Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Küçük teker yokuş yukarı çıkarken daha iyi çıkar, büyük teker de düz yolda daha avantajlı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Arkadaşlar, Boxerın aynalarını değiştiren oldumu hiç? Sanırım bizim aynalar ters diş. Bpxera göre yuvarlak ve uzun kollu arkayı rahat görebileceğim ayna arıyorum tavsiyesi olan varmıdır? Yada Discoverın aynaları Boxer uygunmudur acaba?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Boxerın aynalarını değiştiren oldumu hiç? Sanırım bizim aynalar ters diş. Bpxera göre yuvarlak ve uzun kollu arkayı rahat görebileceğim ayna arıyorum tavsiyesi olan varmıdır? Yada Discoverın aynaları Boxer uygunmudur acaba?
    Dostum bu tam benim de istediğim türde bir ayna ama emin değilim çapı veya diş yönü uyar mı.

http://www.motosikletparcalari.net/6...siyah-pmu12968
    Peugeot, Honda CGL 125, BWS, Kanuni Tiger, Sym Fiddle, Aprilia Scarabeo, Honda Shadow C8, Shadow Spirit, F650GS, Transalp 600 VT, Aprilia Scarabeo, Bajaj Boxer

Tvs Apache aynası aldım rahatladım.

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Akü kapağını nasıl açıyorduk. Geçen zorladım biraz ama kırılacak diye açamadım.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü kapağını nasıl açıyorduk. Geçen zorladım biraz ama kırılacak diye açamadım.
    Anahtarı takın çevirin biraz aşağı itin o geliyor açılmazsa sağa doğru itin komple çıkması lazım

Fakat takarken zorluyor adamı böylede

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs Apache aynası aldım rahatladım.
    Pulsarcıların neredeyse tamamıTvs aynası kullandığı için sanırım bu ayna da manipulasyona uğramış. Çiftine 40 lira istiyorlar...

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsarcıların neredeyse tamamıTvs aynası kullandığı için sanırım bu ayna da manipulasyona uğramış. Çiftine 40 lira istiyorlar...
    Ben orijinal aldım 50 lira verdim. 25 e satilanlar da var.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar aküyü çıkarıp takarak video çekebilecek var mı? Mesela inzell in yağ değişim videosu gibi faydalı videolar çok işe yarar.

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    sol taraftaki kapağı anahtarı kullanarak açın, aküyü bir lastik kemerle emniyete almışlar, sağ yanından çentikten çıkartın, akü yuvasına silme geçtiği için sağlı-sollu oynatarak yuvasından çıkarın. kutup başlarını yıldız tornavida yardımıyla sökün, hepsi bu yerine takarken aynı işlemleri tersine yapın, en son kapağı takarken önce anahtar yuvasına denk gelecek şekilde düzeltin, sağ yandaki çentiğe oturtun, sonra sol taraftaki pimi deliğe bastırarak denk getirin , anahtarı çevirip kapatın.
    trcn ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arka çamurluğu gövde renginde (kırmızı) boyamayı düşünüyorum. Zira mat plastik olan arka çamurluk, sanki motoru biraz eksik gösteriyor. Acaba o mat plastiğin üzerine sprey boya tutar mı arkadaşlar?

Motosikleti
    Proje bitmek üzere. İşte Bajaj Boxer Scrambler...

Yurdukoru, trcn, fufuktas ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i

http://www.hizliresimyukle.com/image...787_nf9c6a.jpg
    Hocam. Güzele benziyor şaka bi yana tam resmi görsek daha iyi bende yapıcam hala bakınıp duruyorum

Ayrıca gidon sorununu nasıl hallettiniz tuş ayna vs tam oturmuyordu
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    tam bitmeden fotoğraf eklemek istemedim. hava çok soğuk boluda o yüzden pek ilgilenemiyorum motorla. kumandaların altına kalın siyah elektrik bantına benzeyen bir bant çektim ve o şekilde sıktım taş gibi oldu. geriye egzoz, aynalar ve birkaç küçük ayrıntı kaldı. yakın bir zamanda biter inş...

re_death - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam bitmeden fotoğraf eklemek istemedim. hava çok soğuk boluda o yüzden pek ilgilenemiyorum motorla. kumandaların altına kalın siyah elektrik bantına benzeyen bir bant çektim ve o şekilde sıktım taş gibi oldu. geriye egzoz, aynalar ve birkaç küçük ayrıntı kaldı. yakın bir zamanda biter inş...
    selam gidonu özelmi yaptırdın yoksa hazır bir ürünmü

bende 1-2 ay sonra bi scramble olayına girebilirim, birde lastikler asfaltta tutuşu nasıl ön tekerlerde arka lastik ebatında,yol tutuşu çekişi çok etkiledimi

Arka çamurluğu gövde renginde (kırmızı) boyamayı düşünüyorum. Zira mat plastik olan arka çamurluk, sanki motoru biraz eksik gösteriyor. Acaba o mat plastiğin üzerine sprey boya tutar mı arkadaşlar?
    tutmaz abi.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tutmaz abi.
    O zaman vazgeçtim. Ön çamurluk da plastik ya belki arkaya da uygulanabilir diye düşünmüştüm.

@twona: Çok güzel görünüyor. O ferrari kırmızısı baya kaliteli ve parlak duruyor. Orjinal boyasından iyi olduğu kesin. (Üzerindeki orjinal boya maalesef çizilmelere çok müsait.)
    twona bunu beğendi.

O zaman vazgeçtim. Ön çamurluk da plastik ya belki arkaya da uygulanabilir diye düşünmüştüm.

@twona: Çok güzel görünüyor. O ferrari kırmızısı baya kaliteli ve parlak duruyor. Orjinal boyasından iyi olduğu kesin. (Üzerindeki orjinal boya maalesef çizilmelere çok müsait.)
    abi arka plastik çamurluk baya esnek, titreşimi de hesaba katarsak boya dökülür hemen.
    bir de plastiği boyamak ve bu boyayı tutturmak daha zahmetli zaten.

Motosikleti
    Puch Maxi 1992

http://www.hizliresimyukle.com/image...787_nf9c6a.jpg
    kırmızılı . nasıl bi zevkin var be tuna. bildiğin ruj rengi
    projen güzel ama önceki boya daha iiydi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

yurdukoru abi, çamurluğu boyarsın da biraz masraflı olur. oto boya tekniğini kullan. önce kru bezle iyice temizle. ardından çok ince bi zımparayla zımparala. bu aşamadan sonra geri dönüş yok. sonrasında 1 kat astar boya- inceltmeden. Ardından 1 kat tinerle inceltilmiş boya, kuruyunca bir kat daha geç ama 2. kata fazla uğraşmadan hızlıca yap, çünkü boya tinerli plduğundan alttaki boyayı geri kaldırabilir. Bu da kurusun. En son vernik at saydam.bu boyanı korur ve uzun ömürlü olmasını sağlar. çok da güzel parlar. 0 araç gibi.

ama bilmiyosan hiç karışma. onun ayarını oto boyacılar bilir. yanlış yaparsan boya kalkar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Arkadaşlar, yurdukoru abim, uçank. ,twona . siyah renkli boxerın zincir muhafazasını ve jantları siyaha boyasak , bu resimdeki modeldeki gibi. nasıl olur sizce. Blok ve silindire dokunmasak ,orası kalsa. bi cvp yazarsanız seviniriz. önceden de sordum ama forum uçank ve twonaya tapulu heralde. kendi içinizde paslaşıyorsunuz. yurdukoru abim müstesna, o soru ve sorunlarımızı çözmek iççin uğraşıyo. sonrada vay gidon oynuyo ne yapacam diye sorarsan cevabını bildiğim halde yazmam tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

bir de o turuncu yayı siyaha boyasam yakışır mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

bir de bajaj yapıştırma logosunu nerden buluruz 10*10 cm ölçülerinde. veya yaptırılabilir mi özel olrak

son olarak şunu buldum nette.bajaj logoyu volkswagenden özenmiş sanki

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bence zincir korumayı boyamak yerine 20-25 liraya mat siyah renkli zincir koruma almak daha mantıklı. Sonuçta bunların hepsi aynı tip koruma. Eminim birebir uyar.
    KoreliVlog ve trcn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)