Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    benzin şamandıran takılı kalmıştır dostum... bu kadar az yakan motorda benzin göstergesine ne gerek var acaba koymuşlar bide eşşek kadar...
    hani sürekli değişkenlik gösteren bi gösterge olsa koy büsbüyük te benzin göstergesi sürekli değişmiyor ki :D onun yerine devir göstergesi koysa yada bi saat bile koysa daha iyi olurdu bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şu konuda yardıma ihtiyacım var: http://www.motosiklet.net/forum/moto...or-sorunu.html

Şimdiden teşekkür ederim..

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Bugün motoru çalıştırdım ısındı
    Neyse garajdan çıkıcam bastım kumandaya gaz veriyorum stop ediyor anında 1-2 yaptı

En sonunda boşta gaz vererek çalıştırdım

Böyle bir sorun yaşayan var mı aramızda

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    aslında ben sorunu net anlayamadım^!

Merhaba arkadaşlar bende foruma yeni takıldım ve yeni bir boxer kullanıcısıyım. forumu başından beri takip ediyorum çok güzel bilgiler edindim sayesinizde. Benim motorumda çalışırken farlar yanıp sönüyor gibi oluyor gaz verince düzeliyor ama bunun sebebi nedir acaba? Aküden kaynaklı olabilir mi? bir de motor soğuk ike ilk vitese aldığımda motor kendisini öne atıp stop ediyor. bu konularda görüşlerinizi paylaşırsanız çok teşekkür ederim. herkese kazasız belasız sürüşler.
    marlox bunu beğendi.

Motosikleti
    Motoru rölantide iyice ısıttım oradan garaj kapısına kadar da sürdüm yine sorun yok ardından kapı açılıp vitese taktım yine sorun yok gaz verincr stop etti 2-3 defa marşa bastım çalışıyor gaz verince stop ediyor gene

En sonunda gaz verdim düzeldi ama niye stop etti onu anlamadım

Aynı sorun bende de olmuştu kardeşim motor çalışırken gaz verince stop ediyordu. servise götürdüm rölanti veya hava ayarını düzelttiler ondan sonra çok nadir oldu. sende bir servise göster istersen.

yüksel66, Lucas, denizhan_d ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bajaj boxer

castinyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elinize sağlık çok güzel olmuş motor

Gerçekten çok güzel olmuş elinize sağlık, boyasını nasıl yaptınız acaba bilgi verir misiniz?

Teşekkür ederim, boya mat siyah sprey plasti dip. Deponun yaninda da ahşap görünümlü folyo var.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Alıntı AKBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende foruma yeni takıldım ve yeni bir boxer kullanıcısıyım. forumu başından beri takip ediyorum çok güzel bilgiler edindim sayesinizde. Benim motorumda çalışırken farlar yanıp sönüyor gibi oluyor gaz verince düzeliyor ama bunun sebebi nedir acaba? Aküden kaynaklı olabilir mi? bir de motor soğuk ike ilk vitese aldığımda motor kendisini öne atıp stop ediyor. bu konularda görüşlerinizi paylaşırsanız çok teşekkür ederim. herkese kazasız belasız sürüşler.
    hoşgeldiniz. sorun akü den kaynaklanıyor. ancak çok fazla bir git gel olmaması gerekli bir kaçak olabilir yada akünüz bitmiş olabilir bir tamircide akünüzü ölçtürün bence eğer akü amperajları doğru çıkarsa kaçak olabilir. ( bunları motorda hiç bir ekstra ampul sis farı yada aküden beslenen bir cihaz olmadığını varsayarak yazıyorum...)

Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru rölantide iyice ısıttım oradan garaj kapısına kadar da sürdüm yine sorun yok ardından kapı açılıp vitese taktım yine sorun yok gaz verincr stop etti 2-3 defa marşa bastım çalışıyor gaz verince stop ediyor gene

En sonunda gaz verdim düzeldi ama niye stop etti onu anlamadım
    hava yakıt karışımından kaynaklı sorun. ustanız motorun rolanti ve karburatör ayarını yaparsa sıkıntı kalmayacaktır. çok düşük bir ihtimal eğer ki çok tozlu ve nemli havalarda kaldıysanız hava filtrenizin dolmuş olacağıdır.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    hocam bu model için önerdiğiniz lastik modeli var mı?

Ay başı gibi gidip bağcılar oktay motordan almayı düşünüyorum bu modelden. İlk motorum olacak inşallah hayırlısıyla.

Motosikleti
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşgeldiniz. sorun akü den kaynaklanıyor. ancak çok fazla bir git gel olmaması gerekli bir kaçak olabilir yada akünüz bitmiş olabilir bir tamircide akünüzü ölçtürün bence eğer akü amperajları doğru çıkarsa kaçak olabilir. ( bunları motorda hiç bir ekstra ampul sis farı yada aküden beslenen bir cihaz olmadığını varsayarak yazıyorum...)

hava yakıt karışımından kaynaklı sorun. ustanız motorun rolanti ve karburatör ayarını yaparsa sıkıntı kalmayacaktır. çok düşük bir ihtimal eğer ki çok tozlu ve nemli havalarda kaldıysanız hava filtrenizin dolmuş olacağıdır.
    Motoru bayadır kullanmadım hep kapalı garajda durdu

Birde kedi egzoza işemiş bi haltlar mı yedi motorda ne yaptı acaba önceden hiç böyle sorun yoktu motorda ilk defa oldu dün de oldu bir anda gitti rölanti düşüp stop ediyor ama hemen değil 5dk falan bekledim sonra bi anda stop etti bu motoru ısıtırken oldu birde

Havalar serinledi, ilk çalıştırmada jigle'yi açıyor musunuz?

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar merhaba,bende bu modeli düşünmekteyim,Boxer 150 forumunu okumaya yeni başladım.Hem okuyayım hem fikirlerinizi alayım dedim.Boxer 150'nin artı ve eksileri nelerdir ? 2.el Apache mi alsam yoksa sıfır bu modeli mi çok kararsız kaldım.Eğer boxer alırsam yazında üzerinde oynamalar yapıp cafe racer yaparım diye düşündüm.Yakıt,yedek parça,servis konularında siz abi ve kardeşlerimden yorumlarınızı bekliyorum
    marlox bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,bende bu modeli düşünmekteyim,Boxer 150 forumunu okumaya yeni başladım.Hem okuyayım hem fikirlerinizi alayım dedim.Boxer 150'nin artı ve eksileri nelerdir ? 2.el Apache mi alsam yoksa sıfır bu modeli mi çok kararsız kaldım.Eğer boxer alırsam yazında üzerinde oynamalar yapıp cafe racer yaparım diye düşündüm.Yakıt,yedek parça,servis konularında siz abi ve kardeşlerimden yorumlarınızı bekliyorum
    Sıfır motor, sıfır motordur Derseniz ki fark verip apache almaya değer mi o zaman tartışılır tabi ama sıfır olduğu için boxer. Boxer'ın eksisi titreşimi. Dişli değiştirerek titreşim biraz daha ertelenebiliyor.
    marlox bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    bende apache düşünüyordum ancak malum sıfır fiyatlarından ötürü alamıyorum. Kredi kartı taksitle alacağım. Boxer ile discovery arasında git geldeyim. Önümüzdeki ayın ilk haftası bağcılardaki oktay motora gidip bakacağım iki modelede.
    Discovery'nin siyah rengi çok hoşuma gidiyor ancak bajajın motorları nasıldır bilmiyorum. uzun süre piyasada kalır mı. 2.el olarak elden kolay çıkar mı hiç bir fikrim yok

Köy yolları, patikalar, yaylalar için uygun bir model sanırım boxer...
    Yolcu ile sürüşlerde saydığım koşullarda sorun çıkartır mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)