetaki sattım ve aldım. İnanılmaz keyif veren bir motosiklet ve çok güçlü.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    ST Kanuni GV650
    Ekrem bey, ilgi ve alakanız için sizlere teşekkür ederiz. Uzun süreli test sürüşü dediğiniz şey, tam olarak ne oluyor? Ben motoru İzmir Karşıyaka bayisinde test ettim. Ben kullanırken motorun benzini bittiğinden hiçbirşey anlamadım test sürüşünden.
    jemalizm bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar hafta sonu ilk bakıma girdik(750 km ).zincir sökülmedi. yağlandı ve ayarlandı , vidalar kontrol edildi.Yağ filtresi temizlendi. debriyaj ayarlandı ve test sürüşü yapıldı. usta tavsiyesine göre 1.000 km sonra gelip tekrar kontrol ve yağ değişimi için servise gelmem uygunmuş.Hayırlısı bakalım .
    jemalizm ve Garip bunu beğendiler.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Bu servis işine çok ayar olmaya başladım. Bu ne demek her servis kafasına göremi ? Biz 500 km de götürdük. Sadece yağ değişti ver 6o tl.ne zinciri ne debriyaj ne vidalar ne filtre hiç biri bakılmaksızın verildi. Ondan sonra 25oo de gel.
    Ali Özgün bunu beğendi.

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya aranızda mugla dan alan varmı ? bu civardaki servisler nasıl acaba ? parası hazır nerdeyse motorun ama alsam mı almasam mı emin degilim

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar yedekte en fazla kaç km gittiniz ölçebiln varmı ?

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    yedeğe düştükten sonra 120 km gittim, tahminen tabi kesin ölçmedim. 100 de diyebiliriz.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Oooo yahu ben 45 km yaptım korktum hemen benzin aldım işe de geç kaldım o yüzden

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Son hız ne kadar gördünüz ?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    117 gördüm.

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesici varmı discover da.110 kmh gelince sanki arkadan biri tutup tutup bırakıyor. Son devirlerde oluyor. .
    Bu kesici ise kesiciye girdiği zaman ne yapmak lazım? Yani biz gazı ne kadar açarsak açalımgaz optimum seviyede mi veriliyor kesici denen şeyle, yoksa gazı kapatmamızı mı istiyor makina bu bir uyarı sistemi mi? ben bu kesici olayını anlamadım, bazıları kesicinin gazı tamamen kestiğini söylüyor. Kesici arabalarda da varmış, ibre kırmızı hatta iken devreye giriyomuş, tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    kesici olması güzel bir şeydir, ileride 2.el alacağınız motoru sorgularsanız (kesici devre dışı bırakılmışmı) motorun sağlıklı olup olmadığını anlarsanız.

eğer 110km sürat bana yetmiyor kesicide sökerim dişlide değiştiririm diyorsanız aradığınız motor bu motor değil.
    Garip bunu beğendi.

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Bir konu da eleştiri getirmek tüketicinin en doğal hakkıdır.Tabi ki amaç malı kötülemek değildir.Bilinçli tüketici kaliteyi ucuza almak ister.Tüketiciler diğer markalar da öyle diye bir savunma refleksi geliştirirse (Onlar tüketici değil malın satıcılarıdır).O zaman distrübütörler ürünlerinin ve diğer uygulamalarının doğru olduğunu düşünürler.Ör:Benim motorumun serviste değiştirilen kayışı 1200Km.de koptu.3000Km yi hiç geçmiyor kopuyor.Marka kanuni kayış hiç bir firmada otomobil dahil garantide değil.Kanuni nin 1200Km de kopan kayışını şans diye mi yorumlayayım yoksa kalitesiz malı var diye mi yorumlayayım.Takdir sizin olsun arkadaşlar.Not:Orijinal kayışı 4500Km de kendi isteğimle değiştim.yolda kalmayayım diye.Bakım kitapçığında 5000Km veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Ekrem bey ilginize teşekkür ederim.Çanakkale de eken tic. bayilik almış.Takip ediyorum test sürüşü yaparız inşallah.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    117 gördüm.
    Km kaçta. Birde kesici girdiğinde nasıl tepki veriyor ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS

Direksiyon boşluğu

13 hazirandan beri bu motoru kullanıyorum. Daha 600 km'de. Dün İtibariyle ilk bakımına götürdüm. Direksiyonda problem var ön fren kullanınca ve kasislerden geçince boşluk olduğu bariz bir şekilde belli oluyor serviste bugün ile birlikte 3. kez boşluğu alınıp sıkıldı. İlk başta olmuş gibi görünse de daha 1 km bile gitmeden boşluğu tekrar oluşuyor. Bugün gittiğimde servisteki usta rulman takımını getirtileceğini belirtti salı, perşembe ya da cumartesi gelir dedi. Bu durum canımı sıkıyor.

Motosikleti
    discovery 125 st
    Merhaba,

Bende dün akşam itibari ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Herkese kazasız belasız sürüşler temennisiyle
    jemalizm bunu beğendi.

Motosikleti
    discovery 125 st
    Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacaktı.
    Yüksek devirlerde ön taraftan bir zırıltı gibi ince bir ses geliyormu yoksa bu benim ilk motosikletim ve tecrübemden bundan dolayı kuruntumu yapıyorum yada benim motosiklet te birşey var bilemedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler