Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 kasası 4390lira etiket fiyatına sahip. Bir kaç bayi ilede konuşup görüştüm ellerinde mevcut olduğunu söylediler. Açıkcası şu aralar karar aşamasındayım yanlız apachenin 150cc oluşundan ötürü tercihim o yönde olacak gibi...
    2012 motorla 2014 motoru kıyaslayıp arada 500 liracık var diyorsun
    jemalizm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    sen olsan ne yaparsın?

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    malzeme raf ömürlerini araştırırdım
    şimdi içerideki elektrik aksamın düşük volt gerektirdiği yerdeki kablolar ipince, ve 2 senedir motor yatıyor. zaten 2 sene ömrü varsa kablonun raf ömründen fiyatı düşürürler tabii, satarken de düşük aldığın için düşük satarsın, KM düşük diye sana kaçakçı muamelesi yaparlar anlatırsın durumu ama sinek ufaktır mide bulandırır. motorun garantisi 1 2 sene daha sürecek mi 2 senedir yatıyorsa?

sen 2 motorun ustune otur, hangisi içine siniyorsa onu al.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    İstanbul-bursa arası gidip gelicem 2-3ayda 1 yolda sıkıntı çıkarmadan götürür mü? Açıkcası piyasaya yeni girmiş bir motor olduğundan çekiniyorum..

xterkan kardeşim bide şöle bi durum var bak dip gaz 1 2 3 4 5 hiç sıkıntı yok 1 den başlayarak hızlanmada yanlız şimdi 2 ile normal gidiyo şehir içinde ara hızlanma yapıcam araba geçerken veriyom gazı makina şöle bi 2 3 saniye tekliyo gidiyo geliyo böle tutukluk yapıyo resmen sonra açıyo bişe yok 3 te de hafif yapıyo bunu sebebi nedir bilemiyom

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Discover Apaçi ye göre çok rahat. Arada güç farkı var ama ben olsam discover i alırım. Deneyin hak vereceksiniz. Ybr ye göre daha atık ve güçlü geldi bana.
    yeni kasa apachi kullandım discover çok daha rahat kıvrak apachi bildiğin yarış stili oturuyon ayaklıklar arkada kalıyo sonra apachi de gaz açtığında alttan bir vuruyo titreşimi öff farı kıyaslanamaz discoverla ama discover ı geçiyomalum 5. viteste kesiciye giriyoz burada bi arkadaşımda var 2014 kırmızı apachi onla denemiştik
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    Uzun yolda is gorur mu?

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Caner o bizdede vardı. Zamanla düzeliyor şu an 80 km deyiz. 5 te kesiciye giriyorsa arka dişli yi bir diş küçültme yapsak nasıl olur

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı caner_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xterkan kardeşim bide şöle bi durum var bak dip gaz 1 2 3 4 5 hiç sıkıntı yok 1 den başlayarak hızlanmada yanlız şimdi 2 ile normal gidiyo şehir içinde ara hızlanma yapıcam araba geçerken veriyom gazı makina şöle bi 2 3 saniye tekliyo gidiyo geliyo böle tutukluk yapıyo resmen sonra açıyo bişe yok 3 te de hafif yapıyo bunu sebebi nedir bilemiyom

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

yeni kasa apachi kullandım discover çok daha rahat kıvrak apachi bildiğin yarış stili oturuyon ayaklıklar arkada kalıyo sonra apachi de gaz açtığında alttan bir vuruyo titreşimi öff farı kıyaslanamaz discoverla ama discover ı geçiyomalum 5. viteste kesiciye giriyoz burada bi arkadaşımda var 2014 kırmızı apachi onla denemiştik

kardeş bu konu motor test edildiğinden beri var, test sürüşü yapan bir arkadaş yazmıştı,ufak tartışması oldu, ben yağ olayını 1.2 sebepten ötürü söyledim, illaki o sebepten olacak diye bir şey yok, şayet motorun yapısı ile alakalıda olabilir, ayarlar ile alakalıda olabilir, ya da sorun vardır bilemiyorum, yalnız 3.5 gündür motora göre gaz açıyorum, orta devirlere gelince, belirli hızlarda, her viteste motor kasılıyor, sonra turbo varmış edasında gazlıyor, eski gaz açma alışkanlığımı bıraktım, motorun gaz yemesine göre gazı açıyorum, sorun yok, 2 kademeli demem bundan sebep , alt devirler farklı oluyor, üst devirler farklı, arada dediğin olayı yapıyor, gazı yedirerek açınca sorun olmuyor, geçen yaz ybr de de yapmıştı benzer bir olay o sebeple yazdım, buji yi çıkardım, kenarları siyahlaşmıştı, zengin karışım gibi, şu an problem olarak görmediğim için çünkü nasıl yağ koyuldu motora bilmiyorum buji ve 15.50 20.50 yağ da denemek lazım rodajda terleme yoktu terleme yaptırdı motor yerlerinde kısa yazacak olursam kronik bir şey yok ise, biraz irdelerim ve çözerim, gerekirse karbüratör ayarı yaparım, servis de sordum, egsoz gaz bekletmesi olabilir demişlerdi, motor yapısı farklı olduğu için ve normal gaz açmayla şimdilik bir şey yok, hızlı gaz açınca boğulmada olabilir, sonuçta gazı normal kontrolde aç, yarı ve diğer yarı olarak, tekleme olmadığını göreceksin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bu konu motor test edildiğinden beri var, test sürüşü yapan bir arkadaş yazmıştı,ufak tartışması oldu, ben yağ olayını 1.2 sebepten ötürü söyledim, illaki o sebepten olacak diye bir şey yok, şayet motorun yapısı ile alakalıda olabilir, ayarlar ile alakalıda olabilir, ya da sorun vardır bilemiyorum, yalnız 3.5 gündür motora göre gaz açıyorum, orta devirlere gelince, belirli hızlarda, her viteste motor kasılıyor, sonra turbo varmış edasında gazlıyor, eski gaz açma alışkanlığımı bıraktım, motorun gaz yemesine göre gazı açıyorum, sorun yok, 2 kademeli demem bundan sebep , alt devirler farklı oluyor, üst devirler farklı, arada dediğin olayı yapıyor, gazı yedirerek açınca sorun olmuyor, geçen yaz ybr de de yapmıştı benzer bir olay o sebeple yazdım, buji yi çıkardım, kenarları siyahlaşmıştı, zengin karışım gibi, şu an problem olarak görmediğim için çünkü nasıl yağ koyuldu motora bilmiyorum buji ve 15.50 20.50 yağ da denemek lazım rodajda terleme yoktu terleme yaptırdı motor yerlerinde kısa yazacak olursam kronik bir şey yok ise, biraz irdelerim ve çözerim, gerekirse karbüratör ayarı yaparım, servis de sordum, egsoz gaz bekletmesi olabilir demişlerdi, motor yapısı farklı olduğu için ve normal gaz açmayla şimdilik bir şey yok, hızlı gaz açınca boğulmada olabilir, sonuçta gazı normal kontrolde aç, yarı ve diğer yarı olarak, tekleme olmadığını göreceksin
    dediğin teklemeyi yaşadığım için biliyorum, hava filtresine de bakmak lazım yağlanmış mı diye , sen gazı dediğim gibi aç yedirerek sorun olmadığını göreceksin
    caner_39 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    gaz tepkisine 2-3 saniye geç tepki vermesini çift buji olmasına bağlayabilir miyiz?

evet bu motorda direk gaz kolunu çevirdin mi anında tepki alamıyorsun ama 2 saniye sonra roket gibi fırlıyor, ara hızlanma yapıcaksan vites düşürmek ve direk gaz vermek çözümdür.

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    daha ucuza üreten bi firma varsa tanışalım toptan alım için görüşelim.

agustos sonu gibi ybr almayı düşünüyordum. bir arkadaşim discover al hem sıfır alırsın hemnde yakıtı az dedi sizce doğru tercih ybr mi discover mi

Inşallah ben ay sonu discover almayı dusunuyorum

Motosikleti
    Alıntı furkanesen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agustos sonu gibi ybr almayı düşünüyordum. bir arkadaşim discover al hem sıfır alırsın hemnde yakıtı az dedi sizce doğru tercih ybr mi discover mi
    arkadaşım motorun eksi yönlerini de, artı yönlerini de yazıyoruz, rahat olabilirsin, yeni çıkan ybr lerden, son model hariç 2014, pişman olanlarda var, memnun olanlarda, bende eski bir ybr kullanıcısıydım, 2004.5 model olanından vardı bende, taş gibi makinaydı, lakin hemen hemen her motor da sorun çıkıyor, cbf 150 bizim çocuklarda ( kuryelerde )vardı, hepsi rahat ama dönüş turu az, yağ yakıyor diye veryansın ediyordu,( en son 1.2 arkadaş pulsar almayı bekliyordu, aldılar mı açıkçası, sormadım ) önemli olan sağlam makineler olsun, parçası bol ve uygun fiyatlı olsun, şimdilik ben memnunum motordan, bu motorun artıları, yakıtı iyi 60.70 km sabit ve ara ara son gazlarda, gene hesapladım 40 tl yakıt 8 litre 420 km re yol yapmışım, karışık kullanım da, yakıt olayı gerçekten iyi ,çamurlukları iyi düşünülmüş , selesi geniş ve rahat, yan demir hafif yüklerde baya iş görüyor, farın aydınlatması iyi, eksi yönü şuan ciddi diyebileceğimiz, bir yönü yok, arka lastik ince, bir büyük veya 2 büyük ebat janta göre alıcam, eskiyince, şuan çanta v.s harici motoruma bir harcama yapmadım, yolda da kalmadım, dediğim gibi ilerleyen km reler sağlamlık yönünü de gösterecek

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    bende ybr den vazgeçip almayı düşünüyorum sonuçta fiyatlar piyasaya yeni girdi diye böyle, seneye kesin zam gelir

Motosikleti
    Alıntı okan218 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ybr den vazgeçip almayı düşünüyorum sonuçta fiyatlar piyasaya yeni girdi diye böyle, seneye kesin zam gelir
    bir yerde gene yazmıştım, yeni ürünler her zaman risk taşır, fakat tutulursa da, fiyatı artar, doğru diyorsun okan 128, bu işler böyle, cbf ne kadar fiyatla piyasaya girdi, şimdi fiyatı ne, 3.500 gibi fiyatla piyasaya girdi, devir saatsizdi o da, şimdi 5.700 gibi ve aşağı yukarı aynı motor, aynı tipte, halende yağ yakıyor, diye söylüyor arkadaşlarım, ben cbf alacaktım, sordum yağ yakma olayı nasıl diye, 2013 model alan arkadaşa ecza deposunda, hala yakıyor dedi, bulaşma dedi, ybr ye baktım yeni kasalara 2013, kalıbı çok ufak geldi, zaten farıda kocaman, sevemedim yani, eski kasa ybr aynı özellikte gelse, daha tasarruflusu, hiç düşünmem alırdım, bir 10 sene daha sürerdim ama yeni motorların sağlamlığı, tartışmaya açık bir konu, bakalım memnuniyetimiz bozulmasın

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    bir yerde gene yazmıştım, yeni ürünler her zaman risk taşır, fakat tutulursa da, fiyatı artar, doğru diyorsun okan 128, bu işler böyle, cbf ne kadar fiyatla piyasaya girdi, şimdi fiyatı ne, 3.500 gibi fiyatla piyasaya girdi, devir saatsizdi o da, şimdi 5.700 gibi ve aşağı yukarı aynı motor, aynı tipte, halende yağ yakıyor, diye söylüyor arkadaşlarım, ben cbf alacaktım, sordum yağ yakma olayı nasıl diye, 2013 model alan arkadaşa ecza deposunda, hala yakıyor dedi, bulaşma dedi, ybr ye baktım yeni kasalara 2013, kalıbı çok ufak geldi, zaten farıda kocaman, sevemedim yani, eski kasa ybr aynı özellikte gelse, daha tasarruflusu, hiç düşünmem alırdım, bir 10 sene daha sürerdim ama yeni motorların sağlamlığı, tartışmaya açık bir konu, bakalım memnuniyetimiz bozulmasın
    Discover 'in kanıma girme sebebi; özellikleri ve yedek parça fiyatı ybrden daha iyi gözüküyor, bayi olarakta bajaj çok iyi durumda. Geriye kalan dayanıklılık konusunda discoverin motor ömrünü bilmiyoruz fakat sadece bu yüzden ybr'ye 1.000 tl fazla ödemenin gereksiz olduğunu düşündüm. Cbf yağ yakıyor muhabbeti var, doğru veya değil sonuçta söylenti var. o kadar para verdikten sonra birde ha yağ yaktı ha yakacak endişesiyle sürüş yapamazdım. Çok beğendiğim Tvs 'yide titreşim yüzünden eledim. Ekrem bey 'inde hizmete olan ilgisi discover modelinde beni netleştirdi. Allah kaza bela vermesin
    xterkan, Garip, hakanuygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    أشهد أن لا إله إلا الله و أشهد أن محمد رسول الله

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

dediğin teklemeyi yaşadığım için biliyorum, hava filtresine de bakmak lazım yağlanmış mı diye , sen gazı dediğim gibi aç yedirerek sorun olmadığını göreceksin

tamamdır xterkan kardeşim zaten motor daki tek olay o ama dediğim gibi dip gaz 1 2 3 4 çok iyi zaten o ivmelenme süper canın sıkıldımı 2 de ver coşkuyu fenaa
    xterkan bunu beğendi.

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Bugün biraz dolaştık. Gün geçtikçe motor değişiyor. Daha da atik ve hızlı oluyor. 2 kişi 107 km/h şak ibreyi oturtuyor. İnanılmaz zevkli. Cbf e ayar verdik bugün . Far ayarını biraz kaldırmak istiyorum nerden ayarlarim??

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün biraz dolaştık. Gün geçtikçe motor değişiyor. Daha da atik ve hızlı oluyor. 2 kişi 107 km/h şak ibreyi oturtuyor. İnanılmaz zevkli. Cbf e ayar verdik bugün . Far ayarını biraz kaldırmak istiyorum nerden ayarlarim??
    bende merak ediyorum ama haala bakamadım motora. Far ayarı, göstergem değiştirildinde bozuldu. kısalar uzun gibi, uzunlar havayı aydınlatıyor. kısalar yanarken sellektör yapıyorlar bana. varmı ayarı ile ilgili fikri olan ?
    birGarip..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende merak ediyorum ama haala bakamadım motora. Far ayarı, göstergem değiştirildinde bozuldu. kısalar uzun gibi, uzunlar havayı aydınlatıyor. kısalar yanarken sellektör yapıyorlar bana. varmı ayarı ile ilgili fikri olan ?
    benimde bilgim yok ama farın sağ ve sol kısmına bir bakın kabloların geçtiği kısımda belki bir yıldız civata kısmı vardır, bende mondial drift var benimkide uzunlar yukarı bakıyordu servise götürdüm servisci arkadaş motorun sol kısmında yıldız tornavidayla ayar yapılan yerle oynadı şu anda sorun yok o şekilde belki sizinkindede olabilir bakmanızda fayda var.
    Garip ve Adem Balkan bunu beğendiler.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112132161 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler