Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Henüz 1 aydır çalıştığım için bana bitek finansdan kredi çıkmıştı onunda faizleri yüksek pederin adına emeklilik maaşının yattığı ziraatden çektik hiç bi bilgim yok ama diğer bankalar kredi vermek için emekliliğini taşımasını istedi bizim pederde kıldır taşımadı ama finansın 4700e biçtiği faizi 6500e ziraat biçti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bana kalırsa 2700 lira için kredi çekilmemeli. Hiç bir kardeşimizin hele ki öğrenci kardeşlerimin kredi olayına girmesini tavsiye etmiyorum. Onun yerine bir yerden herhangi bir kredi kartı edinip peşin fiyatına 6-7 taksitle alınması daha doğru olur. Dosya masrafı yok faiz yok. Üstelik bazı bayiler beyaz eşya da sattığı için 12 taksit bile yapabiliyorlar diye biliyorum, araştırmak lazım.
    trcn ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Tel jant gelecekti gelmedi mi hala

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Boxer ın yedek parça fiyatları rüyama giriyor :-)
    Ben motorumda yük taşıyorum. 40kg kadar. 120kg de ben etti 160kg. Benim motosikletin motoru dayansada yürüyen aksamı dayanamıyor bu yüke.
    3 kere ön amörtisör patlattı. Gene patlak. Patlak geziyorum artık.
    Mafsal burçları 15.000km de dağıldı. 30 tl ye değiştirttim. Şimde 35.000kmdeyim 2. Kez dağıldı mafsalın burcu. Tamirci 40-50tl tutar dedi. :-(
    Hani titreşim yok, konforlu bir motor ama yük taşımaya gelmiyor. Boxer titreşimine katlanırsak bana daha uygun gibi geliyor. Siz kullananlar ne düşünüyosunuz boxer cılar ?
    Saygılar
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer ın yedek parça fiyatları rüyama giriyor :-)
    Ben motorumda yük taşıyorum. 40kg kadar. 120kg de ben etti 160kg. Benim motosikletin motoru dayansada yürüyen aksamı dayanamıyor bu yüke.
    3 kere ön amörtisör patlattı. Gene patlak. Patlak geziyorum artık.
    Mafsal burçları 15.000km de dağıldı. 30 tl ye değiştirttim. Şimde 35.000kmdeyim 2. Kez dağıldı mafsalın burcu. Tamirci 40-50tl tutar dedi. :-(
    Hani titreşim yok, konforlu bir motor ama yük taşımaya gelmiyor. Boxer titreşimine katlanırsak bana daha uygun gibi geliyor. Siz kullananlar ne düşünüyosunuz boxer cılar ?
    Saygılar
    Boxerin neredeyse temel.amacı yük taşımak Mesela amortisörler en yumuşakta bile azıcık sert gelirken iki kişi binince müthiş konforlu geliyor. Size de yükten dolayı öyle gelecektir.
    tahsins ve Yurdukoru bunu beğendiler.

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    Arkadaşlar, siyah renkli cafe racer olarak toplamayı planladığım boxer'i mi 2 nci büyük motorum olduğu için ve park sorununu da dahil edersek elden çıkartıyorum,

2014 model 1350 km civarı 2 defa kadıköyde ki baymoto da bakımı yapıldı, rodaj döneminde kirleneceğini düşünerek 2 defa yağ değiştirdim. İsteyen olursa satıştadır başka bir yerde ilan vermedim forumdan birilerinin yakın eşi dostu alırsa daha memnun olurum bilginize. 5323445109

Motosikleti
    Şu an yok.
    @Tahsin kardeşim selamlar.

Boyumuz ve kilomuz aşağı yukarı sizinle aynı. Ben yük taşıma amaçlı
    kullanmasamda yaşadığım yer berbat yolları olan bir yer ve ben ağırlıklı olarak balık ve av yoluna artçılı olarak kullanıyorum. İşin doğrusu ben de parça fiyatları sudan ucuz olduğu için Boxer'ı tercih ettim. Gel gör ki henüz tek bir parçasını dahi değiştirme ihtiyacı duymadım çok şükür. Sorun olursa da zaten 2 yıl garantisi var. Boxer yumuşak bir motor, laka ve tümsekleri gayet güzel abzorbe edebiliyor. Yağ ve parça değişimi çok basit, kendiniz de yapabiliyorsunuz, çoğu motorla da birebir aynı. Lastik konusunda uyumsuzluk dedikodularına da inanmayın ben tubeless sava taktım gayet güzel de kullanıyorum. Titreşim üst devirlerde elcik ve peglerde vızıltı şeklinde var, uzun soluklu seyahatte rahatsız ediyor. Fazla sürat te beklemeyin, 90 km/h ortalama ideal sürüşü. (İbresi sanırım kafadan % 10-12 ekleyip de gösteriyor )
    tahsins bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxerin neredeyse temel.amacı yük taşımak Mesela amortisörler en yumuşakta bile azıcık sert gelirken iki kişi binince müthiş konforlu geliyor. Size de yükten dolayı öyle gelecektir.
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Tahsin kardeşim selamlar.

Boyumuz ve kilomuz aşağı yukarı sizinle aynı. Ben yük taşıma amaçlı
    kullanmasamda yaşadığım yer berbat yolları olan bir yer ve ben ağırlıklı olarak balık ve av yoluna artçılı olarak kullanıyorum. İşin doğrusu ben de parça fiyatları sudan ucuz olduğu için Boxer'ı tercih ettim. Gel gör ki henüz tek bir parçasını dahi değiştirme ihtiyacı duymadım çok şükür. Sorun olursa da zaten 2 yıl garantisi var. Boxer yumuşak bir motor, laka ve tümsekleri gayet güzel abzorbe edebiliyor. Yağ ve parça değişimi çok basit, kendiniz de yapabiliyorsunuz, çoğu motorla da birebir aynı. Lastik konusunda uyumsuzluk dedikodularına da inanmayın ben tubeless sava taktım gayet güzel de kullanıyorum. Titreşim üst devirlerde elcik ve peglerde vızıltı şeklinde var, uzun soluklu seyahatte rahatsız ediyor. Fazla sürat te beklemeyin, 90 km/h ortalama ideal sürüşü. (İbresi sanırım kafadan % 10-12 ekleyip de gösteriyor )
    Teşekkürler arkadaşlar. Açıkçası boxerdaki en hoşuma giden özellikler.
    1-) fiyatı çok çok uygun
    2-) yedek parça fiyatları çok uygun hatta çin malı fiyatına ama orjinal
    3-) torkunu düşük devirde vermesi
    4-) basit bir motor olması. Karmaşık aksamı yok. Discoverın salıncağına baktım. 10 tane parça var. Hatta Rulman bile var mübarek. Boxera baktım. 2 lastik 1 demir gayet basit
    5-) yük taşıma için biçilmiş kaftan olması
    6-) yağ filtreli bir motoru olması benim için çok önemli. Düzgün kullanılırsa 100.000kmleri görebilir. 20-50yağ kullanması ve 5000kmde yağ değişimi istemesi maliyet için çok çok iyi.
    Bizimkilerde filtre yok. 1500-2000kmde yağ değişiyorum. Bıktırdı beni.
    Yurdukoru bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı murat_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, siyah renkli cafe racer olarak toplamayı planladığım boxer'i mi 2 nci büyük motorum olduğu için ve park sorununu da dahil edersek elden çıkartıyorum,

2014 model 1350 km civarı 2 defa kadıköyde ki baymoto da bakımı yapıldı, rodaj döneminde kirleneceğini düşünerek 2 defa yağ değiştirdim. İsteyen olursa satıştadır başka bir yerde ilan vermedim forumdan birilerinin yakın eşi dostu alırsa daha memnun olurum bilginize. 5323445109
    fiyat ne düşünüyorsun

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Peşin alımda indirim yapıyorlar mı

S.a arkadaşlar epeydir yazmıyorum forumda fiyat olayından sonra adnan beyin sorunu bendede var artık alıştim el marşiyla calişmayı unuttu motor ayağa kuvvet caliştiriyorum Allahtan ayakla calişiyor akude sorun var sanirim 3 basişta aku iyice zayifliyor mecbur ayakla caliştiriyorum bu akü sorunu herkezde varmi kiş olamasi hasebiyle ondanmi calişmiyor bu garanti kapsami dahilindemi?

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    S.a. arkadaşlar,
    Bir hafta kadar önce ben de aranıza katıldım. 3 sene önce 2005 model 50'lik kymco agility scooter alarak motora adım attım ve çok memnun kaldım. Vergi yok, park derdi yok, benzin arabanın 4 de biri kadar. Öyle ki arabamı sadece zorunlu koşullarda ve ailece bir yerlere giderken kullanmaya başladım. Bu yıl biraz daha büyük bir motor alayım diye düşünürken, 2. el Yamaha Xenter 150 ile Scarabeo 200 arasında kaldım. Bu scooterların 2. el fiyatı 6500 TL civarı. Tam bu sırada boxer'ın sıfır fiyatının 2750 Tl olduğunu gördüm. Buradaki olumlu yorumların ardından ben de 9 taksitle bir tane aldım. Vitesli konusunda biraz çekincelerim var ama inşallah halledeceğim diye ümit ediyorum. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Motoru aldıktan sonra dün bir türlü çalıştıramadım. Aklıma serviste akünün şarj edilmemiş olabileceği geldi. Ben de aküyü söktüm ve eve getirdim. Daha önceden aldığım (12 TL - özellikle kışın yatan aküler için kullanılan düşük amperli) akü şarj cihazıma bağlayıp 10 saat kadar bekledim, bu sabah aküyü yerine taktım ve motor Allaha şükür çalıştı. Akünün motorun uzun süre kullanılmadığı durumlarda arıza vermemesi için bu tip şarj cihazıyla arada bir düşük amperde şarj edilebileceğini daha önce okumuştum. Aküyle ilgili sıkıntısı olan arkadaşlar için belki faydalı olabilir. Bu cihazın farklı fiyatlarda farklı modelleri mevcut. Fiyatı yüksek olanlar otomatik ve malzeme kalitesi yüksek, benim aldığım küçük bir adaptör boyutunda, otomatik değil ama sadece 0,5 amper olduğundan 8-10 saat bağlamak yeterli oluyor ve benim işimi görüyor. İhtiyaç duyan olursa modeli ataba 660, ben yaşadığım yerde bir elektronikçide buldum. Herkese hayırlı sürüşler.
    fisherKing ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Öncelikle Herkese Merhabalar,
    Yeni üye olmama rağmen uzun süredir Bajaj Boxer 150'yi takip ediyorum. Üye olmak bugüne kısmetmiş.
    Buraya fikirlerini yazan, duyarlı olan, paylaşımı seven herkese teşekkür ederim.
    40 yaşındayım, 2008 yılından beri ehliyetim var fakat çocukken sürdüğüm mobilet, uzun süre kullandığım bisiklet ve en son arkadaşımın kullandırdığı scooter dışında 2 teker tecrübem yok.
    Motosiklet almak istiyorum fakat, almamak için türlü bahaneler bulmakta üstüme yok
    Size bir sorum olacak:Evimizin kapalı otorparkı var( Eskiden otopark olmaması da bahanelerimden biriydi )
    Kot farkı olduğundan dolayı (45-50 derece olabilir)dik bir yokuşu var. Acaba motosikleti otoparka koymaya çalışırken lastiklerden dolayı düşme tehlikesi yaşar mıyım? Bisikletteki tecrübem durumu engeller mi?
    Şimdiden herkese teşekkür ederim.

technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    şöyle bişey nasıl olur arkadaşlar özellikle arka çamurluk söper bagaj demiride hoşuma gitti ama koltuğun ayarlanması lazım..boxer uygun böyle arka çamurluk bulabilirmiyiz acaba..[IMG][/IMG]
    Yurdukoru bunu beğendi.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Aleyküm Selam arkadaşlar.

Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Ben şu mevsimde neredeyse hiç kullanmıyorum. O yüzden motorum kapalı garajda bekliyor. Her 10 günde bir 2-3 dakika rolantide çalıştırıp kapatıyorum. Bazan da site içinde 5 dakika binip yerine koyuyorum. Bu şekilde ara ara çalıştırdığım için şu ana kadar da hiç akünün bittiği ya da güçsüzleştiği olmadı. Uzun süre çalıştırılmazsa en pahalı motorun bile aküsü biter.

@Balikadan
    Rampa yüksek torku sayesinde Boxer'a vız gelir, birinci viteste en dik yokuşa bile çıkıyor. Ancak sorun şu ki inerken rampa ıslaksa ve fayans benzeri bir malzemeyle kaplıysa üzerindeki nylon lastikler ciddi bir sekilde kayabilir. Yanıbaşımda bahsettiğiniz tarzda dik rampalı bir site garajı var, motorlar inip çıkıyor bir sıkıntı yok.

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı pegai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a. arkadaşlar,
    Bir hafta kadar önce ben de aranıza katıldım. 3 sene önce 2005 model 50'lik kymco agility scooter alarak motora adım attım ve çok memnun kaldım. Vergi yok, park derdi yok, benzin arabanın 4 de biri kadar. Öyle ki arabamı sadece zorunlu koşullarda ve ailece bir yerlere giderken kullanmaya başladım. Bu yıl biraz daha büyük bir motor alayım diye düşünürken, 2. el Yamaha Xenter 150 ile Scarabeo 200 arasında kaldım. Bu scooterların 2. el fiyatı 6500 TL civarı. Tam bu sırada boxer'ın sıfır fiyatının 2750 Tl olduğunu gördüm. Buradaki olumlu yorumların ardından ben de 9 taksitle bir tane aldım. Vitesli konusunda biraz çekincelerim var ama inşallah halledeceğim diye ümit ediyorum. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Motoru aldıktan sonra dün bir türlü çalıştıramadım. Aklıma serviste akünün şarj edilmemiş olabileceği geldi. Ben de aküyü söktüm ve eve getirdim. Daha önceden aldığım (12 TL - özellikle kışın yatan aküler için kullanılan düşük amperli) akü şarj cihazıma bağlayıp 10 saat kadar bekledim, bu sabah aküyü yerine taktım ve motor Allaha şükür çalıştı. Akünün motorun uzun süre kullanılmadığı durumlarda arıza vermemesi için bu tip şarj cihazıyla arada bir düşük amperde şarj edilebileceğini daha önce okumuştum. Aküyle ilgili sıkıntısı olan arkadaşlar için belki faydalı olabilir. Bu cihazın farklı fiyatlarda farklı modelleri mevcut. Fiyatı yüksek olanlar otomatik ve malzeme kalitesi yüksek, benim aldığım küçük bir adaptör boyutunda, otomatik değil ama sadece 0,5 amper olduğundan 8-10 saat bağlamak yeterli oluyor ve benim işimi görüyor. İhtiyaç duyan olursa modeli ataba 660, ben yaşadığım yerde bir elektronikçide buldum. Herkese hayırlı sürüşler.
    A.selam,
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, inşaallah kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Vites konusunda en fazla 2-3 gün zorlanırsınız, çünkü diğer motosikletler gibi 1 altta 2 üstte değil. Öne her vuruşunuzda vites ilerliyor, topuk ile bastığınızda geri vitese geçiyor. Topuk özelliği de çok kullanışlı.

Sıfır satılan motorların aküsünün şarj edilmemiş olarak müşteriye verilmesine hala anlam veremiyorum. Satış bayilerinin bu konularda bilinçlendirilmesi gerekiyor. Hem alıcı için hem Bajaj için çok hoş bir durum olmuyor bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı Balikadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Herkese Merhabalar,
    Yeni üye olmama rağmen uzun süredir Bajaj Boxer 150'yi takip ediyorum. Üye olmak bugüne kısmetmiş.
    Buraya fikirlerini yazan, duyarlı olan, paylaşımı seven herkese teşekkür ederim.
    40 yaşındayım, 2008 yılından beri ehliyetim var fakat çocukken sürdüğüm mobilet, uzun süre kullandığım bisiklet ve en son arkadaşımın kullandırdığı scooter dışında 2 teker tecrübem yok.
    Motosiklet almak istiyorum fakat, almamak için türlü bahaneler bulmakta üstüme yok
    Size bir sorum olacak:Evimizin kapalı otorparkı var( Eskiden otopark olmaması da bahanelerimden biriydi )
    Kot farkı olduğundan dolayı (45-50 derece olabilir)dik bir yokuşu var. Acaba motosikleti otoparka koymaya çalışırken lastiklerden dolayı düşme tehlikesi yaşar mıyım? Bisikletteki tecrübem durumu engeller mi?
    Şimdiden herkese teşekkür ederim.
    Merhaba,
    Motosiklet hobisi çok zevkli ve bir o kadar da tehlikeli bir hobidir. Ben de sizin gibi uzun süre bu hobimi ertelemek zorunda kalmıştım. Ehliyetim olmadığı için belki de 10 sene ertelemek zorunda kaldım. Ne zaman ki ehliyetimi aldım, ilk işim ilk motorumu almak oldu.

Ayrıca bu motor zaten belli bir hız limiti için üretilmiş. Öyle ahım şahım bir sürati yok. Motor 60 dan sonra bağırmaya başlıyor. Kalkışları da dikkat ettiğiniz sürece gayet sakin. Bu nedenle çok fazla zorlanmadan iniş çıkış yapabileceğinizi düşünüyorum. Ben neredeyse 70 derece meğilli toprak yokuşu çok rahat çıkmıştım.

Sn. Yurdukoru Ve Sn. Aquarist yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Boxer'ı almaya inanın çok yaklaştım. Bana kalsa hiç düşünmem fakat bugün sadece sigorta fiyatı alayım dedim 400 TL dediler

Anlayacağınız yine bir bahane buldum kendime
    Arabamın plakasını söküp boxer'a takıcam bu gidişle

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı Aquarist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A.selam,

Sıfır satılan motorların aküsünün şarj edilmemiş olarak müşteriye verilmesine hala anlam veremiyorum. Satış bayilerinin bu konularda bilinçlendirilmesi gerekiyor. Hem alıcı için hem Bajaj için çok hoş bir durum olmuyor bu
    sıfır satılan akulerinde sarji 12.4 v dan az ise sarj edilmesi gerekli bayi tarafından takılırken

sarj etmek ucrete tabi

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Balikadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn. Yurdukoru Ve Sn. Aquarist yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Boxer'ı almaya inanın çok yaklaştım. Bana kalsa hiç düşünmem fakat bugün sadece sigorta fiyatı alayım dedim 400 TL dediler

Anlayacağınız yine bir bahane buldum kendime
    Arabamın plakasını söküp boxer'a takıcam bu gidişle
    Abim ben 1 ay önce farklı bir marka motosiklet aldım ama boxer la aynı segmentte 29 yaşındayım ilk motorlu taşıtım değil ama ilk motosikletim, evli değilim, motosiklet modeli 2013 model, 32 plaka ve ergo sigorta da 104tl ye sigortalattim. İyi bir araştırma yaparsanız daha uygun fiyatlara sigortanızı yapabilirsiniz. Motosikletten vaz geçmeyin onsuz hayat biraz eksikmiş. Tüm maddi sıkıntılara rağmen iyiki motosiklet almışım diyorum : )
    Not: keşke boxer alabilseydim ama kendi motosikletimi de çok severek kullanıyorum : )

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar balaklava almaya karar verdim, malum kış soguklari iyice bastırdı. Link vermek yasak mı bilmiyorum ama asagidaki linkten hangi modeli tavsiye edersiniz. Önemli olan soğuğa karşı performansı, yüzde rahatlık ve maks. 30 tl birsey olması.
    http://www.hepsiburada.com/liste/sea...balaklava&sc=8

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)