Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Göstergeye sonradan devir saati uydurulurmu göstergeyi zaten doldurmuşlar devir saatinden kaçmak için yakıt göstergesini büyülterek bu işi çok güzel uydurmuşlar benzin göstergesi biraz daha normal ufaltılıp ufakda olsa bi devir saati koyulabilirdi
    Adem Balkan ve özgür 16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    göstergeye sonradan devir saati uydurulmayaca k tabii ki, devir saati uygun bir yere monte edilecek
    özgür 16 bunu beğendi.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Aranıza yeni katıldım.1990 yılından beri bajaj chetak kullanıyorum.Yolda bırakmadı parça aratmadı arıza yapmadı.Elimden 3 adet bajaj chetak geçti.Hepsini sattım ve yeni mavi discover ile aranızdayım.

Daha 80 km deyim.

Eskişehir'de ki servis çok ilgili ve Eskiehir'in en eski motorcularından.

İlerleyen günler de tecrübelerimi yazarım.Şu an için mükemmel.
    Size kullanım kılavuzu verildimi ?
    Garip, okan218 ve jackonbir bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranıza yeni katıldım.1990 yılından beri bajaj chetak kullanıyorum.Yolda bırakmadı parça aratmadı arıza yapmadı.Elimden 3 adet bajaj chetak geçti.Hepsini sattım ve yeni mavi discover ile aranızdayım.

Daha 80 km deyim.

Eskişehir'de ki servis çok ilgili ve Eskiehir'in en eski motorcularından.

İlerleyen günler de tecrübelerimi yazarım.Şu an için mükemmel.
    Size kullanım kılavuzu verildimi ?
    Kullanım klavuzunu indirmek için linke tıklayın..

https://yadi.sk/d/4PtWGyK9Ry9ZW

bize de verilmedi netten buldum
    birGarip..

S.a arkadaşlar garip arkadaşım sana bikaç sorum olucak bakımları kırklarelinde yaptırıyorsun sanırım bizim servisteki Murat usta hakikaten çok ilgili ve yardımcı biri saolsun sorum diğer arkadaşlarada geçerli benim discover 1000 km yi geçti 5. viteste redline a giriyormusunuz? çünkü 5. viteste tapa gaz gidiyorum düzde hiç bi şekilde yatmadan üstüne ama buji bi ateşliyo bi ateşlemiyo sizlerde bu durum varmı acaba? çünkü kafama takmış durumdayım bunu gerçekten motordan soğutacak duruma geldi gps te top speed yatmadan düz yolda 106.4 resim yüklemeyi anlatırsanız yüklerim yanlız birdaha 106 ya çıkmadı gps te yokuş aşağı gene yatmadan 103 yaptı tabiki motor yine bir ateşliyo bir ateşlemiyodu buji
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı caner_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar garip arkadaşım sana bikaç sorum olucak bakımları kırklarelinde yaptırıyorsun sanırım bizim servisteki Murat usta hakikaten çok ilgili ve yardımcı biri saolsun sorum diğer arkadaşlarada geçerli benim discover 1000 km yi geçti 5. viteste redline a giriyormusunuz? çünkü 5. viteste tapa gaz gidiyorum düzde hiç bi şekilde yatmadan üstüne ama buji bi ateşliyo bi ateşlemiyo sizlerde bu durum varmı acaba? çünkü kafama takmış durumdayım bunu gerçekten motordan soğutacak duruma geldi gps te top speed yatmadan düz yolda 106.4 resim yüklemeyi anlatırsanız yüklerim yanlız birdaha 106 ya çıkmadı gps te yokuş aşağı gene yatmadan 103 yaptı tabiki motor yine bir ateşliyo bir ateşlemiyodu buji
    Murat ustama Selam söyle. Çerkezköyden Ramazan dersin.. Bende çok severim ustayı gayet ilgili.

öncelikle şunu bil..motorunda hiçbir sorun yok.. o hızlarda motor kesiciye girer. senin o tekleme dediğin şey kesicidir. bu da gayet normal.. pulsar da discover da erken kesiciye girer. bu da bajaj klasiği diyelim.. benim motor da öyle.

resim ekleme konusu

http://hizliresim.com/

siteyi aç, sağda "GÖZAT" var. tıkla..Bilgisayarında resim neredeyse bul ve siteye eklemek istediğin resme ççift tıkla.. Eğer beceremiyoırsan ekleyeceğin resimleri masaüstüne kopyala ve yeni isim ver resimlere. Sonra GÖZAT a tıkladıktan sonra sol taraftan masaüstünü seç ve eklemek istediğin resme çift tıkla. resim seçtikten sonra YÜKLE ye bas ve bekle. Açılan sayfada " Forumlar: bbcode" yazan yerin sağ kutucuktaki yazıyı kopyala ve buraya yapıştır.
    birGarip..

yaptımda oldumu acep aleyküm selam ramazan kırklarelinde de var 2 3 tane arada görüyorum bajajları. evet kesici dedi zaten murat usta da okuyunca az çok 120 yapıyom falan motor 12000 de insan neden benim motor kesiciye giriyor diyor yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    O tekleme gibi olay bizde de vardı. Ama yavaştan atıyor. Bir de vites pedalı yerinden çıktı. Sıktım geri gevşedi servise gidip Loctite döküp sıkıldı. .

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    bugün hava biraz rüzgarlıydı, lakin motora yatmayı sevmem biline

5. vitese attım çevirdim gazı, sonra baktım ki çok hızlandı hemen düşürdüm 80'e MAX Speed yukarıdan aşağıda

Garip bunu beğendi.
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Benzin ışığı yedektemi yanıyor yoksa yedeğe geçmeden mi ? Birde nasıl bir ışık yanıyor. . Sağolun

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Benzin ışığının yandığını görmedim, kim dedi ışık var diye? :D

varda bende mi bozuk :(

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Bilmiyorum ışık varmı yokmu kılavuzunda öyle bir şey yazıyor da

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    benzin ışığı malesef yok, kitapçıkta yazan yanlış, iyice incelerseniz KM diye başka bir numara gösteriyor resimde.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı caner_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş arada bende de oldu, şu aralar yok, kesici varmı, yokmu bilemem, eski motorum ybr de de oluyordu, şöyleki 10.40 gibi ince yağ koyunca, aşırı sıcak havalarda ve fazla kullanım sonucu, subaplara yağ fazla geliyordu, hava filtresinin oradaki hortum dan, bujı yağlanıyordu, kalın yağ ile çözmüştüm ve hızlı gaz açmaları azaltmıştım, şimdi 3.5 gündür discover da böyle sorun yok, gazı 2 kademe olarak açıyorum, yarım ve diğer yarım olarak, kesiklik yapmıyor, kesikliğin 3.5 sebebi olur, hava filtresi, buji, ateşleme, karbüratör ayarı, subap ayarı, bana göre soğuması ve yağlaması için hortumdan gelen yağ, yüksek devirlerde, buji yi yağlıyor, eski ybr de de başıma geldiğinden yazıyorum, gazı 2 kademede aç, aşırı sıkıştırmadan, bakalım ne olacak, bende düzeldi şu an iyi belki başka sebeptende olabilir ama ben bu şekil hallettim, eski tecrübemden dolayı,son hızı kafana takma hem motor yeni hemde dediğimiz olaydan buji yağlanırsa ateşleme yapamaz
    Garip, okan218, caner_39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    tvs apache mi yoksa bajaj 125st mi ? Bu arada bu motorun torku kaç nm? Cb125e ve yamaha 125esd ye göre daha atik midir? Apache ile aralarında 500liracık fark var...

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs apache mi yoksa bajaj 125st mi ? Bu arada bu motorun torku kaç nm? Cb125e ve yamaha 125esd ye göre daha atik midir? Apache ile aralarında 500liracık fark var...
    Discover Apaçi ye göre çok rahat. Arada güç farkı var ama ben olsam discover i alırım. Deneyin hak vereceksiniz. Ybr ye göre daha atık ve güçlü geldi bana.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın söylediklerine ilave olarak apache sınıfındaki en çok titreşimli makine. yeni modelinde titreşim daha az diyolar ama oda 5.400 tl. bende yakın zamanda discover alacağım
    Adem Balkan bunu beğendi.
    أشهد أن لا إله إلا الله و أشهد أن محمد رسول الله

Motosikleti
    PCX 125
    apachi ile arasında nasıl 500 liracık var yahu 1500 olmasın o..

Motosikleti
    Tvs Apache rtr150
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apachi ile arasında nasıl 500 liracık var yahu 1500 olmasın o..
    2012 kasası 4390lira etiket fiyatına sahip. Bir kaç bayi ilede konuşup görüştüm ellerinde mevcut olduğunu söylediler. Açıkcası şu aralar karar aşamasındayım yanlız apachenin 150cc oluşundan ötürü tercihim o yönde olacak gibi...

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Far ayarını biraz kaldırmak istiyorum. Nerden ayarlarim. Birde fren ,süspansiyon ve gaza yüklenince motor altinizdan kaçacak gibi oluyor ya hasta oldum süper

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011122060 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler