Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    Ön dişliyi değiştiren yokmu aranızda ön dişliyi kaça kadar yükselten oldu aranızda arka dişliyi değiştirmeden ön dişliyi değiştirsek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cg 200+ bajaj boxer
    Alıntı Rookie-94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidonu sök , kumu tıka basa koy içine , nalburdan da silikon al uçları doldur kum çıkamasın benim gaz koluma dolmuştu aylar sonra titreşimin çok azaldığını göreceksin
    eyvallah sağolasın şu karlar bitsin ilk işim olucak inşaat kumu doldurdunuz dimi

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı Rookie-94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=tQya3eHd_DE

bu benim kendi motorum . ben kullanıyorum . istediğin modifiyesiz mondiali getir . 38 dişli var arkada . bak güzel kardeşim , kullanmadığın bir motosiklete çamur atma gel kullan benimkini ondan sonra yorumunu yap , bende mondial 250 mct vardı japon karburatör takmıştık , yinede benim boxera yetişemiyor .
    Hocam bende alıp böyle bişey yapmak istiyorum kaç para tuttu modifiyeler ?

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R

Motosikleti
    Bajaj Boxer & Vespa Et4 50
    arka dişliyi 36 yaptım. harika oldu. korkulduğu gibi çekiş düşüklüğü de olmuyor. tavsiye edrim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

ben 36 yaptım. hiçbir sorun yok. harika oldu.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mesut77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka dişliyi 36 yaptım. harika oldu. korkulduğu gibi çekiş düşüklüğü de olmuyor. tavsiye edrim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

ben 36 yaptım. hiçbir sorun yok. harika oldu.
    Arka dişliyi 36 yaptığın halde çekiş düşmüyosa hafif birisin demekki. Motorun üzerine yatıp 140 km hız yaptırırsın artık
    Bu arada aklınızda bulunsun, arka dişli ne kadar küçülürse ani hızlanmalarda zincire binen yük o kadar artar. Dişli küçüldükçe motorun asıldığı zincir baklası sayısı azalıyor dolayısıyla zincir baklalarına düşen yük artarak zincirin daha hızlı uzamasına neden oluyor. Vites değiştirirken zincire fazla yük bindirmeyin zincir hemen uzamasın istiyorsanız.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Hocam benim yapacağımı yapmışsın :p ben çok beğendim şahsen
    Bi sorum olacak size gidonu nereden aldınız ve seleyi nerede yaptırdınız iki soru oldu ama

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Abiler bu motoru alıp cafe racer yapmak istiyorum amaa biraz okudum konuyu stop sorunu vs vs gibi sorunlar varmış bunlar halledilemeyecek sorunlarmı ? Birde frenler nasıl duruyormu ?

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim yapacağımı yapmışsın :p ben çok beğendim şahsen
    Bi sorum olacak size gidonu nereden aldınız ve seleyi nerede yaptırdınız iki soru oldu ama
    Gidonu internetten (Nazilliden sanırım)aldım.
    Seleyi kendim yaptım.

Daha çalışmalar devam ediyor

-ön çamurluk
    -amortisör körükleri
    -yuvarlak aynalar-
    -küçük tel kafesli far
    -küçük kilometre saati (el yapımı, evde hazır takılmayı bekliyor)
    -eksoz (aradığımı bulamadım, sanırım en sonunda kendim yapacağım)

Not: boyada kararsızım
    Kartallar yalnız uçar...

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Arkadaşlar sabah işe giderken küçük bir kaza yaşadım. Önümdeki araç devamlı yol çizgisinin bulunduğu yerde bırakın sollamayı aynı anda sinyal verip aynı anda ''u'' dönüşü yapmaya çalıştı bende kaçacak yer olmadığından mecburi arka sol bagaj bölümüne çarptım. O an fark etmedim fakat düz gitmeye çalışırken direksiyonun hafif sağa dönmüş olduğunu gördüm. Çok hızlı bir çarpışma olmadığından kırılma yamulma yapmamıştır diye tahmin ediyorum. Fakat yinede emin olmak istedim. Gİdon somunundan düzeltilebilir mi ? Servise gitmek yerine yakınımdaki bir tamirciye gitsem problem olmaz diye düşünüyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sabah işe giderken küçük bir kaza yaşadım. Önümdeki araç devamlı yol çizgisinin bulunduğu yerde bırakın sollamayı aynı anda sinyal verip aynı anda ''u'' dönüşü yapmaya çalıştı bende kaçacak yer olmadığından mecburi arka sol bagaj bölümüne çarptım. O an fark etmedim fakat düz gitmeye çalışırken direksiyonun hafif sağa dönmüş olduğunu gördüm. Çok hızlı bir çarpışma olmadığından kırılma yamulma yapmamıştır diye tahmin ediyorum. Fakat yinede emin olmak istedim. Gİdon somunundan düzeltilebilir mi ? Servise gitmek yerine yakınımdaki bir tamirciye gitsem problem olmaz diye düşünüyorum.
    Ön fren işe yaradı mı ? Araba önünüzü kestiğinde ön tekeri kaydıracak kadar frenleyebildiniz mi ?

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Panik yüzünden ön frene son kuvvet asıldım. Tabi bu kısmı benim hatam oldu. Hatırladığım durma eyleminden önce kornayada kitlendiğimdi.. Ön frenden ziyade gidona taktım kafayı

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Geçmiş olsun. Umarım siz zarar görmemişsinizdir.
    2012-13 Honda CBR 250R 0-5500 Km hep İstanbul > 2013-15 Mondial 100 Hyena 0-7000 Km hep İstanbul > 2015-.. Bajaj Boxer BM150 0-... hala İstabul...
    >>> Sakin sür, tehlikeden uzak dur.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Panik yüzünden ön frene son kuvvet asıldım. Tabi bu kısmı benim hatam oldu. Hatırladığım durma eyleminden önce kornayada kitlendiğimdi.. Ön frenden ziyade gidona taktım kafayı
    Geçmiş olsun önemli olan sağlık motor yapılır birşekilde
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Ayazankara ve ozgurr sagolun. Bende bir problem yok şükür.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayi 2016 modelini 3.000 tl nakit e veriyor...

benhasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Joyride+wolf 250
    geçmiş olsun
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Buyuk gecmis olsun...
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Arkadaşlar selam, bugun iş çıkışı jikleyi açıp motosikleti çalıştırdım normal süreden daha fazla ısıtmama rağmen motosiklet gaz verince boğuluyor ve stop ediyor. Tanıdık bir tamirci pislik kaçmış dedi bikaç kere gaz verdi düzeldi. 1 km gittim tekrar aynı sorun olunca gidip benzin aldım yine aynı.. Bende jikle ile vites 2'de 12 km yol geldim gram düzelme yok ne yapabilirim. Servise gitmem mümkün değil. Tamircide yaptırsam servis dışı olur mu ?

Bu arada motor park halinde dün sağanak yağmura maruz kalmıştı. Fakat sabah sorun yaşamadım

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşlar selam, bugun iş çıkışı jikleyi açıp motosikleti çalıştırdım normal süreden daha fazla ısıtmama rağmen motosiklet gaz verince boğuluyor ve stop ediyor. Tanıdık bir tamirci pislik kaçmış dedi bikaç kere gaz verdi düzeldi. 1 km gittim tekrar aynı sorun olunca gidip benzin aldım yine aynı.. Bende jikle ile vites 2'de 12 km yol geldim gram düzelme yok ne yapabilirim. Servise gitmem mümkün değil. Tamircide yaptırsam servis dışı olur mu ?

Bu arada motor park halinde dün sağanak yağmura maruz kalmıştı. Fakat sabah sorun yaşamadım
    hava filitren ıslanıp toz,vs pislikten tıkanmış olabilirmi hava alamadığı için boğuluyor olabilir bana öyle gibi geldi yada diğer ihtimaller karbüratörün kirlenmiş olabilir ozamanda buna benzer durum yapıyor, baska bujı kablon ıslanmış olabilir yada oksitlenmiş olabilir yada depoda kirli yakıt vardır ihtimaller çok
    Asper bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)