Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Teşekkürler. Bu arada dediğiniz gibi zorlayıp yüksek devir yapınca bende yine sıkıntı yok ama artçı için çok fena. Motordan son derece memnunum ama vitesliden memnun muyum ona bir türlü emin olamadım. İş yerindeki spacy'i deli gibi kullanıyorum trafiğe dalmaktan çekinmiyorum ama vitesliye geçince akşam tırsıyorum. Hani fiddle takas teklifi gelse düşünecem o derece. Ve acemilikten sanırım sol bileğim ağrıyor her indiğimde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neocasarea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Bu arada dediğiniz gibi zorlayıp yüksek devir yapınca bende yine sıkıntı yok ama artçı için çok fena. Motordan son derece memnunum ama vitesliden memnun muyum ona bir türlü emin olamadım. İş yerindeki spacy'i deli gibi kullanıyorum trafiğe dalmaktan çekinmiyorum ama vitesliye geçince akşam tırsıyorum. Hani fiddle takas teklifi gelse düşünecem o derece. Ve acemilikten sanırım sol bileğim ağrıyor her indiğimde.
    Ilk motora basladigimda bendede olurdu kendini sıkma rahat ol

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Merhaba arkadaşlar herkezin geçmiş bayramını kutlarım.
    Daha önce konuştuk ama sizlerden iki ricam var.
    Bizimkinin ölçülerine tam uygun iki hamur lastik tam adını kodunu verebilecek var mı?
    Birde bakım için izmir şartlarına uyan 20/50 değerlerinde yağ alıcam tam olarak marka model söyleyebilen olursa memnun olurum.
    Saygılar.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Arkadaşlar kaska ihtiyacı olan varsa şehir içinde kullandığım LAZER kaskımı çok uygun fiyata satıyorum, ihtiyacı olan değerlendirsin derim.

Fiyat: 60 tl
    Tuna DEMİR - 0532 603 92 38

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4426900/detay/

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Merhaba,

Ne acayip motor yahu!
    Normalde şehir dışı yakıt tüketimi az olması gerekirken Boxer'da tam tersi.

Bugün Konya/Isparta arası 300 km yol gittim.
    90'ı pek geçmedim.
    9 litre benzin tüketmişim.
    Bu da km'de 15 kuruş yapıyor.
    Şehir içinde ise seri kullanımda 11 kuruş.
    Sonuç olarak uzun yol motoru değil.
    Şehir içinde canavar, ilce ve köy yollarında ise çılgın.

Selamlar.

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ne acayip motor yahu!
    Normalde şehir dışı yakıt tüketimi az olması gerekirken Boxer'da tam tersi.

Bugün Konya/Isparta arası 300 km yol gittim.
    90'ı pek geçmedim.
    9 litre benzin tüketmişim.
    Bu da km'de 15 kuruş yapıyor.
    Şehir içinde ise seri kullanımda 11 kuruş.
    Sonuç olarak uzun yol motoru değil.
    Şehir içinde canavar, ilce ve köy yollarında ise çılgın.

Selamlar.
    uzun yolda daha çok yakar, çünkü 45 km hıza ulaştığında vites istiyor, vites olmadığından geride gaza basmak kalıyor.. bu da yakıt kaybı demektir..
    5 ile 6. vites de olabilirdi, o zaman da motorun çabucak hızlanması ivmelenmesi olmazdı..
    9 litrelik yakıt 300 km de.. bence çoktur..
    çünkü yapılan testlerde
    80 km hızla 100 km de 1.96 litre yakmış..
    60 km hızla 100 km de 1.67 litre yakmış..
    yurdukorunun hesabı da buna yakındı..
    ben hesap yapmadım tam olarak ama
    km ye göre yapmak gerekir..

Alıntı seyyit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda daha çok yakar, çünkü 45 km hıza ulaştığında vites istiyor, vites olmadığından geride gaza basmak kalıyor.. bu da yakıt kaybı demektir..
    5 ile 6. vites de olabilirdi, o zaman da motorun çabucak hızlanması ivmelenmesi olmazdı..
    9 litrelik yakıt 300 km de.. bence çoktur..
    çünkü yapılan testlerde
    80 km hızla 100 km de 1.96 litre yakmış..
    60 km hızla 100 km de 1.67 litre yakmış..
    yurdukorunun hesabı da buna yakındı..
    ben hesap yapmadım tam olarak ama
    km ye göre yapmak gerekir..
    Merhaba,

80 km hızı geçtikten sonra çok yakmaya başlıyor bence.
    O yapılan testin de gerçekleri çok iyi yansıttığını düşünmüyorum.
    Sonuç olarak uzun yola çıkılacaksa ya 80 km hızı geçmemeli ya da 250 cc motosikletin yakacağı yakıtla Boxer'a katlanmalı.

Selamlar.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Kanımca 80 km/h hız, Boxer gibi 150 cc commuter bir motor için gayet yeterli ve uygun. Daha fazlası sağlığa zarar

İstediğinizde güç elinizin altında 110 a da çıkar ama yakıt artışından ziyade gereksiz yere tehlike ve risk arz eder. Sonuçta Boxer bu tarz bir sürüşe göre imal edilmemiş, amacına uymaz.

Zaten bu tarz motorlar daha çok günlük şehir içi kullanım artı yakın çevreye, kırsal bölgelere zor şartlarda da gidebilmek için yapılıyor.

Keyifli sürüşler.

murat_71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650cs /Scarabeo
    izahati zor. Ben büyük hacimli motosiklet kullanan biri olarak gerek şehir içinde eşimle yaptığım gezilerde gerekse kırsal köy ve yayla yolarında (İstanbuldan delmece yaylasına, bolu yedigöllere çadır artşı vs gibi yuklu, bursa uludağ köy yolları tabii), kullanmak üzere bir sürü aday arasından hiç çekinmeden bajaj boxer 150 yi tercih ettim tabii hızla hiç işim olmadığı için 80 km hızlar bana yetiyor. Şimdi de biraz para ayırabilirsem depoyu boyatmayı düşüyorum (cafe racer tarzına biraz çevirmek için çok değil) satma amacıyla almadığım bir motor keyifli bir motor

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    90 ve üzeri hızlarda 3 lt ve üzeri yakıyor demek bu kadar zor olmamalı
    Bayram ÇOLAK bunu beğendi.

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

80 km hızı geçtikten sonra çok yakmaya başlıyor bence.
    O yapılan testin de gerçekleri çok iyi yansıttığını düşünmüyorum.
    Sonuç olarak uzun yola çıkılacaksa ya 80 km hızı geçmemeli ya da 250 cc motosikletin yakacağı yakıtla Boxer'a katlanmalı.

Selamlar.
    90 km hızla 100 km de 3 litre yakarsa motoru hemen elimden çıkartırım..
    çünkü az yakıt sağlamlık, güç diye aldım..
    sanırım test yapacağım yakın zamanlarda,, sonucunu yazarım buraya..
    90 km hızla 100 km de ne kadar yaktığını test eden arkadaşlar varsa lütfen buraya yazsınlar..
    depoyu yedeğe almadan yedeğe kadar bittikten sonra 1 litre yakıt doldurularak da 90 km hızla tekrar yedeğe gelinceye kadar kaç km yaptığına bakılarak genel sonuç elde edilebilir..
    selamlar..

technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    arkadaşlar bir sorum olacak boxer aldıgımda garanti kagıdımı alamadım belki 2 ay oldu bayiye soruyorum çıkacak diyor çıkmıyor ilk bakımıda başka servise gitmiştim 5 dakkalık iş çıkartır diyordu bide alınca gitip kaşeletcem bakımı..şimdi sorum siz böyle sıkıntı yaşadınızmı benim gibi bekleyen varmı garanti kagıdını yoksa bir benmiyim..

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı technomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olacak boxer aldıgımda garanti kagıdımı alamadım belki 2 ay oldu bayiye soruyorum çıkacak diyor çıkmıyor ilk bakımıda başka servise gitmiştim 5 dakkalık iş çıkartır diyordu bide alınca gitip kaşeletcem bakımı..şimdi sorum siz böyle sıkıntı yaşadınızmı benim gibi bekleyen varmı garanti kagıdını yoksa bir benmiyim..
    İlginç; hangi bayi acaba o? Bana 3 kere söylediler unutma garanti kağıdını diye. Hatta en son motoru kamyona yükledik gittim kağıdı aldım kaşeledi vs. tekrar sordu aldın mı diye Bu kadar belirtmeseler muhakkak unuturdum ilk motorun heyecanıyla.

Motosikleti
    jw-(haojin) hj 125 t 2G - 2012+boxer bm 150 2014
    Merhaba arkadaşlar
    daha önce boxerin yakıt sarfiyatı ile ilgili yazmıştım. 100 kilometrede ne yaktığını belirtmemiştim.
    Bir iki ilave bilgi ile beraber yine yazayım.
    Kilometre sayacım 322 kilometreyi gösterdiği zaman aldığım benzine göre hesap yapmıştım.
    Benzinin litresini 5,01 TL'den almıştım.
    Bu hesaba göre veriler:
    100 kilometrede 2,942 litre yaktı,
    1 litre benzin ile 33,986 kilometre yol aldı;
    1 kilometrede yakıt sarfiyatı 14,75 kuruş olarak gerçekleşti.
    Saatte 40-50 kilometre ile yol almıştım.
    çok nadir 80 kilometreyi bulmuştum.
    Rodaja yardımcı olmak için arada gaz kestim, gaz verdim.
    Hiç bir zaman yol uygun diye boşa almadım, hep viteste gittim.
    Kimilerinden duyuyorum, yol uygun diye vitesi boşa alıp salanlar var. Benzin sarfiyatını buna göre hesap etme yanlışlığına düşüyorlar. Buna göre hesaplanırsa 1 litre benzin ile 45 kilometre de gidilir, 55 de, 65 de, belki 75 de. Ama bunlar yanıltıcıdır elbette. Hesap yaparken hiç bir zaman boş viteste alınan yolun hesaba katılmaması gerektiğini bu forumdakiler biliyorlardır.
    Benim tecrübelerime göre yakıt sarfiyatı şimdilik yüksek. Bu ise beklentilerimin dışında. Yaptığım kilometre arttıkça bu durumun düzeleceğini ummaktan başka bir seçeneğim de yok maalesef.
    Bir de vites geçişlerinde sorun yaşamaya başlamıştım. Debriyaj kolunun (manetinin) boş vaziyette neredeyse tutamağa değecek kadar yaklaştığını fark ettim. Motorun sağ tarafından ayar yaptıktan sonra bu sorun çözüldü.
    Şimdilik bu kadar. İyi sürüşler diliyorum.

litre hesabı olarak söylersek;
    motoru aldığımda 5 litre doldurdum
    yedek depoya gelinceye kadar 118 km yol aldım..
    yedek 2.5 lt olduğuna göre geriye 2.5 litre kalıyor..
    hız ortalama 45 50 civarı,, boşta sürme yok..
    buna göre böyle devam ederse;
    10 litre ile 472 km eder 45- 50 hızla..
    sonra 5 litre daha ekledim, yedeğe inmesini bekliyorum..böylece tekrar hesaplamış olurum..
    ama benim merak ettiğim sabit hızla mesela 90 km hızla bir litre ile ne kadar yaktığı,
    ya da 80 km hızla ya da 100 km hızla bir litre ile ne kadar yaktığıdır..

technomix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM150
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç; hangi bayi acaba o? Bana 3 kere söylediler unutma garanti kağıdını diye. Hatta en son motoru kamyona yükledik gittim kağıdı aldım kaşeledi vs. tekrar sordu aldın mı diye Bu kadar belirtmeseler muhakkak unuturdum ilk motorun heyecanıyla.
    sorumu yeniliyorum başka arkadaşlarımdanda cevap gelirse sevinirim

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Arkadaşlar iki uzun yol denemesi yaptım..
    1. Denememde 80- 90 km hız maksimum olmak kaydıyla 0.121 kuruş..
    2. Denememde tapa gaz ile gidip geldim yerine göre 100- 110- hatta bazen 115 civarı 0.149 kuruş yaktı..
    Her iki denememdede ortalama minumum 350 km yol kat ettim depo full vaziyette..

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar herkese merhaba...

Yakıt konusunda bende kullanıcı yorumunu paylaşayım. Bayramda depoyu fulledim. Motorum 1200 km de idi. İstanbuldan yola çıktım Bursa ve ilçelerinde artçılı olarak tam 400 km yol yaptım. İlk 1000 km rodajda olduğu için rodaj kurallarını yerine getirdim yakıtı hiç hesaplamadım. Şunu söyleyeyim tur esnasında hızım 80 90 100 kmh aralarında seyretti motor 320 km civarında yedek depoya geçti. 80 km de öyle gittim. Tahminim içinde 1 litre veya birazdaha az benzin kalmıştı. Yani artçılı olarak iki kişi ortalama yük 130 kg 80 90 100 kmh seyir sürati ile 400 km yol yaptığımda depo içinde 1 lt benzin kaldığı yani 12.5 lt yaktığı. Çok incesini hesaplamak isteyen arkadaşlar varsa hesaplayabilir benzinin litresini 5.030 dan aldım. İdda edildiğinden biraz fazla yaktı gibi geldi bana.

Ayrıca tur sonrasında motorumdan sübab sesleri gelmeye başladı (Sibob,süpap,sübap doğrusu neyse bi türlü öğrenemedim neden olduğu konusunda birkaç görüşme yaptım rodaj sonrası uzun yol ve seyir sürati ile ilgili sübabların yerlerine tam oturduğu şimdi bir ayar yapılması gerektiği söylendi. İstanbulda sorunumu çözecek iyi bir servis önerisi bekliyorum arkadaşlar motoru aldığım yer olan Kayalar Motor dan pek memnun kalmadım Şöyle işin ehli iyibir servis önerisi bekliyorum. Bayramdan beri motora binmiyorum çok özledim.

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Benim motordan da siboplardan ses geliyor soğuk ve sıcak fark etmiyor sanırım ayar gerekiyor.. Birde sabahları motor soğuk iken hareket ettimmi motordan vuruntu sesi geliyor.. Sanki pistondan geliyor.. Ama motor ısınınca ses düzeliyor..

Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iki uzun yol denemesi yaptım..
    1. Denememde 80- 90 km hız maksimum olmak kaydıyla 0.121 kuruş..
    2. Denememde tapa gaz ile gidip geldim yerine göre 100- 110- hatta bazen 115 civarı 0.149 kuruş yaktı..
    Her iki denememdede ortalama minumum 350 km yol kat ettim depo full vaziyette..
    çok yakmış,, 1 litre ile yaklaşık,30 km.. 100 km de 3 lt den fazla..
    bir de boxer 115 yapmaz.. o hıza nasıl ulaştın.. en fazla 105 yaptığını söylemişlerdi arkadaşlar.. ben daha denemedim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı Bazooka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba...

Yakıt konusunda bende kullanıcı yorumunu paylaşayım. Bayramda depoyu fulledim. Motorum 1200 km de idi. İstanbuldan yola çıktım Bursa ve ilçelerinde artçılı olarak tam 400 km yol yaptım. İlk 1000 km rodajda olduğu için rodaj kurallarını yerine getirdim yakıtı hiç hesaplamadım. Şunu söyleyeyim tur esnasında hızım 80 90 100 kmh aralarında seyretti motor 320 km civarında yedek depoya geçti. 80 km de öyle gittim. Tahminim içinde 1 litre veya birazdaha az benzin kalmıştı. Yani artçılı olarak iki kişi ortalama yük 130 kg 80 90 100 kmh seyir sürati ile 400 km yol yaptığımda depo içinde 1 lt benzin kaldığı yani 12.5 lt yaktığı. Çok incesini hesaplamak isteyen arkadaşlar varsa hesaplayabilir benzinin litresini 5.030 dan aldım. İdda edildiğinden biraz fazla yaktı gibi geldi bana.

Ayrıca tur sonrasında motorumdan sübab sesleri gelmeye başladı (Sibob,süpap,sübap doğrusu neyse bi türlü öğrenemedim neden olduğu konusunda birkaç görüşme yaptım rodaj sonrası uzun yol ve seyir sürati ile ilgili sübabların yerlerine tam oturduğu şimdi bir ayar yapılması gerektiği söylendi. İstanbulda sorunumu çözecek iyi bir servis önerisi bekliyorum arkadaşlar motoru aldığım yer olan Kayalar Motor dan pek memnun kalmadım Şöyle işin ehli iyibir servis önerisi bekliyorum. Bayramdan beri motora binmiyorum çok özledim.
    biraz karmaşık olmuş..
    kısaca özetlersek, ortalama 90 km hız yapmışsın
    12.5 lt ile 400 km yapmışsın..
    bu da;
    yaklaşık 1 lt ile 33 ya da 34 km yakıt demek..
    100 km de 3 lt demek 90 hızla..
    bu da fazla yakıyoranlamına geliyor..

benim de hala rodajda..
    2.5 litre ile 118 yapmıştı
    (buraya kadar yokuş ve artçı yoktu, hız ortalama 45 civarı..)
    sonra 5 litre ekledim 280 km de yedeğe geldi..
    bu da demektir ki,
    5 litre ile 162 km yol yapmış..
    1 litre ile 32 km yapmış
    100 km de 3 lt den biraz fazla..
    hız 20 ile 40 ile 50 arası
    (burada yol genel olarak yokuş, genel olarak artçılı olarak.. )
    yani;
    düşük devirlerde ve hızda az yakıyor
    bir de artçısız ve düz yollarda az yakıyor..
    rodajdan sonra düşer mi bilmem.. yüksek devirlerde 100 km de 3 litre yakması bence çoktur..
    en fazla 2.5 yakması gerekirdi..
    rodajdaki yakıt rodajsız halden 100 km de yarım lt fark yaratır mı acaba..?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)